Türk Haberleri

Türk haber, Türk son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk - Bugün
Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Doğan, Kırgızistan'ın güneyindeki Batken bölgesinde temaslarda bulundu
Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Ahmet Sadık Doğan, Kırgızistan-Tacikistan arasında 28-30 Nisan'da silahlı çatışmanın yaşandığı Batken bölgesinde temaslarda bulundu.
Türk - Bugün
Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Ulusoy: "Ramazan ayında Lübnan'da 150 bin kişiye insani yardım ulaştırdık"
Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Ali Barış Ulusoy, Türkiye'nin Ramazan ayı çalışmaları kapsamında Lübnan'da yaşayan ihtiyaç sahibi 150 bin kişiye insani yardım ulaştırdığını söyledi.
Türk - Bugün
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Kahveci, Filistin'in Ankara Büyükelçisi Fayed Mustafa'yı ziyaret etti Açıklaması
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, "soykırımın, işgalin ve barbarlığın" her türlüsünü sergileyen İsrail Devleti'nin, adeta bir terör örgütü gibi davranarak, silahsız, masum, kadın, çocuk, yaşlı, engelli demeden, işgal politikalarına karşı çıkan herkesi katlettiğini belirtti.
Türk - Bugün
Kars'ta İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları protesto edildi
İstiklal alanında sivil toplum kuruluşları (STK) öncülüğünde bir araya gelen vatandaşlar Türk ve Filistin bayrakları açıp tekbir getirerek sloganlar attı.
Türk - Bugün
Şanlıurfa'da İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları protesto edildi
İlçedeki pazar yerinde sivil toplum kuruluşları öncülüğünde bir araya gelen vatandaşlar, Türk ve Filistin bayrakları açarak tekbir getirdi, sloganlar attı.
Türk - Bugün
Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Arıcan'dan Ramazan Bayramı mesajı Açıklaması
Türkiye Yazarlar Birliği Genel Başkanı Musa Kazım Arıcan, "Müslüman ülkelerin yöneticileri ve Müslümanların temel sorunlarına çözüm bulunması için kurulan İslam İşbirliği Teşkilatından, Türkiye'nin Filistin konusunda gösterdiği hassasiyeti ve duyarlılığı bekliyoruz.
Türk - Bugün
Ordu'da Kızılay ekipleri kabir ziyareti yapamayan vatandaşlar için mezarlıkları temizleyerek dua etti
Türk Kızılay Ordu Şubesi ekiplerince, sokağa çıkma kısıtlamasından dolayı Ramazan Bayramı arifesinde yakınlarının mezarına gidemeyen vatandaşlar için mezarlıklar temizlenerek, dualar edildi.
Türk - Bugün
Başkan Ergün Maden Şehitlerini Andı
Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Soma maden faciasının yıldönümü dolayısıyla mesaj yayınladı. Başkan Ergün, mesajında şunlara yer verdi: "Bugün, Soma ilçemizde meydana gelen ve ülkece hepimizi yasa boğan maden faciasının 7'nci yıldönümü. Öncelikle bu acı olayın yıldönümü dolayısıyla maden facialarında hayatını kaybeden tüm işçi kardeşlerimi saygı ve rahmetle anıyorum. Soma ilçemizde meydana gelen elim faciada hayatını kaybeden 301 evladımızın acısı hala yüreğimizde ve hala ilk günkü tazeliğini koruyor. Hatırladıkça yüreklerimiz burkuluyor, boğazımız düğümleniyor. Gözyaşlarımızın sel olup aktığı bu elim hadiseyi anlatacak, hislerimize tercüman olacak kelimeler ne yazık ki yetersiz kalıyor. Evine helalinden ekmek götürebilmek için yerin binlerce metre altında; milyonlarca insanın yuvasını ısıtacak kömürü yeryüzüne çıkaran elleri öpülesi o insanlar... Allah onların mekanlarını cennet eylesin. Bugün dualarımız onlar için. Bu duygularla hepimizi gözyaşına ve mateme boğan maden faciasında hayatlarını kaybeden işçilerimize bir kez daha Cenab-ı Allah'tan rahmet; kederli ailelerine, Somalı hemşerilerime ve Türk milletine sabır ve başsağlığı diliyorum.
Türk - Bugün
Diyarbakır'ın tescilli burma kadayıfı Ramazan Bayramı'na da lezzet katacak
Türk Patent ve Marka Kurumunca 4 yıl önce coğrafi işaret tescil belgesi verilen, fıstıklı, cevizli, kaymaklı ve peynirli olarak hazırlanan burma kadayıfa Diyarbakır'ın yanı sıra farklı illerden yoğun talep geliyor.
Türk - Bugün
Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in "Türk devleti ve milletini aşağılama" suçundan 2 yıla kadar hapsi istendi
Die Welt gazetesi muhabiri İlker Deniz Yücel'in, "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama" suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.
Türk - Bugün
Türk Kızılay Baskil Temsilciliği ailelere bayram şekeri ve lokum dağıttı
Türk Kızılay Baskil Temsilciliği tarafından ilçedeki vatandaşlara bayram şekeri ve lokum dağıtıldı.
