Riyad Haberleri

Riyad haber, Riyad son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Riyad - Dün
Son Dakika | Yemen hükümeti, Husilerin Marib'in Abdiyye'de kontrolü sağladığı haberlerini yalanladı
Öte yandan Yemen haber ajansı SABA'ya göre, Yemen Dışişleri Bakanı Ahmed Avad bin Mübarek, Rusya'nın Yemen Büyükelçisi Vladimir Didushkin ile Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da gerçekleştirdiği görüşmede, Husileri Abdiyye'de soykırım derecesine varan suçlar işlemekle suçladı.
Riyad - 15.10.2021
Suudi Arabistan ile İran arasındaki yakınlaşmanın muhtemel sonuçları ne olacak?
ABD'nin eski Başkanı Donald Trump döneminde Washington'un İran'a uyguladığı "azami baskı" politikasının da etkisiyle Tahran ile Riyad arasındaki gerginlik çatışma boyutuna ulaştı.
Riyad - 13.10.2021
Katar: İsrail'le normalleşme anlaşmalarının çözüme katkı sunması mümkün değil
Katar Dışişleri Bakanı ayrıca, Tahran-Riyad ilişkileri konusunda iyimser olduğunu aktararak, "İran ve Suudi Arabistan arasındaki olumlu ivmeyi teşvik ediyoruz.
Riyad - 12.10.2021
G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları toplantısı "DTÖ'de reform" çağrısıyla sona erdi
DTÖ'nün geleceğine ilişkin Riyad Girişimi'ne atıf yapılan bildiride, "DTÖ'de gerekli reformun yapılabilmesi için DTÖ'nün tüm üyeleriyle aktif ve yapıcı bir şekilde çalışmaya kararlıyız.
Riyad - 12.10.2021
Arsene Wenger, Suudi Arabistan'daki özel maçta teknik direktörlük yapacak
"Riyad Sezonu Kupası" adıyla düzenlenecek futbol maçı, ekim ayından 2022'nin mart ayına kadar sürecek Riyad Sezonu 2021 festivali kapsamında oynanacak.
Riyad - 12.10.2021
AB, Yemen'deki tarım bakanı ve Aden valisine düzenlenen saldırıyı kınadı
"Yemenlilerin ülkenin her yerinde barış içinde yaşamaya hakkı vardır." ifadesinin kullanıldığı açıklamada, Riyad anlaşmasının uygulanmasının zorunlu olduğu vurgulandı.
Riyad - 11.10.2021
Son dakika haberi... İran'dan rejim muhalifi silahlı gruplarla ilgili Irak ve IKBY'ye uyarı
Hatibzade, başkent Tahran'da düzenlediği basın toplantısında Irak'ın kuzeyindeki rejim muhalifi gruplar ve Tahran-Riyad müzakerelerine ilişkin açıklama yaptı.
Riyad - 08.10.2021
'Altın Top' için yarışacak isimler açıklandı
Yılın en iyi futbolcusuna verilen Ballon d'Or (Altın Top) ödülü için adaylar açıklandı.
Riyad - 08.10.2021
Tunus Cumhurbaşkanı, 33 kişinin yaralandığı tren kazası sonrası Ulusal Demiryolları Başkanı'nı görevden aldı
Dün akşam saatlerinde Güney Ahvaz ve Gabes vilayetinden gelen iki trenin başkent Tunus'un yakınında yer alan Riyad Megrin durağında çarpışması sonucu 33 kişi yaralanmıştı.
Riyad - 08.10.2021
Filistin İsrail'in Mescid-i Aksa'daki ihlalleriyle ilgili BM'yi harekete geçmeye çağırdı
Filistin'in BM Daimi Gözlemcisi Büyükelçi Riyad Mansur'un gönderdiği mektuplarda, İsrail'in işlemeye devam ettiği suçların bir sonucu olarak işgal altındaki Filistin topraklarındaki durumun ciddiyetine işaret edildi.
