Güce Haberleri

Güce haber, Güce son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güce - 05.03.2021
Bulancak ve Güce Kaymakamları koronavirüs denetimi yaptı
Bulancak Kaymakamı Ali İkram Tuna ve Güce Kaymakamı Şahin Demir ilçelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) denetimi yaptı.
Güce - 14.02.2021
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Usta Karatay BİLSEM'i ziyaret etti
Usta, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde 'Milli Uzay Programı Tanıtım Toplantısı'nda küresel uzay yarışında ülkemizi üst liglere taşıyacak yol haritasını açıkladı. Bu konuda da herkese önemli görevler düşüyor. Belediyelerimiz de bu konuda birbirinden güzel projelere imza atıyorlar. Bu bağlamda, etkin ve yetkin insan kaynağını yetiştirmede BİLSEM'ler önemli bir eğitim merkezi konumundadırlar. Karatay Belediyemizin yapımını tamamladığı BİLSEM sayesinde öğrencilerimiz, inşallah gelecekte adından söz ettirecek işler ortaya koyacaklar. İnanıyorum ki yakın bir gelecekte ülkemiz, teknoloji ve bilimde bileği bükülmez bir güce erişecek.
Güce - 05.02.2021
Rüzgar türbinleri Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası desteğiyle dönüyor
Bankadan yapılan açıklamaya göre, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, Güriş Grubu tarafından, Bursa'nın Keles ve İnegöl ilçe sınırları içerisinde inşa edilmekte olan 120,4 MW'lık kurulu güce sahip Ulu Rüzgar Enerjisi Santrali'ne 12 yıl vadeli finansman desteği sağladı.
Güce - 12.01.2021
AK Parti Giresun milletvekillerinden Giresun Gazeteciler Derneği'ne ziyaret
Bunun yanı sıra Karayolları Genel Müdürünü ziyaret ederek, ildeki tüm yolları da tek tek gözden geçirdiklerini ifade eden Öztürk, şunları aktardı: "Zaten 22 Ağustos'taki sel felaketinden sonra her Bakanlar Kurulu toplantısında Giresun gündeme geliyor. Ulaşım projelerinde 2021 ödeneklerinden ne gerekiyorsa verilecek. 'Eğribel Tüneli durdu' dediler devam ediyor, ödenek verildi. Dereli-Giresun arası yol için ödenekler aktarıldı, inşallah 2021 yılı sonunda bitecek. Öbür taraftan Alucra-Yağlıdere yolundaki kısmi ihale yapıldı, 10 kilometrelik ödeneği çıkarıldı. Güce yolu ödenek yapıldı, Ören'de kamulaştırma problemleri var, orayı halledeceğiz.
Güce - 28.12.2020
Güce İlçe Müftülüğüne atanan Aydın görevine başladı
Güce İlçe Müftülüğüne atanan Mehmet Aydın görevine başladı.
Güce - 20.12.2020
Real Madrid Başkan Yardımcısı Jimenez: "Futbol endüstrisi olağanüstü zorluklarla dolu bir dönemde"
Kovid-19'dan dolayı kulüp tarihinde ilk kez genel kurul toplantısının video konferans üzerinden yapıldığını ifade eden Perez, sözlerine şöyle devam etti: "Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Salgın bizi çok daha rekabetçi olmaya itiyor. Futbolun çekici olmaya devam etmesi için formüller aramak, yenilenmek gerek. Real Madrid, Avrupa Kupası'nın FIFA'nın kuruluşunda yer aldı. Şimdi yeni bir itici güce ihtiyaç var.
Güce - 18.12.2020
Rus Sovcombank, Akkuyu NGS için Rosatom'a 300 milyon dolar kredi verdi
Toplam 4 bin 800 megavat kurulu güce sahip 4 reaktörden oluşacak santralin ilk ünitesinin 2023 yılında devreye alınması hedefleniyor.
Güce - 18.12.2020
Son dakika haber... Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nebati, BTSO İstişare Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
Hükümetin zorlu bir dönemde iş dünyasıyla istişare içinde, proaktif bir yaklaşım sergilediğini vurgulayan Burkay, şunları kaydetti: "Özellikle salgının zirve yaptığı ikinci dönemde uygulanan kısıtlamalar, restoran ve kafeler başta olmak üzere yeme-içme sektöründe faaliyet gösteren firmaları ve turizm, hizmet ve perakende sektörlerindeki işletmeleri krizin merkez üssü haline getirdi. Üyelerimizden gelen çağrılar doğrultusunda salgından en fazla etkilenen sektörlere yönelik borç stoku üretmek veya borcu yönetmek değil, borcu ortadan kaldıracak hibe destek paketlerinin hazırlanması gerektiğine dair beklentimizi açıkladık. Salgın sona erdiğinde işletmelerimizin yeniden hizmet verecek maddi güce ve iradeye kavuşmasını sağlamalıyız.
Güce - 17.12.2020
Ünlü besteci Beethoven, adına düzenlenen sempozyumla anıldı
Beethoven'in 18. yüzyıl sonu ve 19. yüzyıl başında yaşadığı döneme verdiği sanatsal tepkilerle, çağlar boyu insanlığı etkileyecek güce sahip yapıtlar verdiğini anlatan Zafer, "Beethoven'ın resmi kayıtlara göre doğum gününün tam 250.
