Mersin Haberleri

Mersin haber, Mersin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mersin 10.8.2020
Mersin'de şelalenin düştüğü suya giren iki çocuk boğuldu
Mersin'in Mut ilçesinde serinlemek için şelalenin düştüğü suya giren iki çocuk boğuldu.
Mersin 10.8.2020
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, İslam İşbirliği Teşkilatı Gençlik Forumu'nda konuştu Açıklaması
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Lübnan ziyaretlerinde ülkeye daha fazla yardım göndereceklerini açıkladığını kaydeden Yavuz Selim Kıran, "Hastanelerimiz ve ambulans uçaklarımız Lübnan halkının hizmetinde olacak. Ayrıca Mersin ve İskenderun limanları bu ülke için hizmet vermeye hazırdır.
Mersin 10.8.2020
Bakan Yardımcısı Kıran: Ayasofya'nın cami olarak açılması, İslam dünyasına özgüven mesajı
Bakan Yardımcısı Kıran, video konferans ile Türkiye İslam İşbirliği Gençlik Forumu'nda konuştu. İslam İşbirliği Gençlik Forumu Özel Oturumunda (ICYF) olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Kıran, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun hafta sonu Lübnan'ı ziyaret ettiğini anımsattı. Kıran, "Lübnan'a daha fazla yardım gönderileceğini ifade ettiler. Hastanelerimiz ve ambulans uçaklarımız Lübnan halkının hizmetinde olacak. Ayrıca Mersin ve İskenderun Limanları, bu ülke için hizmet vermeye hazırdır.
Mersin 10.8.2020
Son dakika haberleri! Bakan Yardımcısı Kıran: Ayasofya'nın cami olarak açılması, İslam dünyasına özgüven mesajı
Bakan Yardımcısı Kıran, video konferans ile Türkiye İslam İşbirliği Gençlik Forumu'nda konuştu. İslam İşbirliği Gençlik Forumu Özel Oturumunda (ICYF) olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Kıran, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun hafta sonu Lübnan'ı ziyaret ettiğini anımsattı. Kıran, "Lübnan'a daha fazla yardım gönderileceğini ifade ettiler. Hastanelerimiz ve ambulans uçaklarımız Lübnan halkının hizmetinde olacak. Ayrıca Mersin ve İskenderun Limanları, bu ülke için hizmet vermeye hazırdır.
Mersin 10.8.2020
Mersin'de 25 bin uyuşturucu hap ele geçirilen otobüsün şoförü tutuklandı
Mersin'in Tarsus ilçesinde 25 bin uyuşturucu hap ele geçirilen yolcu otobüsünün şoförü tutuklandı.
Mersin 10.8.2020
Mersin'de yörük kadınlar atıcılık şenliğinde yarıştı
Mersin'in Erdemli ilçesindeki yörük kadınlar, yöresel kıyafetlerle "Geleneksel Avcı Şenliği"ne katıldı.
Mersin 10.8.2020
Mersin'de vahşi depolama ortadan kalkıyor, su ve toprağın kirlenmesi önleniyor
MERSİN Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in aldığı kararla Mersin'in 13 ilçesindeki vahşi depolama alanları ortadan kaldırılırken, bunun yerine ilçelerden toplanan atıklar, katı atık bertaraf tesislerine taşınacak.
Mersin 10.8.2020
Doğu Akdeniz için sağanak uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanağın bugün akşam saatlerine kadar Mersin'in Çamlıyayla ilçesi ile Tarsus'un Toroslar mevkisi, Adana'nın Karaisalı, Pozantı, Aladağ, Kozan, Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli ilçeleri, Osmaniye'nin kuzeyi ve Kahramanmaraş'ın batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli görüleceği tahmin ediliyor.
Mersin 10.8.2020
Mersin Kanada Okulları lise kademesinde öğrenci kayıtlarına başladı
Kanada Okulları Mersin Temsilciliği, 2020-2021 eğitim öğretim yılında faaliyete başlayarak Mersin'de büyük bir eksik olan yabancı dil eğitimini alanlarında iyi eğitim almış deneyimli öğretmenler ile tamamlayacak.
