10 Kasım

10 Kasım 1938 günü saat 09.05'te hayatını kaybeden, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk anısına her yıl tutulan ulusal yas günüdür. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü olarak adlandırılan 10 Kasım, çeşitli törenlerle kutlanmaktadır.

10 KASIM HABERLERİ

10 Kasım - Dün
Almanya'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı artıyor
Son dönemde Kovid-19 kaynaklı ölüm sayılarının arttığı Almanya'da 10 Kasım'da 236, 17 Kasım'da 294, 24 Kasım'da da 335 can kaybı açıklandı.
10 Kasım - 29.11.2021
Son dakika haberleri! Tunus'un Safaks kentinde devam eden "atık krizi" için genel grev kararı
Tunus Genel İşçi Sendikası, bölgede devam eden gösterilere destek olmak ve güvenlik güçlerinin sert müdahalesine tepki göstermek amacıyla 10 Kasım'da Akrab'da bir günlük genel grev düzenlemişti.
10 Kasım - 29.11.2021
Güney Afrika güzeli, protestolara rağmen İsrail'deki güzellik yarışmasına katılacak
Güney Afrika güzellik yarışması organizatörlerinin 10 Kasım'da yaptığı açıklamada, bu iddiaların asılsız olduğu ve Mswane'nin 16 Aralık'ta İsrail'de ülkesini temsil edeceği bildirilmişti.
10 Kasım - 29.11.2021
Son dakika... Trabzonspor, Abdullah Avcı yönetiminde 1 yılda büyük yükseliş yakaladı
-Avcı ile durdurulamıyor Trabzonspor, 10 Kasım 2020 tarihinde göreve getirilen Abdullah Avcı ile geçen sezonun 9.
10 Kasım - 28.11.2021
URAP 2021 - 2022 Türkiye Sıralaması
Haber Tarihi : 28. 11. 2021 Paylaş Tweet Kasım - 2021 - Haberler { 46 } URAP 2021 - 2022 Türkiye Sıralaması SCÜ ile Sivas Belediyesi Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı Eczacılık Fakültesinde Beyaz Önlük Giyme Töreni Düzenledi SCÜ Kamu Yayıncılığı Ödülüne Kavuştu 2020 Akademik Performans Destek Ödülleri Töreni Düzenlendi SCÜ'ye Moldova, Gana ve Bosna'dan Ziyaret Sivas Halk Dansları Çalıştayı Düzenlendi Rektör Yıldız Öğretmenler Günü Programına Katıldı SCÜ Danışma Kurulu Toplantısının İkincisi Gerçekleştirildi Sağlık Hizmetleri MYO'dan Çevre Farkındalığı Etkinliği Masa Tenisi Turnuvası Sona Erdi 24 Kasım Öğretim Elemanları Sergisi Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız'ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı 1'inci Uluslararası Diş Hekimliği Kongresi Başladı Yabancı Öğrenciler Etli Pideyle Tanıştı Modern Topraksız Cam Sera Projesine SCÜ'den Büyük Katkı 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü SCÜ'de Kangal Köpeklerinin Korunmasına Yönelik Çalışmalar Sürüyor SCÜ'nün Yurt Dışı Üniversiteleri ile İşbirlikleri Devam Ediyor SCÜ Hastanesi Yenidoğan Ünitesi Bölgeye Hizmet Veriyor Azerbaycan'ın Şehitleri Bizim Şehitlerimiz, Evlatları Bizim Evlatlarımız SCÜ'den Dünya Literatürüne Yeni bir Teknik SCÜ Rektörlük Futbol Turnuvası Başladı Öğrencilerimize Çorba İkramı Başladı Sağlık Hizmetleri MYO Laboratuvarları Öğrencilere Katkı Sağlayacak Nitelikte 12'nci Sivas Tanıtım Günleri Sona Erdi Sivas Tarım ve Hayvancılık Paneli Düzenlendi Kovid-19 Diyabet Hastalarını Daha Çok Etkiliyor Rektör Yıldız TÜBİTAK'tan Destek Alan Öğrencilerle Bir Araya Geldi Zatürre Önlenebilir Bir Hastalıktır Görevde Yükselme Sınavı'nın Mülakatı Yapıldı Mini Dünya Kupası Futbol Turnuvası Kupa Töreni Düzenlendi Mimarlık Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesinde "Yitik" İsimli Sergi Düzenlendi Gazi Mustafa Kemal Atatürk SCÜ'de Yapılan Törenle Anıldı İletişimciler Topluluğu Kariyer Günlerinde Gazeteci Kemal Çağlayan ile Buluştu SCÜ Yurt Dışı Ziyaretlerine Devam Ediyor Divriği Meslek Yüksekokulu Laboratuvarlarını Yeniledi Rektörümüz Prof. Dr. Alim Yıldız'ın 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı Organ Bağışı Sayesinde 8 Kişi Hayata Tutundu Diş Hekimliği Fakültesi Beyaz Önlük Giyme Töreni SCÜ'de 14'üncü Sivas Uluslararası Geleneksel Aşıklar Bayramı Etkinliği Kovid-19 Aşısı Hamilelerde Enfeksiyon Riskini Azaltıyor Anaokulunun Arazisi SCÜ'den Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı Üniversitemize Yurt Dışından Ziyaretler Devam Ediyor Şairlerimiz Hz.
