Espiye Haberleri

Espiye haber, Espiye son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Espiye - 21.10.2020
Giresun'da evinde ürettiği sahte içkiyi iş yerinde sattığı öne sürülen kişi yakalandı
Giresun'un Espiye ilçesinde evinde sahte içki üreterek iş yerinde sattığı iddia edilen kişi gözaltına alındı.
Espiye - 16.10.2020
Son Dakika | Giresun'da sel kayıplarını arama çalışmaları 54. gününde 141 personel ile sürdürülüyor
22 Ağustos tarihinde Giresun'da yaşanan sel afetinde Merkez, Espiye, Dereli, Doğankent, Tirebolu, Güce, Görele ve Yağlıdere ilçelerinde sel, heyelan ve su baskınları yaşandı.
Espiye - 15.10.2020
Son dakika haberi: Giresun'da selde kaybolan 4 vatandaşı arama çalışmaları sürdürülüyor
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, 22 Ağustos'ta aşırı yağışlardan dolayı Giresun merkez, Espiye, Doğankent, Dereli, Tirebolu, Güce, Görele ve Yağlıdere ilçelerinde sel, heyelan ve su baskınları meydana geldiği anımsatıldı.
Espiye - 14.10.2020
Son dakika haberi | Giresun'da selde kaybolan 4 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor
Açıklamada, dün Batlama Deresi'nin denize döküldüğü bölgede çalışmaların yapıldığına işaret edilerek, "Bugün ise akıntıların Yağlıdere ve Espiye'den denize ulaştığı bölgede su altı robotu ile arama-tarama faaliyetlerine devam ediliyor.
Espiye - 10.10.2020
Giresun'da tarım aracı devrildi: 1 ölü, 3 yaralı
Alınan bilgiye göre, Recep Beşli idaresindeki tarım aracı Espiye ilçesi Avluca köyünde devrildi.
Espiye - 27.9.2020
Giresun'da kamyonet şarampole devrildi: 4 yaralı
Giresun'un Espiye ilçesinde kamyonetin şarampole devrildiği trafik kazasında 4 kişi yaralandı.
Espiye - 24.9.2020
KGM ve DSİ'den acele kamulaştırma kararları
Buna göre, Karayolları Genel Müdürlüğünce (KGM) Aydın-Denizli Otoyolu ve Bağlantı Yolları, Malatya Kuzey Çevre Yolu, (Giresun-Espiye) Ayrım-Dereli Devlet Yolu ve Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret AŞ tarafından Bursa'da inşa edilmekte olan elektrikli otomobil üretim tesisine ulaşımı sağlayacak bağlantı yolu projeleri kapsamında bazı taşınmazlar ve üzerindeki müştemilatın acele kamulaştırılmasına karar verildi.
Espiye - 23.9.2020
Son dakika haberi | İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı Giresun'daki sel bölgesinde incelemede bulundu
Giresun Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakan Yardımcısı Çataklı ve Giresun Valisi Enver Ünlü, Doğankent-Tirebolu kara yolunun 12'nci kilometresinde menfezin çökmesi sonucu kaybolan Karayolları görevlisi greyder operatörü Ali Akbulut, Espiye-Kaşdibi köyünde aracıyla sele kapılan Umut Cantürk ile Giresun merkez Çaldağ köyünde aracıyla sele kapılan Davut ve Emine Akgün çiftini arama kurtarma çalışmalarını takip etti.
Espiye - 16.9.2020
Son dakika haber | Giresun'da selde kaybolan 4 kişiyi arama çalışmaları 24. gününde de devam ediyor
Giresun'da 22 Ağustos tarihinde etkili olan sağanak yağış sonucu Dereli, Yağlıdere, Doğankent, Güce ve Espiye ilçeleri başta olmak üzere meydana gelen sel felaketinde milyonlarca liralık maddi hasar meydana gelirken, yollar ve köprüler yıkıldı, iş yerleri ve tarım arazileri zarar gördü.
