MAHMUT TANAL HABERLERİ

Mahmut Tanal haber, Mahmut Tanal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mahmut Tanal

Mahmut Tanal

Doğum Yeri Kocaeli / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1961 - ...

Mahmut Tanal Kimdir ?

Mahmut Tanal (d. 1 Ocak 1961, Hilvan), Türk siyasetçi ve eski avukat Mahmut Tanal 1 Ocak 1961 tarihinde Hilvan'ın Bahçecik köyünde Mustafa ve Keziban Tanal çiftinin çocuğu olarak doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oluşunun ardından İstanbul Barosu'na kayıtlı serbest avukat olarak çalıştı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mahmut Tanal - Dün
CHP'li Mahmut Tanal: "Kılıçdaroğlu kahvehane esnafının çığlığını duyurdu"
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, kahvehane esnafının sorunlarına dikkati çektiğini belirterek, "İktidar temsilcileri ve yandaşlar, akıllarınca Genel Başkanımızın çıkışını tiye aldılar.
Mahmut Tanal - 13.9.2020
Başkan Hürriyet muhtarlarla buluştu
İzmit Belediyesi, Muhtarlar Günü dolayısıyla İzmit'te görev yapan mahalle muhtarlarını Sarısu Gençlik Kampı'nda buluşturdu. İzmit'in muhtarları, İzmit Belediyesi tarafından yapılan yenileme işlemleriyle birlikte güzel bir tesis haline getirilen Sarısu Gençlik Kampı'nın ilk misafirlerinden oldu. 102 mahalle muhtarının bulunduğu İzmit'te muhtarlar üçerli gruplar halinde üç hafta sonu boyunca bu tesiste ağırlanacak. Muhtarlar gününe özel gerçekleşen geceye CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Bulut, İzmit Belediyesi Muhtar Hizmetleri Koordinatörü Süleyman Şen, İzmit Muhtarlar Derneği Başkanı Kadir Kızıl ve ilk grubun yer aldığı İzmit'in mahallelerinde görev yapan muhtarlar katıldı.
Mahmut Tanal - 9.9.2020
MİT mensuplarının ifşa edilmesi davasında ikinci duruşma
Duruşmayı, CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, aralarında Mahmut Tanal, Sezgin Tanrıkulu ve Ali Şeker'in de bulunduğu CHP milletvekilleri, HDP Milletvekili Hüda Kaya ve Milletvekili Ahmet Şık, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile çok sayıda siyasetçi takip ediyor.
Mahmut Tanal - 9.9.2020
MİT şehidinin ifşa edilmesine ilişkin dava:  Sanıkların son savunmaları alınıyor
İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılınç ile tutuksuz sanıklar Barış Terkoğlu ve Mehmet Ferhat Çelik katıldı. Tutuksuz sanıklardan Eren Ekinci ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yöntemiyle duruşmaya bağlandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP Milletvekilleri Mahmut Tanal, Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve HDP Milletvekili Hüda Kaya ile Milletvekili Ahmet Şık'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda siyasetçi de destek için adliyeye geldi.
Mahmut Tanal - 9.9.2020
MİT ŞEHİDİNİN İFŞA EDİLMESİNE İLİŞKİN DAVANIN İKİNCİ DURUŞMASI BAŞLADI
İstanbul 34. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılınç ile tutuksuz sanıklar Barış Terkoğlu ve Mehmet Ferhat Çelik katıldı. Tutuksuz sanıklardan Eren Ekinci ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yöntemiyle duruşmaya bağlandı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, CHP Milletvekilleri Mahmut Tanal, Sezgin Tanrıkulu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve HDP Milletvekili Hüda Kaya ile Milletvekili Ahmet Şık'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda siyasetçi de destek için adliyeye geldi.
Mahmut Tanal - 27.8.2020
TBMM'den "personele iş kıyafetlerinin verilmediği" iddialarına ilişkin açıklama Açıklaması
TBMM Destek Hizmetleri Başkanlığı, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın sosyal medya hesabından "Meclis bünyesinde çalışanların iş kıyafetlerinin verilmediğine" yönelik iddiası üzerine açıklama yaptı.
Mahmut Tanal - 3.7.2020
Barolara ilişkin kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonunda
