Mersin Haberleri

Mersin haber, Mersin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mersin 10.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 6
Mersin'de akıntıya kapılan kadının Antalya kıyısına vuran cesedi teleferikle taşındı (2)CESET, DENİZDE 50 KİLOMETRE SÜRÜKLENDİMersin'in Anamur ilçesi Ören Burnu'nda denize girip akıntıya kapılarak kaybolan ve Antalya'nın Gazipaşa ilçesi Güneyköyü Mahallesi'nde ölü bulunan Döndü Küçük'ün...
Mersin 10.8.2020
Mersin'de akıntıya kapılan kadının Antalya kıyısına vuran cesedi teleferikle taşındı (2)
CESET, DENİZDE 50 KİLOMETRE SÜRÜKLENDİMersin'in Anamur ilçesi Ören Burnu'nda denize girip akıntıya kapılarak kaybolan ve Antalya'nın Gazipaşa ilçesi Güneyköyü Mahallesi'nde ölü bulunan Döndü Küçük'ün cesedinin, yaklaşık 50 kilometre denizde sürüklendiği ortaya çıktı.
Mersin 10.8.2020
Mersin'de akıntıya kapılan kadının Antalya kıyısına vuran cesedi teleferikle taşındı
MERSİN'in Anamur ilçesinde geçen Cuma günü oğlu ve torunlarıyla birlikte denize girdikten sonra akıntıya kapılarak kaybolan Döndü Küçük'ün (57) cansız bedeni, Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde kıyıya vurdu.
Mersin 10.8.2020
Aşağı Dünya Obruğu keşfedilmeyi bekliyor
MERSİN'in Silifke ilçe merkezinin 19 kilometre kuzeyinde bulunan ve eski çağlarda farklı amaçlarla yerleşim görerek kullanılan Aşağı Dünya Akhayat Obruğu, çevresindeki birçok tarihi kalıntıyla keşfedilmeyi bekliyor.
Mersin 10.8.2020
Mersin'de denizde kaybolan kadının cesedi Antalya'da bulundu
Mersin'in Anamur ilçesinde denizde yüzerken kaybolan kadının cesedi, Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde bulundu.
Mersin 10.8.2020
Mersin'de düğünde çıkan tartışmada silahla vurulan kişi hayatını kaybetti
Mersin'in Gülnar ilçesinde düğünde çıkan tartışmada silahla vurulan kişi öldü.
Mersin 10.8.2020
Limonda ihracat kısıtlamasının kalkması, üreticiyi sevindirdi
  ADANA'da üreticiler, pandemi sürecinde tüketimi artan ve kilogram fiyatı 18 liraya kadar yükselen limona getirilen ihracat kısıtlamasının Resmi Gazete'de yayımlanan kararla kaldırılmasını sevinçle karşıladı. Seyhan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi üretici Cahit İncefikir, "Türkiye'de yaklaşık 360 bin dekar alanda limon üretimi yapılmaktadır. Limon alanlarının yüzde 51'i Mersin'de, yüzde 33'ü ise Adana'da bulunmaktadır.