10 Kasım - 28.11.2021
Son dakika haberleri! Müslüme Yağal'ın ölümüyle ilgili yayın yasağına uymayanlara soruşturma
Yasağa rağmen haber yapıldığına yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Yayın yasağına rağmen ulusal ve yerel ölçekteki yazılı ve görsel basında bir kısım yanlış içerikli, kişilik haklarını ihlal edici, basının haber verme hakkı ve görevinin sınırlarını aşan ve soruşturmanın selametini tehlikeye düşürebilecek nitelikte birçok haber yapıldığı görülmüştür. Belirtilen içerikteki haberlere yönelik olarak Silifke Cumhuriyet Başsavcılığımızca Türk Ceza Kanunun 'Gizliliğin ihlali' başlıklı 285. maddesi kapsamında soruşturma başlatılmıştır." Olayın geçmişi Gülnar ilçesi Yanışlı Mahallesi kırsalında 10 Kasım'da çadır kurdukları sırada 3 yaşındaki kızları Müslüme'nin kaybolduğunu belirten Yağal ailesi durumu ilgililere bildirmişti.
10 Kasım - 28.11.2021
TBMM Başkanı Şentop, Azerbaycan Meclis Başkanı Gafarova ile görüştü
Türkiye'nin Azerbaycan ile dayanışmasının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da süreceğinin altını çizen Şentop, "Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Azerbaycan'daki görev süresinin uzatılmasına ilişkin tezkereyi 10 Kasım'da TBMM'de onayladık.
10 Kasım - 27.11.2021
Milli SİHA Bayraktar TB2 400 bin uçuş saatini tamamladı
Karabağ'ın kurtarılmasında önemli rol üstlendi Bayraktar TB2 SİHA'lar kardeş ülke Azerbaycan'ın yaklaşık 30 yıldır devam eden Karabağ işgalini sonlandırmasında da önemli bir rol üstlendi. Azerbaycan, Ermenistan'ın işgali altındaki Dağlık Karabağ'a yönelik olarak 27 Eylül 2020 tarihinde bir askeri harekat başlattı. Harekatın başlangıcından 44 gün sonra, 10 Kasım 2020 tarihinde Azerbaycan Ordusu, Ermenistan'ın işgalini sonlandırarak Dağlık Karabağ'ı kontrol altına aldı.
10 Kasım - 26.11.2021
ABD ve 6 ülke, Myanmar'da ordunun uyguladığı şiddet olaylarından kaygı duyduklarını açıkladı
Myanmar'daki İnsan Haklarının Durumuna İlişkin Birleşmiş Milletler (BM) Özel Raportörünün mevcut duruma ilişkin raporlarına yansıdığı üzere gelecekte ülkedeki şiddet ve vahşet riskinin endişe verici olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Bombardıman ve hava saldırıları, ağır silahların kullanımı, güvenlik güçlerinin terörle mücadele olduğunu iddia ettiği sivilleri orantısız şekilde etkileyen operasyonları, binlerce askerin konuşlandırılması ve ordunun silah stoklama ve saldırı iddialarından endişe duyuyoruz. Ayrıca, kasım başlarında Arakan Eyaletindeki silahlı çatışmalarla ilgili artan endişemizi de not ediyoruz." BM Güvenlik Konseyi'nin 10 Kasım'da Myanmar'da şiddetin derhal durdurulması, sivillerin korunması, güvenli ve engelsiz insani erişim çağrısında bulunan basın açıklamasının memnuniyetle karşılandığına işaret edilen açıklamada, "İnsan haklarına saygı gösterilmesi, tüm insan hakları ihlallerinin ve suistimallerinin ve sivil halka yönelik şiddetin derhal durdurulması çağrısında bulunuyoruz.
10 Kasım - 26.11.2021
Nijerya'da çeteleri önlemek için kesilen iletişim hatları 2 ay sonra açıldı
Kaduna'nın Batsari bölgesinde 10 Kasım'da düzenlenen saldırıda 11 kişi hayatını kaybetmiş, 13 kişi yaralanmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
10 Kasım Haberleri | 10 Kasım Haber - Haberler - 10 Kasım haberleri, son dakika 10 kasım haber ve gelişmeleri burada. Kuruluş Osman 74. bölüm fragmanı yayınlandı mı? Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanı çıktı mı? Yeni bölümde neler olacak?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 00:48:18. #1.16#

title