MAHMUT TANAL HABERLERİ

Mahmut Tanal haber, Mahmut Tanal son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mahmut Tanal

Mahmut Tanal

Doğum Yeri Kocaeli / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1961

Mahmut Tanal Kimdir ?

Mahmut Tanal (d. 1 Ocak 1961, Hilvan), Türk siyasetçi ve eski avukat Mahmut Tanal 1 Ocak 1961 tarihinde Hilvan'ın Bahçecik köyünde Mustafa ve Keziban Tanal çiftinin çocuğu olarak doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oluşunun ardından İstanbul Barosu'na kayıtlı serbest avukat olarak çalıştı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mahmut Tanal - 18.06.2021
Son dakika haberi: BERKİN ELVAN'IN ÖLDÜRÜLMESİNE İLİŞKİN DAVADA KARAR AÇIKLANACAK
Osman BAKIR  / İstanbul, DHA GEZİ Parkı eylemlerine ilişkin Okmeydanı'nda çıkan olaylarda 16 Haziran 2013'te kafasına gaz kapsülü isabet eden ve 269 gün sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın öldürülmesine ilişkin dava, mahkeme heyeti kararını açıklamak üzere ara verdi. Duruşmada son savunmasını yapan sanık polis F.D. "Yüzde 30 benzerlik üzerine bu kişi vurdu dendi, sanık koltuğuna oturdum tabiri caizse" dedi. Baba Sami Elvan ise "Sekiz yıldır benim evimde her gün cenaze var. Bu dava bir emsal teşkil etsin. Sizler gerçek kararı verirseniz o polis 10 kere düşünecek tetiği çekerken. Gerçek kararı verin, tek isteğim bu" dedi.  İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuksuz sanık F.D. Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) katıldı. Şikayetçi anne Gülsüm Elvan, baba Sami Elvan, ablalar Özge ve Gamze Elvan da duruşmada hazır bulundu. Duruşmada CHP'li Milletvekilli Mahmut Tanal, Ali Şeker ve TİP Milletvekili Barış Atay da izleyici olarak katıldı.
Mahmut Tanal - 16.06.2021
MİLLİ SARAYLAR BAŞKANLIĞI: 46 KİLOGRAM AĞIRLIĞINDA SOM ALTINDAN 2 ADET VAZO HİÇBİR ZAMAN VAR OLMAMIŞTIR
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:   "Milli Saraylar Başkanlığı, 16 Haziran 2021 tarihinde CHP Milletvekili Mahmut Tanal'ın Dolmabahçe Sarayı ile ilgili kamuoyunu yanıltma amaçlı, mesnetsiz ve kasıtlı iftiraları üzerine açıklama yapma gereği duymuştur.
Mahmut Tanal - 11.06.2021
AK Parti'li Özşavlı: "Sayın Tanal, iddiaları çürütülünce saldırganlaşarak sosyal medyada şahsımı hedef aldı"
Özşavlı, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) arazilerinde "Türk askerinin koyunları gözaltına aldığı" iddiasını hatırlatarak, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını, Türk askerinin koyunların peşinde gezmeyeceğini, teröristleri kovalayıp, onları yok etmekle meşgul olduğunu söyledi.
Mahmut Tanal - 10.06.2021
CHP'li Tanal: "Ceylanpınar'da otlatma yasağı yüzünden çiftçiler perişan halde"
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, "Ceylanpınar'da bulunan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) arazileri üzerindeki otlatma yasağı yüzünden köylüler perişan halde.
Mahmut Tanal - 10.06.2021
AK Parti'li Özşavlı: "Terör örgütünün 1984'ten günümüze kadar 85'ten fazla sivil katliamı var"
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın TBMM Genel Kurulu'nda, Ceylanpınar'daki TİGEM arazisinde jandarmanın koyunları gözaltına aldığına yönelik iftirada bulunduğunu belirten Özşavlı, ona verdiği cevabın ardından Tanal ve CHP'ye yakın yayın organlarının kendisini hedefe koyduğunu söyledi.
Mahmut Tanal - 09.06.2021
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Partinin grup önerileri kabul edilmedi
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Beykoz'da imar ve iskan sorununun yanı sıra uyuşturucu sorunu olduğunu söyledi.
Mahmut Tanal - 27.05.2021
TBMM Genel Kurulunda CHP, HDP ve İYİ Parti'nin grup önerileri kabul edilmedi
