Haberler

Ordu'da Karabuğday Deneme Ekimi Yapıldı

Güncelleme:

Ordu'da üreticilere alternatif gelir kaynağı oluşturmak ve iç piyasadaki üretime katkı vermek amacıyla karabuğday deneme ekimi yapıldı. Büyükşehir Belediyesi ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen proje kapsamında, Mesudiye ilçesinde karabuğdayın ekimi yapıldı ve üreticilere tohum dağıtıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından alım garantisi verilen ürünler, tarımsal projelerde kullanılacak.

Ordu'da üreticilere alternatif gelir kaynağı oluşturmak ve iç piyasadaki üretime katkı vermek amacıyla karabuğday deneme ekimi yapıldı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, tarımsal alanlardan üreticinin daha fazla gelir elde etmesi ve bu alanların ekonomiye daha fazla girdi sağlaması amacıyla Büyükşehir Belediyesi ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü işbirliğiyle yeni bir proje başlatıldı.

Bu kapsamda yapısal özellikleri bakımından üretiminin daha verimli olması düşünülen, Ordu'nun iklim koşullarına uygun ve pazar değeri yüksek olan karabuğdayın deneme ekimi Mesudiye ilçesinde gerçekleştirildi.

Karabuğday yetiştiriciliğinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla Konacık, Üçyol ve Yağmurlar mahallelerindeki üreticilere ilk etapta 1200 kilogram karabuğday tohumu dağıtıldı.

Karabuğdayın ekimi belediyenin tarım makineleri parkındaki kombine ekim mibzeri ile yapıldı. Üreticilere alım garantisi verilerek dağıtılan tohumlardan hasat edilen ürünler ise birçok tarımsal projede olduğu gibi yine Büyükşehir Belediyesi tarafından alınacak.

Öte yandan, Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğüne bağlı olarak Konya'da hizmet veren Bahri Dağdaş, Uluslararası Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü Müdürlüğü'nde görevli ziraat mühendisi Ahmet Güneş, Mesudiye'de karabuğday denemesi yapacak üreticilere ürün hakkında bilgilendirmede bulundu.

Mesudiye Ziraat Odası Başkanı Mustafa Başarslan, Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle ilçenin tarım ve hayvancılıkta önemli bir noktaya geldiğini belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler'e teşekkür etti.

Kaynak: AA / Ekonomi

Mesudiye Ordu Ekonomi Güncel Haberler

Ölümlü kazaya karışıp ABD'ye kaçan Timur Cihantimur'un tutukluluğunun devamına karar verildi

Ölümlü kazaya karışıp ABD'ye kaçan Timur Cihantimur'un tutukluluğunun devamına karar verildi

Portekiz'in yıldızından Arda Güler'e olay sözler: Fikrim yok

Portekiz'in yıldızından Arda Güler'e olay sözler: Fikrim yok

Bakanlık yeni vergi paketini devreye sokuyor! Asgari gelir detayı dikkat çekti

Bakanlık yeni vergi paketini devreye sokuyor! Asgari gelir detayı dikkat çekti

Bakmadan Geçme

21 Haziran en uzun gün mü? #129300 Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? EURO 2024 Türkiye- Portekiz hangi kanalda? 21 Haziran 2024 On Numara çekiliş sonuçları açıklandı mı? On Numara sonuçları saat kaçta? On Numara CANLI izle! Bugün kazanan numaralar neler? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 21 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 21 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 21 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 21 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! Kaya Sabancı kimdir? Kaya Sabancı sağlık durumu ne? Sen Türkülerini Söyle bugün var mı 20 Haziran 2024 Perşembe? Sen Türkülerini Söyle neden yok, ne zaman yayınlanacak? TRT 1 Live kesintisiz yayın linki! Et yiyen bakteri nedir, ölümcül mü? Türkiye'de et yiyen bakteri var mı? İspanya İtalya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İspanya İtalya maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? İspanya İtalya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İspanya İtalya maçı ne oldu? İspanya İtalya maçı CANLI izle! (EURO 2024) İspanya İtalya EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! İSPANYA İTALYA CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! Danimarka İngiltere maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Danimarka İngiltere maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? EURO 2024 F Grubu (TÜRKİYE) puan durumu ne? EURO 2024 F Grubu'nda kim çıktı?
Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

Kızıldeniz'in ortasında dehşet! Husiler, dev Yunan gemisini saniyeler içerisinde batırdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title