Riyad Haberleri

Riyad haber, Riyad son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Riyad 25.5.2020
Tunuslu mühendis, sağlık çalışanlarını Kovid-19'dan korumak için izolasyon cihazı geliştirdi
Salgın hastalıkla mücadelede ön safta olan sağlık çalışanlarını korumak amacıyla yola çıkan mühendis Malik Miftah, izolasyon cihazını doktor Riyad Şakir ile çalışarak geliştirmeyi başardı.
Riyad 22.5.2020
TİKA'dan Lübnan'a ramazan yardımı
Trablusşam Belediye Başkanı Riyad Yamak, yardımların teslimi sırasında yaptığı açıklamada, ülkedeki yoksulluğun mevcut ekonomik krizin ardından patlak veren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle daha da arttığını belirtti.
Riyad 22.5.2020
Yemen'deki Islah Partisi, hükümeti Aden'e dönmeye çağırdı
Yemen'deki Müslüman Kardeşler Teşkilatına (İhvan) yakınlığıyla bilinen Islah Partisi, hükümete mevcut krizi çözmek için geçici başkent Aden'e geri dönme ve Riyad Anlaşması'nı uygulama çağrısında bulundu.
Riyad 21.5.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Filistinli mevkidaşı Maliki ile telefonda görüştü
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad El-Maliki ile telefonda görüştü.
Riyad 15.5.2020
ABD-Suudi Arabistan ilişkilerindeki ittifak modeli değişiyor mu?
ABD'nin en büyük silah müşterisi olan Suudi Arabistan 2018'de askeri harcamalarda 3'üncü sırada yer alırken, 2019'da 5'inci sıraya geriledi. Ayrıca Riyad'ın bu pahalı silah ve ekipmanların kullanımı için halen askeri eğitmenlere ihtiyacı olduğu biliniyor.
Riyad 13.5.2020
Riyad-Washington ilişkisini silah anlaşmaları mı sürdürüyor?
ABD'nin mevcut stratejileri kapsamında öncelikli olarak Çin tehdidine yoğunlaşması ve Suudi Arabistan'ın askeri alan başta olmak üzere harcamalarında kesintiye gitme eğilimi Riyad-Washington ilişkilerinde son 70 yılda görülmeyen bir gerilemeye neden olabilir.
Riyad 13.5.2020
Yemen Enformasyon Bakanı'ndan "hükümet darbeci projelere karşı durmaya devam edecek" mesajı
Yemen Enformasyon Bakanı Muammer el-İryani, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından desteklenen ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyi (GGK) ile imzaladığı Riyad Anlaşması'nı uygulama gayretinin, hükümeti darbeci projelere karşı durmaktan alıkoyamayacağını belirtti.
Riyad 9.5.2020
İnsan Hakları İzleme Örgütü: Suudi Arabistan'da Prens Faysal bin Abdullah gözaltına alındı
HRW'den yapılan yazılı açıklamada, Riyad yönetiminin, 27 Mart'tan beri gözaltında tuttuğu Prens Faysal'ın dış dünyayla bağlantısını kestiği ve nerede tutulduğuna dair bilgi vermeyi reddettiği ifade edildi.
Riyad 7.5.2020
Suudi Arabistan Riyad Anlaşması'nın uygulanması için güce başvurur mu?
Yemen'de Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) destekli ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyinin (GGK) ülkenin güneyinde "sözde özerlik" ilanında diretmesi, güneydeki anlaşmazlıklara çözüm amacıyla imzalanan Riyad Anlaşması'nın öncüsü Suudi Arabistan'ın güce başvurma ihtimalini gündeme getiriyor.
Riyad 6.5.2020
BM Yemen Temsilcisi: "Güney Geçiş Konseyi, siyasi çözümün parçası olmalı"
Ülkenin güneyindeki illerin durumuyla ilgili ise Griffith, BM'nin Riyad Anlaşması'nın en kısa zamanda uygulanmasından yana olduğunu vurguladı.
