Sarıkaya Haberleri

Sarıkaya haber, Sarıkaya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sarıkaya - 15.09.2021
Araç'ta İlköğretim Haftası kutlandı
Programa Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Ali Parmaksız, Garnizon Komutanı Asteğmen Onur Eryıldırım ile okul müdürleri, siyasi parti temsilcileri, kurum amirleri ve veliler katıldı.
Sarıkaya - 23.08.2021
Sorgun'da "Bilimin Dijital Güncesi Projesi" tamamlandı
Eğitimlerin iki etap halinde yapıldığını aktaran Şirin, "Yozgat başta olmak üzere İç Anadolu Bölgesi'nde eğitim gören 30 öğrencinin katılım sağladığı projenin birinci etabında bir otelde öğrencilere bilimsel eğitim verilirken, ikinci etabında ise doğa gezisi düzenlendi. Öğrenciler Çamlık Milli Parkı, Yozgat Fatih Tabiat Parkı ve Sarıkaya Roma Hamamı'nı gezerek hem gözlem yapma imkanı buldu hem de Yozgat'ı tanımış oldu.
Sarıkaya - 21.08.2021
Yozgat Valisi Ziya Polat, Özler Yeraltı Şehrinde incelemelerde bulundu
Kapadokya ile Yozgat'taki tarihi alanlara yeni bir yol haritasının oluşturulması gerektiğini aktaran Polat, "Yozgat'ın çok sayıda gezilip görülmesi gereken yerleri var. Yozgat'a gelen turist, Özler yeraltı şehrinden başlayarak Sarıkaya Roma Hamamı, Kerkenes Harabeleri, kazı çalışmaları süren 5 bin 500 yıllık tarihe sahip Çadırhöyük gibi birçok tarihi alanı gezebilir.
Sarıkaya - 19.08.2021
18 Ağustos 2021 Haberleri
18 Ağustos 2021 Manşet Haberleri.
Sarıkaya - 02.08.2021
Büyükşehir destekliyor, çiftçi kazanıyor
Tuzla Mahalle Muhtarı Yusuf Sarıkaya, Yaban mersini fidanı noktasında köylüye destek olan İnegöl Belediyesi'ne, TARIM AŞ'ye, Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne ve İl Tarım Müdürlüğü'ne teşekkür etti.
Sarıkaya - 29.07.2021
"Sorgun'da Bilimin Dijital Güncesi" projesi için başvurular başladı
Ünal, Sorgun Bilim ve Sanat Merkezi, Safa Sorgun Termal Otel, Yozgat Çamlığı Milli Parkı,Yozgat Çamlığı Milli Parkı Doğa Eğitim Merkezi ve Sarıkaya Roma Hamamı'nda gerçekleşecek eğitim çalışmalarının 14-19 Ağustos arasında yapılacağını kaydetti.
Sarıkaya - 23.07.2021
Eflani Aday Köyü Sakinlerinin Çifte Bayram Sevinci.
Eflani Aday Köyü Şebeke İçme Suyu için, Alpagut Köyü sınırlarında bulunan Zarhanlı Çayırın'da yapılan 20 m3 bir depo ile su toplandı. Yaklaşık 100 metre kot farkı olan Kastamonu Savaş Köyü sınırlarında bulunan bir tepeye 1200 metre mesafe ile 20 m3 biriktirme deposuna terfi edildi. 20 m3 biriktirme deposundan 5 bin 700 metre İsale hattı ile Aday Köyü Merkez Mahallesi hakim tepesine su taşındı. Burada 75 m3 su deposu ile biriktirme sağlandı ve bu depodan 13 Bin 200 metre içme suyu borusu döşenerek Aday Köyü Merkez Mahallesi, Çıraklı Mahallesi, Sarıkaya Mahallesi ve Şükür Şık Mahallesine olmak üzere 4 mahalleye birer adet kollektör sistemi yapılarak mahallelerin su ihtiyacı giderildi.
Sarıkaya - 23.07.2021
DP Genel Başkanı Uysal, İscehisar'da etkinliklere katıldı
Uysal, partisinin ilçe teşkilatındaki bayramlaşma programının ardından Olukpınar ve Çatağıl köylerinin Sarıkaya mevkisinde ortaklaşa düzenlediği şenliğe katıldı.
Sarıkaya - 12.07.2021
Akıncı Üssü davasının gerekçeli kararı açıklandı
46 sanığa müebbet hapis Sanıklar Mert Keskin, Serdar Gülbaş, Ertuğrul Dinçer, Metin Çerkezoğlu, Caner Çamoğlu, Abdullah Özbekler, Adem Gül, Erkan Muzafferiyet, Fahri Yavuz, Muhammed Muzaffer Durmaz, İbrahim Koçak, Gökhan Yakut, İsmail Keskin, Habip Sarıahmetoğlu, Mustafa Erez, Merve Duğan, Lale Işık, Nazif Baysal, Buğra Baldan, Harun Nihat Aşık, Enes Coşkunçay, Ertuğrul Güven Birlik, Ahmet Sarıkaya, Feyyaz Karakaş, Can Kaya, Tahir Neşet Öncü, Aydın Nevzat Özkan, Mustafa Ertuğrul, Fahri Ünver, Ramazan Cingöz, Yavuz Selim Özberk, Bekir Dirmit, Celal Keçelioğlu, Bünyamin Bozkurt, Abdullah Can, Ahmet Tarık Kaya, Erkan Durmuş, Olgun Acuce, Mustafa İlleez, Mehmet Teoman Kalmaz, Ahmet Ufuk Yener, Murat Altay, Kübra Arpaguş, Sedat Koçyiğit, Yahya Baştan ve Mikail Tığcıoğlu ise "anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçundan birer kez müebbet hapse mahkum edildi.
title