Türk Kızılayı Haberleri

Türk Kızılayı haber, Türk Kızılayı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Türk Kızılayı - 26.10.2020
Trendyol'dan "Sepette İyilik Hareketi" projesi
Trendyol, sosyal sorumluluk projesi "Sepette İyilik Hareketi" ile sivil toplum kuruluşlarını desteklemeye devam ediyor. Trendyol açıklamasına göre, sivil toplum kuruluşlarının en önemli gelir kaynağı olan ürünleri, platformdaki müşterileriyle buluşturan Şirket, 27 Ekim'i "Sepette İyilik Günü" ilan etti. Marka, "Sepette İyilik Hareketi" ile gerçekleşen satışların tüm gelirini komisyon almadan sivil toplum kuruluşlarına aktarıyor. Böylece sağlanan ek gelirle kuruluşların ürettikleri toplumsal faydayı artırmalarına katkı sağlıyor. Açıklamaya göre, söz konusu harekete özel platformda oluşturulan "Sepette İyilik" butiğinde sivil toplum kuruluşlarının çantadan deftere, kalemden bardağa, su mataralarından fulara, telefon kılıflarından hediye sepetlerine, çikolatadan bilekliğe kadar binden fazla ürünü yer alıyor. Trendyol'un başlattığı bu iyilik hareketine katılmak isteyenler Bilim Kahramanları Derneği, ÇED, Darüşşafaka, Givin, Gülmek İyileştirir Derneği, Hayata Destek Derneği, HAYTAP, İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı, KAÇUV, KEDV, Kalben, Türk Kızılayı, Make A Wish Türkiye, Sosyal Ben Vakfı, OBİDEV, TİDER, Tohum Otizm Vakfı, TOG, TEGV, TOFD, TOÇEV ve Yeşilay'ın ürünlerinden satın alarak destek verebiliyor.
Türk Kızılayı - 25.10.2020
Sağlık-Sen üyeleri kan bağışında bulundu
Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Şırnak Şubesi çalışanları, Türk Kızılayı'na kan bağışı yaptı.
Türk Kızılayı - 22.10.2020
Kuveyt'in Ankara Büyükelçisi Al-Zawawi, çalışmalarından dolayı Türk Kızılayı kutladı
Kuveyt'in Ankara Büyükelçisi Ghassan Al-Zawawi, Türk Kızılayın insani yardım alanındaki çalışmaları ve Kuveyt Kızılayı ile olan iş birliğini takdir ettiğini bildirdi.
Türk Kızılayı - 21.10.2020
TMO, Suriye'deki sivillere ve ihtiyaç sahibi ülkelere un ve bakliyat sağlayabilecek
TMO'nun temin edeceği ekmeklik buğday unu, yeşil mercimek ve nohut, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından ofise yapılacak bildirim üzerine, Türk Kızılayı veya AFAD'a teslim edilecek.
Türk Kızılayı - 19.10.2020
Türk Kızılay Girişimcilik Destek Programı'na başvurular devam ediyor
Türk Kızılayı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yürütülen Girişimcilik Destek Programına başvuruların sürdüğü belirtildi.
Türk Kızılayı - 18.10.2020
Son Dakika | Türk STK'ların Sudanlı selzedeler için inşa ettiği "Türk köyü"ndeki konutlar teslim edildi
Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan törende konuşan Büyükelçi Neziroğlu, geçen yıl Türk Kızılay Genel Müdürü Altan ile bölgeyi ziyaretlerinde durumun oldukça kötü olduğunu gördüklerini belirterek, "Hemen sonrasında Türk Kızılayı Genel Müdürümüz Türkiye'ye döndüğünde tüm Türkiye çapında Türk Kızılay önderliğinde bir yardım kampanyası başlatıldı.
Türk Kızılayı - 17.10.2020
Antalya'da Türk Kızılayı'na kan bağışı desteği
Antalya'nın Akseki ilçesinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına vatandaşlar ilgi gösterdi.
Türk Kızılayı - 16.10.2020
Muradiye'de kan bağışı kampanyası
Muradiye ilçesinde Türk Kızılayı tarafından kan bağışı kampanyası başlatıldı.
