Uçak Haberleri

Uçak haber, Uçak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Uçak 26.5.2020
AFRICOM'dan Libya'da Rusya'nın varlığına dair uyarı
Bu uçakların uluslararası toplumca tanınan Libya hükümetine karşı gayrimeşru güçlerin lideri Halife Hafter'i destekleyen Wagner grubuna taarruz desteği vereceği belirtilen açıklamada, "Rus uçakları, Rusya'daki bir hava üssünden gelip Rusya menşeli olduğunu kamufle etmek için Suriye'de tekrar boyanarak Libya'ya geçti.
Uçak 26.5.2020
22. Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı vefat etti
Kara Harp Okulu'ndan 1951, Uçaksavar Okulu'ndan 1953 yılında mezun olan Karadayı, 1961 yılına kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı çeşitli birlik ve kurumlarda Takım Komutanlığı ve Karargah Subaylığı yaptı.
Uçak 26.5.2020
Ege'den gıda ürünleri ihracatını katma değerle artırma hedefi
Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak ise Türkiye'nin 12 ay taze sebze ve meyve üretimi yapabildiğine değinerek, şunları aktardı: "Türkiye gibi 12 ay taze meyve sebze üretimi ve servisini yapabilen ülkeler, tarım politikalarını sürdürülebilir ve başarıyla yönettiklerinde bir adım önde olacaklar.
Uçak 26.5.2020
Koronavirüs nedeniyle ülkelerine dönemeyen yabancı öğrenciler bayramı yurtlarda kutladı
Türkiye'nin koronavirüs pandemi önlemleri kapsamında yurt dışına uçak seferlerinin durması nedeniyle Somali, Afganistan, Gana, Gine, Paraguay, Kosova, Gürcistan, Suriye, Azerbaycan, Türkmenistan, Pakistan ve Çat'tan gelerek Samsun'daki üniversitelerde eğitim gören 180 erkek ve 90 kız öğrenci, Gençlik ve Spor Bakanlığına ait yurtlarda kalıyor.
Uçak 26.5.2020
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'den 27 Mayıs mesajı Açıklaması
Milletimiz ise 27 Mayıs 1960'tan bugüne tüm darbeleri reddetmiş, lanetlemiş, son olarak 15 Temmuz 2016'da tanklara, savaş uçaklarına, namlulara göğsünü siper ederek devletini, milletin birliğini korumuş, kendine, devletine ve geleceğine sahip çıkmıştır.
Uçak 26.5.2020
Türk Kızılaydan Kovid-19 ile mücadelede Tacikistan'a maske yardımı
Duşanbe Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, Türk Kızılay tarafından gönderilen 50 bin adet maskenin Türk Hava Yolları'na (THY) ait uçakla Duşanbe'ye getirildiği kaydedilirken, yardımın büyükelçilik yetkililerinin hazır bulunduğu törende, Tacikistan Kızılay Cemiyetine teslim edildiği bildirildi.
Uçak 26.5.2020
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: "Milletimiz darbeleri lanetlemiştir"
Destici açıklamasını şöyle sürdürdü: "Milletimiz ise 27 Mayıs 1960'tan bugüne, tüm darbeleri reddetmiş, lanetlemiş, son olarak, 15 Temmuz 2016'da, tanklara, savaş uçaklarına, namlulara göğsünü siper ederek devletini, milletin birliğini korumuş, kendine, devletine ve geleceğine sahip çıkmıştır.
