Mesudiye Haberleri

Mesudiye haber, Mesudiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mesudiye: Mudanya'da yaz temizliğiMesudiye 23.7.2020
Mesudiye 22.7.2020
Bilecik'teki görevlerini tamamlayan kaymakamlara veda yemeği
Vali Şentürk, Osmaneli Kaymakamlığından Bursa Gürsu Kaymakamlığına atanan Naif Yavuz, Söğüt Kaymakamlığından Erzurum Yakutiye Kaymakamlığına atanan Murat Öztürk, Gölpazarı Kaymakamlığından Ordu Mesudiye Kaymakamlığına atanan Muhammet Emre Canpolat ve İnhisar Kaymakamlığından Elazığ Baskil Kaymakamlığına atanan Mahmut Sami Yılmaz ile Yenipazar Kaymakamlığından Batman Valiliği Hukuk Müşavirliğine atanan Yavuz Kartal'a hediyeler verdi.
Mesudiye 21.7.2020
İnegöl Belediyesi kurban bayramına hazır
BAYRAMLAR, HASRETLE BEKLEDİĞİMİZ GÜNLER Kurban bayramına kısa bir süre kaldığını hatırlatan Başkan Taban, şöyle devam etti: "Bayramlar bizim kucaklaştığımız, bir ve beraber olduğumuz, özlemleri giderdiğimiz, sılayı rahimler yaptığımız ve paylaşmanın had safhaya çıktığı günler. Hasretle beklediğimiz, bizim önemli ve özellikli değerlerimiz bayramlar. Öncelikle rabbim bizleri kurban bayramına eriştirsin diyorum. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinden dolayı ramazan bayramını evimizde geçirmiştik. Ancak yeni normal süreciyle birlikte kurban bayramını sahada geçirmeyi ön görüyoruz. Yeni bir karar açıklanmadığı sürece bu böyle devam edecek gibi gözüküyor. Ancak gelişmeler neticesinde vakalar artış olursa bu kararlar revize edilebilir. Biz de kurum olarak her bayram öncesi yapılan hazırlıklara ilişkin kamuoyunu bilgilendiriyoruz. Bugün de bunun için bir aradayız." BU YIL DA KURBAN ÇUKURU YERİNE ATIK TOPLAMA EKİPLERİ SAHADA OLACAK "Kurban bayramı telaşeli bir bayram. Önceki yıllarda ekiplerimiz kurban atık çukurları açıyorlardı. Ancak biz geçen yıl sadece kırsalda kurban çukurları açmıştık, merkezde bunun yerine atık toplama ekipleri kurduk. Kurban kesimlerinden sonra çıkan atıkların toplanmasıyla ilgili vatandaşlarımız bizleri aradılar biz de gidip atıkları aldık. Bu yıl da yine kurban çukurları açmayacağız. Çünkü bu kurban atık çukurları da zaman içerisinde farklı sıkıntılar oluşturuyor. Bunun yerine 17 ayrı ekiple sahadan atıkları toplayacağız. Vatandaşımız 153'ü aradığı takdirde biz gidip atıkları düzenli şekilde alacağız. Geçtiğimiz yıl çok büyük sorunlar olmadığını gördük ve bu yıl ekip sayısını da arttırarak merkezde kurban atıklarını düzenli şekilde toplayacağız." HAYVAN PAZARINDA ÖNLEMLER ALINDI "Kurban bayramı öncesi arkadaşlarımız hayvan pazarında da yine eksikleri gidermek adına bazı adımlar atmışlardı. Bayrama kadar olan süre ve bayram sürecinde gerekli kontroller ile hijyenin sağlanmasıyla ilgili konuları arkadaşlarımız kontrol altında tutacaklar. Yine oralara giriş çıkışlarla ilgili gerekli tedbirlerin alınması önemli. Bunu da arkadaşlarımız planladılar. Kesim de yapılabilecek geçen yıl olduğu gibi." SOKAKLARDA KURBAN KESİLMESİNE MÜSAADE EDİLMEYECEK "Kesim yerleriyle ilgili bilgi vermek gerekirse; Alanyurt, Mesudiye, Pazartesi, Cumartesi, Akhisar pazarlarımızda kesimler gerçekleşebilecek.
