Nijerya Haberleri

Nijerya haber, Nijerya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Nijerya - 23.10.2020
Nijerya'daki polis şiddeti karşıtı protestolarda 69 kişi öldü
Nijerya'da polis bünyesinde oluşturulan Özel Hırsızlıkla Mücadele Ekibine (SARS) karşı devam eden gösterilerde iki haftada 69 kişi hayatını kaybetti.
Nijerya - 23.10.2020
Son dakika haberleri! Nijerya'da protestolar devam ederken Rivers eyaletinde ordu sokağa indi
Son dakika haberler: Nijerya'da polis bünyesinde oluşturulan Özel Hırsızlıkla Mücadele Ekibine (SARS) karşı devam eden gösteriler nedeniyle Rivers eyaletinde ordu sokağa indi.
Nijerya - 23.10.2020
Son dakika haberi: Nijerya'da terör örgütü Boko Haram'ın kampı imha edildi
Edinilen son dakika haberine göre Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın kuzeydoğusunda terör örgütü Boko Haram'a karşı düzenlenen operasyonda, örgütün kampı yok edildi, çok sayıda terörist öldürüldü.
Nijerya - 22.10.2020
Son dakika haberleri | Nijerya Devlet Başkanı Buhari: "Halkın sesini açık ve net duyduk"
Son dakika haberler... Nijerya Devlet Başkanı Muhammed Buhari, ülkesinde polis bünyesinde oluşturulan Özel Hırsızlıkla Mücadele Ekibi'ne (SARS) karşı devam eden gösterilerle ilgili, "Halkın sesini açık ve net duyduk." ifadesini kullandı.
Nijerya - 22.10.2020
Nijerya'da silahlı kişilerin bastığı cezaevinden 60 mahkum firar etti
Nijerya'da polis bünyesinde oluşturulan Özel Hırsızlıkla Mücadele Ekibi'ne (SARS) karşı devam eden protesto gösterileri sırasında Ondo eyaletinde silahlı kişilerin bastığı cezaevinden 60 mahkum kaçtı.
Nijerya - 22.10.2020
Son dakika haberleri... ABD'den Nijerya'daki göstericilere yönelik şiddete tepki
Son dakika gelişmesine göre ABD yönetimi, Nijerya'da polis bünyesinde oluşturulan Özel Hırsızlıkla Mücadele Ekibine (SARS) karşı gösteri yapan protestoculara yönelik şiddeti kınadı.
Nijerya - 22.10.2020
Son dakika haber | Türkiye'nin Kenya ile ticareti 235 milyon dolara yükseldi
Sahra Altı Afrika'nın en büyük 3'üncü ekonomisi Bu arada, Uluslararası Para Fonu (IMF) raporuna göre, Kenya, Angola'yı geçerek Nijerya ve Güney Afrika'dan sonra Sahra Altı Afrika'nın en büyük 3'üncü ekonomisi oldu.
Nijerya - 22.10.2020
İSEDAK 36. İzleme Komitesi Toplantısı online yapıldı
36'ncı İSEDAK İzleme Komitesi Toplantısı'na daimi başkan Türkiye'nin yanı sıra, komite üyeleri Suudi Arabistan, Filistin, Katar, Malezya, Nijerya, Kuveyt, Endonezya, Nijer ve Pakistan temsilcileri katıldı.
Nijerya - 22.10.2020
Nijerya'daki protestolar nedeniyle iki eyalette daha sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Nijerya'da polis bünyesinde oluşturulan Özel Hırsızlıkla Mücadele Ekibine (SARS) karşı devam eden gösterilerin şiddete dönüşmesinin ardından Rivers ve Delta eyaletlerinde de sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Nijerya - 22.10.2020
Afrika Birliği, Nijerya'daki göstericilere yönelik şiddeti kınadı
Afrika Birliği Komisyonu Başkanı Musa Faki Muhammed, Nijerya'da polis bünyesinde oluşturulan Özel Hırsızlıkla Mücadele Ekibine (SARS) karşı gösteri yapan protestoculara yönelik şiddeti kınadı.
Nijerya - 22.10.2020
Nijerya'da silahlı saldırı: 20 ölü
Batı Afrika ülkesi Nijerya'nın kuzeybatısında bir köye düzenlenen silahlı saldırıda 20 kişi hayatını kaybetti.
Nijerya - 22.10.2020
ECOWAS Başkanı Akuffo-Addo: "Nijerya'daki protestolar diyalog yoluyla çözülebilir"
Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu (ECOWAS) Başkanı Nana Akuffo-Addo, Nijerya'da polis bünyesinde oluşturulan Özel Hırsızlıkla Mücadele Ekibine (SARS) karşı devam eden gösterilerle ilgili olarak, "Ülkedeki protestolar diyalog yoluyla çözülebilir.