Mersin 10.8.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ-TEKRAR
Kazı çalışmaları sırasında sırlı ve sırsız seramik parçaları, süslemeli, motifli seramiklerin de mevcut olduğunu belirten Aslan, şunları söyledi: "Ayrıca Bagratlı, Selçuklu ve İslami döneme ait sikkelerde bulunmaktadır. Selçuklu dönemine ait olduğunu düşündüğünüz bir meslek mescit kalıntısı da ortaya çıkardık. Tabii kalıntı halinde beden duvarları ve mihrabının bir kısmı sağlam olarak gün yüzüne çıkarmış olduk. Çalışmalarımızı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünün ruhsatı ve finansmanı ile sürdürmekteyiz. Tabi bunun yanında Serhat Kalkınma Ajansı da çalışmalarınıza çok büyük bir ölçüde proje desteği sunmaktadır. Çalışmalarımız 10 Eylül tarihine kadar devam ettirecektir."  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Ani harabeleri -Tabela -Kazı çalışmalarından detaylar -Kazıda bulunan seramik parçaları -Ören yerinin gezilmesi -Selçuklu çarşısında bulunan cami -Kazıda bulunan sikke -Abul Menhuçehr camii çevresindeki kazılar -Muhammet Aslan'ın konuşması -Genel ve detaylar  Haber-Kamera: Bedir ALTUNOK / KARS, Haber Kodu : 200810041 ============================ Limonda ihracat kısıtlamasının kalkması, üreticiyi sevindirdi   ADANA'da üreticiler, pandemi sürecinde tüketimi artan ve kilogram fiyatı 18 liraya kadar yükselen limona getirilen ihracat kısıtlamasının Resmi Gazete'de yayımlanan kararla kaldırılmasını sevinçle karşıladı. Seyhan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi üretici Cahit İncefikir, "Türkiye'de yaklaşık 360 bin dekar alanda limon üretimi yapılmaktadır. Limon alanlarının yüzde 51'i Mersin'de, yüzde 33'ü ise Adana'da bulunmaktadır.
Mersin 10.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 7
Mersin'de vahşi depolama ortadan kalkıyor, su ve toprağın kirlenmesi önleniyor MERSİN Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer'in aldığı kararla Mersin'in 13 ilçesindeki vahşi depolama alanları ortadan kaldırılırken, bunun yerine ilçelerden toplanan atıklar, katı atık bertaraf tesislerine taşınacak.
Mersin 10.8.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 6
Mersin'de akıntıya kapılan kadının Antalya kıyısına vuran cesedi teleferikle taşındı (2)CESET, DENİZDE 50 KİLOMETRE SÜRÜKLENDİMersin'in Anamur ilçesi Ören Burnu'nda denize girip akıntıya kapılarak kaybolan ve Antalya'nın Gazipaşa ilçesi Güneyköyü Mahallesi'nde ölü bulunan Döndü Küçük'ün...
Mersin 10.8.2020
Mersin'de akıntıya kapılan kadının Antalya kıyısına vuran cesedi teleferikle taşındı (2)
CESET, DENİZDE 50 KİLOMETRE SÜRÜKLENDİMersin'in Anamur ilçesi Ören Burnu'nda denize girip akıntıya kapılarak kaybolan ve Antalya'nın Gazipaşa ilçesi Güneyköyü Mahallesi'nde ölü bulunan Döndü Küçük'ün cesedinin, yaklaşık 50 kilometre denizde sürüklendiği ortaya çıktı.
Mersin 10.8.2020
Mersin'de akıntıya kapılan kadının Antalya kıyısına vuran cesedi teleferikle taşındı
MERSİN'in Anamur ilçesinde geçen Cuma günü oğlu ve torunlarıyla birlikte denize girdikten sonra akıntıya kapılarak kaybolan Döndü Küçük'ün (57) cansız bedeni, Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde kıyıya vurdu.
Mersin 10.8.2020
Aşağı Dünya Obruğu keşfedilmeyi bekliyor
MERSİN'in Silifke ilçe merkezinin 19 kilometre kuzeyinde bulunan ve eski çağlarda farklı amaçlarla yerleşim görerek kullanılan Aşağı Dünya Akhayat Obruğu, çevresindeki birçok tarihi kalıntıyla keşfedilmeyi bekliyor.
Mersin 10.8.2020
Mersin'de denizde kaybolan kadının cesedi Antalya'da bulundu
Mersin'in Anamur ilçesinde denizde yüzerken kaybolan kadının cesedi, Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde bulundu.
Mersin 10.8.2020
Mersin'de düğünde çıkan tartışmada silahla vurulan kişi hayatını kaybetti
Mersin'in Gülnar ilçesinde düğünde çıkan tartışmada silahla vurulan kişi öldü.