Türk Kızılayı - 16.10.2020
Türkiye'nin Yeniden Asya girişimi ve Bangladeş
Bangladeş iki dostu olan Hindistan ve Çin'den gördüğü desteği kaybettiğinde, Türkiye'nin Arakanlı mülteciler konusunda oynadığı rol, Bangladeş ve Türkiye'yi güvenilir bir kardeşlik ilişkisine taşımıştır. Türkiye'nin Arakanlı mülteciler için BM, G20, Meksika-Endonezya-Türkiye-Avustralya (MIKTA) ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) nezdinde sürdürdüğü çok taraflı diplomatik mücadele, Bangladeş ve Arakan'a meşru taleplerini dünyaya sunma konusunda yardımcı olmuştur. En önemlisi, Sayın Emine Erdoğan'ın Türkiye eski başbakanı, mevcut dışişleri bakanı, eski aile ve sosyal politikalar bakanı ile birlikte Bangladeş'teki Arakan mülteci kamplarını ziyaret etmesi, dünya kamuoyuna meselenin insani öneminin duturulmasında çok faydalı olmuştur. Diplomatik ve insani kampanyaların yanı sıra, aralarında Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD), Türk Kızılayı, Türk Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bulunduğu Türk kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile Türk hükümeti Arakanlı mülteciler için hastaneler ve kamplar inşa etmiş, yemek programları ihdas etmiştir.
Türk Kızılayı - 16.10.2020
Türk Kızılayı, Azerbaycan'da insani yardım dağıtmaya başladı
Türk Kızılayın, Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'daki çatışmalarından etkilenen siviller için gönderdiği 4 tırlık insani yardımının dağıtımına başlandı.
Türk Kızılayı - 15.10.2020
Son dakika haber | Mehmetçik Barış Pınarı Harekatı bölgesindeki halkı yalnız bırakmıyor
Yüz binlerce gıda kolisi ile milyonlarca ekmek dağıtıldı Harekatın birinci yılı geride kalırken Suriye'nin Resulayn ve Telabyad kentleri ile kırsalında yaşayan 177 bin 379 kişiden oluşan 30 bin 593 aileye toplam 204 bin koli gıda yardımı yapan Mehmetçik, gıda kolilerinin yanı sıra bölge halkına Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından kurulan fırınlarda üretilen 3 milyon 811 bin 664 adet etmek dağıttı. Şehir merkezinden uzak, ulaşılması güç olan en ücra yerlerin güvenliğini sağlamanın yanı sıra çeşitli hizmetlerin de ulaşmasını sağlayan Mehmetçik, kırsalda yaşayan halkın bütün ihtiyacını büyük bir hassasiyetle belirleyip çalışmalar başlatıyor. Başta Afad ve Türk Kızılayı olmak üzere bir çok kurumun yardımlarını bölgeye ulaştıran askerler, halkın sağlık hizmetlerinden faydalanması için de çadırlar kuruyor.
Türk Kızılayı - 7.10.2020
Beyşehir'de din görevlileri kan bağışında bulundu
İlçe Müftüsü Veysel Kükrek ve müftülük personeli de Türk Kızılayı'na kan bağışında bulundu.
Türk Kızılayı - 7.10.2020
BAE destekli GGK'ya bağlı güçler Türk Kızılay ekibini gözaltına aldı
Yemen'de Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) desteklediği ayrılıkçı Güney Geçiş Konseyi'ne (GGK) bağlı güçler, Aden kentinde bir Türk Kızılayı ekibini gözaltına aldı.
Türk Kızılayı - 3.10.2020
38 kez kan bağışında bulunan polis memuru ödüllendirildi
Türk Kızılayı Bilecik Şubesi, 38 kez kan bağışında bulunan Bilecik İl Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuruna altın madalya ve teşekkür belgesi verdi.
Türk Kızılayı - 2.10.2020
Doğankent'te kan bağışı kampanyası
Türk Kızılayı Giresun Şubesi tarafından Doğankent ilçesinde kan bağışı kampanyası düzenlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Türk Kızılayı Haberleri | Türk Kızılayı Haber - Haberler - Türk Kızılayı haberleri, son dakika türk kızılayı haber ve gelişmeleri burada. - Pandemi sürecinde sağlıkçılara 150 bin koruyucu sağlık malzemesi desteği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.10.2020 21:35:04. #1.14#
title