İstifa Haberleri

İstifa haber, İstifa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

İstifa - Bugün
İspanya Genel Kurmay Başkanı, protokolü çiğneyerek kendisine Kovid-19 aşısı yaptırdığı için istifa etti
İspanya Genel Kurmay Başkanı General Miguel Angel Villaroya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılama protokolünü çiğneyerek kendisine aşı yaptırması üzerine gelen baskıların ardından istifa etti.
İstifa - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
İspanya'daki 17 özerk yönetimden biri olan Murcia'da yerel hükümetin sağlık bakanı ve ardından Bask bölgesindeki iki hastanenin müdürünün, protokolün dışına çıkarak Kovid-19 aşısını erken yaptırmaları sonucu gelen baskılardan hafta içinde görevlerinden istifa etmek zorunda kaldıkları bildirildi.
İstifa - Dün
İspanya'da protokolü çiğneyerek Kovid-19 aşısını erken yaptıran üst düzey yetkililer görevden alınıyor
İspanya'daki 17 özerk yönetimden biri olan Murcia'da yerel hükümetinin sağlık bakanı ve ardından Bask bölgesindeki iki hastanenin müdürü, protokolün dışına çıkarak Kovid-19 aşısını erken yaptırmaları sonucu gelen baskılardan hafta içinde görevlerinden istifa etmek zorunda kaldı.
İstifa - Dün
İstanbul Fırkateyni'nin Denize İniş ve Pakistan MİLGEM Korvet Projesi 3'üncü Gemi İlk Kaynak Töreni
Geçmişte piyade tüfeğini dahi yurt dışından tedarik eden Türkiye'nin artık Milli Piyade Tüfeğini, kendi savaş gemilerini, fırkateynlerini, İHA/SİHA'larını, Fırtına obüslerini, ÇNRA'ları, Atak helikopterlerini, akıllı hassas mühimmatlarını tasarlayıp inşa, imal ve ihraç seviyesine geldiğini dile getiren Akar, şöyle konuştu: "Bugün TSK, yerli ve milli imkanlarla üretilen harp silah, araç, gereç ve mühimmatı etkin bir şekilde kullanarak sahada büyük başarılar elde etmiştir ve etmektedir. Terörle mücadele kapsamında yurt içi ve sınır ötesinde büyük başarıyla icra edilen harekatlarda, Doğu Akdeniz'de ve Ege'de hak, alaka ve menfaatlerimizin kararlılıkla korunmasında ve TSK'nın dünyanın birçok coğrafyasında üstlendiği görevleri başarıyla yerine getirmesinde yerli ve milli imkanlarla üretilen silah sistemlerimizin katkısı büyüktür. Türk yapımı silah sistemlerinin etkinliği, yakın zamanda Azerbaycanlı kardeşlerimizin öz topraklarını işgalden kurtarma mücadelesinde de en açık şekilde görülmüştür. Kahraman Azerbaycan ordusu 'Tek Vatan Harekatı'nı büyük bir başarıyla icra ederek öz topraklarını 30 yıldır devam eden Ermenistan işgalinden yerli ve milli silah sistemlerimizin de katkısıyla 44 günde kurtarmıştır. Bugün, tüm dünyada yerli ve milli silah sistemlerimizin harekatın seyrine yönelik belirleyici etkileri konuşulmakta ve dikkatle takip edilmektedir. Direktifleriniz doğrultusunda kamu, vakıf şirketleri, özel sektör ve üniversiteler ciddiyet, samimiyet, diyalog ve koordinasyon içerisinde çalışarak, topyekun emekle, çok daha ileri seviyelere ulaşacağımıza inanıyoruz." "Üç devlet, tek yürek anlayışı..." Savunma ve güvenlik alanında kapsamlı ve etkin çalışmaların yapılması, iş birliklerinin tesis edilmesi, ortak projeler yürütülmesi ve deneyimlerden karşılıklı olarak istifade edilmesinin, ülkelerin orta ve uzun vadeli kazanımları açısından önemli olduğunu anlatan Akar, "Bu bağlamda, tasarımdan üretime MİLGEM projesinde elde edilen tecrübenin Pakistanlı kardeşlerimizle paylaşılması, ülkelerimiz adına büyük ve önemli bir kazanım olacaktır.