Riyad 4.5.2020
Ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyi Yemen'in güneyinde sözde özerklikte ısrar ediyor
BAE destekli Konsey, 25 Nisan'da Yemen'in güneyinde sözde özerklik ilan etmişti. İlanın ardından Konsey, Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap koalisyonunun "Aden'in sözde özerklik ilanı öncesindeki duruma dönmesi" ve Riyad Anlaşması'nın uygulamaya geçilmesinin zorunlu olduğu çağrısını memnuniyetle karşılamıştı.
Riyad 1.5.2020
Yemen parlamentosundaki Güney Blokundan meşru hükümet çatısı altında birleşme çağrısı
Halkın sıkıntılarını giderecek en iyi yol olarak değerlendirilen Riyad Anlaşması'nın hızlı bir şekilde uygulanması gerektiği vurgulanan açıklamada, Blokun tutumunun Riyad Anlaşması'yla örtüştüğü kaydedildi.
Riyad 30.4.2020
Yemen'de sözde özerklik ilan eden GGK'dan "Riyad Anlaşması" şartı
Yemen'de Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) destekli Güney Geçiş Konseyi (GGK), Riyad Anlaşması uygulanıncaya kadar sözde özerklik ilanına bağlı kalacaklarını açıkladı.
Riyad 30.4.2020
Yemen hükümeti, BMGK'nin "Yemen'de birlik" vurgusundan memnun
Dışişleri Bakanlığı, GGK'ye silahlı isyanını ve sözde özerklik ilanını sona erdirme, Aden'deki devlet kurumlarının çalışmasına engel olmama ve Riyad Anlaşması'na geri dönme çağrısı yaptı.
Riyad 29.4.2020
Suudi Arabistan: "Riyad Anlaşması'na muhalif tüm adımların sonlandırılması gerekiyor"
Suudi Arabistan yönetimi, Yemen hükümeti ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından desteklenen ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyi (GGK) arasında imzalanan Riyad Anlaşması'na aykırı atılan tüm adımların sonlandırılması gerektiğini duyurdu.
Riyad 29.4.2020
ABD, Yemen'de ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyi'nin "özerklik" ilanından endişeli
Dünya geneli ve Ortadoğu'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tehdidinin devam ettiği bir ortamda GGK'nin attığı söz konusu adımın, ülkedeki gidişata daha da olumsuz etki edeceğini vurgulayan Pompeo, "GGK ile Yemen Hükümetine, Riyad Anlaşması çatısı altında siyasi süreci yeniden canlandırma çağrısında bulunuyoruz.
Riyad 28.4.2020
Yemen'in güneyinde önde gelen gruptan, BAE destekli hareketin özerklik ilanına red
Yemen'in güneyindeki önde gelen siyasi oluşumlardan Barışçıl Güney Hareketi, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) desteklediği ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyi'nin (GGK) sözde özerklik ve olağanüstü hal ilan etmesini reddederek, bunu Riyad Anlaşması'nın uygulanmasından kaçma hamlesi...
Riyad 28.4.2020
BM'den Yemen'in güneyinde özerklik ilanının ardından taraflara itidal çağrısı
Yemenli taraflara itidal ve gerginliği daha da artıracak her türlü eylemden kaçınmaları çağrısı yapan Dujarric, tarafları kapsayıcı diyoloğa ve Riyad Anlaşması'na uymaya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile ülkede 10 binlerce kişiyi etkileyen selle mücadeleye davet etti.
Riyad 27.4.2020
Yemen'deki siyasi partilerden GGK'nin "özerklik" ilanına tepki
Yemen'de hükümete destek veren siyasi partiler, Güney Geçiş Konseyinin (GGK) ülkenin güneyinde "özerklik" ilan etmesine karşı çıkarak bu adımın Riyad Anlaşması'na yapılan bir darbe olduğunu bildirdi.
Riyad 27.4.2020
Yemen hükümetinden GGK'ye "özerklik ilanından derhal vazgeçin" çağrısı
Yemen hükümeti, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) destekli Güney Geçiş Konseyine (GGK) ülkenin güneyindeki özerklik ilanından bir an önce vazgeçme çağrısında bulunarak, aksi takdirde Riyad Anlaşması'nın baltalanmasından sorumlu olacaklarını bildirdi.