Mesudiye 21.7.2020
Ordu'da "süt evleri" üreticiye yeni pazar imkanı sunuyor
Bir yenisini de bu yıl Mesudiye ilçesinde kurduklarını anlatan Güler, "İlçede süt üretim kapasitesi göz önüne alındığında ve Mesudiye Belediyesi ile Büyükşehir Belediyemizin ortak projesi olan Büyükbaş Hayvan Otelinin aktif olarak faaliyete geçmesi sonucu bir süt evi ihtiyacı doğdu.
Mesudiye 14.7.2020
Mersin'de karısını öldürdüğü öne sürülen sanığın yargılanmasına devam edildi
Merkez Akdeniz ilçesi Mesudiye Mahallesi'ndeki apartman dairesinde yaşayan 6 çocuk annesi Emine Demir'in (39), 18 Aralık 2019'da bıçaklanarak öldürüldüğü tespit edilmiş, zanlı koca Habip Demir Adana'da yakalanıp tutuklanmıştı.
Mesudiye 14.7.2020
Adıyaman'da bazı kaymakam ve vali yardımcıları değişti
Yayımlanan kararnameye göre kaymakam ve vali yardımcılarının yeni görev yerleri şöyle: "Çorum Osmancık Kaymakamlığına Adıyaman Vali Yardımcısı Ayhan Akpay, Adıyaman Vali Yardımcılığına Tut Kaymakamı Yunus Kızılgüneş, Aksaray Güzelyurt Kaymakamı Mehmet Tugay Tut Kaymakamlığına, Adıyaman Vali Yardımcılığına Samsat Kaymakamı Halid Yıldız, Kayseri Pınarbaşı Kaymakamı Aziz Oğuz Alemdar Samsat Kaymakamlığına, Çelikhan Kaymakamı Abdullah Demirbağ Elazığ Vali Yardımcılığına, Ordu Kabadüz Kaymakamı Necdet Uçar Çelikhan Kaymakamlığına, Sincik Kaymakamı Faruk Doğru Şırnak Vali Yardımcılığına, Gaziantep Oğuzeli Kaymakamı Batuhan Bingöl Sincik Kaymakamlığına, Gerger Kaymakamı Resul Özdemir Siirt Vali Yadımcılığına,Ordu Mesudiye Kaymakamı Emin Kaymak Gerger Kaymakamlığına, Adıyaman Hukuk Müşavirliğine Mardin Mazıdağı Kaymakamı Mustafa Dinç, Adıyaman Valiliği Hukuk Müşavirliğine Isparta Valiliği Hukuk Müşaviri Salih Altınok atandı.
Mesudiye 12.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 5
Karadeniz kırsalında, güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK'ya karşı yürüttüğü operasyonlarla geçen yıl örgüte büyük darbe vuruldu. Son 5 yıldır düzenlenen etkin operasyonlarda, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Ordu ve Tokat kırsalında teröristler tamamen bölgeden arındırıldı. Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı'na bağlı JÖH ve komando timleri de baharın gelmesiyle birlikte yayla ve fındık sezonu öncesinde dağlarda didik didik terörist arıyor. Erzurum kırsalında devam eden operasyonlarda bu bölge üzerinden Karadeniz'e sızma girişiminde bulunan 3 teröristin önlenmesinin ardından Erzurum, Tunceli, Gümüşhane sınır bölgesinde de operasyonlar yoğunlaştırıldı. Karadeniz kırsalında teröristlerin geçebileceği güzergahlar İHA'larla sürekli kontrol altında tutulurken, kritik geçiş noktalarında da karadan operasyon yürütülüyor.   BÜYÜK DARBE YEDİLER PKK'nın Kandil'deki kamplarında eğitim alan bir grup terörist, sözde 'Karadeniz Açılım Grubu' adıyla 1998 yılının sonlarına doğru Tunceli üzerinden Doğu Karadeniz'e sızdı. 2'şerli ve 4'erli gruplara ayrılan teröristlere ilk büyük darbe, 30 Eylül 2016'da Ordu'nun Mesudiye kırsalında vuruldu.