İstifa - Dün
Vatan Partisinden "108 partilinin istifa ettiği" iddiasına ilişkin açıklama Açıklaması
Vatan Partisi Genel Sekreteri Özgür Bursalı, "108 partilinin istifa ettiği" iddiasına ilişkin, listedeki 8 üyenin istifa etmediğini, 10 kişinin 1 ila 4 yıl önce istifa ettiğini, 29 kişinin ise yaklaşık 2 yıldır parti görevlerini yerine getirmediğini bildirdi.
İstifa - Dün
Baksı Kültür Sanat Vakfı, "Bayburt Halk Müziği" projesi hazırladı
Baksı Kültür Sanat Vakfı tarafından hazırlanan "Bayburt Halk Müziği" başlıklı müzik arkeolojisi projesi araştırmacıların istifadesine sunuldu.
İstifa - 22.01.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Moğolistan Başbakanı Ukhnaagiin Khurelsukh, hükümetinin salgına yönelik aldığı önlemlere karşı düzenlenen protesto gösterilerinin ardından istifa etti.
İstifa - 22.01.2021
Trabzon'da kan bağışçılarının ismi hatıra ormanındaki fidanlarda yaşayacak
Bugüne kadar toplamda 137 vatandaşın 35 kez ve üzerinde kan bağışında bulunduğunu dile getiren Genç, şunları kaydetti: "Her bir fidana onların adına vereceğiz. Umarım bu durum diğer vatandaşlarımız için de teşvik edici olur. Bir kez daha onlara teşekkürlerimizi iletiyoruz. Sağlığı el veren herkesi de kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. Bugüne kadar çok sayıda fidan dikim etkinliğinde yer aldım. Gençlerimizle ve çocuklarımızla birlikte yüzlerce fidana hayat verdik, onları toprakla buluşturduk. Bundan daha büyük bir mutluluk, sevinç olamaz. Söz konusu fidan dikimi olunca bundan duyduğum mutluluk, sevinç ve heyecanı bütün samimiyetimle ifade etmek istiyorum." Genç, ilçedeki yeşil alan miktarını artırmak, kişi başına düşen yeşil alan miktarını standartlara uygun hale getirmenin öncelikli hedefleri arasında olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti: "Bu hedefe matuf olarak da peyderpey yeşil alanlarımızı artırıyoruz. Tabiri caizse bulduğumuz her boş alana fidan dikiyoruz. Gerek yol kenarları olsun, gerekse sitelerin boş alanları olsun her tarafa fidan dikerek ilçemizi daha yeşil bir hale getiriyoruz. Yeşil demek, orman demek aynı zamanda yaşam demektir. Ağaçlar ve ormanlar oksijen sağlamasının yanında milyonlarca böceğe ve hayvana da ev sahipliği yapıyor. Burada yöremize uygun fidanları dikerken diğer yandan da vatandaşlarımızın istifade etmesi adına içinde Trabzon hurması, karayemiş gibi yöresel meyvelerin yer aldığı meyve bahçeleri oluşturuyoruz.
İstifa - 22.01.2021
TSK Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu (4)
Milli Savunma Bakanlığı kadrolarında özel nitelikli olarak gösterilen görev yerlerine atanan sivil memurlar, Milli Savunma Bakanlığı sosyal tesislerinden görevlendirildikleri kadro derecesindeki subaylar gibi istifade edecek.
İstifa - 22.01.2021
AK Parti milletvekillerinden Akçadağ'a ziyaret
Koronavirüs salgınıyla iyi mücadele eden bir Türkiye olduğunu vurgulayan Çakır, "Ekonomimiz ne kadar büyürse her ferdimiz o kadar bundan istifade eder.