Mersin 10.8.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ
Kazı çalışmaları sırasında sırlı ve sırsız seramik parçaları, süslemeli, motifli seramiklerin de mevcut olduğunu belirten Aslan, şunları söyledi: "Ayrıca Bagratlı, Selçuklu ve İslami döneme ait sikkelerde bulunmaktadır. Selçuklu dönemine ait olduğunu düşündüğünüz bir meslek mescit kalıntısı da ortaya çıkardık. Tabii kalıntı halinde beden duvarları ve mihrabının bir kısmı sağlam olarak gün yüzüne çıkarmış olduk. Çalışmalarımızı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünün ruhsatı ve finansmanı ile sürdürmekteyiz. Tabi bunun yanında Serhat Kalkınma Ajansı da çalışmalarınıza çok büyük bir ölçüde proje desteği sunmaktadır. Çalışmalarımız 10 Eylül tarihine kadar devam ettirecektir."  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Ani harabeleri -Tabela -Kazı çalışmalarından detaylar -Kazıda bulunan seramik parçaları -Ören yerinin gezilmesi -Selçuklu çarşısında bulunan cami -Kazıda bulunan sikke -Abul Menhuçehr camii çevresindeki kazılar -Muhammet Aslan'ın konuşması -Genel ve detaylar  Haber-Kamera: Bedir ALTUNOK / KARS, ============================ Limonda ihracat kısıtlamasının kalkması, üreticiyi sevindirdi   ADANA'da üreticiler, pandemi sürecinde tüketimi artan ve kilogram fiyatı 18 liraya kadar yükselen limona getirilen ihracat kısıtlamasının Resmi Gazete'de yayımlanan kararla kaldırılmasını sevinçle karşıladı. Seyhan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi üretici Cahit İncefikir, "Türkiye'de yaklaşık 360 bin dekar alanda limon üretimi yapılmaktadır. Limon alanlarının yüzde 51'i Mersin'de, yüzde 33'ü ise Adana'da bulunmaktadır.
Mersin 9.8.2020
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Elvan, Mut İlçe Kongresi'nde konuştu Açıklaması
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde tedbirlere uyulması gerektiğini dile getiren Elvan, şu değerlendirmede bulundu: "İtalya'da, İspanya'da, İngiltere'de Amerika'da olanları gördünüz. Sokaklarda yatanları, ölen insanların kaldırılmadığı cesetleri gördünüz. Hastaneye gitmek isteyen ama gidemeyen insanları gördünüz. Türkiye'de böyle bir sahneyle karşı karşıya kaldınız mı? Kalmadığınız gibi Rusya'dan, Avrupa'nın değişik ülkelerinden, Afrika'dan, Orta Asya'dan hasta olan Türk vatandaşlarımızı getirdik. Ülkemizde tedavi ettik. İşte bizim ve AK Parti'nin farkı bu. Biz bu başarıları sizin verdiğiniz destekle elde ettik. Sizler dik durdunuz, biz de dik durduk. Eski bir liderimiz bir darbe karşısında şu ifadeyi kullanmıştı, 'Şapkamı alır giderim' demişti. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şapkasını alıp gitmedi. Dimdik ayakta durdu ve o darbecilere karşı sizinle birlikte mücadele etti. O darbecileri bertaraf ettik. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bu bir ilktir." Büyük projeler yapmaya devam edeceklerini aktaran Elvan, şöyle devam etti: "Ana muhalefet bizi dışarıya şikayet ediyor. Biz, bir ve bütün olmalıyız. Kemal Kılıçdaroğlu 'Libya'da niye yokuz?' dedi. Birkaç gün geçti, Libya'da olduğumuzu öğrenince 'Biz niye Libya'dayız' dedi. Böyle bir anlayış olabilir mi? Söz konusu vatansa gerisi teferruat diyeceğiz. Bir ve beraber olacağız. Birlikte hareket edeceğiz. Biz bunu istiyoruz. Maalesef göremiyoruz. Biz milletimize güveniyoruz. Etrafımızda ateş çemberi var. Hainlere, düşmanlara karşı dik durmak zorundayız. Onun için ilk günkü aşkla, sevdayla ekip olarak çalışmaya devam edeceğiz. Hükümetimize güvenelim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında olalım. Bu millet ve ülke büyümeye, güçlenmeye devam edecek." Kongreye, AK Parti Mersin milletvekilleri Hacı Özkan, Zeynep Gül Yılmaz ve Ali Cumhur Taşkın ile İl Başkanı Cesim Ercik de katıldı.
Mersin 9.8.2020
Son dakika haber! Mersin'de evinde deney yaparken patlamada yaralanan üniversite öğrencisi hastaneye kaldırıldı
Son dakika güncel haberine göre Mersin'in Çamlıyayla ilçesinde evinde deney yapan üniversite öğrencisi, meydana gelen patlamada elinden yaralandı.
