Yunanistan Haberleri

Yunanistan haber, Yunanistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yunanistan - Bugün
Erkek Plaj Voleybolu Milli Takımı, olimpiyat elemeleri finalinde mücadele edecek
Dün tamamlanan kadınlarda da ilk 5 sırayı alan Yunanistan, Polonya, Finlandiya, Çekya ve Slovenya, Hollanda'daki finallerde oynama hakkı elde etmişti.
Yunanistan - Bugün
Schuman Deklarasyonu'nun 71. yılında AB'nin gündemi gelecek kaygısı
AB duraklama dönemini yaşıyor Schuman Deklarasyonu'nun 71. yılında, Avrupa bütünleşmesinin bir düzineye yakın muaccel çözüm gerektiren sorunu bulunuyor. Bunları ana başlıklar halinde saymak gerekirse ilk sırada ekonomik sıkıntılar geliyor. Bir zamanlar tüm dünyada gıptayla bakılan, refah toplumu olarak örnek gösterilen Avrupa ülkeleri şimdilerde bu özelliğini korumakta zorlanıyorlar. 2004 ve 2007 yıllarında AB'ye katılan 12 ülkenin 10'unun Varşova Paktı, SSCB ve Yugoslavya kökenli olması, bu ülkelerin demokrasi ve piyasa ekonomisi deneyimlerinin bulunmaması, AB'ye büyük bir yük olarak yansıdı. Bütünleşme hareketinin temel ekonomik ve insani göstergeleri, Doğu Bloku ülkelerinin katılımından sonra önemli ölçüde zayıfladı. Ardından 2008 yılında patlak veren küresel ekonomik kriz, avro kullanan ülkeleri ve diğerlerini derin biçimde etkiledi. Yunanistan, İspanya, Portekiz gibi ülkelerin ekonomik göstergeleri, parasal birliğe katılmak için zorunlu olan Maastricht Kriterleri'nin fersah fersah gerisine düştü.
Yunanistan - Bugün
Haftanın tarihine bakış
Birinci Dünya Savaşı'nda yenilenlerin safında yer alan Osmanlı İmparatorluğu'nun 30 Ekim 1918'de imzaladığı Mondros Mütarekesi'nin ardından İngilizler, ilk iş olarak 3 Kasım'da Musul'u işgal etti. Fransızlar ve İtalyanlar da ülkenin çeşitli yerlerini işgale girişti. İtilaf Devletleri donanmaları ve Yunanistan savaş gemileri ise 13 Kasım'da İstanbul'a geldi.
Yunanistan - Dün
Plaj voleybolu kadınlarda olimpiyat elemeleri ikinci tur A Grubu'nda Yunanistan birinci oldu
Plaj voleybolunda Tokyo Olimpiyat Oyunları'na Avrupa'dan katılacak takımların belirleneceği CEV Kıta Kupası (CEV Continental Cup) 2. Tur A Grubu'nda birinciliği Yunanistan elde etti.
Yunanistan - Dün
Karşıyaka'nın Avrupa'da şampiyonluk günü
BANVİT 2017'DE FİNAL OYNADI, BURGOS SON ŞAMPİYON Daha önce Türkiye'den Banvit, FIBA Şampiyonlar Ligi organizasyonunun ilk yılında 2016-2017 sezonunda finale çıkmasına rağmen Iberostar Tenerife'ye 63-59 yenilip ikincilikte kaldı. Karşıyaka'nın finaldeki rakibi Burgos, çeyrek finalde Hapoel Holon'u 86-77, yarı finalde Strasbourg'u 81-70 yenip üst üste ikinci kez finale çıktı. İspanyol ekibi, geçen sezon koronavirüs salgını nedeniyle mart ayında ertelenip Ekim 2020'de tamamlanabilen Şampiyonlar Ligi'nde Yunanistan'ın ev sahipliğinde düzenlenen finallerde AEK'yı 85-74 yenerek şampiyonluğa ulaştı.
Yunanistan - Dün
Yunanistan'ın mültecilere uyguladığı 'insanlık dışı' yöntemler, raporlara yansıdı
Mülteci insan hakları ve yardım kuruluşlarının hazırladığı raporlar sonucunda, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinin, yaklaşık 40 bin mültecinin sınırları geçmesini durdurmak için 'acımasız' yöntemler kullandığı ve sınırdan geçmesi engellenen 2 bin mültecinin ise bu yöntemler nedeniyle yaşamını...