Partisinin, eski Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın görevini kötüye kullandığıyla ilgili iddiaların araştırılması hakkında verdiği önergenin bugün ele alınmasına dair grup önerisi ile ilgili söz alan İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Ruhsar Pekcan'ın, eşine ait şirket ile ilgili ticaretinin kanunen yasak olduğunu ileri sürdü.
Mahmut Tanal - 20.05.2021
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu toplandı
Alt komisyon kurulmasına destek CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ise İsrail'in Filistin'e yönelik saldırısının hem insanlığa karşı işlenmiş suç, soykırım suçu hem de uluslararası hukuku ihlal eden eylemler olduğunu söyledi.
Mahmut Tanal - 04.05.2021
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztunç'tan, "İkizdere'de adrese teslim iş verildiği" iddiası
ÇED kararı yok. ÇED kararı olmadan ihale yapılamaz. İhale yapılmadan kime verildiği, hangi şirkete verildiği belli olmaz. İhale yapılmıyor, ÇED kararı yok, adrese teslim iş verilmiş. Başvuruyu bakanlık yapıyor, Cengiz Holding'in adresi çıkıyor. Bu belge, peşkeşin belgesidir, bir skandaldır." CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ise İkizdere'de organize bir suçun söz konusu olduğunu savunarak, "Bu nedenle İkizdere'de orman tahribatının önlenmesi, doğal su kaynaklarının, yabani hayatın yok edilmesinin önlenmesi ve buradaki faaliyetin durdurulması konusunda suç duyurusunda bulunduk.
Mahmut Tanal - 27.04.2021
CHP'li Tanal'dan ABD Başkanı Joe Biden hakkında suç duyurusu
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden hakkında nefret suçu işlediği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.
Mahmut Tanal - 14.04.2021
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Yılmaz, Genel Kurul'da "128 milyar dolar nerede?" sorusuna yanıt verdi Açıklaması
Yılmaz, Genel Kurulda ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifinin görüşmeleri sırasında CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile bazı milletvekillerinin yönelttiği "128 milyar dolar nerede?" sorusuna yanıt verdi.
Mahmut Tanal - 14.04.2021
TBMM Genel Kurulunda ekonomiye ilişkin kanun teklifinin tümü üzerindeki görüşmeler tamamlandı
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, yerinden söz alıp, Cevdet Yılmaz'ın eski Kalkınma Bakanı olduğunu hatırlatarak, konuşma süresi boyunca "128 milyar dolar nerede?" sorusunu tekrar etti.
Mahmut Tanal - 06.04.2021
TBMM Genel Kurulunda, Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Kanunu Teklifi'nin görüşmelerine geçildi
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Türkiye'de avukatların sorunlarının çok fazla olduğuna işaret ederek, maddeler halinde bu sorunları anlattı.
Mahmut Tanal - 30.03.2021
CHP heyeti, Isparta'da esnaf, çiftçi ile ticaret odaları ve STK temsilcileriyle görüşecek
Ahmet Akın başkanlığındaki heyet şu isimlerden oluşuyor: "Müzeyyen Şevkin (Adana Milletvekili), Burcu Köksal (Afyonkarahisar Milletvekili), Gamze Taşcıer (Ankara Milletvekili), Servet Ünsal (Ankara Milletvekili), Aydın Özer (Antalya Milletvekili), Süleyman Bülbül (Aydın Milletvekili), Aysu Bankoğlu (Bartın Milletvekili), Mehmet Göker (Burdur Milletvekili), Erkan Aydın (Bursa Milletvekili), Özgür Ceylan (Çanakkale Milletvekili), Bayram Yılmazkaya (Gaziantep Milletvekili), Mahmut Tanal (İstanbul Milletvekili), Sibel Özdemir (İstanbul Milletvekili), Bedri Serter (İzmir Milletvekili), Kamil Okyay Sındır (İzmir Milletvekili), Mahir Polat (İzmir Milletvekili), Sevda Erdan Kılıç (İzmir Milletvekili), Alpay Antmen (Mersin Milletvekili), Suat Özcan (Muğla Milletvekili) Baha Ünlü (Osmaniye Milletvekili) ve Özkan Yalım (Uşak Milletvekili).
Mahmut Tanal - 19.03.2021
CHP'li Tanal, Ceylanpınar TİGEM çevresindeki otlatma yasağının kaldırılmasını istedi
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde bulunan Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü (TİGEM) çevresindeki otlatma yasağının kaldırılmasını istedi.