Tanal'dan milletvekillerine teşekkür CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da konuşmasında, görüşmelerin ilk gününde koronavirüs şüphesi nedeniyle hastaneye götürüldüğünü ancak tüm testlerinin negatif çıktığını söyledi.
Mahmut Tanal - 3.7.2020
CHP'li Tanal'ın Kovid-19 testi negatif çıktı
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, koronavirüs şüphesi nedeniyle hastanede yaptırdığı testin negatif çıktığını söyledi.
Mahmut Tanal - 3.7.2020
Son Dakika: Barolara ilişkin kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonunda
Öte yandan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, görüşmeler sırasında milletvekili arkadaşlarına, terlediğini ve boğazının ağrıdığını söyledi.
Mahmut Tanal - 2.7.2020
Son dakika haberleri | TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu toplandı
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ise raporda bazı eksiklikler olduğunu, "mülteci", "sığınmacı" ve "göçmen" gibi kavramların yerinde kullanılmadığını iddia etti.
Mahmut Tanal - 24.6.2020
MİT mensuplarının ifşa edilmesi davasının ilk duruşması başladı
Açıklamaya, CHP Genel Başkan Yardımcıları Tuncay Özkan ve Muharrem Erkek, CHP'li milletvekilleri Mahmut Tanal, Gamze Akkuş İlgezdi, Sera Kadıgil, Ali Şeker, Utku Çakırözer ve Sezgin Tanrıkulu, HDP'li milletvekili Hüda Kaya ve Oya Ersoy, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, TİP Genel başkanı Erkan Baş, bağımsız milletvekili Ahmet Şık ve sanatçı Bedri Baykam da katılırken, bazılarının maskelerine siyah bantla çarpı işareti yapıştırdıkları görüldü.
Mahmut Tanal - 19.6.2020
İstanbul Barosu Başkanı Durakoğlu, Ankara yürüyüşüne başladı
Durakoğlu ile beraberindeki avukatlar, İstanbul Anadolu Adalet Sarayı önünde toplandı. Avukatlara CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile bazı sivil toplum kuruluşu temsilcileri de destek verdi.
Mahmut Tanal - 3.6.2020
İkinci yargı paketi TBMM Adalet Komisyonunda
Bu arada HDP Ağrı Milletvekili Koç'un kanun teklifinin anayasaya aykırı olduğuna ilişkin önergesi ile CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın daha önce Adalet Komisyonuna havale ettiği, kanun tekliflerinin birleştirilmesi önergesi kabul edilmedi.
Mahmut Tanal - 19.5.2020
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Anıtkabir'i ziyaret etti
BAZI VEKİLLER ANITKABİR'E ALINMADI CHP heyeti, Anıtkabir'e giriş yaptığı sırada ismi daha önce belirtilmeyen Ankara Milletvekili Mahmut Tanal, İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, Tokat Milletvekili Kadim Durmaz gibi isimler, görevliler tarafından engellendi.
Mahmut Tanal - 6.3.2020
Emniyet Genel Müdürlüğünden Mahmut Tanal'ın izlendiği iddialara yanıt Açıklaması
Emniyet Genel Müdürlüğü, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın "TBMM yerleşkesinde ve kullanımına tahsis edilen özel alanınında izlendiğine" yönelik iddialarını yalanladı.
Mahmut Tanal - 4.3.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 8
GÖRÜNTÜLER GEÇİLDİ Ali Can ZERAY-Mehmet YİRUN-Resul ORUÇOĞLU / EDİRNE ============================ Yunan güçleri ile göçmenler arasındaki gerginlik milletvekillerinin kameralarına böyle yansıdı Türkiye - Yunanistan sınır hattında Yunan güvenlik güçleri tarafından göçmenlerin üzerine ateş açıldı. O anlarda yaşanan panik, CHP Milletvekili Mahmut Tanal ve Ak Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu'nun kameralarına yansıdı.
Mahmut Tanal - 24.2.2020
Kılıçdaroğlu'nun avukatı "Cumhurbaşkanına hakaret"ten hakim karşısına çıktı
