Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı Mustafa Kemal'in başkomutanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taaruz'u anmak için kutlanır. Zafer Bayramı her yıl 30 Ağustos'ta düşman birliklerinin ülke topraklarını terk ettiğinin sevinci olarak kutlanan bayramdır.

ZAFER BAYRAMI HABERLERİ

Zafer Bayramı - 24.9.2020
Koşucu "Süper Dede" parkurları özledi
Toroslar İlçesi Gözne Mahallesi'nde yaşayan 86 yaşındaki Abdullah Emir, 2001'de belediye tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen halk koşusuna katılarak üçüncü oldu.
Zafer Bayramı - 16.9.2020
Yaralı rolü yapan oyuncuya şefkat gösteren köpeği belediye sahiplendi
Kocaeli'de 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarında sahnelenen tiyatro gösterisinde yaralı rolü yapan oyuncunun yanına gelip boynuna yatarak sevgisini gösteren köpeği, İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü sahiplendi.
Zafer Bayramı - 14.9.2020
Basın temsilcilerinden İletişim Başkanlığı Dijital Gösterim Merkezine ziyaret
İletişim Başkanlığı Antalya Bölge Müdürü Esen Diler, AA muhabirine, Dijital Gösterim Merkezinde milli, tarihi, kültürel ve bilimsel değerleri bir arada tutan ortak değerleri vurgulamak için gösterim yapıldığını söyledi. Merkezde vizyon projelerinin de tanıtıldığını belirten Diler, "Dijital Gösterim Merkezleri Antalya, Konya, Samsun, Diyarbakır, Kayseri, Çanakkale ve Bursa'da kuruldu. İlk gösterim 2020 Patara yılın dolayısıyla Patara gösterimleriyle başladı, devamında milli otomobil, meclisin kuruluşu ve Kovid-19 tedbirleri gösterimi yapıldı." dedi. Çadırda 4 salonun bulunduğu ve her salonda farklı bir tema gösterildiğini anlatan Diler, 15 Temmuz Milli Birlik Günü, 30 Ağustos Zafer Bayramı, Ayasofya ve 2023 vizyon projelerinin gösterildiğini ifade etti.
Zafer Bayramı - 11.9.2020
Konya'daki Dijital Gösterim Merkezi'ne yoğun ilgi
Dijital Gösterim Merkezinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98'inci yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan görsellerle, 86 yıl sonra yeniden ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi ve Türkiye'nin 2023 hedeflerinin anlatıldığı gösterimler yer alıyor.
Zafer Bayramı - 4.9.2020
Son dakika haber... Bakan Akar ve TSK komuta kademesi kurmay subaylarla bir araya geldi
Milli Savunma Bakanlığınca hazırlanan ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda kamuoyuyla paylaşılan "Komando" klibinin ekrandan izletildiği törende eğitimini dereceyle bitiren öğrenci subaylara diplomaları verildi.
Zafer Bayramı - 4.9.2020
Karatay ve Selçuklu Kent Konseylerinden Dijital Gösterim Merkezi ziyareti
Heyet, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 98'inci yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan görsellerin yanı sıra 86 yıl sonra yeniden ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi ile Türkiye'nin 2023 hedeflerinin anlatıldığı gösterimleri dijital ortamda izledi.
Zafer Bayramı - 3.9.2020
Son dakika gündem: RTÜK'ten Netflix'e çocuk istismarı cezası
RTÜK'ten yapılan yazılı açıklamada, internet üzerinden isteğe bağlı yayıncılık yapan radyo ve televizyonların, Üst Kurul denetimine alınmasından sonra ilk kez bir seç-izle platformunun dosyasının görüşüldüğü belirtildi. Netflix hakkında hazırlanan uzman raporunun ele alındığı Üst Kurul toplantısında, öncelikle 9 Eylül'de yayınlanacağı duyurulan söz konusu filmin fragmanında, yapımın 11 yaşında bir çocuğu konu almasına karşın 18 yaş üstü yetişkin izleyicileri hedeflemesi değerlendirildi. Açıklamada "Uzman raporunda yer alan çocukların erken yaşta yetişkin yaşantısı içinde yer aldığı, istismar ve kötüye kullanım içeren bir yapımın potansiyel çocuk istismarı davranış örüntülerini ortaya çıkarabileceği değerlendirildi. RTÜK, müzakereler sonucunda bahse konu yapımla Netflix'in, 6112 sayılı Kanun'un 8'inci maddesinin 1'inci fıkrasının (ğ) bendinde yer alan 'yayın hizmetleri çocuklara, güçsüzlere ve engellilere karşı istismar içeremez ve şiddeti teşvik edemez' hükmünü ihlal ettiği ve bu sebeple yayıncı kuruluşun söz konusu programı kataloğundan çıkarması gerektiğine oy birliğiyle karar verildi" denildi.  AKİT TV'YE İDARİ PARA CEZASI RTÜK ayrıca 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda devletin zirvesinin Anıtkabir ziyaretine ilişkin haberde kullanılan alt yazı ile ilgili Akit TV'ye de yaptırım uygulanmasına karar verdi.