Yunanistan - 07.05.2021
Çanakkale açıklarından 53 sığınmacı kurtarıldı
Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Ayvacık ilçesi Kadırga Burnu açıklarında Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitmek isteyen bir grup sığınmacının lastik botla ile seyrettiğini tespit etti.
Yunanistan - 07.05.2021
Dokunulmazlığı kaldırılan Yunanistanlı AP milletvekili ülkesine iade edilecek
Avrupa Parlamentosunda (AP) dokunulmazlığı kaldırılan ırkçı Yunanistanlı milletvekili Yannis Lagos'un Belçika'dan ülkesine iade edilmesine karar verildi.
Yunanistan - 07.05.2021
Cumhurbaşkanı Tatar'dan, Rektör Budak'ın, Kıbrıs'ta kampüs kurma isteğine destek
"KKTC, Türk milletinin kopmaz bir parçasıdır" KKTC Cumhurbaşkanı Tatar,"Teknoloji ilerledikçe Türkiye ile aramızdaki münasebetin de geliştiğini görüyoruz. Biz, Türk milletinin kopmaz bir parçasıyız. Biz, Türkiye Cumhuriyeti ile iç içeyiz. Her türlü iletişim platformuna bakıldığında biz, Türkiye ile yüzde 100 entegre vaziyetteyiz. Her olayı beraber hissediyoruz, beraber yaşıyoruz. Genç kuşağın gelişimi için KKTC olarak iletişim alt yapısına çok önem vermekteyiz. Çünkü bu şekilde bağlarımız daha da güçlenmektedir. Ben ulusalcı ekolünden gelme bir siyasetçiyim. Kıbrıs'ta iki ayrı devletin ancak bir iş birliği ile bir araya gelebileceğini, federasyon yahut birleşik bir Kıbrıs fikri ile bir gelecek olmayacağını savunuyoruz. Çünkü söylenenler ve yapılanlar arasında dağlar kadar fark var. Halkımız bir Annan Planı sürecinden geçti. Her ne kadar sıkıntılar olduysa da iyi niyetli olarak Kıbrıs Türkleri barış, huzur ve dünyayla iletişimi sağlayabilmek adına bu sürece evet demişlerdir. Fakat Rumlar hayır demiştir. Türkiye ve Yunanistan'ın birlikte üye olmadıkları bir kuruluşa Kıbrıs Adası üye olamaz maddesine rağmen tek taraflı olarak Kıbrıs'ı Avrupa Birliğine aldılar.
Yunanistan - 06.05.2021
Son dakika haberi... Arnavutluk Başbakanı Rama: "Türkiye, AB güvenliğinde kilit bir role sahip"
"Bu haberler beni sinirlendiriyor" "Erdoğan'ın Arnavutluk'ta ya da bölgede ülkenin Osmanlılaşması için çalışma yapması hususunda bir iz bile yok" diyen Rama, "Bazı asılsız haberlerle göre nüfuz kazanmak amacıyla Arnavutluk'ta camiler inşa ediliyor, bu haberler de beni sinirlendiriyor, hayır, bunlar gerçek değil. Camilere gelince biz restorasyon projelerinden minnettarız. Diğer yandan Yunanistan'la olan anlaşmazlıklarında müdahale etmemiz için Türkiye tarafından tek bir girişim bile olmadı" ifadelerini kullandı.
Yunanistan - 06.05.2021
Plaj voleybolunda olimpiyat elemeleri ikinci tur maçları İzmir'de başladı
İzmir İnciraltı Spor Tesisleri'ndeki organizasyonda ilk gün kadınlarda Türkiye, Belarus, Çekya, Finlandiya, Polonya, Sırbistan, Slovenya ve Yunanistan'dan ekiplerin katılımıyla grup müsabakaları oynandı.
Yunanistan - 06.05.2021
İzmir açıklarında Türk kara sularına itilen 8 düzensiz göçmen kurtarıldı
İzmir'in Dikili ilçesinde, Yunanistan unsurları tarafından Türk kara sularına itilen 8 düzensiz göçmen karaya çıkarıldı.
