Hınıs Haberleri

Hınıs haber, Hınıs son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Hınıs 24.5.2020
Haftanın tarihine bakış
1946- Varto ve Hınıs'taki 5,7 büyüklüğündeki depremde 839 kişi öldü.
Hınıs 9.4.2020
Nusaybin'de koronavirüs tedbirleri
Hınıs Caddesi üzerinde kurulan halk pazarına gelen mahalle sakinlerine maske ve eldiven dağıtan zabıta ekipleri, salgın konusunda bilgi verdi.
RESİMLERLE GÜNDEMİ
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Erzurum'da bir şehide ait olduğuna inanılan mezar definecilerin hedefi oldu
Erzurum'da bir şehide ait olduğuna inanılan mezar definecilerin hedefi oldu
Vali Memiş'ten Erzurum Havalimanı'ndaki 'CAT 3A' sistemi çalışmalarının yetersizliğine tepki...
Vali Memiş'ten Erzurum Havalimanı'ndaki 'CAT 3A' sistemi çalışmalarının yetersizliğine tepki...
Vali Memiş'ten Erzurum Havalimanı'ndaki 'CAT 3A' sistemi çalışmalarının yetersizliğine tepki...
Vali Memiş'ten Erzurum Havalimanı'ndaki 'CAT 3A' sistemi çalışmalarının yetersizliğine tepki...
Vali Memiş'ten Erzurum Havalimanı'ndaki 'CAT 3A' sistemi çalışmalarının yetersizliğine tepki...
Doğu'da restoran ve kafeler aylar sonra müşteri kabul etmeye başladı
Doğu'da restoran ve kafeler aylar sonra müşteri kabul etmeye başladı
Doğu'da restoran ve kafeler aylar sonra müşteri kabul etmeye başladı
Erzurum'da ekiplerin karla mücadele çalışması sürüyor
Erzurum'da ekiplerin karla mücadele çalışması sürüyor
Hınıs 26.3.2020
ERZURUM Vali Memiş, görüntülü konuştuğu vatandaşlardan evden çıkmamalarını istedi
Erzurum Valiliği tarafından oluşturulan Vefa Destek Grubu, ilçeler ve bağlı mahallelerde yaşayan 65 yaş ve üstü vatandaşları ziyaret ederek yardım paketleri dağıtıyor. İl Jandarma Komutanlığı tarafından oluşturulan Vefa Destek Grubu'nun yardım götürdüğü vatandaşları, Vali Okay Memiş'le görüntülü görüştürdü. 65 ve üstü vatandaşlarla sohbet eden Vali Memiş, evlerinden çıkmamalarını istedi. Narman Mahmutçavuş Mahallesi'nden Ali Rıza Altay, Yakutiye Altınbulak Mahallesi'nden Güllüşah Kaban ve Hınıs Köprübahçe Mahallesi'nden Fethi Güzel ile cep telefonu aracalığıyla görüntülü konuşan Vali Memiş, "Sayın Cumhurbaşkanımız, İçişleri Bakanımız, Sağlık Bakanımız bizlere gerekli talimatları verdi.
Hınıs 18.3.2020
Mardin'de pazarcılara eldiven ve maske dağıtıldı
Mardin'in Nusaybin ilçesinde pazarcılara yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında maske ve eldiven dağıtıldı. Nusaybin Belediyesi Zabıta ekipleri, Hınıs Caddesi'nde kurulan pazardaki tezgahları tek tek dolaşarak esnafa ve alışveriş yapan mahalle sakinlerine koronavirüs önlemleri hakkında bilgi verdi.