Mesudiye 9.7.2020
Vali Sonel, gençlerin ve sporcuların isteğini yerine getirdi
Ordu Valisi Tuncay Sonel, Mesudiye ilçe ziyareti programı esnasında karşılaştığı gençlerin ve sporcuların isteğini yerine getirdi.
Mesudiye 7.7.2020
İnegöl Mesudiye Mahallesi'nde 200 metre uzunluğunda yol açılıyor
İnegöl Mesudiye Mahallesi'nde 200 metre uzunluğunda yol açılıyorBURSA'da İnegöl Belediyesi, Mesudiye Mahallesi'nde 200 metre uzunluğunda yeni yol açılması çalışmalarına başladı.
Mesudiye 2.7.2020
Ordu'nun yaylalarında mandalar için göletler oluşturuldu
Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte manda yetiştiriciliğinin en fazla yapıldığı Aybastı ve Mesudiye ilçelerindeki yaylalara manda göletleri yapıldı.
Mesudiye 30.6.2020
43 yıllık muhtar, 13 başbakan 7 cumhurbaşkanı gördü
Gençliğini geçirdiği merkez Akdeniz ilçesi Mesudiye Mahallesi'nde 26 yaşında muhtar adayı olan Osman Kütük, girdiği ilk seçimi kazanarak muhtar oldu.
Mesudiye 30.6.2020
MERSİN 43 yıllık muhtar, 13 başbakan 7 cumhurbaşkanı gördü
Gençliğini geçirdiği merkez Akdeniz ilçesi Mesudiye Mahallesi'nde 26 yaşında muhtar adayı olan Osman Kütük, girdiği ilk seçimi kazanarak muhtar oldu.
Mesudiye 26.6.2020
Bursa'da sahillerin "girilebilir" nitelikte olduğu açıklandı
Numuneler sonucu Gemlik'te; Narlı, Büyükkumla, Gemsaz, Kumsaz, Kurşunlu Hanımlar Halk Plajı, Karacaali Gençlik, Küçükkumla, Hasanağa Gençlik Kampı, Mudanya'da; Kızılay Kampı, Burgaz Altınkum, Burgaz, Kumyaka Zeytinbağı, Eşkel, Eğerce, Çoşkunöz Halk Plajı, Mesudiye, Karacabey'de; Yeniköy, Malkara, Kurşunlu Halk Plajı, İznik Gölü'nde; Göllüce, İnciraltı mevki, Orhangazi ve Darka Tatil Köyü'nde plajların hepsinin girilebilir nitelikte olduğu tespit edildi.
Mesudiye 25.6.2020
Ömrünün yarısından fazlasını mahallesine adayan muhtar
Akdeniz ilçesi Mesudiye Mahallesi'nde çocukluk ve gençlik yıllarını geçiren Kütük, henüz 26 yaşındayken muhtar olmaya karar verdi.
Mesudiye 23.6.2020
Asırlar önce inşa edilen sütunceler hala ayakta, görenler hayran kalıyor
DİYARBAKIR'daki tarihi Mesudiye Medresesi'nde 13'üncü yüzyılda, mekanik ve sibernetik bilimin babası olarak kabul edilen Ebül İz İsmail bin Rezzaz (El-Cezeri) tarafından yapılan, dönebilen 2 sütunceyi görenler hayran kalıyor.
İmsak03:40
Öğle12:40
İkindi16:32
Akşam19:48
Yatsı21:22
ORDU
Yönetmen Araf 4: Meryem
Tür Korku
ORDU
Yönetmen İnsan Yiyenler
Tür Korku
ORDU
Yönetmen Kaptan Pengu ve Arkadaşları: Mandalina'nın Günlüğü
Tür Animasyon
ORDU
Yönetmen Mürit
Tür Drama
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: Mesudiye Haber, Mesudiye Son Dakika Haberleri - Haberler - Mesudiye haber sayfamızda Mesudiye haberleri okuyabilir, Mesudiye son dakika haberleri ve güncel Mesudiye gelişmelerini görebilirsiniz. Çatıdan topu almak isterken düşen Abdurrahim'in kolu kırıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 17:46:19. #1.15#
title