Riyad Haberleri

Riyad haber, Riyad son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Riyad - 28.10.2020
Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon: Husilerin, sivilleri hedef alan terör saldırılarını önledik
ABD, ülkedeki vatandaşlarını uyarmıştı ABD'nin Riyad Büyükelçiliği, Amerikan vatandaşlarını füze ve İHA saldırıları olasılığına karşı uyarmış ve tetikte olmalarını istemişti.
Riyad - 28.10.2020
ABD'nin Dubai Büyükelçiliği vatandaşlarını olası terör saldırılarına karşı uyardı
ABD'nin Riyad Büyükelçiliği de vatandaşlarını olası füze ve İHA saldırılarına karşı uyarmıştı ABD'nin Riyad Büyükelçiliğin internet sayfasında yer alan ve dün sosyal medya hesabından yayınlanan açıklamada, Riyad'a doğru bugün olası füze veya insansız hava aracı saldırıları hakkındaki raporların takip edildiği belirtilerek vatandaşlarının teyakkuzda olmaları istenmişti.
Riyad - 26.10.2020
Son dakika... Filistin Dışişleri Bakanı Maliki: "Uluslararası barış konferansı müzakereler için gerekli ivmeyi yaratabilir"
Son dakika gündem haberi... BİRLEŞMİŞ Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, İsrail-Filistin sorunu için uluslararası barış konferansı düzenlenmesinin, tarafların bölgeyi sonsuza dek değiştirecek bir barış anlaşmasını müzakere etmesi konusunda gerekli ivmeyi yaratabileceğini söyledi.
Riyad - 25.10.2020
Yemen'deki ayrılıkçı güçlerden "Cumhurbaşkanıyla olumlu görüşmeler yapıldı" açıklaması
GGK'nın internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, Konsey'in bugün Aden'de yaptığı toplantıda, başta Zubeydi ile Hadi'nin Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da gerçekleştirdiği görüşme olmak üzere sahada yaşanan gelişmelerin ele alındığı ifade edildi.
Riyad - 25.10.2020
Suudi Arabistan ile İsrail'in ABD'deki seçimden sonra "ilişkileri normalleştireceği" iddiası
Haberde, İsrail istihbarat servisi Mossad'ın Başkanı Yossi Cohen'in, Tel Aviv'in Suudi Arabistan ile de ilişkileri normalleştirme anlaşmasına varmasını umduğu ancak Riyad yönetiminin bu adımı 3 Kasım'daki seçimden sonra atmasını beklediği kaydedildi.
Riyad - 24.10.2020
Son dakika haber: Yemen'de BAE destekli güçlerden "yeni hükümette 6 bakanlık bizim olacak" açıklaması
Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da bir süredir yeni hükümetin kurulması için görüşmeler yürütülüyor.
Riyad - 24.10.2020
Suudi Arabistan Kasım'da uluslararası uçuşların yeniden başlayacağını duyurdu
Suudi Arabistan Hava Yolları, Kasım ayından itibarıyla uluslararası uçuşların yeniden başlayacağını duyurdu.
Riyad - 23.10.2020
Körfez-İsrail normalleşmesi bölgede yeni dengelerin oluşumuna zemin hazırlıyor
Aslında bölgenin geleneksel ağırlık merkezi bir süredir Kahire'den uzaklaşmaktaydı. Özellikle Arap Baharı sürecinde Mısır'ın içeride yaşadığı istikrarsızlıklar ve ulusal gücünün azalması, üstüne Körfez'in statükocu bloğunun Bahreyn müdahalesi, Yemen savaşı gibi agresif politikaları, Riyad-Dubai eksenini bölge siyasetinde öncelikli bir konuma yükseltmişti.
Riyad - 22.10.2020
Suudi Arabistan, Filistinli tutuklu Husari'yi serbest bıraktı
Suudi Arabistan'daki Ürdün Siyasi Tutuklular Komitesi Başkanı Hıdır el-Meşayih, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Riyad yönetimince serbest bırakılan Husari'nin bu sabah Ürdün'ün başkenti Amman'a ulaştığını söyledi.