Riyad 27.4.2020
Arap Birliği Yemen'deki Güney Geçiş Konseyinin "özerklik" ilanını reddetti
Arap Birliği, Yemen'deki Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) destekli Güney Geçiş Konseyinin (GGK) ülkenin güneyinde özerklik ilan etmesini reddetti ve taraflara "Riyad Anlaşması'nı uygulamaları" çağrısında bulundu.
Riyad 27.4.2020
KİK ve Mısır'dan Yemenli taraflara Riyad Anlaşması'nın uygulanması çağrısı
Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) ve Mısır, Yemenli taraflara Riyad Anlaşması'nın uygulanması çağrısında bulundu.
Riyad 27.4.2020
İİT'den Yemenli taraflara "siyasi çözümü baltalamayın" çağrısı
Açıklamada, taraflara Riyad Anlaşması'na aykırı davranmama ve siyasi çözümü baltalamama çağrısı yapılarak, şu ifadelere yer verildi: "GGK'nin ilanının ardından Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyondan yapılan ve durumun eski haline dönmesi gerekliliğinin vurgulandığı beyanı destekliyoruz.
Riyad 27.4.2020
Yemen'deki Güney Geçiş Konseyi: "Özerklik kararından geri dönüş yok"
Hadrami, söz konusu ilanı, hükümetle konsey arasında, geçen kasımda imzalanan Riyad Anlaşması'ndan tamamen çekilme ve reddetme olarak kabul ettiğini belirtmişti.
Riyad 27.4.2020
AB'den Güney Geçiş Konseyi'nin Yemen'de özerklik ilanına tepki
Günlük basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan AB Komisyonu Sözcüsü Peter Stano, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da, 5 Kasım 2019'da Yemen hükümeti ile GGK arasındaki anlaşmanın önemli ve olumlu bir gelişme olduğunu kaydetti.
Riyad 27.4.2020
Arap Koalisyonu'ndan Yemen'deki taraflara itidal çağrısı
Yemen hükümetine destek veren Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) desteklediği ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyi'nin (GGK) ülkenin güneyindeki özerklik ilanı üzerine, Riyad Anlaşmasını iptal edecek adımlardan uzak durulması gerektiğini vurguladı.
Riyad 27.4.2020
Yemen Parlamentosu'ndan Cumhurbaşkanına, ayrılıkçı "GGK'yi durdur" çağrısı
Parlamento, yaptığı yazılı açıklamada, "Körfez İşbirliği Konseyi Girişimi, Ulusal Diyalog Konferansı'nda alınan kararlar, BM Güvenlik Konseyinin (BMGK) 2216 sayılı kararı ve Riyad Anlaşması'na ters düşen adımlar atılmasına karşı olduğunu" belirtti.
Riyad 26.4.2020
Yemen hükümetinden ülkenin güneyindeki "özerklik ve darbeye" karşı uluslararası topluma çağrı
Söz konusu ilanın, hükümetle konsey arasında geçen kasımda imzalanan Riyad Anlaşması'ndan tamamen çekilme olarak kabul edildiği belirtilen açıklamada, yaşanan gelişmelerden BAE ve Geçiş Konseyi sorumlu tutuldu.
Riyad 26.4.2020
Suudi Arabistan Çin'den 265,3 milyon dolarlık tıbbi malzeme alacak
Suudi Arabistan haber ajansı SPA'ya göre, Riyad ve Pekin yönetimleri arasında 265,3 milyon dolarlık tıbbi malzeme sözleşmesi imzalandı.
Riyad 26.4.2020
Yemenli yetkiliden "Güney Geçiş Konseyi güneyde küçük bir alanı kontrol ediyor" açıklaması
Yemen Dışişleri Bakanı Muhammed el-Hadrami, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, özerlik ilanına karşı çıkmış ve bunu geçen kasımda imzalanan Riyad Anlaşması'ndan çekilme olarak yorumlamıştı.
Riyad 26.4.2020
Yemen'in güneyindeki 5 il, Güney Geçiş Konseyinin özerklik ilanını reddetti
Ülkenin güneyindeki en büyük il Hadramevt Yerel Yönetimi ise GGK'nin açıklamasını, "meşruiyetin ve Riyad Anlaşmasının ihlali" şeklinde değerlendirdi.
