Yeni Mahalle Haberleri

Yeni Mahalle haber, Yeni Mahalle son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yeni Mahalle - Dün
56 Sokak Yeni Görünümüyle Tam Not Aldı
İl genelinde hizmetlerine hızla devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi, Kırkağaç ilçesinde 56 Sokakta prestij cadde çalışmasını tamamladı. Parke döşemesi, kaldırım ve aydınlatma çalışmasıyla cadde bambaşka bir görünüme kavuşurken, ilçe sakinlerinin de büyük beğenisini topladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da; Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, MHP Kırkağaç İlçe Başkanı Halil Boğaz, Kırkağaç Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Tahsin Arslan, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ünal Kıykaç, Yeni Mahalle Muhtarı Ergün Beytorun, Tevfikiye Mahalle Muhtarı Mesut Ergüven ile birlikte mevcut cadde de incelemede bulundu.
Yeni Mahalle - Dün
Aliağa Belediyesi Eğitim Kurumlarına Desteğini Sürdürüyor
"OKULLARIMIZIN TÜM BAKIMLARINI YAPIYORUZ" Öğrencilerin daha iyi fiziki koşullarda eğitim alabilmeleri için çalıştıklarını belirten Aliağa Belediyesi Tesisler Müdürü İbrahim Bozalan, "Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün talepleri ve Aliağa Belediye Başkanımız Serkan Acar'ın talimatları doğrultusunda eğitim kurumlarımızın tüm boya, bakım ve onarım işlemlerini yapıyoruz. Gazi Ortaokulu, Şakran Hasbi Şengül İlkokulu, 80.Yıl Çamlık İlkokulu ile Yukarı Şehitkemal ve Şehitkemal Mahallemizde bulunan ilk ve orta dereceli okullarımızın tüm bakımlarını tamamladık. Çalışmalarımızı Yeni Mahalle'de bulunan Fatih ilk ve ortaokulunda sürdürüyoruz" dedi.
Yeni Mahalle - 09.10.2021
Kırklareli'nden kısa kısa
Ziyaretlere Kocasinan Mahallesi Muhtarı Esra Birol, Yeni Mahalle Muhtarı Tuğçe Gören, Hürriyet Mahallesi Muhtarı Gürsel Güney, Çiftlikköy Muhtarı Gültekin Erdemir, Evrensekiz Gündoğu Mahallesi Muhtarı Caner Gündağ ve Yenibedir muhtarı Şenol Kocakurt katıldı.
Yeni Mahalle - 27.09.2021
Futbol: Ziraat Türkiye Kupası
Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, kupada yarın, 29 ve 30 Eylül'de oynanacak 2. eleme turu maçlarının programı şöyle: Yarın: 13.00 Elazığspor-Arnavutköy Belediyespor (Doğukent) 14.00 Karbel Karaköprü Belediyespor-Kızılcabölükspor (Faruk Çelik Spor Kompleksi) 14.30 Nevşehir Belediyespor-Fethiyespor (Gazi) 15.00 Belediye Derincespor-Formül Erbaaspor (Stadı henüz açıklanmadı) 15.30 Edirnespor-Çatalcaspor (Edirne 25 Kasım) 18.00 İçel İdmanyurdu-Bitexen Düzcespor (Mersin) 29 Eylül Çarşamba: 13.00 Çankaya-Ofspor (Yeni Mahalle Hasan Doğan) 13.