Riyad - 08.10.2021
Lübnan Başbakanı Mikati: "Büyük sorunlarımız var, çözmeye çalışıyoruz"
İran destekli Hizbullah'ın ülkeyi kontrol ettiği gerekçesiyle Lübnan'a mesafeli duran Riyad yönetimi, ağustos ayında Lübnan'daki herhangi bir hükümete yapacakları yardımın somut reformlara dayalı olacağını ima etmişti.
Riyad - 08.10.2021
Tunus'taki tren kazasında 33 kişi yaralandı
Tunus resmi haber ajansına TAP'a açıklamada bulunan Ulusal Demiryolu Şirketi Sözcüsü Hasan El-Meyadi, Güney Ahvaz ve Gabes vilayetinden gelen iki trenin başkent Tunus'un yakınında yer alan Riyad Megrin durağında çarpıştığını bildirdi.
Riyad - 06.10.2021
BM Yemen Özel Temsilcisi Grundberg, Riyad Anlaşması'nın eksiksiz uygulanmasının gerektiğini açıkladı
Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Özel Temsilcisi Hans Grundberg, Yemen'deki istikrarı ve devlet kurumlarının çalışmalarını desteklemek için Riyad Anlaşması'nın tam olarak uygulanmasının önemini vurguladı.
Riyad - 05.10.2021
Türkiye'nin Riyad Büyükelçisi Ulusoy, Suudi Arabistan Kralı Selman'a güven mektubu sundu
Türkiye'nin Riyad Büyükelçisi Fatih Ulusoy'un, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'e güven mektubu sunduğu bildirildi.
Riyad - 04.10.2021
İran: Suudi Arabistan ile görüşmeler en iyi şekilde devam ediyor
Hatibzade, düzenlediği basın toplantısında, Riyad-Tahran müzakereleri ve İran ile Azerbaycan arasındaki tatbikat gerginliğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
Riyad - 04.10.2021
Kaymakamlık ve belediye personeline kişisel gelişim semineri verildi
Rehberlik Araştırma Merkezinde görevli kişisel gelişim uzmanı Riyad Tezcan, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığında görevli psikolog Mehmet Emin Kurtay ile Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığında görevli psikolog Abdulhalim Dağ tarafından verilen seminere 113 personel katıldı.
Riyad - 03.10.2021
Fransa Dışişleri Bakanı, Riyad'da Suudi mevkidaşlarıyla görüştü
Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal Bin Ferhan ve Suudi Arabistan Dışişlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Adil el-Cubeyr ile görüştü.
Riyad - 03.10.2021
AB ile Suudi Arabistan iş birliği anlaşması imzaladı
Borrell, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da Dışişleri Bakanı Faysal Bin Ferhan ile siyaset, sosyo-ekonomi, güvenlik ve diğer konularda ilişkileri düzenli temaslar yoluyla geliştirmek için iş birliği anlaşması imzaladığını bildirdi.
Riyad - 01.10.2021
Tunus'ta üst düzey yetkililer hakkında verilen "ev hapsi" kararına itirazlar reddedildi
Ev hapsine alınanların arasında eski bakanlardan Enver Maruf ile Riyad el-Muakher, eski Yolsuzlukla Mücadele Ulusal Kurulu Başkanı Şevki Tabib, eski savcılardan el-Beşir el-Akrami ve El-Tayip Raşid, eski danışmanlardan Lutfi Sassi ve Mufdi el-Masdi de bulunuyor.
Riyad - 01.10.2021
VAHŞİ CİNAYETİN KURBANI KAŞIKÇI - Hatice Cengiz: Adaleti savunmak sadece benim değil, tüm siyasi sorumluların görevi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çabasının yanı sıra Türkiye'de yürütülen soruşturma sonucunda ortaya çıkartılan deliller ve yürütülen etkin diplomasi sayesinde oluşturulan uluslararası baskıyla cinayeti dünya kamuoyuna itiraf etmek zorunda kalan Suudi Arabistan, olaya karışanların Türkiye'de yargılanmasına yönelik taleplere olumsuz yanıt verdi. Riyad Ceza Mahkemesi, suikastla ilgili 15 kişilik infaz timinden 8'i hakkında hüküm verirken, sanıklardan 5'i 20'şer, 1'i 10, diğer 2'si 7'şer yıl hapis cezasına mahkum edildi.
