Türk Haberleri

Türk haber, Türk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk - 29.10.2020
Gençler pedalları "Cumhuriyet" için çevirdi
Türkiye Bisiklet Federasyonu Düzce İl Temsilciliği tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlik kapsamında Anıtpark Meydan'ında toplanan üyeler, bisikletlerini Türk bayraklarıyla donattı.
Türk - 29.10.2020
AB-Türkiye Dostluk Grubundan 29 Ekim mesajı
Avrupa Parlamentosu'ndaki Avrupa Birliği-Türkiye Dostluk Grubu Başkanı Ryszard Czarnecki, Türkiye'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı Türkçe görüntülü mesajla kutladı.
Türk - 29.10.2020
İstanbul Havalimanı 2. yaşını ve Cumhuriyet Bayramı'nı birlikte kutluyor
Terminalin giriş bölümünde Cumhuriyet bandosu, marşlar çalarak alanda bulunan çalışan ve yolculara müzik ziyafeti sundu. Görevliler de yolculara Türk bayrağı dağıttı.
Türk - 29.10.2020
Ufuk2020 Programı kapsamında alınan destek ilk kez ödenen katkı payını aştı
Avrupa'nın bilim ve teknoloji alanındaki politika uygulamalarının uyumlu ve ortak hale getirilmesi amacıyla oluşturulan Ufuk2020 Programı'nda Türkiye, bugüne kadar 267,1 milyon avro hibe desteği alarak, ilk kez ödediği katkı payının üzerinde bir performansa imza attı.
Türk - 29.10.2020
Erzincan Valiliği "Cumhuriyet Bayramı"nı uzaydan görülen Atatürk portresiyle kutladı
Erzincan Valiliğince 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla hazırlanan ve içeriğinde uzaydan görülen dev Atatürk posterinin de yer aldığı video klip sosyal medya hesaplarından yayımlandı.
Türk - 29.10.2020
ODTÜ'lü Aslı "kuşkonmaz" üretimiyle ihracatçı oldu
Yılda yaklaşık 20 tonluk üretim kapasitesine ulaşan Aslı Aksoy, ortağı Buğra Türker ile Antalya'nın Aksu ilçesinde Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) Boztepe Tarım İşletmesinden 210 dönümlük yer daha kiraladı.
Türk - 29.10.2020
Antalya Diplomasi Forumu'nun ilk video/podcast'i yayınlandı
İLKİ BUGÜN YAYINLANDI '120 Saniye' adlı bu projenin ilk video/podcast'i Cumhuriyetin kuruluşunun 97'nci yıl dönümü nedeniyle bugün yayınlandı. Bu çerçevede, Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Prof. Dr. Şükrü Hanioğlu video mesajlarıyla '97'nci kuruluş yıl dönümünde Cumhuriyet'le Türkiye'nin en büyük kazanımı nedir?' ve 'Cumhuriyet dönemi Türk dış politikasını nasıl değerlendiriyorsunuz?' sorularına yanıt veriyor.
Türk - 29.10.2020
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'den, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tebriği
Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Türkiye'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı.
Türk - 29.10.2020
İzmir'de Türk kara sularına geri itilen 36 yabancı uyruklu kurtarıldı
İzmir'in Çeşme ilçesinde Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 36 yabancı uyruklu kurtarıldı.
Türk - 29.10.2020
"Flaşbellek" filmine Kadıköy'de sinemaseverlerden yoğun ilgi
"Suriye, yanı başımızda ve bizi direkt etkileyen meselelerden biri" Yönetmen Zaim, Suriye'de yaşanılanların beyazperdeye taşınması gerektiğini belirterek, "Bizim yapmamız gereken şeylerdendi. Çünkü yanı başımızda ve bizi direkt etkileyen meselelerden biri. Bu filmle Türk sinemasında bir ilki yapmaya gayret ettik.
Türk - 29.10.2020
AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle'den 29 Ekim mesajı
Bekle, mesajında, cumhuriyetin tarihler boyu bağımsızlığını ve öz değerlerini her şeyin üstünde tutan Türk milletinin en büyük zafer tacı olduğunu, bu tacı taşıyıp korumanın, ilk günkü heyecan ve kararlılığı muhafaza etmekle mümkün olduğunu belirtti.
Türk - 29.10.2020
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'ndan Cumhuriyet Bayramı mesajı
Zorluoğlu, mesajında, esarete ve dayatmalara rıza göstermeyen Türk milletinin, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı, tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla, zaferle taçlandırdığını belirtti.
Türk - 29.10.2020
Cumhuriyet 97 yaşında
Türk milletinin tarihinde 97 yıl önce yeni bir devrin kapıları açıldı ve Cumhuriyetin ilanıyla "Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir" sözü devlet yönetiminde en belirgin şekliyle yerini aldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türk Haberleri | Türk Haber - Haberler - Türk haberleri, son dakika türk haber ve gelişmeleri burada. Gençler pedalları Cumhuriyet için çevirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 11:53:21. #1.15#
title