İstifa - 22.01.2021
Konya'da fırıncıdan ihtiyaç sahiplerine askıda ekmek uygulaması
Milli Egemenlik Mahallesi'nde faaliyet gösteren ekmek fırını, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ardından işsiz kalıp evlerine ekmek götürmekte zorlanan vatandaşlar ile dar gelirli ailelerin istifade etmesi için askıda ekmek uygulamasını başlattı.
İstifa - 22.01.2021
CHP'li meclis üyesi Fatih Özcan partisinden istifa ederek AK Parti'ye geçti
Geyikli Belediye Meclisi'nin CHP'li üyesi Fatih Özcan, partisinden istifa ederek AK Parti'ye geçti.
İstifa - 22.01.2021
TSK Personel Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Teklifi, TBMM Başkanlığına sunuldu (2)
Söz konusu kanuna tabi olacak dernekleri, TSK, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığından emeklilik hakkı kazanmadan istifa edenler (savaşanlar hariç ve TSK, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığından emeklilik, maluliyet ve sağlık nedeniyle ve sözleşmeleri yenilenmeyerek ayrılan uzman erbaşlardan en az 10 yıl görev yapmış olanların hakları saklı kalmak üzere), mahkeme kararı ile çıkarılanlar, disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle ayırma işlemine tabi tutulanlar, sözleşmeleri feshedilenler ile kamu görevinden çıkarılanlar kuramayacak ve bu derneklere üye olamayacak.
İstifa - 22.01.2021
OECD İstanbul Merkezi açıldı
Türkiye olarak, yeni Genel Sekreter'den de beklentilerinin Gurria'nın sergilediği vizyonu devam ettirmesi ve geliştirmesi olduğunu dile getiren Pekcan, "OECD'nin dünya genelindeki 5. Bölgesel Merkezi olarak Türkiye'yi ve İstanbul'u seçmesi oldukça doğru ve yerinde bir seçimdir. İstanbul her zaman tarihin, medeniyetlerin, kültürün, doğanın, ticaretin ve insanların buluştuğu canlı bir metropol olmuştur. OECD İstanbul Merkezi'nin bu şehrin çok kültürlü ve renkli yapısından fazlasıyla istifade edeceğini değerlendiriyorum.
İstifa - 22.01.2021
AK Parti Malatya Milletvekili Tüfenkci esnaf ziyaretlerini sürdürüyor
2 milyona yakın esnafın faydalanmak için başvurduğu destek paketiyle ilgili bilgi veren Tüfenkci, şunları kaydetti: "İnşallah bu süreçte esnafımızın mağduriyetini en asgariye indirmek istiyoruz. Sanayici esnafımıza daha iyi imkanlar sunabilmek ve fiziksel anlamda daha iyi şartlarda işlerini sürdürebilmeleri için yapmayı planladığımız yeni sanayi sitemizi en kısa sürede sizlerin istifadesine sunmak istiyoruz.
İstifa - 22.01.2021
Son dakika haber: Moğolistan Başbakanı, Kovid-19 tedbirleri nedeniyle hükümet karşıtı protestoların ardından istifa etti
Edinilen son dakika haberine göre ULAN Moğolistan Başbakanı Ukhnaagiin Khurelsukh, hükümetinin yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yönelik aldığı önlemlere karşı düzenlenen protesto gösterilerinin ardından istifa etti.
İstifa - 22.01.2021
İstikşafi görüşmelerin başarısı Yunanistan'ın iyi niyetine bağlı
Doğu Akdeniz özelinde Türk-Yunan ilişkilerinde yıllardan beri çözüm bekleyen bir diğer sorun ise Kıbrıs meselesi. Halihazırda İngiltere ile birlikte garantör ülke oldukları için ada üzerinde belirli sorumluluklara sahip olan Türkiye ve Yunanistan, mevcut durum itibariyle Kıbrıs meselesinin çözümü konusunda taban tabana zıt görüşlere sahipler. Bu bağlamda Türkiye, en son 2018 yılında Crans Montana'da yürütülen fakat Rum tarafının taviz vermeyen tutumundan ötürü çıkmaza giren federasyon modeline artık destek vermiyor. Bunun yerine Türkiye, federasyon yerine, artık iki devletli çözüm gibi yeni çözüm modelleri arayışını destekliyor. Burada, Türkiye'nin açık yüreklilikle destek verdiği ve Kıbrıslı Türklerin onayladığı 2004 yılındaki Annan Planı'nın Rumlar tarafından reddedilmesiyle Rum yönetiminin adadaki apaçık bölünmüşlüğe rağmen son yıllarda Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon kaynaklarından tek başına istifade etmeye çalışması birlikte değerlendirilirse, Türkiye'nin bu pozisyon değişikliğinde ne kadar haklı olduğu daha iyi anlaşılabilir.
