Finlandiya Haberleri

Finlandiya haber, Finlandiya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Finlandiya - 4.12.2020
Petlas'tan kara kış lastiği
Kuru ve ıslak zeminde üstün performansıyla dikkat çeken Petlas Glacier W661, Testworld'ün Finlandiya tesislerinde yapılan testleri "Başarılı" notu ile tamamlayarak zorlu kış şartlarındaki üstün performansını da kanıtladı.
Finlandiya - 3.12.2020
OECD'de yıllık enflasyon Ekim'de yüzde 1.2'ye düştü
Euro bölgesinin, Uyumlaştırılmış Tüketici Fiyatları Endeksi (Harmonised Index of Consumer Prices - HICP), Eylül ayındaki eksi yüzde 0.3 düzeyinden, hafif artışla Ekim'de eksi yüzde 0.2 düzeyine yükseldi.  OECD üyesi ülkeleri Türkiye, ABD, Almanya, Avustralya, Avusturya, Belçika, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Kore Cumhuriyeti, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, İzlanda, Kanada, Kolombiya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Meksika, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Şili, Yeni Zelanda, Yunanistan oluşturuyor.
Finlandiya - 1.12.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 4
'FRANSA MİNSK GRUBUNDAN ÇIKARILMALI' Fransa'nın 1992 yılında Azerbaycan ve Ermenistan devletlerinin Karabağ sorunu için barışçıl bir çözüm bulmalarını teşvik etme amacıyla Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı tarafından kurulan Minsk grubundan çıkarılması gerektiğini vurgulayan Eğilmez, açıklamasında şunları ifade etti: "ABD, Fransa ve Rusya'dan eş başkanlara ek olarak, AGİT Minsk Grubu'nda Beyaz Rusya, Almanya, İtalya, Portekiz, Hollanda, İsveç, Finlandiya, Türkiye ve sorunun tarafları olan Azerbaycan ve Ermenistan yer almaktadırlar.
Finlandiya - 1.12.2020
BM'de Finlandiya-Türkiye iş birliği Yunanistan'ı rahatsız etti
Yunanistan'ın Finlandiya'daki Büyükelçisi Georgios Ayfantis, Finlandiya'nın Birleşmiş Milletler (BM) çatısı altında Türkiye ile yaptığı iş birliğinin devam etmesinin Yunanistan'ı hayal kırıklığına uğrattığını söyledi.
Finlandiya - 30.11.2020
Son dakika haber... AB Komisyonu Başkanı von der Leyen: "Schengen işlemeyince Avrupa durma noktasına geldi"
Schengen bölgesi, mevcut durumda Almanya, Avusturya, Belçika, Çekya, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç, İzlanda, Lihtenştayn, Norveç ve İsviçre'den oluşuyor.
Finlandiya - 29.11.2020
Son dakika haberleri: Formula 1'de olaylı Bahreyn Grand Prix'sini Hamilton kazandı
Bahreyn Grand Prix'sinin ardından pilotlar ve takımlar klasmanının ilk 5 sırası şöyle oluştu: Pilotlar klasmanı 1. Lewis Hamilton (Büyük Britanya): 332 puan 2. Valtteri Bottas (Finlandiya): 201 3.
Finlandiya - 29.11.2020
Haftanın tarihine bakış
1941- İngiltere, Romanya, Macaristan ve Finlandiya'ya savaş ilan etti.
Finlandiya - 27.11.2020
UEFA'dan Murat Çolak ve Fatma Özlem Tursun'a görev
FIFA kokartlı futsal hakemleri Murat Çolak ve Fatma Özlem Tursun, UEFA Futsal Şampiyonlar Ligi'nde Çek Cumhuriyeti'nin Chrudim ile Finlandiya'nın Akaa takımları arasında yarın oynanacak maçı yönetecek.