Yunanistan - 06.05.2021
Atina'da işçi ve memurlar hükümet karşıtı gösteri düzenledi
Yunanistan'ın başkenti Atina'da, Paskalya Bayramı nedeniyle ertelenen 1 Mayıs İşçi Bayramı gösterilerinde, memur ve işçiler çalışma koşulları ile hükümetin iş politikasını protesto etti.
Yunanistan - 06.05.2021
Kimya sektörü Nisan Ayında ihracatını % 70 artırdı
Nisan ayında en fazla ihracat yapılan ülke Hollanda oldu Hollanda, Nisan ayında en çok ihracat yapılan ülke oldu. Nisan ayında Hollanda'yı takip eden ilk onda yer alan diğer ülkeler ise Almanya, İtalya, Irak, Belçika, ABD, İngiltere, Lübnan, Yunanistan ve İspanya oldu.
Yunanistan - 06.05.2021
Balıkesir açıklarında Türk kara sularına itilen 30 düzensiz göçmen kurtarıldı
Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Yunanistan unsurları tarafından Türk kara sularına itilen 30 düzensiz göçmen karaya çıkarıldı.
Yunanistan - 05.05.2021
Libya Başbakanı: "Libya ve Türkiye arasındaki deniz anlaşması konusunda Yunanistan ile aynı fikirde değiliz"
Libya Başbakanı Abdulhamid Dibeybe, ülkesinin Türkiye ile imzaladığı "Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılmasına İlişkin Mutabakat Muhtırası" konusunda Yunanistan ile fikir ayrılıkları olduğunu söyledi.
Yunanistan - 05.05.2021
Son dakika haber... Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran: "Yunanistan'daki Türk Azınlık haklarının aşındırılmasına sessiz kalmamız beklenmemeli"
Son dakika haber... Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Yunanistan ile Türk Azınlık hakları konusunda pozitif bir gündem oluşturmak istediklerini belirterek, "Azınlığın sahip olduğu hakların çiğnenmesine, aşındırılmasına sessiz kalmamızı kimse beklememeli." dedi.
Yunanistan - 05.05.2021
Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile video konferans görüşmesi yaptı
Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerinde yakalanan ivmenin kaybolmaması gerektiğini belirten Erdoğan, Yunanistan'ın tahrikkar eylemlerini sürdürdüğünü, Ege'de uluslararası hukuka ve vicdana aykırı olan geri itme hadiselerinin artarak devam ettiğini, tüm bunlara rağmen olumlu gündemin muhafazası için Türkiye'nin itidalli tutumunu koruduğunu dile getirdi.
Yunanistan - 05.05.2021
Yunanistan'ın tahrikkar eylemlerini sürdürdüğünü belirten Erdoğan, Türkiye'nin itidalli tutumunu koruduğunu dile getirdi.
Yunanistan'ın tahrikkar eylemlerini sürdürdüğünü belirten Erdoğan, Türkiye'nin itidalli tutumunu koruduğunu dile getirdi.
Yunanistan - 05.05.2021
Özbekistan, Atina'daki Başkonsolosluğunu kapattı
Özbekistan Dışişleri Bakanlığı Basın Sözcüsü Yusuf Kabilconov, Bakanlığın 2021 yılının ilk çeyreğindeki faaliyetine ilişkin düzenlenen basın toplantısında konuştu. Sözcü Kabilconov, Nisan ayında alınan, ancak bugün açıklanan karar ile Özbekistan'ın Yunanistan başkenti Atina'daki Başkonsolosluğunun kapatıldığını duyurdu.
Yunanistan - 05.05.2021
Plaj voleybolunda olimpiyat elemeleri ikinci tur maçları, yarın İzmir'de başlayacak
İzmir İnciraltı Spor Tesisleri'ndeki organizasyonda kadınlarda Türkiye, Belarus, Çekya, Finlandiya, Polonya, Sırbistan, Slovenya ve Yunanistan'dan, erkeklerde Estonya, İngiltere, İtalya, Letonya, Litvanya, Macaristan ve Slovenya'dan ikişer takım mücadele edecek.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yunanistan Haberleri | Yunanistan Haber - Haberler - Yunanistan haberleri, son dakika yunanistan haber ve gelişmeleri burada. Erkek Plaj Voleybolu Milli Takımı, olimpiyat elemeleri finalinde mücadele edecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 9.5.2021 20:44:27. #1.15#

title