Mahmut Tanal - 10.03.2021
Ankara tren garındaki terör saldırısı davasına devam edildi
Duruşmayı, CHP milletvekilleri Abdurrahman Tutdere, Alpay Antmen, Mahmut Tanal, Gamze Taşçıer, Fazıl Kasap, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Ali Şeker, Burcu Köksal, Candan Yüceer, Orhan Sarıbal, Sezgin Tanrıkulu ve HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, İstanbul Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık, TİP İstanbul Milletvekili Erkan Baş da izledi.
Mahmut Tanal - 04.03.2021
TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu toplandı
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da bir ülkenin kalkınmasının kadın erkek eşitliğinden geçtiğini, bu nedenle de Türkiye'de eşitlik bakanlığının kurulması gerektiğini ifade etti.
Mahmut Tanal - 25.02.2021
TBMM Genel Kurulu
TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, Başkanlığın Genel Kurula sunuşları olduğunu dile getirerek TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonu Üyelerinden Kurulu Karma Komisyonda bulunan, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ile MHP Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek'e ait yasama dokunulmazlığının kaldırılmasına ilişkin bazı tezkerelerin, Cumhurbaşkanlığına iade edildiğini söyledi.
Mahmut Tanal - 11.02.2021
TBMM Genel Kurulunda 2019 Yılı Kamu Denetçiliği Kurumu Raporu görüşüldü
"Ombudsmanlığı ciddiye almayan kamu kurum ve kuruluşları da listeler halinde ifşa edilsin" CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, nasıl ki Tarım ve Orman Bakanlığı, gıda ürünlerinde hile yapan firmaları kamuoyuna açıklıyorsa aynı şekilde Ombudsmanlığın tavsiye kararlarına uymayan, istenilen bilgi ve belgeleri eksik ya da hiç göndermeyen, yanıltıcı cevaplar veren, Ombudsmanlığı ciddiye almayan kamu kurum ve kuruluşların da listeler halinde ifşa edilmesi önerisinde bulundu.
Mahmut Tanal - 27.01.2021
TBMM Genel Kurulu
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, yerinden söz alarak eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in kayınvalidesine ileri yaşta olması nedeniyle Kovid-19 aşısı yapılırken, Gökçek'e de yapıldığını belirterek, şartları uyan her vatandaşın bu uygulamadan yararlanamadığını savundu.
Mahmut Tanal - 22.12.2020
Meclis Çocuk Hakları Alt Komisyonu toplandı
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal da çocuk işçiliğinin ortadan kaldırılması için bölgeler arasındaki gelişmişlik farkının ortadan kalması gerektiğini söyledi.
Mahmut Tanal - 08.12.2020
TBMM ile Kültür ve Turizm Bakanlığının 2021 yılı bütçeleri TBMM Genel Kurulunda
Bedelli askerlik yapan milletvekili tartışması CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, bedelli askerlik yapan milletvekili olup olmadığına dair yazılı soru önergesine verilen yanıtta, bedelli askerlik yapan milletvekilinin hem maaşını aldığının hem sigortasının Meclis tarafından ödendiğinin belirtildiğini söyledi.
Mahmut Tanal - 03.12.2020
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeleri Adalet Bakanı Gül'e görüşlerini bildirdi
"Eksiklikleri gidermek için ellerinden gelen gayreti gösterdiler" CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, sosyal medya paylaşımları için şikayet süresinin, 6 ay ya da 1 yıl gibi bir süreyle sınırlandırılmasını istedi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mahmut Tanal Haberleri | Mahmut Tanal Kimdir - Haberler - Mahmut Tanal haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mahmut Tanal kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika! CHP'Lİ VEKİLLERDEN MARMARİS'TEKİ YANGINDAN ZARAR GÖREN VATANDAŞLARA ZİYARET.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.09.2021 14:53:19. #1.13#

title