Silopi Haberleri

Silopi haber, Silopi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Silopi - 14.01.2021
Şırnak Milletvekili Birlik, Cizre TSO Başkanı Sevinç ile görüştü
Birlik beraberinde AK Parti Cizre İlçe Başkanı Akif Özalp, AK Parti Silopi İlçe Başkanı Rana Tellioğlu, AK Parti İdil İlçe Başkanı Murat Ay ve teşkilat üyeleri ile Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Sevinç ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.
Silopi - 13.01.2021
Şırnak Sağlık Müdürü Silopi'deki Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi inşaatını inceledi
Şırnak İl Sağlık Müdürü İsmail Başıbüyük, Silopi ilçesindeki 50 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi inşaatında inceleme yaptı.
Silopi - 11.01.2021
Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan 2020 yılını değerlendirdi Açıklaması
Pehlivan, "2020 yılında 11 milyon 529 bin lira ihracat, 554 milyon 359 lira da ihracat yapılmıştır. Silopi Habur Sınır Kapısı'ndan 1 milyon 233 bin araç giriş çıkışı yapılırken bu araçlarda 50 milyon ihracat kıymeti, 1 milyar 627 milyon lira da ithalat kıymeti taşınmıştır.
Silopi - 09.01.2021
Şırnak'ta kömür ocağında göçük; 2 işçi yaralı, 1 işçi kurtarılmaya çalışılıyor (2)
VALİLİK: KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYORŞırnak'ın Silopi ilçesindeki kömür ocağında meydana göçükle ilgili valilikten yapılan açıklamada, göçük altında kalan 2 madencinin kurtarıldığı, 1 madenciyi kurtarma çalışmalarının ise sürdüğü belirtildi.
Silopi - 27.12.2020
Son dakika haber | Irak'a elektrik ihracatı yarın başlıyor
Türkiye-Irak arasındaki mevcut 154 kilovolt Silopi (Karkey) Zakho iletim hattı üzerinden izole bölge besleme yöntemiyle Irak'a elektrik ihracatı yapılacak.
Silopi - 25.12.2020
Şırnak'ta modern seracılık çalıştayı
Yapılacak yatırımların istihdam getireceğini iş ve ticaret alanında hareketlilik kazandıracağını ifade eden Pehlivan, şunları kaydetti: "İstihdam ihtiyacının giderilmesi, insanımıza iş olanaklarının sağlanması ile geleceğe hep birlikte daha güvenle bakacağız. Seracılık alanında yapılacak olan bu çalışmanın ileriye dönük olacağını, bu konuda atılacak adımlara ışık tutacağını biliyoruz. Sera konusu profesyonel anlamda 30-40 yıllık bir geçmişten bahsedilebilecek, ülkemiz için yeni sayılabilecek bir konudur. Bugün ise sera teknolojisinin geldiği noktayı biliyoruz. İş topraksız tarıma kadar ulaşmış durumdadır. Ülkemizde de bu konuda ön planda olan iller var. Antalya bu konuda başta geliyor. Yüzde 60-61 nispetinde seracılık üretim hasılası var. Onu yüzde 23 ile Mersin takip ediyor ardından da Muğla, İzmir gibi vilayetler geliyor" Dünya seracalığında iklim koşullarının önemini vurgulayan Pehlivan, Şırnak'ın seracılık için uygun yerlerinin bulunduğunu, İdil, Silopi, Uludere'yi bu anlamda değerlendirdiklerini bildirdi.
Silopi - 17.12.2020
Türkiye'de 2020 böyle geçti (9)
Irak'ın kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 5 PKK'lı terörist Şırnak'ın Silopi ilçesinde güvenlik güçlerine teslim oldu.
Silopi - 12.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 16
Kısıtlamaya rağmen Habur Sınır Kapısı'nda araç yoğunluğuKORONAVİRÜS tedbirleri kapsamında hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına rağmen Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Orta Doğu'ya açılan Habur Sınır Kapısı'nda yoğunluk sürüyor.
Silopi - 11.12.2020
Silopi'de Aile Sosyal Destek Programı tanıtıldı
Silopi ilçesinde Sosyal Hizmet Merkez Müdürlüğü tarafından ASDEP (Aile Sosyal Destek Programı) tanıtıldı.