Mersin 9.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ-6
Uzun süreç sonunda kazı çalışmalarına başlanılabildiğini anlatan Belediye Başkanı Neşet Tarhan, bir an önce Aratos'un mezarının ortaya çıkmasını amaçladıklarını kaydetti. Tarhan, "Ancak kazı çalışmalarına başlanmış olması yetmiyor. Bunun bir de finansman yönü var. Yeterli ödenek olacak ki daha çok işçi çalışacak, daha çabuk sonuca ulaşacağız. Aratos'un mezarının ortaya çıkması ile tüm dünya kamuoyu ilgilenecek. Bu Mersin'in, Mezitli'nin tanıtımına da çok büyük katkı sağlayacağına inanıyorum.
Mersin 9.8.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ -TEKRAR
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- -Böğürtlen bahçesinden görüntü -Böğürtlen hasadından görüntü -Üretici Fatih Güngör ile röp -Hasat yapan kadınlarla röp Haber-Kamera: Atike Ceylan KAÇAR /SİLİFKE(Mersin), Haber Kodu : 200809025 ==================================== Kelaynakların sayısı giderek artıyor NESLİ tükenmekte olan ve dünyada Fas dışında sadece Şanlıurfa'nın Birecik ilçesi sınırlarında yaşayan kelaynaklara bu yılkı üreme döneminde 68 yeni üye katıldı.
Mersin 9.8.2020
Adana'da cezaevi firarisi kadın yakalandı
Araştırmada kadının 2019 yılında Mersin'in Tarsus ilçesinde bulunan Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan kaçan, birçok yankesicilik olayının şüphelisi Aynur G.
Mersin 9.8.2020
Görme engelli atlet, koşu bandında başlayan serüveninde madalyaya doymuyor
Birçok yarışmaya katılan Bayer, 2016 yılında Mersin'de yapılan Türkiye Şampiyonası'nda Görme Engelliler Federasyonu Atletizm Milli Takımı'na seçildi.
Mersin 9.8.2020
Mersin Uluslararası Limanı Lübnan'a yardıma hazır
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın, Mersin ve İskenderun uluslararası limanlarının Lübnan'ın hizmetinde olacağı açıklamasına Mersin'den destek geldi.
Mersin 9.8.2020
Mersin'de yolcu otobüsünde 25 bin uyuşturucu hap ele geçirildi
Mersin'in Tarsus ilçesinde yolcu otobüsünde 25 bin uyuşturucu hap ele geçirildi.
İmsak04:17
Öğle12:52
İkindi16:38
Akşam19:46
Yatsı21:10
MERSİN
Yönetmen Gece Nöbeti
Tür Suç
MERSİN
Yönetmen Şeytanın El Kitabı
Tür Korku
MERSİN
Yönetmen Araf 4: Meryem
Tür Korku
MERSİN
Yönetmen 47 Metre Derinde: Kafes
Tür Macera
Mersin, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan 15.853 kilometre kare yüz ölçümüne sahip ildir. Mersin ili 19. yüzyılda göçmen Türkmen aşiretinden alan Mersin’in tarih sahnesine çıkışındaki ismi İçel’di. Türkiye’nin en büyük gökdeleni buradadır ve Devlet Opera ve Balesi'nin bulunduğu 4 üncü kenttir. Akdeniz, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mezitli, Mut, Silifke, Tarsus, Toroslar, Yenişehir olmak üzere Mersin ilinde toplam 13 ilçe bulunmaktadır. Bu şehrimiz için özel olarak hazırladığımız Mersin haberleri sayfasında, şehre ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmeleri güncel olarak sizlere sunuyoruz. Ayrıca şehrin tüm ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Mersin son dakika haber sayfamızda günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: Mersin Haber, Mersin Son Dakika Haberleri - Haberler - Mersin haber sayfamızda Mersin haberleri okuyabilir, Mersin son dakika haberleri ve güncel Mersin gelişmelerini görebilirsiniz. Denizde bulunan ceset, teleferikle 350 metrelik yamaçtan yukarı taşındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 10.8.2020 14:06:23. #1.14#
title