Hınıs 20.2.2020
Erzurum Valisi Okay Memiş'ten terörle mücadele vurgusu Açıklaması
Vali Memiş, burada muhtarlara hitaben yaptığı konuşmada, halkın huzur ve güvenliği için son terörist kalıncaya kadar terörle mücadelenin kararlılıkla süreceğini söyledi. Vatandaşların arasında hiçbir zaman ayrım yapmadıklarını ve özellikle Kürt vatandaşların yoğunlukta yaşadığı ilçeleri ziyaret etmekten mutlu olduğunu ifade eden Memiş, şöyle konuştu: "Biz buraya sizlere ağalık, paşalık etmeye gelmedik. Devlet bize imkanlar tanıyorsa araba, konut, belirli yetki ve görevler veriyorsa siz değerli vatandaşlarımızın en iyi imkanlardan yararlanmasını sağlamamız içindir. Amacımız da sizlere daha iyi hizmet sunmaktır. Kürt, Türk, Alevi, Sünni farketmez bütün kardeşlerimizin yaşam standartlarını artırmaktır gayretimiz. Benim en çok ziyaret ettiğim ilçelerin başında Tekman, Karayazı, Karaçoban ve Hınıs dersem yalan olmaz.
Hınıs 20.2.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 8
Görüntü Dökümü  ------------------- -Bitkilerin korunduğu  (Herbaryum) dan görüntüler -Bitkilerden detaylı görüntüler   ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin röp ASÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Botanik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Seher Karaman Erkul Haber- Kamera: Erkan ALTUNTAŞ AKSARAY DHA)) ========================================== Tavuklarını yemek isteyen tilki seyisinde fenomen oldu ERZURUM'un Hınıs ilçesinin Saldız Mahallesinde yaşayan Tuncay Edis, tavuklarını yemeye gelen tilkiyle yaptığı sohbeti sosyal medyada paylaşınca fenomen oldu.
Hınıs 20.2.2020
Çiftçinin, tavuklarını avlamakta ısrarcı tilki ile sohbeti güldürdü
Erzurum'un Hınıs ilçesinde, bir çiftçinin tavuklarını ısrarla avlamak isteyen aç tilki ile dakikalarca sohbeti gülümsetti.
Hınıs: Erzurum tipiye teslimHınıs 12.2.2020
Hınıs: Okullara kar tatiliHınıs 10.2.2020
Hınıs 10.2.2020
Erzurum'da 14 ilçede okullar tatil edildi
Erzurum Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Olumsuz hava koşulları; soğuk ve buzlanma nedeniyle Yakutiye, Palandöken, Aziziye, Çat, Aşkale, Pasinler, Tekman, Horasan, Karayazı, Köprüköy, Şenkaya,Narman, Hınıs ve Karaçoban'da tüm okullar ?11 Şubat 2020 Salı günü tatil edilmiştir" denildi.
Hınıs 10.2.2020
Erzurum'da 14 ilçede okullar 1 gün tatil edildi
Erzurum Valiliğinden yapılan açıklamada, "Olumsuz hava koşulları, soğuk ve buzlanma nedeniyle Yakutiye, Palandöken, Aziziye, Çat, Aşkale, Pasinler, Tekman, Horasan, Karayazı, Köprüköy, Şenkaya, Narman, Hınıs ve Karaçoban'da tüm okullar 11.
Hınıs 10.2.2020
Erzurum'da 20 ilçede eğitime 1 gün ara verildi
Valilikten yapılan açıklamada, Palandöken, Yakutiye, Aziziye, Çat, Aşkale, Pasinler, Tekman, Horasan, Karayazı, Köprüköy, Narman, Şenkaya, Hınıs ve Karaçoban'da olumsuz hava koşulları, soğuk ve buzlanma nedeniyle tüm okulların 11 Şubat Salı günü tatil edildiği duyuruldu.
Hınıs 10.2.2020
Doğu buz kesti: Göle -40'ı gördü
Sibirya soğuklarının etkili olduğu Doğu Anadolu Bölgesi'nde, Ardahan'ın Göle ilçesinde en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 40 derece olarak ölçüldü.
Hınıs 9.2.2020
Erzurum'da eğitime kar engeli
Valilikten yapılan açıklamada, Palandöken, Yakutiye, Aziziye, Çat, Aşkale, Pasinler, Tekman, Horasan, Karayazı, Köprüköy, Narman, Şenkaya, Hınıs ve Karaçoban'da olumsuz hava koşulları nedeniyle tüm okul öncesi, ilköğretim, lise ile özel eğitim ve öğretim kurumlarının 10 Şubat Pazartesi günü tatil edildiği duyuruldu.