Riyad - 01.10.2021
Libya ve Suudi Arabistan Dışişleri Bakanları, "Libya İstikrar Girişimi"ni görüştü
Libya Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Menguş ile Bin Ferhan, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da bir araya geldi.
Riyad - 30.09.2021
Yemen'de riyaldeki değer kaybı ve ekonomik çöküş sürerken protestolar büyüyor
Birlik, Aden ve diğer kentlerde güvenlik sorunları, hayat pahalılığı ve riyaldeki değer kaybından kaynaklı mevcut durumun, Riyad Anlaşması'nın güvenlik ve askeri yönlerinin uygulanmamasının kaçınılmaz bir neticesi olduğunu kaydetti.
Riyad - 27.09.2021
Tunus Meclis Başkanı Gannuşi'nin yetkilerini devrettiği haberlerini danışmanı yalanladı
Tunus Meclis Başkanı ve Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi'nin Siyasi Danışmanı Riyad eş-Şuaybi, Gannuşi'nin yetkilerini yardımcısına devrettiği yönündeki haberlerin doğru olmadığını bildirdi.
Riyad - 24.09.2021
Arap ülkeleri Suriye'de Esed rejimi ile normalleşme yolunda ilerliyor
Suriye'de Esed rejiminin Turizm Bakanı Muhammed Rami Rıdvan Martini geçen mart ayında Riyad'da bir konferansa katılarak, 2011 yılından bu yana Suudi Arabistan'ı ziyaret eden ilk Suriyeli üst düzey yetkili oldu.
Riyad - 24.09.2021
ABD'nin Patriot hava savunma sistemini bölgeden çekmesinin ardından Suudi Arabistan ne yapacak?
Associated Press (AP) haber ajansı da ABD'nin Patriot hava savunma sisteminin başkent Riyad'ın güneydoğusundaki Emir Sultan Hava Üssü'nden çekildiğini bildirdi.
Riyad - 23.09.2021
Müttefiklerin yabancı yatırımcı rekabeti: Suudi Arabistan, BAE ve Mısır birbiriyle yarışıyor
Riyad yönetiminin şubat ayı başlarında "bölgesel merkezlerini Suudi Arabistan'a taşımayan yabancı şirketlerin 2024 yılından itibaren kamu ihalelerine giremeyeceğini" ilan etmesiyle, Körfez bölgesinin iki müttefiki olan Suudi Arabistan ile BAE arasında ekonomi alanında ciddi bir rekabet başladı.
Riyad - 23.09.2021
İran: Suudi Arabistan ile sürdürülen görüşmelerde ciddi ilerleme kaydedildi
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, Tahran ile Riyad arasındaki ilişkileri düzeltmek için yapılan görüşmelerin olumlu şekilde devam ettiğini belirterek, "Fars (Basra) Körfezi'nin güvenliği konusundaki görüşmelerde çok ciddi ilerlemeler kaydedildi.
Riyad - 22.09.2021
Suudi Arabistan'ın, BAE'den yaptığı ithalat temmuz ayında yaklaşık yüzde 33 azaldı
Riyad hükümetinin kararı, İsrail menşeli katkı maddesi içeren ürünlerin yanı sıra üretici firmanın tümüyle veya kısmen İsrailli yatırımcılara ait ürünler ile Arapların İsrail'e karşı boykot ettiği firmalara ait ürünleri de kapsıyor.
Riyad - 21.09.2021
Mikati hükümeti Lübnan'ın yaralarını sarabilir mi?
