Kpss Haberleri

Kpss haber, Kpss son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kpss - 13.10.2021
CHP Grup Başkanvekili Özkoç gündemi değerlendirdi Açıklaması
Özkoç, TÜGVA'nın listeler yayınladığını ileri sürerek "Ne listeleri? Gerçekten utanç verici. Bu ülkenin siyasetçisi olarak utanarak ve sıkılarak takip ediyorum. Bu listeler kimin polis olacağına, kimin hakim olacağına, kimin kaymakam olacağına ve arkalarındaki torpilin kimin olduğuna dair listeler. Vatandaşın çocukları KPSS'ye giriyor, yüksek puanlar alıyor, 'Devlet beni görevlendirecek.
Kpss - 09.10.2021
KDK'nin "dostane çözüm" kararıyla engelli vatandaşın işe başlaması sağlandı
Kamu Denetçiliği Kurumu'nun (KDK) "dostane çözüm" kararıyla, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ile Göç İdaresi Genel Müdürlüğüne yerleşen ancak işe başlatılmayan kişinin işbaşı yapması sağlandı.
Kpss - 08.10.2021
İki bakanlığın personel alım ilanları Resmi Gazete'de
Başvuruda bulunacak adayların, üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren ve ilanda yer alan tabloda belirtilen öğrenim dallarından veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması, ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan KPSS'de istenilen puan türlerinden en az 70 almış olması ve 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.
Kpss - 07.10.2021
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşları EKPSS'ye hazırlayacak
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, orta öğretim ve ön lisans mezunu engelli vatandaşları, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) hazırlayacak.
Kpss - 05.10.2021
CHP'li Kaya: "2021 yılı geçmeden 15 bin öğretmen atansın istiyoruz"
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, 2020 KPSS puanıyla tercih yapacak öğretmenlerin hakkının gasbedildiğini öne sürerek, 2021 yılı geçmeden 15 bin öğretmenin atanmasını istediklerini söyledi.
Kpss - 05.10.2021
Ankara Büyükşehir Belediyesi 150 itfaiyeci alacak
Buna göre, adayların İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olması, en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olması, 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) P93 puan türünden en az 60 alması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olması gerekiyor.
Kpss - 05.10.2021
Büyükşehir'e 125 itfaiye eri alımı için başvurular başladı
"Başvurular sağlık personeli gözetiminde" Adayların, 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P93 puan türünden en az 55 puan almaları, C sınıfı sürücü belgesine sahi olması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşının doldurmamış olması gerekiyor.
Kpss - 27.09.2021
Kılıçdaroğlu, Hatay'da Muhtarlar ve Apartman Görevlileri Buluşması'nda konuştu: (1)
"Muhtarlara yardımcı personel verilsin" dediği zaman kıyamet koptuğunu, itiraz edildiğini anlatan Kılıçdaroğlu, "Vay efendim muhtara yardımcı personel, özel kalem müdürünü nasıl verirsin? Niye vermeyeyim? Vereceğim, hiç endişem de yok. Bir sürü işsiz üniversite mezunu genç var, kardeşim, KPSS'ye girmiş, muhtarının yanında bir tane yardımcı olacak, geldiği zaman notunu alacak, muhtar bir yere gittiği zaman da kapıyı kapatıp gitmeyecek, orada bir kişi olacak.
Kpss - 27.09.2021
ÖSYM, KPSS adaylarının sınav sonucu branş bazı sıralamalarını erişime açtı
ÖSYM, KPSS'ye katılan adayların, sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamalarını, "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden erişime açtı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kpss Haberleri | Kpss Haber - Haberler - Kpss haberleri, son dakika kpss haber ve gelişmeleri burada. Cizreli gençler Gençlik Merkeziyle hem spor yapıyor hem sınavlara hazırlanıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 09:56:33. #1.14#

title