Riyad - 20.10.2020
BAE'nin petrolünü Avrupa'ya İsrailli firma taşıyacak
İsrail'in Globes gazetesi, Tel Aviv yönetiminin Suud petrolünün İsrail üzerinden Akdeniz'e oradan da Avrupa ve Güney Amerika'ya ulaştırılması için İsrail ile Suudi Arabistan arasına petrol boru hattı inşa edilmesini öngören bir projeyi BAE aracılığıyla Riyad'a sunacağını yazmıştı.
Riyad - 19.10.2020
Amerikalı parlamenterlerden Sisi'ye siyasi tutukluları serbest bırakma çağrısı
Konuşmalarından birinde Sisi için "en sevdiğim diktatör" ifadelerini kullanan Trump, 2017'de Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da Arap ülkelerinin liderleriyle buluşmasında, "Buraya size ders vermeye gelmedik.
Riyad - 19.10.2020
Suudi Arabistan'da otopark çöktü: 3 yaralı
Suudi Arabistan'da bir yer altı otoparkında meydana gelen çökme sonucu 3 kişi yaralandı.
Riyad - 18.10.2020
Suudi Arabistanlı alim Avde'nin duruşması 16 Kasım'a ertelendi
Suudi Arabistan'da 2017'de tutuklanan Avde'ye yaklaşık bir yıl sonra çıkarıldığı mahkemede, "terör örgütüne liderlik, Riyad'ın Katar'a uyguladığı ablukaya karşı çıkma, Müslüman Kardeşler Teşkilatı ile iş birliği, Katar kraliyet ailesiyle ilişki içinde olma, ulusal güvenliği tehdit, şiddeti kışkırtma" gibi 37 ayrı suçlama yöneltilmişti.
Riyad - 16.10.2020
Son dakika haberleri: Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Al Suud: "(İsrail'le) normalleşmenin olacağını tasavvur ediyoruz"
Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan Al Suud, yolun sonunda İsrail'le normalleşmenin olacağını bildirdi. Washington Yakın Doğu Politikaları Enstitüsü'nün dün akşam video konferans yöntemiyle düzenlediği toplantıya katılan Al Suud, burada yaptığı konuşmada, "Biz barışa bağlıyız, barış bölge için stratejik bir gereklilik. İsrail'le normalleşme de yolun sonunda bunun bir parçası. Suudi Arabistan'ın 1981'deki önerisi ve Arap Barış Girişimi'nin önerisi de bu." ifadelerini kullandı. Al Suud, "Bu nedenle biz daima normalleşmenin olacağını tasavvur ediyoruz. Ancak aynı şekilde Filistin devletini ve İsrail-Filistin barış planını da gerçekleştirmemiz gerek." diye konuştu. Şu an İsrail ve Filistin'i müzakere masasına döndürmeye odaklanmak gerektiğini belirten Al Suud, kalıcı barış ve istikrara götüren tek yolun İsrailliler ve Filistinlilerin anlaşmasından geçtiğini ifade ederek, bu gerçekleşmezse, bölgede yaranın hep açık kalacağını söyledi. Suudi Arabistan'ın yakın müttefikleri Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'in eylül ayında İsrail ile normalleşme anlaşmaları imzalamasının ardından Riyad ile Tel Aviv arasında gayriresmi ve dolaylı bir yakınlaşma dikkati çekiyor.
Riyad - 16.10.2020
Lübnan'da bankalara Merkez Bankasından para çekme limiti konulması
Bankalar Cemiyeti Yönetim Kurulu üyelerinin Merkez Bankası Başkanı Riyad Selame'yle gerçekleştirdiği görüşmenin ardından yapılan yazılı açıklamada, Merkez Bankasından Lübnan lirası cinsinden çekilebilecek para için limit belirlenmesinin geçici bir uygulama olduğu ve enflasyonu düşürme amacı taşıdığı belirtildi.