Yeni Mahalle - 24.09.2021
#EvdekalOrdu #BizBizeYeteriz - Türkiye Cumhuriyeti Altınordu Belediyesi
BU PROJE HERKESE "BU ŞEHİRDE HAYAT VAR' DEDİRTECEKBU PROJE HERKESE "BU ŞEHİRDE HAYAT VAR' DEDİRTECEKGENÇLERİN VAZGEÇİLMEZİ OLACAK SOSYAL BİR KAMPÜS OLUŞUYORA'DAN Z'YE TÜM KUŞAKLAR KENDİLERİNİ BU PROJEDE BULACAKBAŞKAN TÖREN "VİZYONU DÜNYA KENTİ ALTINORDU HEDEFİMİZE EMİN ADIMLARLA İLERLİYORUZ"Altınordu'nun yeni ve modern yüzü, Altınordu Belediyesinin insan, yeşil ve çevre dostu uygulamalarının da yeni bir örneği A'dan Z'ye tüm kuşakları ağırlayacak şehrin alternatif yeni çekim ve cazibe merkezi 'Z KUŞAĞI VADİSİ' projesi tamamlandığında herkese 'BU ŞEHİRDE HAYAT VAR' dedirtecek. Gençler için sosyal bir kampüs niteliğinde olan projenin kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulması hedefleniyor. YENİ MAHALLE KÜLTÜRÜN SANATIN VE YAŞAMIN MERKEZİ OLACAKBaşlattığı modern değişim ve dönüşüm çalışmalarıyla şehrin önemli ticaret merkezlerinden birisi olan günlük yetmiş bin vatandaşı ağırlayan Yeni Mahalle'yi alt ve üst yapısıyla adı gibi yenileyen Altınordu Belediyesi, şimdi de bu önemli merkezde tüm sosyal kesimleri ağırlayacak alternatif yeni bir yaşam alanı, yeni bir cazibe ve çekim merkezi oluşturuyor.
Yeni Mahalle - 23.09.2021
Dünya tarihini yeniden yazdıracak Taş Tepelerin tanıtımı yapıldı
Dünya tarihini yeniden yazdıracak Taş Tepelerin tanıtımı yapıldı Toplam 12 tepeden 7'inde kazı çalışmaları devam ediyor Kazılarda elde edilecek veriler tarihe yön verecek Şanlıurfa'da Taş Tepeler Tanıtım Toplantısı düzenlendi Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy "Kazı ve araştırmalara aktarılan toplam ödenek miktarı 1.9 milyon liradan 58 milyon liraya ulaştı" "Göbeklitepe, arkeolojide ve ilgili tüm branşlarda bilgilerimizi güncelledi" "Türkiye topraklarının sahip olduğu medeniyet zenginliği insanlığın yoluna ışık tutacak" ŞANLIURFA - Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye Turizm Geliştirme ve Tanıtım Ajansı (TGA), dünya tarihini yeniden yazdıracak Şanlıurfa'daki Göbeklitepe'ye benzeyen Taş Tepelerin tanıtımını gerçekleştirdi. Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile birlikte yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda akademisyenin katıldığı programla, dünya üzerinde ilk yerleşik yaşam ve sosyal topluluk örneklerine ev sahipliği yapan Taş Tepeler'i dünyaya tanıtıldı. Şanlıurfa'da 12 bin yıllık geçmişe sahip Unesco Dünya Mirası Listesindeki Göbeklitepe'ye benzerliğiyle dikkat çeken Taş Tepelerin tanıtımı gerçekleştirildi. Şanlıurfa Arkeoloji Müğzesinde düzenlenen program, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un yanı sıra İstanbul Üniversitesi Tarihöncesi Arkeolojisi Anabilim Dalı Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Özdoğan, Rus Bilimler Akademisi Sibirya Bölümü Arkeoloji ve Etnografya Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Andrei V. Tabarev, İstanbul Üniversitesi Tarihöncesi Arkeolojisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Necmi Karul, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa milletvekilleri, bilim insanları ile ulusal ve uluslararası basının katılımıyla gerçekleştirildi. Dünya üzerindeki ilk yerleşik yaşam ve sosyal topluluk örneklerine ev sahipliği yapan Taş Tepeler'in tanıtım programında Göbeklitepe, Karahantepe, Gürcütepe, Sayburç, Çakmaktepe, Sefertepe ve Yeni Mahalle Höyük olmak üzere 7 alanda sürdürülen arkeolojik kazılardan elde edilecek verilerin dünya tarihini yeniden şekillendireceği belirtildi.