Mersin 10.8.2020
Limonda ihracat kısıtlamasının kalkması, üreticiyi sevindirdi
  ADANA'da üreticiler, pandemi sürecinde tüketimi artan ve kilogram fiyatı 18 liraya kadar yükselen limona getirilen ihracat kısıtlamasının Resmi Gazete'de yayımlanan kararla kaldırılmasını sevinçle karşıladı. Seyhan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi üretici Cahit İncefikir, "Türkiye'de yaklaşık 360 bin dekar alanda limon üretimi yapılmaktadır. Limon alanlarının yüzde 51'i Mersin'de, yüzde 33'ü ise Adana'da bulunmaktadır.
Mersin 10.8.2020
DHA YURT ÖZEL GÜNDEMİ
Kazı çalışmaları sırasında sırlı ve sırsız seramik parçaları, süslemeli, motifli seramiklerin de mevcut olduğunu belirten Aslan, şunları söyledi: "Ayrıca Bagratlı, Selçuklu ve İslami döneme ait sikkelerde bulunmaktadır. Selçuklu dönemine ait olduğunu düşündüğünüz bir meslek mescit kalıntısı da ortaya çıkardık. Tabii kalıntı halinde beden duvarları ve mihrabının bir kısmı sağlam olarak gün yüzüne çıkarmış olduk. Çalışmalarımızı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğünün ruhsatı ve finansmanı ile sürdürmekteyiz. Tabi bunun yanında Serhat Kalkınma Ajansı da çalışmalarınıza çok büyük bir ölçüde proje desteği sunmaktadır. Çalışmalarımız 10 Eylül tarihine kadar devam ettirecektir."  GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Ani harabeleri -Tabela -Kazı çalışmalarından detaylar -Kazıda bulunan seramik parçaları -Ören yerinin gezilmesi -Selçuklu çarşısında bulunan cami -Kazıda bulunan sikke -Abul Menhuçehr camii çevresindeki kazılar -Muhammet Aslan'ın konuşması -Genel ve detaylar  Haber-Kamera: Bedir ALTUNOK / KARS, ============================ Limonda ihracat kısıtlamasının kalkması, üreticiyi sevindirdi   ADANA'da üreticiler, pandemi sürecinde tüketimi artan ve kilogram fiyatı 18 liraya kadar yükselen limona getirilen ihracat kısıtlamasının Resmi Gazete'de yayımlanan kararla kaldırılmasını sevinçle karşıladı. Seyhan Ziraat Odası Yönetim Kurulu Üyesi üretici Cahit İncefikir, "Türkiye'de yaklaşık 360 bin dekar alanda limon üretimi yapılmaktadır. Limon alanlarının yüzde 51'i Mersin'de, yüzde 33'ü ise Adana'da bulunmaktadır.
İmsak04:18
Öğle12:52
İkindi16:37
Akşam19:45
Yatsı21:09
MERSİN
Yönetmen Gece Nöbeti
Tür Suç
MERSİN
Yönetmen Şeytanın El Kitabı
Tür Korku
MERSİN
Yönetmen Araf 4: Meryem
Tür Korku
MERSİN
Yönetmen 47 Metre Derinde: Kafes
Tür Macera
Mersin, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan 15.853 kilometre kare yüz ölçümüne sahip ildir. Mersin ili 19. yüzyılda göçmen Türkmen aşiretinden alan Mersin’in tarih sahnesine çıkışındaki ismi İçel’di. Türkiye’nin en büyük gökdeleni buradadır ve Devlet Opera ve Balesi'nin bulunduğu 4 üncü kenttir. Akdeniz, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Gülnar, Mezitli, Mut, Silifke, Tarsus, Toroslar, Yenişehir olmak üzere Mersin ilinde toplam 13 ilçe bulunmaktadır. Bu şehrimiz için özel olarak hazırladığımız Mersin haberleri sayfasında, şehre ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmeleri güncel olarak sizlere sunuyoruz. Ayrıca şehrin tüm ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Mersin son dakika haber sayfamızda günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Şu an buradasınız: Mersin Haber, Mersin Son Dakika Haberleri - Haberler - Mersin haber sayfamızda Mersin haberleri okuyabilir, Mersin son dakika haberleri ve güncel Mersin gelişmelerini görebilirsiniz. Düğünde husumetliler arasında silahlı kavga: 1 ölü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11.8.2020 04:21:50. #1.15#
title