İstifa - 22.01.2021
ABD'deki FETÖ okulunun müdürü "taciz olayını gizlemekten" gözaltına alındı
29 Mart 2019'da okula istifasını sunduğu belirtilen J.
İstifa - 21.01.2021
İsrail Gazze'nin doğusundaki tarım arazilerini sular altında bıraktı
İsrail yağmur suyundan istifade edebilmek için barajlar inşa ediyor, ancak kışın su seviyesi yükselince hiçbir uyarıda bulunmadan baraj kapaklarını açması Gazze Şeridi'ndeki çiftçilerin arazilerine zarar veriyor.
İstifa - 21.01.2021
Kırgızistan'da Caparov'un cumhurbaşkanı ilan edilmesinin ardından hükümet düştü
Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, cumhurbaşkanlığı görevini vekaleten yürüten Meclis Başkanı Talant Mamıtov'un, kabine üyelerinin istifasını kabul ettiği belirtildi.
İstifa - 21.01.2021
İHH, geçen yıl 22 ülkede 1322 su kuyusu açtı
İHH'nin 41 ülkede açtığı su kuyusu sayısı 9 bin 880'e ulaştı Yıl içerisinde açılan su kuyuları ile İHH'nın 2000 yılından bu yana 41 ülkede açtığı su kuyusu sayısı 9 bin 880'e ulaşırken kuyulardan günlük istifade eden kişi sayısı da 3 milyon 952 bin oldu.
İstifa - 21.01.2021
Son dakika haberleri | Bakan Gül: Adalet Bakanının hakim, savcı cübbesi yoktur
'KANUN ÖNÜNDE HERKES EŞİTTİR' Bakan Gül, vatandaşlara adalet hizmetlerini sunarken en iyi şekilde sunabilmek için samimiyetle çalışırken mutlak bir doğruluk, asla yanılmazlık düşüncesine hiçbir zaman kapılmadıklarını ve kapılmayacaklarını ifade etti. Gül, "Farklı fikirlerin, farklı değerlendirmelerin, kamusal eleştirinin kıymetinin farkındayız. Eleştiri kamusal hizmetlerin geliştirilmesinde vazgeçilmez bir kaynaktır. Bu nedenle yargı da başta olmak üzere bu tür eleştirilerden elbette nasiplenecek ve bundan istifade edecek, daha da olumlu hale çalışmalarını getirecektir.
İstifa - 21.01.2021
Haiti'de yüzlerce kişi Devlet Başkanı Moise'nin istifası talebiyle protesto düzenledi
Haiti'de, Devlet Başkanı Jovenel Moise'nin görevden ayrılmasını isteyen yüzlerce kişi yürüyüş gerçekleştirdi.