Yeni Mahalle - 17.09.2021
Ziraat Türkiye Kupası 2. Eleme Turu programı belli
28 Eylül Salı: 13.00 Elazığspor-Arnavutköy Belediyespor (Doğukent) 14.00 Karbel Karaköprü Belediyespor-Kızılcabölükspor (Faruk Çelik Spor Kompleksi) 14.30 Nevşehir Belediyespor-Fethiyespor (Gazi) 15.00 Belediye Derincespor-Formül Erbaaspor (Derince) 15.30 Edirnespor-Çatalcaspor (Edirne 25 Kasım) 19.00 İçel İdmanyurdu-Bitexen Düzcespor (Mersin) 29 Eylül Çarşamba: 13.00 Çankaya-Ofspor (Yeni Mahalle Hasan Doğan) 14.
Yeni Mahalle - 15.09.2021
Temizlik İşçilerinden İnegöl Halkına Mesaj Var
TEMİZLİK KONUSUNDA BİR DURUŞ SERGİLEDİK Temizlik hususunda hedefleri olduğuna da vurgu yapan Taban, "Temizlik ekiplerimiz yaz kış demeden sabahın erken saatlerinde gerekli malzemelerini alarak sokağa iniyorlar. İnegöl'ün 3600 sokak ve caddesi var. Her sokağa bir personel verme gibi bir şansımız yok. Tüm şehirler temizlenerek kirlenmekten kurtarılıyor. Ben bu noktada bir eksiklik olduğunu düşünüyorum. İnsan eliyle temizliğin tek başına yeterli olmadığını vurgulamak isteriz. 10 yıl önce binlerce insanın 'Haydi Başaralım' sloganıyla başlattığı 15 Eylül temizlik seferberliği, bugün tüm dünyada çöp toplama etkinliğine dönüştü. Bizler de göreve geldiğimiz günden bugüne bu hususta bir duruş sergiledik. Şehrimizde temizlik bilinci oluşturmak hedefiyle onlarca sosyal farkındalık çalışması ve bilgilendirici faaliyet gerçekleştirdik. Yine temizlik hizmetleri ve geri dönüşüm hizmetlerini kendi bünyemize dahil ettik. Teknolojiyi de kullanarak bu sayede daha hızlı ve doğru iş yapabilme noktasında yeni modeller geliştirdik. Yeni araç filoları, personel takviyesi ve yatırımlarla temizlik konusuna verdiğimiz önemi fiziki iyileştirmelerle de ortaya koyduk. Temizlik konusunda ciddiyiz ve ciddi adımlar atmaya devam ediyoruz. Taviz vermeyeceğiz. Aldığımız radikal kararlar ve hayata geçirdiğimiz uygulamalar ile İnegöl'ü en temiz şehir unvanına ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda en ciddi adımlarımızdan biri de "Bireysel Çöp Konteyneri" uygulaması oldu. Bugüne kadar 10 mahallemizde bireysel çöp konteynerlerimizin dağıtımları tamamlandı. Fatih Mahallesi, Mesudiye, Yeni Mahalle, Ertuğrulgazi Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Burhaniye, Esentepe, Süleymaniye, Yunusemre ve Osmaniye Mahallelerinde toplam 8092 konteyner ve 36 bin 529 geri dönüşüm kutusu dağıtıldı.
Yeni Mahalle - 10.09.2021
Hayvan damında ürettikleri salçayı vatandaşa yedireceklerdi
İzmir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kemalpaşa İlçesi Bağyurdu Yeni Mahalle Halit Bağı Küme Evleri mevkiinde, Y.
Yeni Mahalle - 08.09.2021
Didim'de otomobilden hırsızlık yaptığı iddia edilen şüpheli tutuklandı
İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, 27 Ağustos'ta Yeni Mahalle 819 Sokak'ta park halindeki otomobilden, ses sistemlerinin çalındığı ihbarıyla ilgili çalışma başlattı.
