Onikişubat Haberleri

Onikişubat haber, Onikişubat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Onikişubat - 23.11.2021
Kahramanmaraş AFAD Gönüllüleri Saha Uzantılı Masabaşı Tatbikatı
Kahramanmaraş AFAD Gönüllüleri Saha Uzantılı Masabaşı TatbikatıKahramanmaraş AFAD Gönüllüleri Saha Uzantılı Masabaşı Tatbikatı, Valimiz Ömer Faruk Coşkun başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Coşkun, "Bilindiği üzere İlimiz afetsellik bakımından riskli şehirler arasında bulunuyor. Dolayısıyla olası bir afet durumunda yapılması gereken çalışmaları afetler olmadan önce planlamak hepimizin ortak sorumluluğudur. Bugün de paydaş kurumlarımız ve gönüllülerimiz ile birlikte icra edeceğimiz "Kahramanmaraş AFAD Gönüllüleri Saha Uzantılı Masa Başı Tatbikatıyla, " ilimizde afet ve acil durumlarda görev yapan gönüllü ekiplerin ve çalışma gruplarının Türkiye Afet Müdahale Planı'na entegrasyonunu sağlamayı, bilgi, beceri ve fiziki kabiliyetlerini arttırmayı ve göreve her an hazır durumda bulunmalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Ayrıca kurumlar arası iş birliğini sağlayarak, ilçelerde hafif arama kurtarma ekiplerinin yaygınlaştırılmasını, sivil toplum kuruluşlarının desteklenmesini ve afetlerde görev alacak gönüllü kuruluşların sayısını da artırmayı hedefliyoruz" dedi. Programın devamında İl Afet ve Acil Durum Müdürü Aslan Mehmet Çoşkun, "Kahramanmaraş AFAD Gönüllüleri Saha Uzantılı Masabaşı Tatbikatı" sunumunu yaptı. Masabaşı tatbikatta canlı bağlantılarla saha uygulamalarını takip eden Vali Coşkun, Kaymakamlar, İlçe Belediye Başkanları ve yetkililerden olay yerleri ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. Programda, Vali Coşkun tarafından Hafif Arama Kurtarma Ekiplerine sertifikaları ve gönüllü kimlikleri takdim edildi. Toplantıda ayrıca yetkililer tarafından Vali Coşkun ve katılımcılara, olası acil durumlarda iletişimi sağlamak amacıyla kullanılan AYDES Sistemi ve JEMUS Telsiz Sistemi hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Tatbikata, Valimiz Ömer Faruk Coşkun'un yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Gönüllü ve Bağışçı İlişkileri Daire Başkanı Mehmet Akif Can, Müdahale Daire Başkanı Yusuf Aysu, Vali Yardımcısı Vekili Türkoğlu Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Aslan Mehmet Çoşkun, ilgili kamu kurum ve kuruluşu temsilcileri, Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu Üyeleri, TAMP Kahramanmaraş 26 Çalışma Grubu Yöneticisi, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, özel sektör kuruluşu temsilcileri ve gönüllülerden oluşturulan ekipler katıldı.
Onikişubat - 09.11.2021
Kış Tedbirleri Koordinasyon Toplantısı
İçişleri Bakanlığımızın kış tedbirleri genelgesi gereğince düzenlenen "Kış Tedbirleri Koordinasyon Toplantısı" Valimiz Ömer Faruk Coşkun başkanlığında yapıldı. Toplantıda, Kahramanmaraş İl Afet ve Acil Durum Müdürü Aslan Mehmet Çoşkun tarafından "Kış Tedbirleri Bilgilendirme" sunumu yapıldı. Vali Coşkun ise burada yaptığı konuşmada, "Yaklaşan kış aylarında özellikle geçmiş yıllarda yaşanan acil durumlar göz önüne alındığında bu risklere karşı tedbir almak hepimiz için hayati önem arz etmektedir. Bu kapsamda görev ve sorumluluğu bulunan kurum ve kuruluşlarımızın, belirlenen tehlikeli durumlara yönelik hazırlıklarını eksiksiz olarak yapmaları; personel, araç ve ekipman kapasitelerini bir kez daha gözden geçirmeleri gerekmektedir. Bakanlığımızın genelgesinde de belirtildiği üzere; meteorolojik ihbar alındığı andan itibaren birimlerimiz teyakkuz haline geçmeli, ilgili kurumlarımız da kendi sorumluluk alanlarıyla ilgili tedbirleri işbirliği ve koordinasyon içinde bir an evvel hayata geçirmelidir, " dedi. AFAD toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıya Vali Coşkun'un yanı sıra Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Ahmet Tunç, Vali Yardımcısı Vekili Türkoğlu Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Özdurhan, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Kahramanmaraş İl Afet ve Acil Durum Müdürü Aslan Mehmet Çoşkun, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile ilgili personel katıldı.