Riyad 26.4.2020
Yemen hükümeti Güney Geçiş Konseyi'nin özerklik ilanını reddetti
Hadrami, söz konusu ilanı, hükümetle konsey arasında, geçen kasımda imzalanan Riyad Anlaşması'ndan tamamen çekilme ve reddetme olarak kabul ettiğini belirtti.
Riyad 24.4.2020
Sadio Mane ve Riyad Mahrez'den ramazan mesajı
İngiltere Premier Lig ekiplerinden Liverpool'da forma giyen Sadio Mane ve Manchester City'de oynayan Riyad Mahrez, Müslümanların ramazan ayını kutladı.
Riyad 24.4.2020
Yemen'de Güney Geçiş Konseyinden "Riyad Anlaşması meşruiyetini yitirdi" iddiası
Yemen'de Birleşik Arap Emirlikleri tarafından desteklenen ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyi (GGK), hükümetin, Riyad Anlaşmasının uygulanmasına ilişkin verdiği sözü yerine getirmediğini, bu nedenle anlaşmanın meşruiyetini yitirdiğini iddia etti.
Riyad 23.4.2020
Güney Geçiş Konseyi, Yemen Başbakanı'nın Aden'e girişine izin vermedi
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) destekli Güney Geçiş Konseyi (GGK) yanlısı güçler, Yemen Başbakanı Muin Abdulmelik ve bazı hükümet üyelerini taşıyan uçağın Aden Havalimanı'na inmesine izin vermedi. Yemen emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Aden Havalimanı'nda bulunan GGK'ye bağlı güçler, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'dan gelecek Başbakan Abdulmelik ile bazı hükümet üyelerini taşıyan uçağın inişine müsaade etmedi.
Riyad 21.4.2020
Yemen hükümetinden, Güney Geçiş Konseyine "Riyad Anlaşması'nı uygulama" çağrısı
Yemen Dışişleri Bakanı Muhammed el-Hadrami, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) destekli Güney Geçiş Konseyine (GGK), Riyad Anlaşması'nı uygulama çağrısında bulundu.
Riyad 20.4.2020
Yemen hükümetiyle Güney Geçiş Konseyi anlaşmaya vardı
Yemen hükümetiyle Güney Geçiş Konseyi (GGK) arasında Riyad Anlaşması'nın uygulanması üzerine yeniden bir anlaşma imzalandı.
Riyad 18.4.2020
Ülkeleri dışında 39 Filistinli Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
Filistin Dışişleri Bakanı Riyad El-Maliki, dünyanın çeşitli ülkelerinde ikamet eden Filistinlilerden 830'unun yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığını ve 39 kişinin virüs nedeniyle öldüğünü açıkladı.
Riyad 17.4.2020
Suudi Prenses Basmah: "Serbest bırakılmak için yalvarıyorum"
Riyad'daki Al-Ha'ir Hapishanesi'nde tutulan ve uzun süredir kendisinden haber alınamayan Suudi Prenses Basmah, sağlık durumunun ciddi olduğunu belirterek yardım istedi.
Riyad 14.4.2020
Yemen hükümeti ile Güney Geçiş Konseyi "Ebyen'de ortak güvenlikte" anlaştı
Anlaşmanın, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Riyad Anlaşması'nın uygulanması için yürüttüğü çaba çerçevesinde gerçekleştiğini aktaran kaynak, Ebyen Valisi Ebubekir Huseyn'in yanı sıra her iki taraftan askeri yetkililer ve bölgenin önde gelenlerinin anlaşmaya varılmasına öncülük ettiğini aktardı.
Şu an buradasınız: Riyad Haber, Riyad Son Dakika Haberleri - Haberler - Riyad haber sayfamızda Riyad haberleri okuyabilir, Riyad son dakika haberleri ve güncel Riyad gelişmelerini görebilirsiniz. Galatasaray'ın gündemindeki eski futbolcusu Gomis, kulübüyle sözleşme yenile
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.5.2020 20:07:36. #1.14#
title