Deaş Haberleri

Deaş haber, Deaş son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Deaş - 25.10.2020
Son dakika haberleri: Rasulayn'da DEAŞ'ın sözde bayrağını açan kişi gözaltına alındı
Son dakika gelişmesine göre Şanlıurfa Valiliği, Rasulayn'da terör örgütü DEAŞ'ın sözde bayrağının açılmasıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 1 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.
Deaş - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2016- BM, Irak'ta terör örgütü DEAŞ'ın elinde tuttuğu Musul'u kurtarma operasyonunun onuncu gününde 10 bin 500'den fazla kişinin yerinden edildiğini açıkladı.
Deaş - 24.10.2020
Milli Savunma Bakanı Akar, AK Parti Kayseri 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu: (2)
Akar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın direktifleri doğrultusunda "Peygamber ocağı" olarak da bilinen TSK'nın başta FETÖ, PKK/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleri olmak üzere, tüm tehdit ve tehlikelere karşı azim ve kararlılıkla mücadele ettiğini belirterek, şunları söyledi: "Gururla ifade etmek isterim ki tarihinde hiçbir insanlık suçu olmayan, insani, ahlaki değerleri her şeyin üstünde tutan asil milletimizin bağrından çıkan mazisi şan, şerefle dolu TSK, sadece ülkemizin ve asil milletimizin değil aynı zamanda dost ve kardeş ülkelerin huzuru ve güvenliği için de mücadele etmektedir.
Deaş - 24.10.2020
MSB'den faaliyetlere ilişkin bilgilendirme yapıldı Açıklaması
Kara, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, ülkenin ve milletin güvenliğini sağlamak amacıyla yurt içi ve yurt dışında PKK/KCK/PYD-YPG başta olmak üzere DEAŞ dahil terör örgütlerine karşı mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğünü hatırlattı.
Deaş - 24.10.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, canlı yayında soruları yanıtladı: (1)
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Türkiye'nin Doğu Akdeniz meselesindeki tavrının sorulması üzerine ise şunları söyledi: "Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin tavrı, tarzı çok açıktır. Türkiye, Doğu Akdeniz'in bir çatışma, gerilim ve savaş bölgesi olmasını asla istemiyor. Türkiye Doğu Akdeniz'in bir barış ve esenlik denizi olmasından yana. Türkiye bunu yaparken de Doğu Akdeniz'de hiçkimsenin hakkına, hukukuna tecavüz etmeyeceği gibi hiçbir ülkenin de kendi hakkına, hukukuna tecavüz etmesine müsaade etmeyeceğini ilan ediyor. Yani ne bizim bir ülkenin bir karış toprağında gözümüz var ne de bir damla petrolünde ya da bir gram doğal gazında gözümüz var. Hiç kimsenin ne Türkiye'nin ne de Kuzey Kıbrıslı soydaşlarımızın haklarını gaspetmesine ya da bu hakları bizim kullanmamız için hareket etmemize mani olmasına müsaade etmeyiz." Kurtulmuş, "Doğu Akdeniz'de çatışma riskini yükselten bir ortam var mı?" sorusunu, "Hiç şüphesiz bir gerilim var ama bunun bir çatışmaya dönmeyeceğini düşünüyorum. Kaldı ki Doğu Akdeniz içinde saydığımız diğer bölgelerle ilgili gelişmelerde de gerilimin tarafı Türkiye değildir. Doğu Akdeniz'deki gerilimi artıran biz değiliz. Aynı şekilde Suriye'de meselenin sebebi Türkiye değildir. Oraya PKK'yı, PYD'yi, DEAŞ'ı yerleştiren, onlarla ilişkiler içerisinde olan da Türkiye değildir.
Deaş - 24.10.2020
ABD'deki San Bernardino saldırganlarına silah sağlayana 20 yıl hapis cezası
Saldırıyı DEAŞ üstlenmiş ancak ABD hükümetinin açıklamasında saldırganların "kendi başlarına radikalleştikleri" belirtilmişti.
Deaş - 23.10.2020
NATO Savunma Bakanları Doğu Akdeniz, Irak ve Afganistan'ı ele aldı
Irak'taki misyon genişleyecek NATO'nun Irak'taki eğitim misyonunu da görüştüklerini aktaran Stoltenberg, terörle mücadele için kendi kendine yeten bir Irak ordusunun oluşturulmasına yardım ettiklerini, ülkenin istikrarını ve DEAŞ'ın tamamen ortadan kalkmasını hedeflediklerini bildirdi.
Deaş - 23.10.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 24
Kastamonu'da 3 DEAŞ şüphelisi tutuklandı KASTAMONU'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan yabancı uyruklu 3 şüpheli, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Deaş - 23.10.2020
Son dakika haberi | Kastamonu'da DEAŞ operasyonunda 3 şüpheli yakalandı
Son dakika haberler: Kastamonu'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda yabancı uyruklu 3 zanlı gözaltına alındı.
Deaş - 23.10.2020
Son dakika haber! İran'dan ABD yaptırımlarına karşı hamle: ABD'nin Bağdat Büyükelçisi yaptırım listesine alındı
İran Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "İran devleti ve halkına karşı terörist faaliyetlerde bulundukları", terör örgütleri DEAŞ ve El-Nusra'ya yardım ettikleri, Kasım Süleymani'nin öldürülmesinde ve İran'a yönelik ambargoda rolleri oldukları gerekçesiyle ABD'li Büyükelçi Tueller ile yardımcısı ve Waller'ın yaptırım listesine eklendiği bildirildi.