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında görülen tazminat davasına Kılıçdaroğlu'nun vekili sıfatı ile sunduğu yanıt dilekçesinde Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen avukat Celal Çelik hakkında açılan davaya başlandı.  Anadolu Adalet Sarayı'nda bulunan İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına sanık Avukat Celal Çelik ve avukatları katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı temsilen Avukat Abdulsamet Aydın duruşmada yer aldı Davaya CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Ekrem, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, milletvekilleri Mahmut Tanal, Ali Şeker, Seda Kadıgil, Gökhan Zeybek, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve çok sayıda partili katıldı.
Mahmut Tanal - 24.2.2020
Kılıçdaroğlu'nun avukatı 'Cumhurbaşkanına hakaret'ten hakim karşısına çıktı
Duruşmaya, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP Milletvekilleri Mahmut Tanal, Sera Kadıgil, Ali Şeker, Gökhan Zeybek, ile çok sayıda partili izleyici olarak katıldı.
Mahmut Tanal - 19.2.2020
TBMM Genel Kurulu
Daha sonra yerinden söz isteyen CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Meclise bağlı Milli Sarayların Cumhurbaşkanlığına devredilmesi nedeniyle TBMM kadrosunda bulunan 300 personelin çalışmadan maaş almaya başladığını, Cumhurbaşkanlığının bu kişilerin yerine personel alımı yaptığını öne sürdü.
Mahmut Tanal - 11.2.2020
TBMM Genel Kurulu
Grup önerilerinin ardından CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın "Organ ve Doku Alınması, Saklanması ve Nakli Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi"nin doğrudan Genel Kurul gündemine alınması önerisi ele alındı.
Mahmut Tanal - 30.1.2020
Tanal'dan Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan milletvekili hakkında suç duyurusu
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Avrupa Parlamentosu Genel Kurulunda (AP) Türk bayrağını yırtan ırkçı Yunan milletvekili Ioannis Lagos hakkında kamu davası açılması istemiyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.
Mahmut Tanal - 30.1.2020
CHP'den Türk bayrağını yırtan Yunan vekil hakkında suç duyurusu
CHP İstanbul milletvekili Mahmut Tanal, Türk bayrağını yırtan Yunan vekil hakkında suç duyurusunda bulundu.
Mahmut Tanal - 29.1.2020
İmar Kanunu'nda değişiklik teklifi TBMM Genel Kurulunda
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın, Konya'ya ilişkin sorularını da yanıtlayan Akyürek, memleketi olan Konya'da toplu ulaşım, su, ekmek ve kamu alanı ücretlendirmesinde her zaman en düşük rakamların uygulandığını, son dönemde suda özel bir indirim daha yapıldığını kaydetti.
Mahmut Tanal - 29.1.2020
Çarşı ve mahalle bekçilerine yönelik düzenleme komisyonda kabul edildi (3)
Bu arada, teklifin görüşmeleri sırasında İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın, "15 Temmuz gecesi görev yapan polislerden kaçına taltif verildiğine" dair sorusu üzerine, "15 Temmuz hain darbe girişiminin bastırılmasında emeği geçen toplam 177 bin 616 personelimize taltif verilmiştir.
Mahmut Tanal - 27.1.2020
Rahşan Ecevit'in Devlet Mezarlığı'na defnine ilişkin teklif komisyonda kabul edildi
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ise Devlet Mezarlığı'na defnedilecek kişilerin eşlerinin daha önce vefat etmesi durumunda nasıl bir yol izleneceğine ilişkin de düzenleme yapılması gerektiğini belirterek, teklifin bu yönde değiştirilmesini istedi.
Mahmut Tanal - 24.1.2020
Bakan Pakdemirli'den CHP'li Tanal'ın iddialarına cevap: Asılsız, iftira niteliğinde
TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın kendisine yönelik et döner işine girdiği iddialarıyla ilgili, "Söz konusu kişinin hakkımdaki iddialarını ispatlamaması ve düzeltmemesi halinde avukatlarım aracılığı ile hukuki süreci başlatacağımı kamuoyuna...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mahmut Tanal Haberleri | Mahmut Tanal Kimdir - Haberler - Mahmut Tanal haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mahmut Tanal kimdir, hayatı ve biyografisi. CHP'li Mahmut Tanal: Kılıçdaroğlu kahvehane esnafının çığlığını duyurdu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.9.2020 22:59:24. #1.14#
title