ULAŞTIRMA BAKANLIĞI HABERLERİ

Ulaştırma Bakanlığı Haberleri

Ulaştırma Bakanlığı haber, Ulaştırma Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ulaştırma Bakanlığı - 23.10.2020
Türkiye-Cibuti-Somali arasında deniz yoluyla doğrudan seferlerin yapılacağı nakliye hattı tanıtıldı
Törene, Cibuti'nin Ankara Büyükelçisi Aden Hüseyin Abdillahi, Somali'nin Ankara Büyükelçisi Jama Abdullahi Muhammed, Dışişleri Bakanlığı Türkiye-Afrika Ortaklığı Koordinatörü Can İncesu, Ticaret Bakanlığı Anlaşmalardan Sorumlu Müdür Yardımcısı Fuat Kasımcan, Ulaştırma Bakanlığı Denizcilik Genel Müdür Yardımcısı Murat Aykan, MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Basri Acar ve bazı Afrika ülkelerinin diplomatik temsilcileri ile iş dünyasından çok sayıda temsilci katıldı.
Ulaştırma Bakanlığı - 18.10.2020
İsrail ve BAE haftalık 28 ticari uçuş için anlaşma imzalayacak
İsrail Ulaştırma Bakanlığı, İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasından haftalık 28 ticari uçuş için anlaşma imzalanacağını açıkladı.
Ulaştırma Bakanlığı - 14.10.2020
BAE'ye ait uçak ilk kez İsrail hava sahasını kullandı
İsrail Ulaştırma Bakanlığı, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Etihad Hava Yolu şirketine ait bir uçağın ilk kez İsrail hava sahasını kullandığını açıkladı.
Ulaştırma Bakanlığı - 11.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- ABD Ulaştırma Bakanlığı, bataryası alev aldığı tespit edilen Samsung'un Galaxy Note 7 model akıllı telefonlarının uçaklara alınmasını yasakladı.
Ulaştırma Bakanlığı - 11.10.2020
Kamboçya'da aşırı yağışlar 11 can aldı
Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, ülkenin kuzeybatısındaki, selden en fazla etkilenen Battambang ve Pursat bölgelerinde sular altında kalan yollarda kamyonların trafiğe çıkmasına yasak getirdi.
Ulaştırma Bakanlığı - 25.9.2020
9 kişi ölmüştü... Bilirkişi raporu: Geminin o güne kadar batmamış olması mucizedir
ŞİLE açıklarında batan ve 7 kişinin yaşamını yitirmesine 2 kişinin de kaybolmasına neden olan "Bilal Bal" isimli gemiye ilişkin 8 kişinin, "Taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmak" suçundan yargılandığı davada bilirkişi raporu geldi.
Ulaştırma Bakanlığı - 25.9.2020
Son dakika haberleri | "Meydan Ardıçlı" projesi yatırımcılardan yoğun talep görüyor
Kamuya açık alışveriş ve yeme içme mekanlarından oluşan cadde ve sokaklarıyla İstanbul'un yıldızı parlayan bölgelerinden Esenyurt'un çekim merkezi olarak konumlanan proje, zengin sosyal dokusuyla, İstanbul'a dünyanın en büyük metropolleriyle yarışan nitelikte görkemli bir meydan kazandırıyor. Sokak sanatçılarının eserlerini sergileyebilecekleri alanlardan, içerisinde dünyaca ünlü markaları barındıran alışveriş markalarından, cafe ve restoranlara kadar her türlü detayın düşünüldüğü cadde ve sokakları, su ve ışık oyunlarıyla 24 saat yaşayacak olan proje, İstanbul'un sosyal hayatına dinamik bir yapı kazandıracak. Konforlu bir yaşam alanı olarak her ayrıntının düşünüldüğü projede 12 bin metrekareden oluşan yeşil alan ve yer altı otoparkları yer alıyor. Yanı başında yer alan metro istasyonuyla, civardaki üniversite, hastane ve okullara yakınlığı ile de ulaşım avantajı sağlanıyor. "Uluslararası yatırımcılar tarafından ciddi bir talep artışıyla karşılaştık" Açıklamada görüşlerine yer verilen Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, Özyurtlar Holding ve Bahaş Holding'in sektördeki deneyimi ve finansal gücü ile Esenyurt'ta yükselen Meydan Ardıçlı projesinin her dönemde talepte önde gittiğini vurguladı. Özyurt, 67 bin metrekare arsa üzerinde, 27 blokta, bin 681 konut ve 125 ticari üniteden oluşan Meydan Ardıçlı projesinin, konumu ve donanımından aldığı güçle yüksek prim potansiyeline sahip olduğunu belirterek, "Bu özelliğiyle 2018 yılından bu yana her dönemde talepte hız kesmedi. Pandemi döneminde de online ortamda satışlarımızı aynı hızla sürdürdük. Pandemi sonrasında haziran ayında başlayan normalleşme süreciyle özellikle uluslararası yatırımcılar tarafından ciddi bir talep artışıyla karşılaştık. Türkiye pandemi döneminde global ölçekte güven tazeledi. Örnek bir mücadele sergiledi. Projemize gelen talep bunun bir yansımasını oluşturuyor. Yabancı yatırımcı, ticari yatırımlarında ibreyi Türkiye'ye doğrulttu." ifadelerini kullandı. Projenin ilk etaptaki 30 ticari ünitenin satışını, lansmana çıktıkları ilk yıl tamamlamış olduklarını kaydeden Özyurt, 2'nci etap satışlarımızda talep patlaması yaşanıyor. Tüm ticari alanların yüzde 70'inin satışını gerçekleştirmiş durumdayız. Geri kalan ticari ünitelerinin de kiralama görüşmelerini sürdürüyoruz. Ulaştırma Bakanlığı tarafından özel olarak onaylanan projemizde uluslararası ve Türkiye genelinde marka oluşumunu tamamlamış cafe ve restoranlar yerini aldı.