Nijerya - 22.10.2020
Nijerya'daki SARS karşıtı protesto eylemlerinde iki haftada 54 kişi öldü
Nijerya'da polis bünyesinde oluşturulan Özel Hırsızlıkla Mücadele Ekibine (SARS) karşı devam eden gösterilerde iki haftada 54 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
Nijerya - 21.10.2020
Nijerya'da polis şiddeti karşıtı protestolarda otobüs terminali ateşe verildi
Nijerya'da polis bünyesinde oluşturulan Özel Hırsızlıkla Mücadele Ekibi'ne karşı devam eden protesto gösterileri sırasında Lagos'taki protestolarda, otobüs terminali ateşe verildi.
Nijerya - 21.10.2020
BM Genel Sekreteri Guterres, Nijerya'da SARS karşıtı gösterilere yönelik saldırıları kınadı
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Nijerya'da polis bünyesinde oluşturulan Özel Hırsızlıkla Mücadele Ekibine (SARS) karşı devam eden protestolarda göstericilere yapılan saldırılara tepki gösterdi.
Nijerya - 21.10.2020
Batı Afrika'da aktivistler Nijerya'da polis şiddetine karşı göstericileri savunma çağrısı yaptı
Nijerya'da polis bünyesinde oluşturulan Özel Hırsızlıkla Mücadele Ekibinin (SARS), protesto gösterilerine şiddet kullanarak müdahale etmesinin ardıdan aktivistler, Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu'na (ECOWAS) göstericileri savunma çağrısı yaptı.
Nijerya - 21.10.2020
Son dakika haber! Nijerya'da protestoculara karşı düzenlenen silahlı saldırıda 30 kişi yaralandı
Gelen son dakika haberine göre Nijerya'da polis bünyesinde oluşturulan Özel Hırsızlıkla Mücadele Ekibine (SARS) karşı devam eden protesto gösterileri sırasında protestoculara karşı düzenlenen silahlı saldırıda 30 kişi yaralandı.
Nijerya - 21.10.2020
Nijerya'da 4 ayda 121 çocuk sıtma nedeniyle hayatını kaybetti
Nijerya'nın Jigawa eyaletinde, yağış döneminde artış gösteren sıtma nedeniyle 4 ayda 121 çocuğun yaşamını yitirdiği bildirildi.
Nijerya - 20.10.2020
Nijerya'daki protestolar nedeniyle Lagos eyaletinde "sokağa çıkma" yasağı ilan edildi
Nijerya'da polis bünyesinde oluşturulan Özel Hırsızlıkla Mücadele Ekibine (SARS) karşı devam eden gösterilerin şiddete dönüşmesi nedeniyle Lagos eyaletinde "sokağa çıkma" yasağı ilan edildi.
Nijerya - 20.10.2020
Nijerya'da devam eden protestolar 1,8 milyar dolar zarara neden oldu
Nijerya'da polis bünyesinde oluşturulan Özel Hırsızlıkla Mücadele Ekibini (SARS) protesto etmek amacıyla devam eden gösterilerin, 12 günde ekonomiye 1,8 milyar dolara mal olduğu bildirildi.
Nijerya - 20.10.2020
Nijerya'daki "polis şiddeti"ne karşı protesto eylemlerinde 15 kişi öldü
Nijerya'da polis bünyesinde oluşturulan Özel Hırsızlıkla Mücadele Ekibine (SARS) karşı devam eden gösterilerde 15 kişi hayatını kaybetti.
Nijerya - 19.10.2020
Son dakika haberleri! Nijerya'da protestocuların bastığı cezaevindeki bazı mahkumlar firar etti
Son dakika gündem haberine göre Nijerya'da polis bünyesinde oluşturulan Özel Hırsızlıkla Mücadele Ekibine (SARS) karşı devam eden protestolarda, Edo eyaletinde bir grup göstericinin bastığı cezaevindeki yaklaşık 200 mahkum firar etti.
Nijerya - 19.10.2020
Nijerya'da protestolar devam ederken ordu sokağa indi
Nijerya'da polis bünyesinde oluşturulan Özel Hırsızlıkla Mücadele Ekibine (SARS) karşı devam eden gösteriler nedeniyle başkent Abuja'da ordu sokağa indi.