Onikişubat - 19.10.2021
Kahramanmaraş'ta Muhtarlar Günü düzenlenen etkinliklerle kutlandı
Kahramanmaraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, Onikişubat ilçesinde muhtarlarla bir araya geldi.
Onikişubat - 19.09.2021
19 Eylül Gaziler Günü Münasebetiyle Atatürk Anıtına Çelenk Sunulup Şehitlik Ziyareti Yapıldı
19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle, Valimiz Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şube Başkan Vekili Mehmet Ali Küpeli ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Tayfur Özbek, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Çelenk sunumunun ardından Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kahramanmaraş Şube Başkan Vekili Mehmet Ali Küpeli ise yaptığı konuşmada" Biz Türkler kutsal saydığımız değerler için yaşamayı onur sayar, bir karış toprağımız içinde seve seve can veririz, çünkü vatan bizde kutsaldır, dedi". Vali Coşkun ve beraberindeki heyet daha sonra ise, Şeyh Adil Mezarlığındaki şehitliğimizi de ziyaret ederek şehit aileleri ve gazilerimizle yakından ilgilenip şehitlerimizin mezarlarına karanfil bıraktılar. Şehitlik ziyaretin de Valimiz Coşkun'a, şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizin yanı sıra, Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Cumhuriyet Başsavcısı İlker Yazıcı, Vali Yardımcısı Fatih Damatlar, Onikişubat Kaymakamı Serkan Keçeli, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Özdurhan, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, İlçe Belediye Başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlarımız eşlik etti.
Onikişubat - 17.09.2021
Onikişubat Belediyesi'nden öğrencilere kırtasiye yardımı
Kahramanmaraş'ın Onikişubat Belediyesi tarafından ilkokul öğrencilerine 10 bin çanta ve kırtasiye seti dağıttı.
Onikişubat - 02.09.2021
Vali Coşkun Kahramanmaraş Balık Festivaline Katıldı
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyeleri ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün katkılarıyla, Kahramanmaraş Balıkçılar Derneği tarafından Balık Festivali düzenlendi. Festivale Valimiz Ömer Faruk Coşkun, Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Çam, Dulkadiroğlu Kaymakamı Kadir Okatan, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefİ Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Bozkurt, Balıkçılar Derneği Başkanı İbrahim Sarı, ilgili kamu kurum ve kuruluş müdürleri, STK Temsilcileri, iş insanları ve vatandaşlar katıldı.
Onikişubat - 20.07.2021
Onikişubat Belediyesi
Ulusal ve uluslararası belediyecilikte AB standartlarının üzerine çıkaracak sürekli gelişme düşüncesinden hareketle yaratıcılığı, yenilikleri destekleyen gerekli bilgi ve becerilerle donatılmış bireylerle belediyemizi saygın bir kurum haline getirmek.
Onikişubat - 26.03.2021
Malatya, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa'da kar yağışı etkili oldu
Büyükşehir Belediyesi ekiplerince Afşin, Onikişubat ile Dulkadiroğlu ilçelerinin yüksek kesimlerinde çalışma yürütülüyor.
Onikişubat - 17.03.2021
Son dakika haber... Kahramanmaraş'ta öğrencilere ayakkabı bağışı
Edinilen son dakika gelişmesine göre Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde Çocuk İstismarı ile Mücadele ve Mağdur olan Aileleri Koruma Derneği'nce (ÇİMMAK-DER) ihtiyaç sahibi öğrencilere ayakkabı bağışı yapıldı.
Onikişubat - 12.03.2021
Kahramanmaraş'ta eğitime yapay zeka desteği
Onikişubat Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 5. sınıf öğrencileri için geliştirilen Anla-Hızlan-Odaklan-Başar (AHOB) programı hediye etti.
Onikişubat - 11.03.2021
Kahramanmaraş'ta uyuşturucu operasyonunda 3 şüpheli gözaltına alındı
Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 3 şüpheli yakalandı.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Onikişubat Haber, Onikişubat Son Dakika Haberleri - Haberler - Onikişubat haber sayfamızda Onikişubat haberleri okuyabilir, Onikişubat son dakika haberleri ve güncel Onikişubat gelişmelerini görebilirsiniz. Kahramanmaraş AFAD Gönüllüleri Saha Uzantılı Masabaşı Ta
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 1.12.2021 13:33:17. #1.16#

title