İstifa - 21.01.2021
İsrail siyasetinde yeni aktörler, eğilimler ve oluşumlar: Gideon Sa'ar'ın yükselişi
Gideon Sa'ar kimdir? Bu noktada Gideon Sa'ar'ı tanıtmakta fayda var. Sa'ar 1966 yılında Tel-Aviv'de doğdu. 1980'lerin sonu 1990'ların başının İsrail'inin insanı olduğu söylenebilir. Anne tarafı Mizrahi kökenli Buhara Yahudilerinden, baba tarafı ise Arjantin Yahudisi. Babası beş yıl boyunca İsrail'in ilk başbakanı David Ben Gurion'un nihai yerleşim yeri olan Sde Boker Kibbutz'unda kişisel doktorluğunu yaptı. Sa'ar'ın kişisel hikayesindeki dönüm noktalarından biri, 11 yaşındayken 28 yıllık sol iktidarın İsrail'de son bulduğu 1977 seçimleri. Buna bağlı olarak Sa'ar'ın kahramanı ve rol modeli İsrail sağının kurucu figürlerinden Menachem Begin. Sa'ar sadece sağ siyasetle değil sol siyasetin etkili figürleriyle de dirsek teması içinde oldu. Bunlardan biri ise Uri Avnery'nin yöneticiliğini yaptığı HaOlam HaZe (Bu Dünya) dergisinde yazarlık yapması. Sa'ar Tel Aviv Üniversitesi mezunu. Hukuk ve siyaset bilimi formasyonu var. Bu üniversitede edindiği önemli arkadaşlıklardan biri partisine yeni katılan Derech Eretz'in kurucusu Zvi Hauser. Sa'ar askerlik görevini İsrail Silahlı Kuvvetleri'nin göz bebeği olan Golani Tugayları'nda yaptı. Devlet Başsavcısı (Praklitut HaMedina) Edna Arbel'in ofisinde bir süre çalıştı. Siyasi kariyerine 1999 yılında Birinci Netanyahu Hükümeti'nde (1996-1999) kabine sekreterliği ile başladı. 2003 yılında 16. Knesset döneminde milletvekili seçildi. İkinci Ariel Şaron hükümetinde (2003-2006) Likud Parti grup başkanı ve koalisyon yöneticiliği görevlerine getirildi. Ariel Şaron'un Gazze'den 2005 yılında çekileceğini (Tohnit Hitnatkut) açıklamasıyla bu görevlerinden istifa ettiğini duyurdu.
İstifa - 21.01.2021
Hollanda'da ilkokullardaki İslamofobik eğitim materyalleri Müslümanların tepkisini çekti
Hollanda'da koalisyon hükümeti vergi dairesinin gelir incelemesi sisteminde hukuka aykırılık yapıldığı gerekçesiyle istifa etmiş, 17 Mart'ta yapılacak genel seçime kadar "geçici hükümet" olarak devam edeceği açıklamıştı.
İstifa - 20.01.2021
ABD'de Kamu Sağlığı Dairesi Başkanı Adams istifa etti
NEW ABD Kamu Sağlığı Dairesi Başkanı Dr. Jerome Adams sosyal medya hesabından istifa ettiğini açıkladı.
İstifa - 20.01.2021
Kırgızistan'da cumhurbaşkanlığı seçimleri ve referandumun kesin sonuçları açıklandı
Böylece, 5-15 Ekim arasında yapılan kitlesel protestolar sonucunda seçimler iptal edilmiş, ülkeyi 3 yıldır yöneten Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov istifa etmişti.
İstifa - 20.01.2021
İspanya'da son 24 saatte 41 bin 576 koronavirüs vakası
İspanya'da son 24 saatte 41 bin 576 kişide daha koronavirüs (Covid-19) tespit edildi.
İstifa - 20.01.2021
Galatasaray Kulübü bağış kampanyası başlattı
Cengiz, Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun, sosyal medyada, futbolcuları Younes Belhanda'ya yönelik ifadesi nedeniyle tepki çeken ve kulüp disiplin kurulu yedek üyeliğinden istifa eden Cem Emiroğlu'na ceza verdiğini hatırlatarak, sözlerini şöyle tamamladı: "Benim disiplin kurulundaki yedek üyeme attığı bir tweetten ötürü ayrımcılıktan dolayı ceza verdiler.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: İstifa Haberleri | İstifa Haber - Haberler - İstifa haberleri, son dakika istifa haber ve gelişmeleri burada. İspanya Genel Kurmay Başkanı, protokolü çiğneyerek kendisine Kovid-19 aşısı yaptırdığı için istifa etti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.1.2021 06:59:18. #1.14#
title