Zafer Bayramı - 3.9.2020
RTÜK, Netflix'in "Minnoşlar" adlı filmi kataloğundan çıkarması gerektiğine karar verdi
Uzman raporundaki "çocukların erken yaşta yetişkin yaşantısı içinde yer aldığı, istismar ve kötüye kullanım içeren bir yapımın potansiyel çocuk istismarı davranış örüntülerini ortaya çıkarabileceği" değerlendirmesi üzerine RTÜK, bahse konu yapımla Netflix'in, 6112 sayılı Kanun'un 8. maddesinin 1. fıkrasının (ğ) bendinde yer alan "Yayın hizmetleri….. Çocuklara, güçsüzlere ve engellilere karşı istismar içeremez ve şiddeti teşvik edemez" hükmünü ihlal ettiğine, bu sebeple yayıncı kuruluşun söz konusu programı kataloğundan çıkarması gerektiğine oy birliğiyle karar verdi. Akit TV raporunu da ele aldı Akit TV'de 30 Ağustos Zafer Bayramı'na ilişkin verilen haberin alt bandında Anıtkabir için kullanılan ifade de Üst Kurul toplantısında görüşüldü.
Zafer Bayramı - 3.9.2020
Milli Eğitim Müdürünü duygulandıran ziyaret
Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Polis Şehitliği'nde gördüğü Ahmet Amaratlıcan'ı makam aracıyla evine bıraktı.
Zafer Bayramı - 2.9.2020
Kaş Belediye Başkanı Ulutaş: "Kaş pandemiye rağmen gelişme kaydetti"
Başkan Ulutaş, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Kurban Bayramı kutlaması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un, tedavileri tamamlanan caretta carettaları Patara sahilinde denize bırakması, Hakkari Yüksekova'da Kaş Kınık'tan polis memurunun şehit olması, Patara Yılı dolayısıyla antik kentte düzenlenen konser, Giresun'daki sel felaketi, Malazgirt Zaferi, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları, Karadeniz'de doğal gaz keşfi gibi geçen ayın gündemini hatırlattı.
Zafer Bayramı - 2.9.2020
Edirne'den kısa kısa
Başarılı öğrencilere belge verildi Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı Çevrimiçi Bilgi yarışmasında Edirne'de başarı gösteren öğrencilere belge verildi.
Zafer Bayramı - 1.9.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik: "Yunanistan, Doğu Akdeniz'de bir korsan devlettir"
AK Parti Sözcüsü Çelik, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın kutlanmayacağı şeklinde tamamen yalan bir propaganda yapıldığına dikkat çeken Çelik, "Ama en üzüntü verici olanı, belli bir siyasi grubun yine bunları gündemleştirmeye çalışması.
Zafer Bayramı - 1.9.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (1)
AK Parti Sözcüsü Çelik, milletin tarihi için son derece önemli günlerin kutlandığını belirterek, bunlardan birinin Malazgirt Zaferi diğerinin de 30 Ağustos Zafer Bayramı olduğunu söyledi.
Zafer Bayramı - 1.9.2020
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Meclis Başkanı'nın Barış Atay konusunda takındığı tutumu takdir ediyoruz" Kırşehir Valiliğinin 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlediği fener alayı sırasında CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan'a polisin tekme attığı iddialarıyla ilgili açıklamaya yönelik Özel, "Vali, suçluların telaşı içinde.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Zafer Bayramı Haberleri | Zafer Bayramı Haber - Haberler - Zafer Bayramı haberleri, son dakika zafer bayramı haber ve gelişmeleri burada. Erciyes Uluslararası Yol ve Dağ Bisikleti Yarışları'na devam edildi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 09:00:06. #1.15#
title