Espiye - 15.9.2020
Son dakika haberleri: Orman Genel Müdürlüğünden Giresun'da selden etkilenen afetzedelere destek
Açıklamada, kampanyaya birçok resmi ve özel kurumun da katkıda bulunduğunun altı çizilerek, şu bilgilere yer verildi: "OGM'nin 5 milyon lira katkıda bulunduğu 'Geçmiş Olsun Giresun' yardım kampanyasına Balıkçılık Genel Müdürlüğü 1 milyon 850 bin lira, Devlet Su İşler Genel Müdürlüğü 500 bin lira, Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü 335 bin lira gıda çeki, Hayvancılık Genel Müdürlüğü 200 bin lira ve 50 ton kutu süt, Meteoroloji Genel Müdürlüğü 100 bin lira ile katkı sağlandı." Ormancılık sektöründe yer alan firmalar ise 2 milyon 500 bin lira ve 300 bin maske yardımında bulunduğunun kaydedildiği açıklamada, "Hazırlanan 30 bin adet yardım çekinin 11 bin 592 adedi afetzedelere ulaştırıldı. Bugüne kadar Espiye ilçesinde 2 bin 450, Dereli ilçesinde 5 bin 712, Merkez ilçede 1150 ve Tirebolu ilçesinde 2 bin 280 kişiye teslim edilen yardım çeklerinin kalan kısmı için de orman köylüsüne dağıtımı devam ediliyor.
Espiye - 13.9.2020
Dereli işte böyle olacak
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, selde kaybolan 4 kişinin arama kurtarma çalışmalarının 391 arama kurtarma personeli ile sürdüğünü belirterek, "Gerek Espiye'de gerek Harşit çayında gerekse Batlama Deresinde bu çalışmalar devam ediyor.
Espiye - 12.9.2020
Bakan Soylu Giresun'da "Yeni Dereli Projesi" tanıtım toplantısında konuştu Açıklaması
Arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği bölgelerde incelemelerde bulunduğunu aktaran Soylu, "21 gündür bu çalışmalar devam ediyor. 391 arama kurtarma personelimiz şu anda çalışmalarını sürdürüyor. Gerek Espiye'de, gerek Harşit Çayı'nda, gerekse Batlama Deresi'nde yani Çaldağı mevkisinde bu çalışmalar devam ediyor.
Espiye - 12.9.2020
Bakanlar selin vurduğu Dereli dönüşüm projesinin detaylarını anlattı
Bakanlar selin vurduğu Dereli dönüşüm projesinin detaylarını anlattı Giresun'da 22 Ağustos tarihinde meydana gelen sel felaketinde en çok etkilenen Dereli ilçesinin yeni halinin projesi hazırlandı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: "Gerek alt yapı, gerek üst yapı, gerek daha sonra yapılacaklar dahil olmak üzere şu ana kadar ulaştığımız keşif 2 milyar, eski parayla 2 katrilyon civarında" Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum: "Yapmış olduğumuz tespitlerde 320 bina acil, ağır ve yıkık bina sayısı. 636'da bağımsız bölümden oluşuyor. Bunun dışında 10 tane kamu binası" "25 bin metrekarelik alanda önünde konutlarımızın olduğu, yöresel mimariye uygun zeminle birlikte 3-4 katlı konutlar, arka tarafta da ticari faaliyetlerimizin devam edeceği bir proje yapıyoruz" "Hedefimiz önümüzdeki yılın 6. ayına kadar yeni Dereli'yi, Doğankent'i ve köylerimizin barınma ihtiyacını karşılayacak projeleri etaplar halinde bitirmeyi hedefliyoruz" GİRESUN - Giresun'da 22 Ağustos tarihinde meydana gelen sel felaketinde en çok etkilenen Dereli ilçesinin yeni halinin projesi hazırlandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un katıldığı toplandığı ile tanıtılan yeni Dereli'nin çalışmalarına kısa sürede başlanacağı ve projenin 2021 yılının Haziran ayına kadar etaplar halinde tamamlanmasının hedeflendiği açıklandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Giresun'da 22 Ağustos tarihinde meydana gelen sel felaketinin ardından bölgede devam eden çalışmalarını yerinde inceledi. Dereli Belediyesi'nde düzenlenen basın toplantısı ile devam eden çalışmaları ve yapılacak projeleri açıklayan Bakanlar, yeni Dereli için hazırlanan projeyi tanıttı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, selde kaybolan 4 kişinin arama kurtarma çalışmalarının 391 arama kurtarma personeli ile sürdüğünü belirterek, "Gerek Espiye'de gerek Harşit çayında gerekse Batlama Deresinde bu çalışmalar devam ediyor.
