Türk Kızılayı Haberleri

Türk Kızılayı haber, Türk Kızılayı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk Kızılayı: Kızılay'dan Bornova'ya teşekkürTürk Kızılayı 4.8.2020
Türk Kızılayı 27.7.2020
Türk Kızılay Havza Temsilciliğinden Başkan Özdemir'e ziyaret
Kesilen kurbanların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacağını vurgulayan Belediye Başkanı Özdemir, "Türk Kızılayı'nın Türkiye genelinde ve dünya çapında sürdürdüğü iyilikleri takdirle izliyoruz.
Türk Kızılayı 27.7.2020
Kızılay Tunceli'de ücretsiz maske ve dezenfektan dağıtımına devam ediyor
Türk Kızılayı Tunceli Şubesi Başkanı Gökhan Arasan, yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının başlamasından sonra kent merkezi ve ilçelerde oluşturdukları ekiplerce vatandaşları bilgilendirdiklerini anımsattı.
Türk Kızılayı 25.7.2020
Mehmetçik'ten Kosovalı ihtiyaç sahiplerine yardım eli
Kosova'da 1999 yılından bu yana KFOR barış gücü bünyesinde görev yapan Türk askeri, Türk Kızılayı tarafından gönderilen tekerlekli sandalyeleri ihtiyaç sahiplerine teslim etti.
Türk Kızılayı 25.7.2020
Silopi'de kan bağışı
Beraberinde bir grup partili ile İpeyolu üzerinde bulunan Türk Kızılayı kan bağışı noktasına gelen Tellioğlu yaptığı kan bağısının ardından AK Parti İdil İlçe Başkanı Murat Ay'ı kan bağışında bulunmaya davet etti.
Türk Kızılayı 21.7.2020
Vali Şentürk, Türk Kızılay'a kurban bağışında bulundu
Vali Bilal Şentürk, Türk Kızılay tarafından başlatılan vekaletle kurban kesim kampanyasına, kızının adına kurban bağışında bulundu. Vali Şentürk, Türk Kızılayı Bilecik Şube Başkanı Mefail Ateş'i makamında kabulünde, Türk Kızılay'ın dünya genelinde yardıma muhtaç insanlara el uzattığını ifade etti.
Türk Kızılayı 20.7.2020
İYİLEŞEN KOVİD HASTASINDAN, EKSİ 40 DERECEDEKİ BİYOBANKAYA UZANAN 'İMMÜN PLAZMA'NIN...
Koronavirüsle mücadelede halen tıp dünyasının elindeki en iyi seçenek olan immün plazma konusunda Türkiye'de artık bir sıkıntı yaşanmıyor. Çünkü ülkemizde, iyileşen Kovid-19 hastalarından tıbben bağışçı olmaya uygun olanların yüzde 95'i, seve seve bağış yapıyor. Günlük ihtiyacın haricinde 5 bin ünite immün plazma, Kızılay'ın Türkiye genelindeki 18 biyobankasında eksi 40 derecedeki özel depolarda saklanıyor ve 3 yıl boyunca da kullanılabiliyor. Dondurulmuş immün plazmaların gönüllü bağışçıdan, biyobankaya kadar uzanan yolculuğunun tüm detayları ilk kez Demirören Haber Ajansı tarafından görüntülendi.  Kovid-19 salgınında şimdiye dek binlerce hastanın yaşamını kurtaran immün plazma (konvelesan plazma) tedavisi, halen virüse karşı modern tıbbın elindeki en büyük silah. Salgının ülkemizde başladığı ilk aylarda hasta sayısı çok düşük olduğu için, yeni vakalardaki ihtiyacın karşılanmasında zorlukların yaşandığı günler geride kaldı. Çünkü Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı işbirliği ile şimdiye dek yaklaşık 65 bin iyileşen hasta ile temas kuruldu, 30 bine yakınına ulaşıldı ve tıbbi kriterleri sağlayıp sağlamadıklarına dair testleri sürüyor.
Türk Kızılayı 18.7.2020
AK Parti Grup Başkanvekili Özkan: "Türk Kızılayı, yardımlaşma duygusunun zirve yaptığı bir kurum"
AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Türk Kızılayının, insanların yardımlaşma duygusunun zirve yaptığı bir kurum olduğunu belirtti.
Türk Kızılayı 17.7.2020
Şırnak Valisi Pehlivan, Türk Kızılayına kan bağışında bulundu
Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Türk Kızılayına kan bağığı yaptı.
Türk Kızılayı: Engelsiz yaşama destek gecesiTürk Kızılayı 16.7.2020
Türk Kızılayı 15.7.2020
Hatay?da protokolü, şehitlikleri ziyaret etti
HATAY Valisi Rahmi Doğan ile kent protokolü, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında şehitlikleri ziyaret ederek dua etti.Vali Rahmi Doğan'ın şehitlik ziyaretine, Garnizon Komutanı Piyade Komando Albay Orhan Akkurt, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, kamu kurumu temsilcileri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve şehit yakınları eşlik etti. Şehit mezarlarına karanfil bırakan protokol üyeleri, dua etti. Kur'an-ı Kerim tilavetinin de okunduğu etkinlikte Türk Kızılayı ekipleri tarafından tarafından vatandaşlara lokum ikramı yapıldı.
Türk Kızılayı: 5 Günde 437 ünite kan bağışıTürk Kızılayı 12.7.2020
Şu an buradasınız: Türk Kızılayı Haberleri | Türk Kızılayı Haber - Haberler - Türk Kızılayı haberleri, son dakika türk kızılayı haber ve gelişmeleri burada. Kızılay'dan Bornova'ya teşekkür.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 18:00:11. #1.15#
title