Nijerya - 19.10.2020
Son dakika! Bakan Dönmez: 2020'de dünyada denizlerdeki en büyük keşfi açıkladık
'2023'TE VATANDAŞIMIZLA BULUŞTURACAĞIZ' Bakan Dönmez, doğal gazı 2023'e yetiştirmek için çalıştıklarını belirterek, şöyle konuştu: "Kronometre başladı, Türkiye Petrolleri çalışanlarımız geriye sayıma başladılar. İnşallah 2023'te cumhuriyetimizin 100'üncü yılında kendi gazımızı, Karadeniz'den ürettiğimiz gazımızı vatandaşımızla buluşturacağız. Bu şekilde ön mühendislik çalışmaları başladı, detay mühendislik çalışmaları için de görüşmeler, çalışmalar devam ediyor. Bu 2-3 tane tespit kuyusu açacağımızı ifade etmiştik. Bunlarla birlikte önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde detay mühendislik çalışmaları da sonlandırılmış olacak. Çünkü burada deniz üstünde bir platform düşünmüyoruz. Çünkü derin denizden bahsediyoruz. Yaklaşık 2000 metrelik bir derinlikten bahsediyoruz. Yani suyun üstünde hiç kimse bir şey görmeyecek o sahada, kıyıda göreceğiz. Orada kuyu başında bazı valf vana kontrol sistemlerimiz olacak. Komünikasyon için bazı teçhizatı oraya yerleştireceğiz ve burada toplanan gazı da kıyıya getireceğiz. En yakın mesafede olan nokta şu anda Filyos gözüküyor ama değişik çalışmalar da var, oraya getireceğiz. Orada da yine karadaki ayrıştırma tesislerini yapacağız. Çünkü gelen gazın içerisinde istenmeyen partiküller olabilir. Onlar ayrıştırılacak ilgili teknik standartlara göre. Uygun basınca getirilecek ve sonra da bizim ulusal iletim sistemimize yani BOTAŞ'ın ana iletim sistemine bağlanmış olacak. Hedefimiz, tamamen bu şekilde belirlenmiş durumda. 2023'te inşallah vatandaşımızı kendi yerli gazımızla buluşturmayı hedefliyoruz." DOĞAL GAZ KONTRATLARI Bakan Dönmez, 1-2 yıl içinde yaklaşık 16 milyar metreküplük doğal gaz kontratının sonlanacağını anımsatarak, "Rusya'yla sonlanan kontratımız var, Azerbaycan'la ilk kontratımız sonlanıyor. Keza LNG aldığımız yani sıvı doğal gaz aldığımız üniteler var Nijerya gibi onlarla da sonlanacak.
Nijerya - 19.10.2020
Nijerya'da 7 milyon kişiye sarı humma aşısı yapılacak
Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Nijerya'da 7 milyon kişiye sarı humma aşısı yapılacağını bildirdi.
Nijerya - 19.10.2020
Nijerya'da elektrik ve benzine yapılan zamlar nedeniyle Devlet Başkanı Buhari'ye dava açıldı
Nijerya'da Sosyo-Ekonomik Haklar ve Hesap Verebilirlik Projesi (SERAP) örgütü, ülkede artan elektrik ve benzin fiyatı nedeniyle Devlet Başkan Muhammed Buhari'ye dava açtı.
Nijerya - 17.10.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fatih sondaj gemisindeki incelemelerin ardından açıklamalarda bulundu: (2)
Rusya, İran ve Azerbaycan'dan doğal gaz, Cezayir, Katar, Nijerya ve Amerika gibi yerlerden de sıvılaştırılmış doğal gaz ithal edildiğini ifade eden Erdoğan, "Ülkemizin çeşitli yerlerinde küçük miktarlarda petrol ve doğalgaz çıkıyor olmakla beraber bunlar toplum olarak toplamda tüketimimiz içinde bir hayli yetersiz düzeydedir.
Nijerya - 17.10.2020
Nijerya'da sellerde ölenlerin sayısı 185'e çıktı
Nijerya'da şiddetli yağışların yol açtığı sellerde hayatını kaybedenlerin sayısı 185'e yükseldi.
Nijerya - 17.10.2020
Nijerya'da 1 ayda 242 silahlı çete üyesi yakalandı
Batı Afrika ülkelerinden Nijerya'nın Kano eyaletinde son bir ayda silahlı saldırı sonucu 242 kişi hayatını kaybetti.
Nijerya - 16.10.2020
Son dakika haberleri | Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Tayland Tayland Kovid-19 Durum İdare Merkezinden yapılan açıklamaya göre, ülkede son 24 saatte yurt dışı irtibatlı 4 yeni Kovid-19 vakasına rastlandı. Yeni vakaların Etiyopya, Nijerya, Singapur ve İngiltere'den ülkeye gelen kişilerde görüldüğü belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Nijerya Haberleri | Nijerya Haber - Haberler - Nijerya haberleri, son dakika nijerya haber ve gelişmeleri burada. İngiltere'de yaşayan Nijeryalılar'dan, Nijerya'daki polis şiddetine karşı gösteri.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 23:32:57. #1.15#
title