Hınıs 3.2.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 4
Karadeniz üzerinden gelen alçak basıncın etkisi altına giren Doğu Anadolu bölgesinde soğuk hava etkili oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün verilerine göre dün gece bölgede en düşük sıcaklık Karaçoban'da ölçüldü. Sıfırın altında 25 derece ile bölgenin en soğuk yerleşim birimi olan Karaçabon'da her yer buz kesti. Hava sıcaklığının 0,8 derece olarak ölçüldüğü Erzincan ise bölgenin en sıcak kenti oldu. Gece yapılan ölçümlerde Ağrı kent merkezinde en düşük sıcaklık 23,7 olarak belirlenirken, bölgedeki kent merkezleri ve ilçelerde ise şu sonuçlar alındı: Ağrı merkez: Tutak -23, Hamur -22.9, Erzurum merkez -5,9, Tekman -22,6, Hınıs -21,6,  Kars merkez -9,6, Sarıkamış -13,1, Muş merkez -16,2, Bulanık -23,9, Hasköy -21,6, Malazgirt -22,1, Varto -18,6, Korkut -17,2, Iğdır merkez -5,9, Aralık -7,7, Karakoyunlu -7,5, Tuzluca -7,2, Ardahan -5,2.
Hınıs 2.2.2020
Doğu'da dondurucu soğuk, kar yağışı ve tipi yaşamı olumsuz etkiliyor
Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Erzurum-Çat Yaylasu mevkisi, Çat- Bingöl Karlıova arası, Çat-Çatak ve Parmaksız mevkisi, Kılınçdere Mardo Dağı, Kop Dağı, Hınıs/Yeniköy-Gülçayır, Akören Mahalleleri, Pazaryolu-Gülçimen Mahallesi, İspir Madenköprübaşı, Yaylacık, Ortaoğlan mahalleleri, Pazaryolu-İspir arası, Erzurum-Narman yolu, Karayazı-Kırgındere, Geyikli, Çatalören, Salyamaç mahalleleri, Karayazı Hınıs yol ayrımı, Erzurum Tortum arası, Köprüköy-Yağan arası, Karaçoban-Karagöz mevkilerinde mahsur kalan 98 araçtaki 293 vatandaş 112 Acil Çağrı Merkezi koordinesinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Karayolları 12.
Hınıs 29.1.2020
6. Uluslararası Emrah Özbay Buz Tırmanış Festivali sona erdi
Bayram, festival kapsamında belirlenen 17 donmuş şelalenin tamamına başarılı tırmanışlar gerçekleştirildiğini dile getirerek, şöyle devam etti: "Bu yıl düzenlediğimiz festivale katılanların buradan mutlu ayrılması ve şehrin tanıtımına gönüllü elçilik yapacak olmaları, bizleri de memnun etti. Dağcılara Tortum Belediyesi, festivalin anısına özel hediyeler verdi. Belirlenen donmuş şelalelerin dışında 4 ayrı şelaleye daha tırmanış yapıldı. Erzurum'da böylesine başarılı bir organizasyona imza attığımız için mutluyuz. Bu yıl Erzurum'da tırmanış yapan dağcıların tamamı, gelecek yıl düzenlenecek festivale de katılım sağlayacak." Bayram, tırmanış gerçekleştiren yabancı dağcıların, kentten ayrılmadan Hınıs ilçesinde kaya tırmanışı yaparak rota belirleyeceklerini de sözlerine ekledi.
Hınıs 25.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ-20
'KARADENİZ SAHİLİNDEN İSRAİL'E KADAR HİSSEDİLDİ' Türkiye, Elazığ ve Malatya'ya geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Okay Memiş, depremin Erzurum'un Çat ve Hınıs ilçelerinde hissedildiğini söyledi.
İmsak02:49
Öğle12:18
İkindi16:15
Akşam19:45
Yatsı21:28
Şu an buradasınız: Hınıs Haber, Hınıs Son Dakika Haberleri - Haberler - Hınıs haber sayfamızda Hınıs haberleri okuyabilir, Hınıs son dakika haberleri ve güncel Hınıs gelişmelerini görebilirsiniz. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.6.2020 10:59:41. #1.15#
title