Uçak 26.5.2020
DHA DIŞ-Almanya'nın siber güvenliğini koruyan Türk DHA'ya konuştu
"BİR ÇOK ÜLKE BİRİNİN DATALARINA SALDIRIYOR" "Bu koronavirüsü ile alakalı dünya bir değişim içine girmiştir bu değişimi iyi görmemiz lazım. Buna göre artık iş imkanlarımızı iş insanlarımızı geliştirmemiz lazım. Yeni iş alanları düşünmemiz lazım. Bunlardan bir tanesi E-ticaret daha da önem kazanacak. Lojistik daha da önem kazanacak. Bana göre bilim, her şeyin başı araştırma ve geliştirme, her şeyin başı bir olaya inanmak, başaracağına inanmak. Her zaman söylediğim şeyi tekrar etmek istiyorum; insanlar ileriye umutla bakmak zorunda. Bizi de zaten her sabah motive eden şey, hayatın daha güzel olacağı ve insanların daha iyi yöne doğru gideceği düşüncesi. Eskiden bizim bildiğimiz savunma sistemleri havada karada vardı, denizde vardı. Şimdi bir de data koruma savaşları olacak. Buna biz yüzde yüz inanıyoruz. Çünkü artık bir ülkenin datalarına saldırmak demek, bir ülkenin trafik sistemini durdurmak demektir. Bu ülkenin bütün kurumlar arasındaki iletişimi kesebilirsiniz. Bu ülkenin insanlar arasındaki iletişimi kesebilirseniz. Yani onun için insanlar artık bunun farkında, ülkeler de bunun farkında. Onun için Bayan Merkel'in bilgilerini elde etmek için uğraşıyorlar. Tabi bunu herkes yapıyor. Bu işin başında şu anda dünyada tanınan ülkeler Rusya ve Çin olarak gözüküyor. Çünkü onlar öyleymiş gibi gösterilmekle beraber bana göre bu işin içerisinde ABD de var İngiltere de var İsrail de var. Herkes var yani, bunu herkes yapıyor. Artık normal olarak kabul etmeli ve bunun önlemini ona göre almamız lazım." 'İZMİR'DE CAMİLERDEN 'ÇAV BELLA' ÇALINMASI BİR DATA ÇALMA OLAYIDIR' Son dönemlerde gündemde olan İzmir'de bazı camilerin hoparlörlerinden 'Çav Bella' şarkısının çalınmasının bir data çalma olayı olduğunu ifade eden Koyun, "İzmir'deki camilerimizde maalesef yapılan kötü niyetli saldırı data çalma olayının ne kadar tehlikeli olduğunu gösteriyor. Bunun gerçekten sosyal patlamalara neden olabilecek sonuçları olabilir. Bu sadece bizim ufak bir pencereden gördüğümüz bir olay. Bir ülke kendi datalarına sahip olamaz ise her zaman söylüyorum, uçakları bile kalkamaz, trafiği sistemleri kilitlenir, banka sistemleri kilitlenir.
Uçak 26.5.2020
Sertifikasyonlu turizm tesislerinde pandemiden uzak güvenli ortam sağlanacak
Çam, YEE'nin ortak konserler ve anma törenleri düzenlediğini, YTB'nin Türkiye'de yaşayan uluslararası öğrencilerin ihtiyaçlarına destek olduğunu, Vakıflar Genel Müdürlüğünün hayır çalışmalarını daha da artırarak, yurt içi ve yurt dışına yardımlar ulaştırdığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Devletimiz bu pandemi sürecini çok etkin, başarılı bir şekilde yürüttü. En başta Cumhurbaşkanımızın ve Cumhurbaşkanlığının katkılarıyla 80'in üzerinde devlette etkinliğini gösterdi. Dünyanın en gelişmiş, en modern ülkelerine Milli Savunma Bakanlığımızın kargo uçakları Sağlık Bakanlığımızın ve bizim Bakanlığımızın hibelerini ulaştırdı.
Uçak 26.5.2020
Türkiye Çad'a tıbbi yardım malzemesi gönderdi
Türkiye'nin yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında Afrika ülkesi Çad'a yardım malzemelerini taşıyan uçak, Ankara'dan hareket etti.
Uçak 26.5.2020
Sudan'da Kovid-19 vaka sayısı 4 bine yaklaştı
Doğu Afrika'da virüsün en çok yayıldığı Sudan'da, 18 Nisan'dan bu yana uygulanan sokağa çıkma yasağı 1 Haziran'da sona eriyor. Kovid-19 tedbirleri kapsamında iç ve dış hat uçak seferlerinin iptal edildiği ülkede, kara ve deniz hudut kapıları kapatılırken, şehirler arası seyahat yasağı da sürüyor.
Uçak 26.5.2020
İran'ın gönderdiği petrol tankerlerinden ikincisi Venezuela kara sularına ulaştı
ABD, nisan ayında Venezuela'nın çevresindeki askeri varlığını "uyuşturucuyla mücadele" gerekçesiyle artırmış ve Karayipler'e savaş gemileri ve uçaklar göndermişti.
Uçak 25.5.2020
Libya Ordusu: Hafter saflarındaki paralı askerlerin tahliyesi için 15 uçak geldi
Libya Ordu Sözcüsü Albay Muhammed Kununu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin darbeci lideri Halife Hafter saflarındaki Rus güvenlik şirketi Wagner'e mensup başkentten çekilen paralı askerleri tahliye etmek için Beni Velid kenti havalimanına son 24 saatte 15 askeri kargo...
Uçak 25.5.2020
RTÜK'ten yurt dışı görevlendirmelerindeki harcırahlara ilişkin açıklama Açıklaması
Üyenin, kendisine yasada belirtilen oranda harcırah ödendiği, uçak biletlerinin alındığını ancak daha sonra üyeliğinin tartışılır hale gelmesi nedeniyle görevine gidemediği bilgilerine de yer verilen açıklama, şöyle devam etti: "RTÜK bugüne kadar pek çok konuda eleştirilmiştir.