Finlandiya - 27.11.2020
HAK-İŞ 9. Uluslararası Kısa Film Yarışmasına 120 ülkeden başvuru oldu
15 Eylül itibarıyla başvuruları sona eren yarışmaya 120 ülkeden 4 bin 217 film ile katılım olduğunu ifade eden Arslan, şu bilgileri paylaştı: "Hindistan, 409 film başvurusu ile ilk sırada yer aldı. İran 369 film başvurusu ile ikinci sırada yer alırken, Türkiye 219 film başvurusu ile ilk üçe girdi. Hindistan, İran ve Türkiye'yi ABD, Brezilya, İtalya, Fransa, İspanya, Rusya ve İngiltere izledi. Yarışmamıza, Amerika'dan 181, Brezilya'dan 146, İtalya'dan 142, Fransa'dan 131, İspanya'dan 121, Rusya'dan 118 ve İngiltere'den 104 film ile katılım oldu." "Koronavirüs ile ilgili yüzden fazla film geldi" Dünyada etkisini gösteren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına rağmen yarışmaya yoğun başvuru olduğunu aktaran Arslan, şöyle devam etti: "Yarışmamıza, Kanada, Arjantin, Meksika, Mısır, Çin, Almanya, Polonya, Ukrayna, Portekiz, Kore, Avustralya, Yunanistan, Endonezya, İsrail, Nijerya, Bangladeş, Romanya, Irak, Pakistan, Tayvan, Filistin, Lübnan, Afganistan, Hırvatistan, Japonya, Tunus, Özbekistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Bosna Hersek, Finlandiya, Gana, Kamerun, Kosta Rika, Porto Riko, Malavi, Burundi, Senegal ve Mali gibi dünyanın dört bir yanından katılım oldu.
Finlandiya - 26.11.2020
TRT World Forum 2020 dünyaca ünlü isimleri bir araya getirecek
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Kovid-19 sonrası yeni dönemi konuşacak Ülkelerin yaklaşımı, dış ilişkilerin geleceğinin çatışmayla mı karakterize edileceğini ya da küresel barış ve refah döneminin başlangıcına katkı sağlayıp sağlamayacağını belirleme noktasında çok önemli bir etkiye sahip olacak oturumda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Pakistan Dışişleri Bakanı Shah Mahmood Qureshi ve Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto yer alacak.
Finlandiya - 26.11.2020
Selçuk Yaşar Ödülü, Ord. Prof. Dr. Niyazi Serdar Sarıçiftçi'nin oldu
Avusturya'da 2003 "Energy Globe" ve 2001 "Grünpreis" ödüllerini aldı. TÜBİTAK Bilim Ödülü (2006), 2008'de Avusturya'da yılın bilim adamı ödülü, İnsaniyet Madalyası, Avusturya Nobel Ödülü diye anılan Wittgenstein ödülünü kazandı (2012). Bükreş Üniversitesi (Romanya, 2011) ve Abo Academi (Finlandiya, 2010) kendisine fahri doktora unvanı verdi.
Finlandiya - 25.11.2020
Haşim Thaçi'nin tasfiyesi ne anlama geliyor?
Kosova'nın son 20 yılına damga vuran en önemli siyasi lideri olan Haşim Thaçi 2016 yılında cumhurbaşkanı seçilmişti. Haşim Thaçi Kosova Demokratik Birliği (LDK) lideri İbrahim Rugova'nın ölümünün ardından Kosova Arnavutlarının mücadelesine destek verdi. UÇK'nın önde gelen liderleri arasında yer aldı. UÇK liderlerinden Adem Yaşari'nin tüm akrabaları ile birlikte Sırbistan Gizli Polis Teşkilatı tarafından öldürülmesi üzerine UÇK liderliği görevini üstlendi. Haşim Thaçi, özellikle Miloseviç'in 1989 yılında Kosova Özerk Bölgesi'nin statüsünü ortadan kaldırma kararına ve eski Yugoslavya'nın diğer bölgelerinden gelen Sırpların "anavatan" kabul ettikleri Kosova'ya zorla ve köyleri boşaltmak suretiyle yerleştirilmesine karşı çıktı. Sırbistan yönetiminin etnik temizlik operasyonuna güçlü biçimde direndi. Miloseviç'in sivil halka karşı güç kullanması yaygınlık kazanınca, 1999 Mart ayında ABD inisiyatifiyle NATO operasyonu başladı. Sırbistan yönetiminin tasallutundan kurtulan Kosova, müteakip sekiz yıl boyunca NATO, AB, BM ve Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı'nın (AGİT) desteğiyle ayrı bir statü altında varlığını sürdürdü. Finlandiya eski Cumhurbaşkanı Martti Ahtisaari tarafından hazırlanan plan esas alınarak Kosova 17 Şubat 2008'de bağımsızlık ilan etti.
Finlandiya - 25.11.2020
Japonya'dan 2024'e kadar Afganistan'ın yeniden inşasına 720 milyon dolarlık destek
Japonya Dışişleri Bakanı Motegi Toşimitsu, Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi'nde, BM, Afganistan ve Finlandiya'nın ev sahipliğinde dün başlayan "2020 Uluslararası Afganistan Konferansı"na ilişkin açıklamada bulundu.
Finlandiya - 24.11.2020
Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, uluslararası toplumu Afganistan için harekete geçmeye çağırdı
Kuleba, Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi'nde BM, Afganistan ve Finlandiya tarafından düzenlenen "2020 Uluslararası Afganistan Konferansı"nda video mesaj yoluyla bir konuşma yaptı.