Yeni hükümetin ülke genelinde tam anlamıyla kabul görmemesinin önündeki bir diğer engel ise kabinedeki bazı isimlerin yarattığı güvensizlik. Teknokrat hükümet olması bakımından yeni bakanların politik geçmişleri bulunmasa da siyasi liderlerle olan yakın ilişkileri güven kaymasına sebep oluyor. Bunların başında ise ülkedeki ekonomik krizin sorumlularından addedilen Merkez Bankası Başkanı Riyad Selame'ye yakınlığıyla bilinen ve Maliye Bakanlığına getirilen Yusuf el-Halil geliyor.
Riyad - 21.09.2021
Filistinli uzmanlara göre firar ettikten sonra yakalanan 6 tutuklu mesajlarını ulaştırmayı başardı
Yeniden gözaltı bekleniyordu Gazze merkezli Esir Araştırmaları Merkezi Başkanı Riyad el-Eşgar da İsrail'in sahip olduğu imkanlar ve Batı Şeria'yı kontrolü altında tutması nedeniyle firari tutukluların yakalanmasının "normal" ve aslında "beklenen" bir şey olduğunu belirtti.
Riyad - 17.09.2021
Son dakika haberleri! Yemen Dışişleri Bakanı Bin Mubarek ile BM Yemen Özel Temsilcisi Grundberg Riyad'da görüştü
Son dakika haberi: Yemen Dışişleri Bakanı Ahmed Avad bin Mubarek ile Birleşmiş Milletler (BM) Yemen Özel Temsilcisi Hans Grundberg, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da bir araya geldi.
Riyad - 17.09.2021
Suudi Arabistan, BAE, ABD ve İngiltere, Yemen'deki kötüleşen ekonomik durumdan endişeli
Suudi Arabistan resmi ajansı SPA'nın haberine göre, Suudi Arabistan, BAE, ABD ve İngiltere'nin Sana büyükelçileri, başkent Riyad'da toplantı düzenledi.
Riyad - 16.09.2021
Yemen Körfez ülkelerinden acilen ekonomik destek talep etti
Bin Mubarek, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da düzenlenen Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) 149.
Riyad - 16.09.2021
Şampiyonlar Ligi'nde toplu sonuçlar
UEFA Şampiyonlar Ligi'nin ilk hafta maçları bu akşam oynanan 8 karşılaşma ile tamamlandı. Geçen yılın finalisti Manchester City, gecenin en gollü maçında Alman ekibi Leipzig'i 6-3 yendi. Ev sahibi ekibe galibiyeti getiren golleri, 16. dakikada Nathan Ake, 28. dakikada Nordi Mukiele (kendi kalesine), 45+2. dakikada penaltıdan Riyad Mahrez, 56.
Riyad - 15.09.2021
Yemen'deki Islah Partisi, 2019'da imzalanan Riyad Anlaşması'nın acilen uygulanmasını istiyor
Yemen'in İslami eğilimli en büyük hareketi olan ve Müslüman Kardeşler Teşkilatına (İhvan) yakınlığıyla bilinen "Islah Partisi", ülkedeki meşru hükümet ile Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) desteklediği Güney Geçiş Konseyi (GGK) arasında imzalanan Riyad Anlaşması'nın acilen uygulanması...
Riyad - 15.09.2021
Cezayir, Suudi Bakan Bin Ferhan'ın ziyaretinde "Fas ile arabuluculuk" konusunun gündeme gelmediğini açıkladı
Cezayir Dışişleri Bakanlığı Mağrip ve Batı Sahra Temsilcisi Ammar Bilani, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan'ın ziyaretinde Riyad'ın Cezayir ile Fas arasındaki anlaşmazlığa aracılık etme konusunun gündeme gelmediğini söyledi.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Riyad Haber, Riyad Son Dakika Haberleri - Haberler - Riyad haber sayfamızda Riyad haberleri okuyabilir, Riyad son dakika haberleri ve güncel Riyad gelişmelerini görebilirsiniz. Son Dakika | Yemen hükümeti, Husilerin Marib'in Abdiyye'de kontrolü sağladığ
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.10.2021 01:16:25. #1.16#

title