Espiye - 11.9.2020
Başkan Arısoy, Giresun'da sel felaketinden etkilenenleri yalnız bırakmadı
Başkan Arısoy'a ziyaretleri esnasında Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Yağlıdere Kaymakamı Yusuf Akın, Görele Belediye Başkanı Tolga Erener de eşlik ederek bölgede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Espiye - 7.9.2020
Giresun'da hafif ticari araç devrildi: 6 yaralı
Giresun'un Espiye ilçesinde, hafif ticari aracın devrilmesi sonucu aynı aileden 6 kişi yaralandı.
Espiye - 7.9.2020
Son dakika haberleri... Arazi anlaşmazlığından çıkan kavgada bir kişi öldü
Gelen son dakika haberine göre Giresun'un Espiye ilçesinde amca çocukları arasında arazi anlaşmazlığı yüzünden çıkan kavgada bir kişi bıçaklanarak hayatını kaybetti.
Espiye - 6.9.2020
Son dakika... İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Dereli'de incelemelerde bulundu Açıklaması
Kayıp vatandaşların bulunabilmesi amacıyla 500 profesyonel personelin görev aldığını ifade eden Soylu, Espiye, Tirebolu-Doğankent ve Çaldağ köyünde arama çalışmalarının sürdürüldüğünü vurguladı.
Espiye - 31.8.2020
Son dakika haber... İçişleri Bakanı Soylu: "Vatandaşlarımızın karşı karşıya kaldığı sıkıntıları en hafif şekilde...
İçişleri Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının işin bir tarafından tuttuğunu dile getiren Soylu, şu değerlendirmede bulundu: "Özellikle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile birlikte Türkiye bu olaylara müdahale konusunda yeni bir kapasite kazandı. Elbette ki AK Parti'nin 2002 yılı iktidarından itibaren devletin elde ettiği kapasite, gelişim, bu konulardaki tecrübe, bilgi, geçmiş dönemlerde yaşanılanları ve bu konulardaki müdahaledeki birtakım eksiklikleri göstermiyor dersek yeridir ve bunun için büyük bir gayret ortaya konuluyor. Karar mekanizmalarında Allah'a şükürler olsun bir sıkıntı yok. Biz sadece burada bir iyileştirme çalışmasını gerçekleştiriyor değiliz. Sel, Giresun'un birçok bölgesini, önemli derecede hasara uğratacak şekilde etkiledi. Yani 35 kilometrelik grup yolunun 26-27 kilometresi yok ve nasıl yapılacak, nereye yapılacak tüm bunlar şu anda projelendiriliyor." "Hiçbir eksik bırakmamaya özen gösterdik" Soylu, Yağlıdere'den Espiye'ye, Doğankent'ten Dereli'ye kadar birçok köyde çok ciddi hasarlar olduğunu hatırlatarak "Kayan köyler var.
Espiye - 31.8.2020
Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Tonbul, Dereli'de incelemelerde bulundu
Enerji Bir-Sen'den yapılan yazılı açıklamaya göre, geçtiğimiz hafta şiddetli yağış sonrası Giresun'da yaşanan sel felaketinde can ve mal kaybının yaşandığı Dereli, Yağlıdere, Doğankent, Güce ve Espiye ilçelerinde kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra sivil toplum kuruluşlarının da seferberliğiyle yaralar ivedi bir şekilde sarılmaya çalışılıyor.
Espiye - 30.8.2020
Son dakika haber | Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum selden etkilenen Avluca'da incelemelerini sürdürdü
Son dakika haberi: Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Giresun'da selden etkilenen Espiye ilçesine bağlı Avluca köyünde incelemelerde bulundu.
İmsak05:15
Öğle12:16
İkindi15:12
Akşam17:42
Yatsı19:01
GİRESUN
Yönetmen Son Kale: Hacıbey
Tür Tarih
GİRESUN
Yönetmen Tek Başına
Tür Gerilim
GİRESUN
Yönetmen Mühr-ü Cin
Tür Korku
GİRESUN
Yönetmen İfrit
Tür Korku
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Espiye Haber, Espiye Son Dakika Haberleri - Haberler - Espiye haber sayfamızda Espiye haberleri okuyabilir, Espiye son dakika haberleri ve güncel Espiye gelişmelerini görebilirsiniz. Giresun'da evinde ürettiği sahte içkiyi iş yerinde sattığı öne sürülen k
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 23.10.2020 19:11:51. #1.15#
title