SİVAS KONGRESİ HABERLERİ

Sivas Kongresi Haberleri

Sivas Kongresi haber, Sivas Kongresi son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sivas Kongresi - 24.11.2020
Enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda
HDP Şırnak Milletvekili Hasan Özgüneş, "Mustafa Kemal, Birinci Dünya Savaşı'nda İzmir'e gidemedi. Antakya'dan, bilmem nereden başlamadı. Kürdistan'a geldi. Erzurum Kongresi'ni, Sivas Kongresi'ni yaptı.
Sivas Kongresi - 24.11.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 16
Kentte görev yapan bir grup asker, bağlı bulundukları Jandarma Komutanlığı'nın bilgisi dahilinde hazırladıkları 24 Kasım klibi ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un Öğretmenler Günü'nü kutladı. Tarihi Sivas Kongresi'nin yapıldığı eski Sivas Lisesi binası önünde yapılan çekimlerde askerler, 'Ziya öğretmenim, hocam.
Sivas Kongresi - 28.10.2020
Cumhurbaşkanlığından Cumhuriyet'in 97. yılına özel Milli Mücadele Sergisi
Antlaşma belgeleri, mühürler, kongre kararları, şahsi eşyalar Sergide ayrıca Mondros Mütarekesi belgesi, Mustafa Kemal Paşa'yı Dokuzuncu Ordu Müfettişi olarak görevlendiren kararname, Gazi Mustafa Kemal'in Samsun'daki görevini başladığını bildiren telgraf, Atatürk'ün evrak çantası, Amasya Tamimi, Erzurum Kongresi kararları, Erzurum Kongresi mührü, Sivas Kongresi kararları, Misak-ı Milli Belgesi, Sevr Andlaşması belgesi, Lozan Andlaşması belgesi de yer alıyor.
Sivas Kongresi - 6.10.2020
Sivas Devlet Tiyatrosu ekimde 5 oyunu seyirciyle buluşturacak
SDT, 27, 29 ve 31 Ekim'de ise Asiye Demet Köse ile Volkan Ateş Gündüz'ün kaleme alarak sahneye taşıdığı Samsun'dan başlayan ve Sivas Kongresi ile kararlılığa dönüşen, Türk milletinin manda ve himayeye karşı destansı dik duruşunun anlatıldığı "1919: Şafak" isimli oyunu sahneleyecek.
Sivas Kongresi - 27.9.2020
Haftanın tarihine bakış
1963- Sivas Kongresi Heyeti Temsiliye üyelerine ve Birinci TBMM üyeliklerine aylık bağlayan kanun kabul edildi.
Sivas Kongresi - 4.9.2020
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Öztrak, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, bugün Sivas Kongresi'nin 101'inci yıl dönümü olduğunu hatırlattı.
Sivas Kongresi - 4.9.2020
TBMM Başkanı Şentop'tan Sivas Kongresi mesajı
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, "İstiklal Mücadelesi sürecinde yaşanan bütün zorlukların, yapılan bütün tekliflerin ve muhtemel bütün seçeneklerin tartışılıp karara varıldığı kongrenin nihayetinde hürriyet ve bağımsızlığımızın yegane yolunun milletimizin azim...
Sivas Kongresi - 4.9.2020
TBMM Başkanı Şentop, Sivas Kongresi'nin 101. yıl dönümünü kutladı Açıklaması
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Sivas Kongresi'nin 101. yıl dönümünü kutladı.
Sivas Kongresi - 4.9.2020
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan Sivas Kongresi mesajı Açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, dış güçlerin Türkiye toprakları ve denizleri üzerindeki emellerinin sürmesinin, Sevr ruhunun açık göstergesi olduğunu belirtti.
Sivas Kongresi - 4.9.2020
BBP Genel Başkanı Destici: "Sivas Kongresi Türk tarihinde önemli bir yere sahiptir"
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Sivas Kongresi'nin Türk tarihinde önemli bir yere sahip olduğunu belirtti.
Sivas Kongresi - 4.9.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sivas Kongresi mesajı Açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sivas Kongresi'nin 101. yıl dönümünde bir kez daha ifade ediyoruz ki manda ve himayeyi kabul etmeyen milletimiz, bu cennet vatanı bir bütün olarak koruyacak ve asla böldürtmeyecektir.
Sivas Kongresi - 4.9.2020
Erdoğan: "Sivas Kongresi'nin 101. yıl dönümünde ifade ediyoruz ki milletimiz, bu cennet vatanı bir...
Erdoğan: "Sivas Kongresi'nin 101. yıl dönümünde ifade ediyoruz ki milletimiz, bu cennet vatanı bir bütün olarak koruyacak ve asla böldürtmeyecektir.
Sivas Kongresi - 4.9.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivas Kongresi'nin 101'inci yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Sivas Kongresi'nde tecessüm eden milli duruşa sahip çıkmaya ve bunu sürdürmeye kararlıyız. Vatanımıza, bayrağımıza, istiklalimize el uzatanlar, karşılarında yine aynı iradeyi bulacak ve hüsrana uğrayacaklardır" dedi.
Sivas Kongresi - 4.9.2020
Adalet Bakanı Gül'den Sivas Kongresi mesajı Açıklaması
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Sivas Kongresi'nin 101. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajında, "Topraklarımızdan verecek çakıl taşımız, 'Mavi Vatan'dan verecek bir damla suyumuz yoktur.
Sivas Kongresi - 4.9.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Sivas Kongresi mesajında vatan sınırlarının tavizsiz korunacağı vurgusu...
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türkiye'yi hedeflerine mutlaka ulaştıracaklarını, kara vatan, mavi vatan ve gök vatan sınırlarını tavizsiz koruyacaklarını bildirdi.
Sivas Kongresi - 4.9.2020
Kılıçdaroğlu, Sivas Kongresi mesajında Kurtuluş Savaşı kahramanlarını minnetle andı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sivas Kongresi'nin 101. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Kurtuluş Savaşı kahramanlarını minnetle andığını belirtti.
Sivas Kongresi - 4.9.2020
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'den Sivas Kongresi mesajı Açıklaması
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Sivas Kongresi'nin Samsun'dan Cumhuriyet'e süren çetin kurtuluş yolculuğunun en önemli adımlarından olduğunu belirterek, "Kongrede, Misakımilli'nin esasları belirlendi, milli iradenin hakim kılınması ve vatanın bir bütün...
Sivas Kongresi - 4.9.2020
Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu'ndan Sivas Kongresi mesajı Açıklaması
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Sivas Kongresi'nin öneminin milletimize, özellikle de gençlerimize anlatılması hepimizin görevidir.
Sivas Kongresi - 4.9.2020
GÜNDEM / 4 Eylül 2020
(Dakar/Ankara) (Fotoğraflı-Görüntülü) GÜNCEL 1- Ulusal kurtuluş mücadelesine ışık tutan kararların alındığı Sivas Kongresi'nin 101.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Sivas Kongresi Haberleri | Sivas Kongresi Haber - Haberler - Sivas Kongresi haberleri, son dakika sivas kongresi haber ve gelişmeleri burada. Naim Karataş Haddinizi bilin.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 30.11.2020 05:53:13. #1.15#
title