Türk - Bugün
ANALİZ – PKK'nın terör envanteri tehlikeli boyutlarda
Elimizdeki veriler, PKK'nın, ikinci ve üçüncü nesil MANPADS kullandığını gösteriyor. Mayıs 2016'da terör örgütü, bir Türk taarruz helikopterini SA-18 kullanarak düşürmüştü.
Türk - Bugün
Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Pakdil'den Ramazan Bayramı mesajı Açıklaması
Türk Parlamenterler Birliği (TPB) Genel Başkanı Nevzat Pakdil, İsrail'in Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarının kabul edilemez olduğunu belirterek, "İsrail'in ibadet özgürlüğünü de hedef alan saldırılarını şiddetle kınıyorum.
Türk - Bugün
Türk Konseyi Genel Sekreteri Amreyev, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya saldırılarını kınadı
Türk Konseyi Genel Sekreteri Baghdad Amreyev, İsrail'in son günlerde Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere saldırılarında sivillere karşı silahlı ve orantısız güç kullanmasını kınadı.
Türk - Bugün
Beypazarı Şehitliği'nde bayram hazırlıkları tamamlandı
Belediye ekipleri, şehitlerin başucunda dalgalanan Türk bayrakları yenileyerek, mezarları çiçeklerle donattı.
Türk - Bugün
Yabancıya konut satışı 4 ayda yüzde 19 arttı
Bu dönemde en çok konutu 2 bin 156 adetle İranlılar aldı. İranlıları, 2 bin 7 adetle Iraklılar, 1.340 ile Ruslar, 929 ile Afganlar, 542 ile Kazaklar, 447 ile Almanlar, 421 ile Yemenliler, 382 ile Azerbaycan Türkleri, 373 ile Filistinliler, 341 ile ABD vatandaşları ve 332 ile Mısırlılar izledi.
Türk - Bugün
Deniz Yücel'in 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi
Almanya'da yaşayan Die Welt Gazetesi Türkiye temsilcisi Deniz Yücel hakkında 'Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılama' suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Türk - Bugün
Misafir Öğrencilerin Gözünden Bursa'da Ramazan
Dünyanın dört bir yanından Bursa'ya eğitim için gelen yabancı öğrenciler, Osmangazi Belediyesi'nin Ramazan ayı boyunca düzenlediği programda buluştu. Avrupa, Afrika ve Asya kıtalarından gelen öğrenciler, Türkiye'de Ramazan-ı Şerif'in güzelliklerini yaşadıklarını söylediler.
Türk - Bugün
Türk Kızılay, Keban'da 115 eve giyim yardımı yaptı
Türk Kızılay Keban Temsilciliği "Hilalin Gölgesinde" sloganıyla başlattığı ramazan ayı yardım faaliyetleri kapsamında, Keban ilçesinde 115 eve giyim ve ayakkabı yardımında bulundu.
Türk - Bugün
Başkan Altınok'tan Ramazan Bayramı mesajı
"Bütün kıymetli hemşehrilerimizin ve Türk-İslam âleminin mübarek Ramazan bayramını tebrik ediyorum.
Türk - Bugün
Erdemir kuruluşunun 56'ncı yılını kutluyor
Erdemir'den yapılan açıklamada, Türk sanayisinin ihtiyaç duyduğu ve yurt dışından temin edilebilen yassı çeliği üretmek amacıyla 15 Mayıs 1965'te işletmeye alınan şirketin üretime başlamasının, Türkiye'nin sanayileşme tarihinde bir milat olduğu belirtildi.
Türk - Bugün
Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı
Dini bayramların, milli birlik ve dayanışma içerisinde, manevi değerleri, sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin yaşandığı günler olduğunu kaydeden Yılmaz, mesajında şunları belirtti: "Mavi göklerin gururu şanlı bayrağımızın dalgalandığı bu topraklarda, Türk milleti olarak asırlardır birbirimizin hukukuna sahip çıkarak, ülkemizin kalkınması yönündeki ortak hedeflerimiz doğrultusunda hep beraber gayret gösteriyoruz.
Türk - Bugün
İBB'den Ramazan Bayramı'da altı konser
ESKİ BAYRAMLAR HATIRLANACAK İBB Orkestralar Müdürlüğü de bayram süresince üç konser gerçekleştirecek. Bayramın ilk günü saat 10.00'da "Bayram Sabahı" adıyla, klarnet üstadı Mustafa Kandıralı'nın icrasıyla TRT ekranlarından evlerimize konuk olduğu günleri anımsatan etkinlik hayata geçirilecek. Gökhan Karcebaş şefliğindeki İBB Türk Sanat Müziği Topluluğunun eşliğinde, klarnet sanatçısı Altan Gözetlik, saz eserleri ve oyun havalarını solo olarak icra edecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türk Haberleri | Türk Haber - Haberler - Türk haberleri, son dakika türk haber ve gelişmeleri burada. Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Doğan, Kırgızistan'ın güneyindeki Batken bölgesinde temaslarda bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 12.5.2021 18:39:34. #1.14#

title