Riyad - 15.10.2020
Netanyahu'dan İsrail-Filistin barışı için "daha fazla uzlaşı" değerlendirmesi
Arap ülkeleriyle normalleşme sürecini sürdürme konusunda kararlılığını vurgulayan Netanyahu, "İsrail ve Arap dünyası arasında daha geniş bir uzlaşı, İsrail-Filistin barışı konusunda ilerleme kaydedilmesine yardımcı olabilir. Bu barışın gerçekleşmesi için sadece Kudüs ve Ramallah'a değil, Riyad'a, Abu Dabi'ye ve başka yerlere de bakmamız gerekiyor.
Riyad - 15.10.2020
Riyad yönetimi Türk ürünlerini niçin boykot ediyor?
Suudi Arabistan'ın Türk ürünlerine uyguladığı "yarı resmi boykot" ile İsrail ürünlerinin Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn üzerinden Suud piyasasına girme olasılığı arasında güçlü bir bağlantı olduğu belirtiliyor.
Riyad - 14.10.2020
ABD yönetiminden Suudi Arabistan'a silah satışına destek
Pompeo, geçen yıl Eylül ayında Suudi petrol tesisi Aramco'ya yapılan saldırıları hatırlatarak, Yemenli Husilerin İran desteği ile benzer saldırılara devam ettiğini ve Riyad'a yönelik desteğin kritik olduğunu belirtti.
Riyad - 14.10.2020
Yemen Cumhurbaşkanı Hadi'den "Riyad Anlaşması hızlıca uygulansın" çağrısı
Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi, Riyad Anlaşması'nın hızlıca hayata geçirilmesi çağrısında bulundu.
Riyad - 13.10.2020
Yemen'deki BAE destekli güçler: BM çözüm girişimi müzakereleri için davet almadık
GGK'nın girişimi gözden geçirmeye ve Riyad Anlaşması'nın hükümlerine göre Konseyin siyasi sürece katılmaya hazır olduğunu dile getiren Zubeydi, güney hareketinin gerçek ve tam temsili olmaksızın herhangi bir çözümün uygulanmasının imkansız olduğunu ifade etti.
Riyad - 12.10.2020
Son dakika haberleri: Yemen hükümetinden, donör ülkelere Merkez Bankası'na destek çağrısı
Yemen resmi ajansı SABA'nın haberine göre, Dışişleri Bakanı Muhammed el-Hadrami, Avustralya'nın Yemen Büyükelçisi Rıdvan Cezedat ile Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da bir araya geldi.
Riyad - 12.10.2020
Suudi prensten Türkiye'ye boykot çağrısı
Öte yandan, geçtiğimiz hafta da Suudi Arabistan'da Başkent Riyad'ın Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ajlan Al-Ajlan da sosyal medyada Türk ürünlerine karşı boykot çağrısı yapmıştı.
Riyad - 10.10.2020
TİM Başkanı Gülle'den Suudi Arabistan Büyükelçiliği'ne mektup
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Riyad Ticaret Odası Başkanı Ajlan bin Abdul Aziz Al-Ajlan'ın 3 Ekim'de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Türk ürünlerinin boykot edilmesinin tüm Suudi vatandaşlarının görevi olduğunu" belirtmesinin ardından 5 Ekim'de Suudi Arabistan Büyükelçiliği'ne iki ülke arasındaki ticari ilişkilerde meydana gelen sorunlara ilişkin bir mektup yazdı.
Riyad - 9.10.2020
Son dakika haberleri! Filistin Dışişleri Bakanı'ndan "İsrail'e yönelik dokunulmazlığın uluslararası sistemi tehdit...
Son dakika haberleri: Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, İsrail'in işlediği suçlara rağmen sahip olduğu "dokunulmazlığın" sadece Filistin'i değil uluslararası sistemi de tehdit ettiğini söyledi.
Riyad - 7.10.2020
Arap aktivistler: Üye ülkelerin dönem başkanlığını reddetmeleri Arap Birliği'nin vefatıdır
Filistin Dışişleri Bakanı Riyad El-Maliki, aldıkları kararı, "birliğin genel sekreterliğinin İsrail ile anlaşma imzalamış olan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'i destekleyici bir tutum sergilemesine" bağladı.