Deaş - 23.10.2020
Irak'ın yeni ortakları: Rusya ve Çin
Rusya'nın Irak'ta artan nüfuzu Rusya 2003'te Irak'ta Saddam Hüseyin'i deviren ABD öncülüğündeki işgale sert bir şekilde karşı çıkmıştı. Zira Saddam'ın devrilmesi Rusya'nın Irak'ta stratejik pozisyonunu kaybetmesine sebep olmuştu. Rusya nezdinde Irak, ABD öncülüğündeki uluslararası düzeni geri püskürtme konusunda önemli bir rol oynayan aktördü. 2008 yılına gelindiğinde Rusya Irak'ta etkisini artırmaya başlayarak ABD öncülüğündeki uluslararası düzende bir boşluk açtı. Bu anlamda ilk hamle olarak, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Irak'ın Saddam dönemindeki 12 milyar dolarlık borcunu 4 milyar dolarlık petrol anlaşması karşılığında sildi. 2012'de Rus enerji şirketleri Lukoil ve Gazprom Neft Kuzey Irak enerji pazarına girdiler. Dahası, Irak'taki Rus faaliyetleri 2014 yılından itibaren hız kazandı. Irak'ın DEAŞ ile mücadelede acil yardıma ihtiyaç duyduğu ve buna karşılık ABD'nin gerekli askeri yardımı tehir ettiği bir dönemde, Rusya kendini gösterdi.
Deaş - 23.10.2020
Son dakika haber: İran Devrim Muhafızları Ordusu ve emrindeki teröristlerden İdlib'deki cephe hattına takviye
Deyrizor il merkezi ve batısı, İran destekli grupların ve Rusya'nın yardımıyla, Kasım 2017'de DEAŞ'ın çekilmesinin ardından Esed rejiminin eline geçti.
Deaş - 22.10.2020
Son dakika haberi: Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Gözlemevi, Irak'ta 8 Sünni'nin güvenlik güçlerinin bilgisi dahilinde öldürüldüğünü bildirdi
Yerel kaynaklar ve bazı görüntülerden elde edilen bilgilere göre de, askeri üniforma giyen silahlı gruplar 43.Tugay'ın (Haşdi Şabi'ye bağlı) logosunu taşıyan araçlar kullanıyordu. Bunlar, Salahaddin'in Seyid Garip bölgesinde kendilerine bağlı bir militanın DEAŞ tarafından öldürülmesinin intikamını aldı.
Deaş - 22.10.2020
Terör örgütü DEAŞ ile Esed rejimi güçleri arasında Hama kırsalında çatışma
Terör örgütü DEAŞ'ın Suriye'de Hama kırsalına sızma girişimleri sonucu bölgede çatışmalar başladı.
Deaş - 22.10.2020
Son Dakika | Mersin'de yargılanan terör örgütü DEAŞ'ın sözde istihbaratçısına tahliye
Son dakika haberler... Mersin'de, terör örgütü DEAŞ'a yönelik davada "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 15 yıla kadar hapsi istenen, örgütün sözde istihbaratçısı olduğu öne sürülen tutuklu sanık, adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı şartıyla tahliye edildi.
Deaş - 22.10.2020
MİT ve Jandarmadan ortak operasyon
Türkiye'de gizlenen DEAŞ'lı terör örgütü üyesi Bursa'da saklandığı evde MİT ve Jandarmanın ortak operasyonuyla yakalandı.
Deaş - 22.10.2020
Son Dakika | Kerkük'te askerleri hedef alan DEAŞ saldırısı: 1 ölü, 2 yaralı
Son dakika haberleri... Irak'ın Kerkük kentinin güneyindeki Dakuk ilçesi yakınlarında terör örgütü DEAŞ militanlarınca yol yerleştirilen bombanın patlaması sonucu bir askerin öldüğü, 2 askerin yaralandığı belirtildi.
Deaş - 22.10.2020
Bursa'da DEAŞ operasyonunda gözaltına alınan şüpheli tutuklandı
Bursa'da terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda gözaltına alınan şüpheli tutuklandı.
Deaş - 22.10.2020
Kerkük'te 5 DEAŞ mensubu yakalandı
Irak federal polisinin Kerkük'te başlattığı operasyonda terör örgütü DEAŞ mensubu 5 kişinin yakalandığı, çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiği belirtildi.
Deaş - 22.10.2020
Son dakika haber! Tanzanya, ülkeye sızan DEAŞ bağlantılı teröristleri yakaladı
Edinilen son dakika gelişmesine göre Tanzanya, Mozambik sınırından ülkeye sızarak Kitaya kasabasını işgale kalkışan DEAŞ bağlantılı teröristleri yakaladığını duyurdu.
Deaş - 22.10.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ-1
İSTANBUL'DA DEAŞ OPERASYONU: 14 GÖZALTIHaber-Kamera: Soner HASIRCIOĞLU - İSTANBUL/DHAİstanbul Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne (TEM) bağlı polis ekipleri, 13 ilçede DEAŞ terör örgütüne yönelik daha önceden belirlenen 20 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi.
Deaş - 21.10.2020
TBMM Genel Kurulu
HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, DEAŞ'ın Kobani'de, Suriye'nin herhangi bir kentinde yaptığı katliamı, barbarlığı protesto etmenin insan hakkı olduğunu ifade ederek, bunu suç saymanın suç olduğunu öne sürdü.
Deaş - 21.10.2020
Kayseri'de DEAŞ operasyonu: 1 gözaltı
Kayseri'de terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda yabancı uyruklu bir kişi gözaltına alındı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Deaş Haberleri | Deaş Haber - Haberler - Deaş haberleri, son dakika deaş haber ve gelişmeleri burada. Son dakika: Resulayn'daki Fransa protestosunda DEAŞ bayrağı açan kişi gözaltına alındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 08:04:35. #1.15#
title