Uçak 25.5.2020
RTÜK'ten 'günlük 230 avro harcırah' iddialarına yalanlama
'KENDİSİ DE DİĞER ÜYELERLE AYNI HARCIRAHI ALDI' Yurt dışında görevlendirilen Üst Kurul üyesi ve uzmanlarına ödenen harcırah miktarının TBMM tarafından kabul edilen kanunla belirlendiğine dikkat çekilerek, şunlar kaydedildi: "Yurtdışında görevli personel, konaklama, ulaşım ve üç öğün yemek vb. giderlerini kendisine ödenen harcırahtan karşılamaktadır. Görev dönüşünde de bunların faturasını kuruma ibraz etmektedir. Yalan beyanlarıyla kamuoyunu yanıltan eski üye, 3,5 aylık görevi esnasında bu sistem dahilinde KKTC'de görevlendirilmiş ve kendisi de diğer üyelerle aynı harcırahı almıştır. Bu harcırahıyla toplantının yapıldığı şehirde, konaklama ve ulaşım bedellerini ödemiştir. Aynı eski üye, Hollanda'da düzenlenen 'IBC 2019 Fuarı' için de Üst Kurul tarafından görevlendirilmiştir. Üst Kurulca verilen bu görevi kendisi kabul etmiştir. Bunun ardından kendisine yasada belirtilen oranda harcırah ödenmiş, uçak biletleri alınmıştır.
Uçak 25.5.2020
RTÜK'ten yanlış ve yanıltıcı beyanlara ilişkin cevap geldi
Yalan beyanda bulunduğu iddia edilen eski üyenin kamuoyunu yanılttığı konuya ilişkin ise RTÜK tarafından, "Yalan beyanlarıyla kamuoyunu yanıltan eski üye, 3,5 aylık görevi esnasında bu sistem dahilinde KKTC'de görevlendirilmiş ve kendisi de diğer üyelerle aynı harcırahı almıştır. Bu harcırahıyla toplantının yapıldığı şehirde, konaklama ve ulaşım bedellerini ödemiştir. Aynı eski üye, Hollanda'da düzenlenen 'IBC 2019 Fuarı' için de Üst Kurul tarafından görevlendirilmiştir. Üst Kurulca verilen bu görevi kendisi kabul etmiştir. Bunun ardından kendisine yasada belirtilen oranda harcırah ödenmiş, uçak biletleri alınmıştır.
Uçak 25.5.2020
Rusya'da yolcu uçağında 'sosyal mesafe' kavgası
Rusya'da Soçi-Moskova seferini yapan bir uçakta 'sosyal mesafe' kavgası çıktı.
Uçak 25.5.2020
PROF. DR. TOROS, İSTANBUL BOĞAZI'NIN TURKUAZA BÜRÜNMESİNİN NEDENLERİNİ ANLATTI
İSTANBUL  Boğazı, Ramazan Bayramı'nın ilk günü turkuaz rengine büründü. Özellikle etkili olan rüzgarla birlikte boğazın renginin değiştiği gözlenirken, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.
Uçak 25.5.2020
BAE'nin bölgesel düzen hülyasında Tunus çatlağı
BAE ise uzun zamandır Rus paralı askerlerini fonlayarak ve askeri mühimmat uçakları göndererek Hafter'i destekliyor.
Uçak 25.5.2020
Nijerya'daki operasyonlarda 2 günde 200 çete üyesi öldürüldü
Batı Afrika ülkelerinden Nijerya'nın kuzeybatısındaki silahlı çete üyelerine yönelik hava operasyonlarında 200 çete üyesi öldürüldü. Nijerya Savunma Bakanlığı Sözcüsü John Enenche, son yıllarda artan silahlı çetelere yönelik ülkenin kuzeybatısındaki Katsina ve Zamfara eyaletlerinde hava operasyonu düzenlendiğini açıkladı. Enenche, "Bölgede faaliyet gösteren silahlı çeteleri temizlemek için 22 ve 23 Mayıs'ta yapılan hava operasyonlarında yaklaşık 200 çete üyesi etkisiz hale getirildi." dedi. Operasyonlarda Katsina eyaletinin Jibia bölgesi ve Zamfara eyaletinin Zurmi bölgesinin hedef alındığını dile getiren Enenche, "Operasyona Nijerya Hava Kuvvetlerine ait savaş uçakları ve helikopterler katıldı.
Uçak 25.5.2020
Libya Ordusu: Hafter saflarındaki paralı askerlerin tahliyesi için 7 uçak geldi
Libya Ordu Sözcüsü Albay Muhammed Kununu, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin darbeci lideri Halife Hafter saflarındaki Rus güvenlik şirketi Wagner'e mensup başkentten çekilen paralı askerleri tahliye etmek için Beni Velid kenti havalimanına 7 askeri kargo uçağının indiğini belirtti.
Şu an buradasınız: Uçak Haberleri | Uçak Haber - Haberler - Uçak haberleri, son dakika uçak haber ve gelişmeleri burada. YHT seferleri 28 Mayıs'ta yarı kapasiteyle tekrardan seferlerine başlıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.5.2020 16:43:27. #1.15#
title