Yeni Mahalle - 19.08.2021
Başkan Büyükakın: "Güçlü yarınlar için ter akıtmaya devam edeceğiz"
"YOL BÜTÜNLÜĞÜNÜ VE KONFORU YÜKSELTECEĞİZ" Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, AK Parti İlçe Başkanı Ufuk Acay, Bölge Koordinatörü İbrahim Pehlivan, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay ve teknik personellerin de yer aldığı incelemede, Battalgazi ve Cengiz Topel Caddelerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Büyükakın, "Kazım Karabekir Mahallesi Battalgazi Caddemizde, zamanla konforu ve bütünlüğü bozulan yolumuzda yenileme yapım çalışmasını sürdürüyoruz. Projemiz ile 1380 metre uzunluk ve ortalama 8 metre genişlik olacak şekilde caddemizi yeniliyoruz. Battalgazi Caddesi tamamlandığında 600 metrekare tretuvar tamiratı, 5200 ton pmt serimi, 3200 ton bitümlü temel asfalt serimi, 2200 ton binder asfalt serimi, 1350 ton aşınma asfaltı serimi yaparak yol bütünlüğünü ve konforunu yükselteceğiz" açıklamasını yaptı. "ŞEHRİMİZİN DAHA GÜÇLÜ YARINLARA ULAŞMASI İÇİN" Mevcut yağmur suyu ızgaralarında iyileştirme yapılarak yağışlı havalarda yolda su kalmasını önlemek amacıyla çalışma yapıldığının bilgisini de alan Başkan Büyükakın, "Proje kapsamında 1000 metrelik kısımda aşınma tabakasını sererek trafiğe açtık. 380 metrelik kısımda çalışmalar devam etmekte olup son aşamaya geldi" ifadelerini sarf etti. Büyükşehir Belediyesi olarak hemşerileriyle kurdukları güçlü bağı da incelemeler sonrası dile getiren Başkan Büyükakın, "Vatandaşlarımızla bağımızı çok sıkı kurduk. Bu güçlü bağı hiç kimse bozamaz ve buna da asla müsaade etmeyiz. Tüm ekiplerimiz bu bağın daha da güçlenmesi için çalışıyor, halkımıza hizmet ediyor. Vatandaşlarımızla el ele omuz omuzayız. Milletimizin gönlünde kalmayı her daim sürdürecek, ülkemizin ve şehrimizin daha güçlü yarınlara ulaşması için ter akıtmaya tüm kadromuzla devam edeceğiz" diye konuştu. "ALTYAPIYI YENİLEDİK VE ELEKTRİK HATLARINI YERİN ALTINA ALDIK" Cengiz Topel Caddesi birinci etap olan İstasyon Caddesi ile Reşat Nuri Güntekin Caddesi arasındaki kesimin imalatlarının tamamlandığı ve trafiğe açıldığı bilgisini de alan Başkan Büyükakın, "Proje kapsamında 660 metre güzergâh boyunca kamulaştırma yapılarak 24 metre genişliğinde duble yol ve bir park şeridi olmak üzere yeni asfalt yol yapımını gerçekleştirdik. Altyapı hatlarını yeniledik ve elektrik hatlarını yer altına alınarak aydınlatma çalışmasını gerçekleştirdik" diye konuştu. "TRAFİK YOĞUNLUĞUNUN DA ÖNÜNE GEÇMİŞ OLACAĞIZ" Cengiz Topel Caddesi'nin ikinci etap projesi hakkında da bilgi veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Tahir Büyükakın, "Feribot Yolu Köprüsü ile Reşat Nuri Güntekin Caddesi arasındaki kesimin kamulaştırma ve proje çalışmalarını tamamladık. Yapım çalışmalarına da başlayacağız. Projenin tamamlanmasıyla Çayırova Yeni Mahalle Kavşağı (Darıca Girişi) ile Gebze Doğu Kavşağı arasında D100 Karayoluna alternatif kesintisiz bir bağlantı olacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yeni Mahalle Haberleri | Yeni Mahalle Haber - Haberler - Yeni Mahalle haberleri, son dakika yeni mahalle haber ve gelişmeleri burada. 56 Sokak Yeni Görünümüyle Tam Not Aldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.10.2021 14:11:11. #1.14#

title