Güce - 16.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 19
TBB tarafından ikincisi düzenlenen ve Diyarbakır'da gerçekleştirilen 'Pandemi sonrası bölgesel kalkınma' toplantısına katılan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve TBB Başkanı Fatma Şahin, toplantı sonrası HDP il binası önünde evlat nöbeti tutan aileleri ziyaret etti. Alkış ve zılgıtlarla karşılanan Şahin, çadıra geçerek ailelerle tek tek görüştü. Ziyaretin ardından açıklama yapan Şahin, ailelerin tüm gücünü yüreğinde hissettiğini söyledi. Diyarbakır annelerinin kendisi için çok kıymetli olduğunu ifade eden Başkan Şahin, "Ben de bir anneyim. Hepimiz Dicle ve Fırat'ın çocuklarıyız. İki dakika içerisinde aynı dili konuşuyoruz. Çünkü yüreğin dili aynı. Çadıra girdiğim zaman büyük bir umut ve heyecan, azim ve kararlılık gördüm. Diyarbakır anneleri ve babalarıyla yüreğimiz aynı şekilde çarpıyor. Burası herhangi bir il değil. Burası peygamberler diyarı, burası evliyaların diyarı. Biz artık anneler ağlamasın istiyoruz. Gözyaşının rengi ve dili de yok. Dilimiz farklı olsa bile gönlümüz aynı. Biz biliyoruz ki üstünlük takvadadır, iyi insan olmadadır" diye konuştu.  'ANNENİN GÜCÜ BÜTÜN ÖRGÜTLERİN ÜSTÜNDEDİR' Diyarbakır annelerinin gönlünün buruk olduğunu dile getiren Şahin, şunları kaydetti: "En kıymetli şeyimiz evlatlarımızdır. Hepimizin kendi evlatlarına dair hayalleri, hedefleri ve umutları var. Bütün evlatlarımıza seslenmek istiyorum. Anneleriniz sizi bekliyor. Hepimiz sizi bekliyoruz. Bir an önce onun sıcaklığına, yüreğine, bağlılığınızı koyduğunuzda bütün dertler iyileşecek. Dertlerin dermanı burasıdır. İlaç yürekte, annenin göğsünde ve hiçbir örgüt bu güce dayanamayacak.
Güce - 16.12.2020
ABD müesses nizamından bilişim devlerine müdahale
Günümüz dünyasında propaganda, algı yönetimi, manipülasyon ve dezenformasyon süreçlerinin yönetilmesi klasik medyadan daha çok artık sosyal medyada önem kazanmış durumda. Bu itibarla dünya genelinde 2,6 milyar kullanıcıya sahip olan Facebook'un sosyal medyadaki yeri ve önemi tartışılmaz. Bu rakama Instagram'ın bir milyar kullanıcısı, WhatsApp'ın da 2 milyarı geçen kullanıcı sayıları eklendiğinde Facebook'un küresel iletişim ağında temsil ettiği gücün önemi çok net bir şekilde ortaya çıkıyor. Belirtilen kullanıcı sayısının sağladığı güce, sosyal medyanın propaganda, algı yönetimi, manipülasyon ve dezenformasyon mecralarının yönetilmesine sağladığı hızlı, esnek, ucuz, kitlesel ve yüksek bir dikkat çekiciliğe sahip olan bilgi aktarımı imkan ve kabiliyeti de eklendiğinde Facebook'un sahip olduğu gücün kontrol edilmesi, ticari bir problem olmanın ötesinde, siyasi anlamlara sahip bir mesele haline geliyor.
Güce - 15.12.2020
Japonya 2040'a kadar 45 GW offshore rüzgar santralı kuracak
Japonya, karbon salımı azaltma hedefi doğrultusunda 2040 yılına kadar 45 gigawat (GW) kurulu güce sahip denizde kurulu (offshore) rüzgar enerjisi santrali kuracak.
Güce - 12.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 17
"ÜLKEMİZİ HEDEFLERİMİZDEN KOPARMAYI BAŞARAMADILAR" Konuşmasını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uluslararası yatırımcılara adeta savaş açanlar, bunu ülkenin ve milletin çıkarlarını koruma kılıfıyla gizlemeye çalışıyorlar. Uluslararası yatırımların önemi tartışılmazdır. Hiçbir ülke sadece kendi geliri ve kaynaklarıyla büyük bir kalkınma hamlesini hayata geçiremez. Kendi yaptığımız yatırımın yarısı kadar yatırımcı çekmişiz. Keşke çok daha fazla olsaydı. Bu yatırımlarla üretim ve ihracat yapıldı hiç kimse bu yatırımları sırtlayıp gidecek değil. Ülkemizi hedeflerinden koparmayı başaramadılar. Elbette sıkıntı çektik, çekiyoruz. Elbette kayıplarımız oldu, oluyor ama hamdolsun hala istiklalimizi ve istikbalimizi koruyacak güce, dirayete, kararlılığa sahibiz.
Güce - 12.12.2020
Erdoğan: "Ülkemizi hedeflerinden koparmayı başaramadılar.
Erdoğan: "Ülkemizi hedeflerinden koparmayı başaramadılar. Elbette sıkıntı çektik, çekiyoruz. Elbette kayıplarımız oldu, oluyor ama hamdolsun hala istiklalimizi ve istikbalimizi koruyacak güce, dirayete, kararlılığa sahibiz.
Yağmurlu
Yağmurlu
En Yüksek
En Düşük
İmsak05:20
Öğle12:43
İkindi15:55
Akşam18:31
Yatsı19:49
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Güce Haber, Güce Son Dakika Haberleri - Haberler - Güce haber sayfamızda Güce haberleri okuyabilir, Güce son dakika haberleri ve güncel Güce gelişmelerini görebilirsiniz. Bulancak ve Güce Kaymakamları koronavirüs denetimi yaptı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 7.3.2021 09:38:26. #1.16#
title