Riyad - 7.10.2020
Libya Arap Birliği'nin oturum başkanlığını reddetti
Filistin Dışişleri Bakanı Riyad El-Maliki, aldıkları kararı, "birliğin genel sekreterliğinin İsrail ile anlaşma imzalamış olan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn'i destekleyici bir tutum sergilemesine" bağladı.
Riyad - 6.10.2020
Suudi Arabistan'da en düşük Covid-19 günlük vaka sayısı kaydedildi
Bakanlık, ülkede en çok vaka gören bölgeleri ise Medine, Hafouf, Yanbu, Mekke, Riyad, Dammam olduğunu açıkladı.
Riyad - 6.10.2020
BAE destekli Güney Geçiş Konseyi, Yemen'in güneyinin kuzeyden ayrılmasında ısrarcı
GGK'nin internet sitesinde yer alan habere göre Zubeydi, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da, Rusya'nın Sana Büyükelçisi Vladimir Dedushkin ile bir araya geldi.
Riyad - 5.10.2020
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Serdar Çam Türk-Arap diyaloğu çağrısında bulundu
Bir Türk vatandaşı olarak bu konudaki şahsi kanaatinin, bu anlaşmayla ilgili hiçbir şeyin şaşırtıcı olmadığı yönünde olduğunu, resmi açıklamaların, oldukça uzun süredir arka planda devam edenleri ön plana çıkarttığını dile getiren Çam, şunları söyledi: "Ancak bence burada 'barış' kelimesi özel bir ilgiyi hak ediyor: bölgemizde uzun zamandır 'barış' kelimesinin hızlı bir dolaşımına şahit olduk, ancak ne yazık ki, söylemler arasındaki çelişkilerin birçok kötü örneği olduğundan ve gerçekte sahada yaşananlardan dolayı sahip olduğu anlamını ve değerini neredeyse kaybediyor. Türkiye tüm ülkelerle barış arayışında olduğu konusunda her zaman ciddi ve samimi oldu, bu tür tutarsızlıkların korkunç sonuçlarına ilişkin tüm tarafları uyardı. Belgelere 'barış anlaşması' adını vermek, sahadaki çatışmaları gerçekten sonlandırmayacaksa anlamsız." Türkiye ve Arap Dünyası Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Dr. Serdar Çam Türkiye ile Arap dünyası arasındaki ilişkiler için de "Biz komşuyuz. Arap dünyasının neresinde olursanız olun, Amman, Riyad veya Abu Dabi'de birkaç saat içinde İstanbul'a varabilirsiniz veya tam tersi.
Riyad - 3.10.2020
Lübnan'da döviz krizi ilaç sektörünü de vurdu
Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, geçen ay Başbakan Hassan Diyab, Maliye Bakanı Gazi Vezni ve Merkez Bankası Başkanı Riyad Selame'nin de katıldığı bir toplantı düzenledi.
Riyad - 2.10.2020
Kaşıkçı cinayetinin ardından geçen skandal dolu 2 yıl
Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı, bir evrak almak için randevuyla gittiği ülkesinin İstanbul Başkonsolosluğu'nda 2 Ekim 2018'de üst düzey isimlerin dahil olduğu bir suikasta kurban gitmesiyle tüm dünyada sembol bir isim haline gelirken, Riyad'da cinayete ilişkin görülen tartışmalı dava...
Riyad - 2.10.2020
Kaşıkçı cinayetinin 2. yılında Suudi Arabistan'ın insan hakları karnesi pek parlak gözükmüyor
Başlarda cinayeti inkar yoluna giden ancak daha sonra itiraf etmek zorunda kalan Riyad yönetimi, Kaşıkçı cinayetiyle ilgileri olduğu gerekçesiyle 5'i idam talebiyle 11 kişiyi yargıya sevk etti.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Riyad Haber, Riyad Son Dakika Haberleri - Haberler - Riyad haber sayfamızda Riyad haberleri okuyabilir, Riyad son dakika haberleri ve güncel Riyad gelişmelerini görebilirsiniz. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon: Husilerin, sivilleri hedef alan ter
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.10.2020 09:04:37. #1.15#
title