Paris Haberleri

Paris haber, Paris son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Paris - Dün
Fransız siyasetçi Rousseau: Fransa'da tesettür mayosundan bahsedilmeden Müslüman kadın konuşulmuyor
Fransa'nın başkenti Paris'te, Eylül 2020'de de "yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ve gençliğe etkilerinin" tartışıldığı parlamento toplantısında, bazı sağcı milletvekilleri ile iktidar partisi üyesi Anne-Christine Lang, Fransa Öğrenciler Ulusal Birliği (UNEF) temsilcisi Maryam Pougetoux'nun başörtülü olmasını kabullenmediklerini belirterek toplantıdan ayrılmıştı.
Paris - Dün
AB'de 2035'E Kadar Fosil Yakıtlı Araçlar Yasaklanacak
Fransa'nın 45 kentinde 2024 yılına kadar hava kirliliğini arttıran eski araçlar ile dizel otomobillerin girişi yasaklanacağını açıklanırken halihazırda içlerinde ülke başkenti Paris'in de bulunduğu 3 şehirde yasağın uygulandığı belirtilmişti.
Paris - Dün
TBMM İklim Komisyonu, madencilik uzmanlarını dinledi
'EKSEN EĞİMİ DE ISINMA VE SOĞUMADA ETKİLİ OLMAKTADIR' Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Başkanı Güven Önal, iklim değişikliğini, insanoğlunun 1800'lü yıllardan itibaren araştırmaya başladığını hatırlattı. Önal, iklim değişikliği ile ilgili bilimsel verileri paylaşarak şöyle dedi: "İklim değişikliği ve küresel ısınma dünyanın güneşten, aydan ve uzayda bulunduğu konumdan dolayı aldığı radyasyondan kaynaklanmaktadır. Dünya, güneşin etrafında ortalama 400 bin yıl sürede değişen eliptik ve dairesel bir yörüngede hareket etmektedir. Eliptik yörünge soğuma, dairesel yörünge ise ısınma dönemlerini oluşturmaktadır. Eksen eğimi de ısınma ve soğumada etkili olmaktadır. Sera gazı ve diğer etkiler, yörünge hareketleri yanında ihmal edilebilir. Sera gazlarının atmosferin üst tabakalarında oluşturduğu yapı nedeniyle okyanuslardan ve buzullardan yansıyan radyasyon, atmosferin üst tabakalarından yansıyarak yer yüzüne dönmekte ve dünyayı ısıtmaktadır. Bu teori doğrudur ancak veri eksikliği nedeniyle ispatlanamayan bir teoridir. Avrupa tarihindeki sıcak ve soğuk dönemler bu teoriyi geçersiz kılmaktadır. Negatif sonuçlara rağmen G-7, bu teoriyi BM'ye kabul ettirerek Rio, Kyoto ve Paris toplantı ve yaptırımlarını organize etmişlerdir.
Paris - 21.06.2021
HDP iddianamesi: HDP örgütsel eylemlerin odağı haline gelmiştir
'HERRI BATASUNA' ÖRNEGİ VERİLDİ HDP'li yöneticilerin yaptığı çağrılar sonrası Türkiye genelinde yaşanan olaylar ve bu olaylar sonrası ortaya çıkan bilançoların da yer aldığı iddianamede, 21 Kasım 1990'da imzalanan Paris Şartı, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin ilgili maddelerine atıfta bulunularak, İspanyol Yüksek Mahkemesi'nin terörü destekleyen Herri Batasuna Partisi'ni kapatma kararı ve AİHM'in, kapatılma kararını Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ne aykırı bulmayıp, kararı onayladığı hatırlatıldı.
Paris - 21.06.2021
Institut français Türkiye Fransızca çeviri ödülü Ebru Erbaş'a verildi
Institut français Türkiye Fransızca Çeviri Ödülü jürisi; Ebru Erbaş'a verilen ödülün gerekçesini; « her bir roman karakterine göre değişen roman dilini, çok katmanlı olay örgüsünü,romanın temel ekseninde yer alan kültürel karşıtlığı Türkçeye aynı nüanslarla ve eşdeğer bir biçimde aktarmayı başarmıştır. Paris banliyölerine ait olan güncel argoyu ustalıkla ve eşsiz bir denge oluşturarak erek dilde de kurabilmiştir.
Paris - 21.06.2021
Okçulukta takım kota müsabakaları Paris'te yapıldı
Okçulukta 2020 Tokyo Olimpiyatları'na kota veren son organizasyon Fransa'nın başkenti Paris'te gerçekleştirildi.
Paris - 20.06.2021
Haftanın tarihine bakış
1903- Marie Curie, Paris Üniversitesine sunduğu tezde radyumun keşfini açıkladı.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Paris Haber, Paris Son Dakika Haberleri - Haberler - Paris haber sayfamızda Paris haberleri okuyabilir, Paris son dakika haberleri ve güncel Paris gelişmelerini görebilirsiniz. AB Liderler Zirvesi 24-25 Haziran'da Brüksel'de.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 23.06.2021 20:21:32. #1.13#

title