Finlandiya - 24.11.2020
Kanada, Afganistan'a, kalkınmasına destek amacıyla 270 milyon dolar yardım yapacak
Kanada Uluslararası Kalkınma Bakanı Karina Gould, Afganistan, Finlandiya ve Birleşmiş Milletler (BM) tarafından sanal ortamda ortaklaşa düzenlenen 2020 Afganistan Konferansı'nda yaptığı açıklamada, 2021-2024 yıllarını kapsayan dönemde Afganistan'a kalkınma yardımı olarak 270 milyon dolar taahhüt ettiklerini duyurdu.
Finlandiya - 24.11.2020
Kılıçdaroğlu, CHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
Eğitim reformunu en başarılı gerçekleştiren ülkenin Finlandiya olduğunu, bu reformu gerçekleştiren bakan yardımcısını Türkiye'ye davet ettiklerini ve gerçekleştirdikleri reformu ondan dinlediklerini anlatan Kılıçdaroğlu, "Gönül isterdi ki, Milli Eğitim Bakanlığının bütün kadroları da orada olsaydı.
Finlandiya - 24.11.2020
BM: Doha'daki Afganistan barış görüşmeleri devam ediyor
Lyons, BM Cenevre Ofisi'nde, BM, Afganistan ve Finlandiya tarafından düzenlenen "2020 Uluslararası Afganistan Konferansı"nda yaptığı konuşmada, "BM Afganistan Yardım Misyonu (UNAMA), Afganistan'ın bu tarihi anında bu konferansa ev sahipliği yapmaktan onur duyuyor.
Finlandiya - 24.11.2020
Son dakika... BM Genel Sekreteri'nden "Afganistan'da acil ve ön koşulsuz ateşkes" çağrısı
Guterres, BM Cenevre Ofisi'nde, BM, Afganistan ve Finlandiya tarafından düzenlenen "2020 Uluslararası Afganistan Konferansı"na video konferansla katıldı.
Finlandiya - 23.11.2020
Çocukları Kurtarın Vakfı: "Afganistan'da 2005-2019'da 26 binden fazla çocuk öldü ya da engelli kaldı"
BBC'nin haberine göre, Çocukları Kurtarın Vakfı (Save The Children) Birleşmiş Milletler (BM), Afganistan ve Finlandiya tarafından düzenlenen 2020 Uluslararası Afganistan Konferansı'nda bağışçı ülkelere Afgan çocukların geleceğini koruma çağrısı da yapılan bir rapor yayımladı.
Finlandiya - 23.11.2020
Afganistan Konferansı'nda "acil ateşkes" çağrısı
Birleşmiş Milletler (BM), Afganistan ve Finlandiya tarafından düzenlenen "2020 Uluslararası Afganistan Konferansı"nda, sivillerin korunması için "acil, kapsamlı ve ülke genelinde" ateşkes çağrısı yapıldı.
Finlandiya - 23.11.2020
BULDUĞU 300 BİN EURO'YU SAHİBİNE TESLİM EDEN TAKSİCİ: BİR ANDA DÜNYASI DEĞİŞTİ
İSTANBUL Havalimanı'nda taksi şoförü olarak çalışan Engin Olgaç (31), arabasında unutulan ve içinde 300 bin euro (2 milyon 800 bin lira) döviz olan çantayı sahibine teslim etti. Parasını kaybettiğini fark etmesiyle paniğe kapılan Finlandiyalı turistin üzüntüsü,  taksiciden gelen haber ile birlikte bir anda değişti.
Finlandiya - 23.11.2020
BM'den uluslararası topluma "Afgan mültecilere daha fazla destek" çağrısı
Konferans, Afganistan, Finlandiya ve BM Afganistan Yardım Misyonu tarafından düzenleniyor.
Finlandiya - 23.11.2020
Finlandiya'da yolcu gemisi karaya oturdu, 400'den fazla kişi mahsur kaldı
Finlandiya'da bir yolcu gemisinin liman yakınlarında karaya oturması sonucu 400'den fazla yolcu ve mürettebat gemide mahsur kaldı.
Finlandiya - 22.11.2020
ABD 23-24 Kasım'daki Uluslararası Afganistan Konferansı'na katılacak
Konferans, Afganistan, Finlandiya ve Birleşmiş Milletler (BM) Afganistan Yardım Misyonu tarafından düzenleniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Finlandiya Haberleri | Finlandiya Haber - Haberler - Finlandiya haberleri, son dakika finlandiya haber ve gelişmeleri burada. Petlas'tan kara kış lastiği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.12.2020 00:37:14. #1.14#
title