Silopi - 08.12.2020
Son dakika haberleri: ÖKK eski komutanı Aksakallı, Metin İyidil'in yargılandığı davada tanıklık yaptı
'DARBE GECESİ SİLOPİ KARARGAHI İŞGAL ALTINDAYDI' Tanık Aksakallı, sanık Metin İyidil'in avukatı Abdullah Kaya'nın "Gayri nizami harpte harekat nereden en iyi şekilde sevk ve idare edilir?" sorusuna, "Komutan muharebeyi en iyi şekilde sevk ve idare edeceği yerde bulunur. Bu, birliklere göre farklılık arz eder. Muharip birliklerle diğer birlikler yani okulları farklı tutmak lazım. Mesela; o gece Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın Irak, Suriye, Diyarbakır, Silopi, İskenderun gibi bütün Türkiye sathında birlikleri vardı.
Silopi - 08.12.2020
Emekli Korgeneral Zekai Aksakallı tanık olarak dinlendi
Sanık İyidil'in avukatının gayri nizami harp tekniğinin hangi koşullarda uygulanabileceği sorusu üzerine Aksakallı, şunları kaydetti: "Bu, birliklere göre farklılık gösterir. Muharip birliklerle diğer birlikleri farklı tutmak gerekir. O gece Özel Kuvvetler Komutanlığının Irak, Suriye, Diyarbakır, Silopi, İskenderun gibi Türkiye sathında birlikleri vardı.
Silopi - 08.12.2020
Türk Tabipler Birliği'ne sözde Kürdistan tepkisi
Şebnem Korur Fincancı'nın başkanlığındaki TTB Yönetimi, köşeye sıkışan PKK'ya bu şekilde nefes borusu açabileceğini zannetmektedir. Ama TTB Yönetimine kötü bir haberimiz var: Ne yaparsanız yapın PKK'nın yarasına merhem olamayacaksınız!" Özkan konuşmasına şöyle devam etti: "PKK'nın bölücü Kürdistan hayalleri Mehmetçiğin süngüsüyle paramparça olmuştur. TTB'nin "Kuzey Kürdistan" dediği bölgede, 24 Temmuz 2015'te başlayan terörle mücadele operasyonlarında PKK hendeklere gömülmüştür. Sur'da, Silopi'de, Cizre'de terör bitirilmiştir.
Silopi - 07.12.2020
Cizre'de görüntü kirliliği oluşturan tabela ve saçaklar sökülüyor
Bu konuda belediye ile işbirliği yapan esnafa teşekkür eden Sinanoğlu, şöyle konuştu: " Görüntü kirliliği ve kaldırım işgalleri ile mücadele ederken bir yandan da caddelerimizi güzelleştirmeye devam ediyoruz. Yafes ve Silopi Caddelerindeki çalışmaların bitmesinin ardından caddelerimiz modern görünüme kavuşacaktır.
Silopi - 04.12.2020
Şırnak'ta tedavisi tamamlanan ulu doğan doğaya bırakıldı
Silopi ilçesinde bir hafta önce Habur Sınır Kapısı'nda ülkeye yasa dışı yollardan sokulmak istenirken el konulan ulu doğanın, Şırnak Üniversitesi Yabani Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezindeki tedavisi tamamlandı.
Silopi - 04.12.2020
Silopi'de trafik etkinliği
Silopi ilçesinde yaya geçitlerinde sürücü ve yaya önceliğine dikkat çekebilmek amacıyla uygulama düzenledi.
Silopi - 03.12.2020
3 Aralık Dünya Engelliler Günü
Kadın Kolları İl Başkanı Hatice Atan ve partililer, Engelliler Günü nedeniyle merkez, Cizre, Silopi, İdil, Uludere, Beytüşşebap ve Güçlükonak ilçelerinde, engellileri ziyaret etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Silopi Haberleri | Silopi Haber - Haberler - Silopi haberleri, son dakika silopi haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi | Siirt'te ikna edilen 2 PKK'lı, teslim oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.1.2021 14:46:44. #1.15#
title