Ulaştırma Bakanlığı - 24.9.2020
Irak ile İran arasındaki uçuşlar Covid-19 nedeni ile 15 gün askıya alındı
Korona virüs salgını etkisini arttırmaya devam ederken, birçok ülke kısıtlamaları yeniden uygulamaya başladı. Irak ile İran arasında yapılan uçak seferleri korona virüs salgını nedeni ile 15 gün süreyle askıya alındı. Irak Ulaştırma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, İran Havacılık Otoritesinin resmi talebi doğrultusunda İran ile yapılan uçuşların 25 Eylül-9 Ekim tarihleri arasında askıya alınacağı duyuruldu.
Ulaştırma Bakanlığı - 24.9.2020
Son Dakika | Irak, Kovid-19 nedeniyle İran'a uçuşları süreli olarak askıya aldı
Son dakika habere göre Irak Ulaştırma Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle İran'a gidiş-dönüş uçak seferlerinin iki haftalığına askıya alındığını açıkladı.
Ulaştırma Bakanlığı - 11.9.2020
Son dakika haber | Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Filipinler Ulaştırma Bakanlığı, toplu taşıma araçlarındaki mesafe kurallarının hafifletildiğini ve salgının yoğun olarak yaşandığı bu süreçte, trenlere ve uçaklara daha fazla yolcu alınmasına izin verildiğini bildirdi.
Ulaştırma Bakanlığı - 11.9.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınıyla ilgili gelişmeler
Bangladeş Bangladeş Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, son 24 saatte tespit edilen 1792 Kovid-19 vakasıyla ülkedeki toplam vaka sayısı 334 bin 762'ye ulaştı. Açıklamada, ülkede son 24 saatte Kovid-19 nedeniyle 34 kişinin öldüğü, 4 bin 668 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Bangladeş'te ilk Kovid-19 vakası 8 Mart'ta tespit edilmiş, virüse bağlı ilk can kaybı ise 18 Mart'ta görülmüştü. Filipinler Filipinler Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, son 24 saatte tespit edilen 4 bin 40 yeni Kovid-19 vakasıyla ülkede toplam vaka sayısı 252 bin 964'e çıktı. Ülkede son 24 saatte salgın nedeniyle 42 kişi hayatını kaybederken bugüne kadar Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 4 bin 108'e yükseldi. Filipinler'de Kovid-19 tespit edildikten sonra iyileşenlerin sayısı da 186 bin 606'e ulaştı. Ulaştırma Bakanlığı, toplu taşıma araçlarındaki mesafe kurallarının hafifletildiğini ve Kovid-19 salgınının yoğun olarak yaşandığı bu süreçte, trenlere ve uçaklara daha fazla yolcu alınmasına izin verildiğini bildirdi.
Ulaştırma Bakanlığı - 9.9.2020
KKTC'ye tüm uçuşlar durduruldu
KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı Sivil Havacılık Dairesi KKTC'ye uçuşlarla ilgili notam yayımladı.
Ulaştırma Bakanlığı - 9.9.2020
KKTC'de uçuşlar 13 Eylül'e kadar durduruldu
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı, karantina için yeterli konaklama imkanı olmadığı için 13 Eylül'e kadar ülkeye uçuşları durdurma kararı aldı.
Ulaştırma Bakanlığı - 9.9.2020
Japonya'da bir ilk yaşandı
Bir ilk Korona virüs nedeniyle alınan önleyici tedbirler kapsamında havayolu firmalarının yolculardan maske takmasını istediği Japonya'da, maske kullanımı günlük yaşamın her alanında yaygın bir sosyal norm olarak biliniyor. Pandemi süreciyle birlikte maske kullanmayanlara yönelik sosyal baskının arttığına dair haberler ülke kamuoyuna yansırken, Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri ise son olayın maske kullanımı nedeniyle havayolu trafiğinde yaşanan ilk aksama olduğunu belirtiyor.
Ulaştırma Bakanlığı - 1.9.2020
Son Dakika: Özbekistan uçuşları yarın başlıyor
AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, iki ülke arasında Kovid-19 salgını nedeniyle durdurulan tarifeli yolcu seferlerinin yeniden başlatılması amacı ile Türkiye Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Özbekistan Ulaştırma Bakanlığı yetkililerinin 24 Ağustos'ta yaptıkları görüşmelerde 2 Eylül'den itibaren uçuşların açılması kararı alındı.
Ulaştırma Bakanlığı - 28.8.2020
İngiltere'den önemli uyarı: "Karantinadan asla vazgeçmeyin"
İngiltere Ulaştırma Bakanlığı tarafından yurt dışından ülkeye giriş yapan yolculardan karantina kurallarına uymadığı belirlenen 4 binden fazla kişinin olduğunun duyurulması üzerine İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, "Karantinadan asla vazgeçmeyin" dedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ulaştırma Bakanlığı Haberleri | Ulaştırma Bakanlığı Haber - Haberler - Ulaştırma Bakanlığı haberleri, son dakika ulaştırma bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. AK Parti Genel Yardımcısı Ünal, Kahramanmaraş Ulaştırma Çalıştayına katıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 31.10.2020 05:56:49. #1.15#
title