Haiti Haberleri

Haiti haber, Haiti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Haiti - 05.05.2021
Küresel Gıda Krizi raporuna göre, 155 milyon insan akut gıda güvensizliği yaşıyor
Raporda, Afrika'nın akut gıda güvensizliğinden orantısız şekilde etkilenmeye devam ettiğine dikkat çekilirken, "2020'de şiddetli gıda güvensizliği ile karşı karşıya olan yaklaşık 98 milyon insan Afrika'da yaşıyor. Bunun haricinde geçen yılın en kötü 10 gıda krizi yaşayan yerleri arasında Yemen, Afganistan, Suriye ve Haiti de bulunuyor.
Haiti - 29.04.2021
Son dakika... Haiti'de otobüs ile minibüs çarpıştı: 21 ölü, 30 yaralı
Son dakika haber... Haiti'de bir otobüs ile karşı yönden gelen minibüsün çarpışması sonucu 21 kişi hayatını kaybetti, 30'dan fazla kişi yaralandı.
Haiti - 29.04.2021
Haiti'de katliam gibi kaza: 21 ölü, 30 yaralı
Haiti'de bir minibüs ile otobüsün çarpışması sonucu meydana gelen kazada 21 kişi hayatını kaybetti, 30 kişi de yaralandı.
Haiti - 28.04.2021
Japonya, Kovid-19 aşılarının soğuk zincir ağı için 31 ülkeye 39 milyon dolar hibe edecek
Hibelerden yararlanacak ülkeler arasında, Guatemala, Haiti, Jamaika, Nikaragua, Paraguay, Venezuela, Mısır, Etiyopya, Nijerya, Libya ve Tunus da yer alıyor.
Haiti - 21.04.2021
ABD, Kovid-19 nedeniyle dünyadaki ülkelerin yüzde 80'i için "seyahat etmeyin" uyarısı yayımladı
Halihazırda aralarında Çad, Kosova, Kenya, Brezilya, Arjantin, Haiti gibi ülkelerin bulunduğu 34 ülke, ABD'nin 4.
Haiti - 20.04.2021
ABD Dışişleri Bakanlığı: Dünyadaki ülkelerin yüzde 80'i için "seyahat etmeyin" uyarısı yayımlayacağız
Halihazırda aralarında Çad, Kosova, Kenya, Brezilya, Arjantin, Haiti gibi ülkelerin bulunduğu 34 ülke, ABD'nin 4.
Haiti - 19.04.2021
TÜRKÇİMENTO, sektörün 2020 rakamlarını paylaştı
TUİK verilerine göre, 2020 yılında, ihracat (çimento+klinker) en çok arttırılan ülke Ukrayna oldu. Bu ülkeyi Haiti ve Antalya Serbest Bölge izledi.
Haiti - 15.04.2021
Son dakika haber: Haiti'de Başbakan Joseph Jouthe görevinden istifa etti
Son dakika haberine göre Karayip ülkesi Haiti'de Başbakan Joseph Jouthe, Devlet Başkanı Jovenel Moise'ye görevden ayrılma kararını sundu.
Haiti - 12.04.2021
Haiti'de 2 Fransız din adamı kaçırıldı: Fidye talep ediliyor
Haiti'de 5'i yerel ve 2'si Fransız olmak üzere toplam 7 Katolik din adamından oluşan bir grup, başkent Port-au-Prince yakınlarında kaçırılırken, serbest bırakılmaları için 1 milyon dolar fidye istendi.
Haiti - 05.04.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Yılın ilk üç ayında gerçekleşen enflasyonun yüzde 3,7 olduğunu dile getiren Öztrak, "Martta 12 aylık enflasyon yüzde 16,2 olmuş. Bu, 2019'dan bu yana gerçekleşen en yüksek 12 aylık mart ayı enflasyonu. Bu enflasyonla Türkiye, dünya üzerinde en yüksek enflasyona sahip 14. ekonomi olmuş. Aynı ligde bulunduğumuz ülkeler, Nijerya, Etiyopya, Haiti.
Haiti - 05.04.2021
Senegal, Batı Sahra'da konsolosluk açtı
Ed-Dahla'da konsolosluk açan ülkeler ise Gambiya, Gine, Cibuti, Liberya, Burkina Faso, Gine Bissau, Ekvator Ginesi, Haiti, Demokratik Kongo Cumhuriyeti ve Senegal.
Haiti - 02.04.2021
Nikaragua, yıl başından bu yana 1166 göçmeni sınır dışı etti
Göçmenlerin çoğunluğunu Haiti ve Küba'dan gelenler oluşturuyor.
Haiti - 24.03.2021
Son dakika haberi... Haiti Devlet Başkanı Moise'ye suikast düzenlemek suçlamasıyla gözaltına alınanlar tahliye edildi
Son dakika haber... Karayip ülkesi Haiti'de Yüksek Mahkeme, Devlet Başkanı Jovenel Moise'ye suikast düzenlemek ve hükümeti devirmeye teşebbüs suçlamasıyla gözaltına alınan 12 kişinin serbest bırakılmasına hükmetti.
Haiti - 23.03.2021
BM Gıda ve Tarım Örgütü ile Dünya Gıda Programından "20'den fazla ülkede akut açlık artacak" uyarısı
Açıklamada, akut açlıktan en çok etkilenenlerin Afrika ülkelerinde olmasına rağmen Asya'da Afganistan, Orta Doğu'da Suriye ve Lübnan, Latin Amerika ve Karayipler'den Haiti'ye kadar dünyanın birçok bölgesinde akut açlığın hızla artacağı uyarısı yapıldı.
Haiti - 23.03.2021
Son dakika haberleri | Haiti'de son zamanlarda şiddet olaylarıyla öne çıkan "Fantom 509" mensupları 2 polisi öldürdü
Gelen son dakika haberlerine göre Karayip ülkesi Haiti'de son zamanlarda şiddet içeren protesto gösterileri düzenleyen "Fantom 509" grubuna mensup görevdeki ve eski polisler, 2 polisi öldürdü.
Haiti - 22.03.2021
Almanya'da cami dernekleri evi yanan ailelerin yardımına koştu
Doğan, burada faaliyet gösteren camiler olarak ihtiyaç sahiplerine sağladıkları katkıdan dolayı mutlu olduklarını belirterek "Nasıl ki yıllar önce Haiti'de deprem, Dresden'de ve Pakistan'da sel felaketi olduğunda yardım topladık, şimdi de yaşadığımız şehir Viernheim'da tek bir yürek olduk.
Haiti - 20.03.2021
BM Dünya Mutluluk Raporu yayınlandı: En mutlu ülke Finlandiya
En mutsuz 10 ülke ise Burundi, Yemen, Tanzanya, Haiti, Malawi, Lesotho, Botswana, Ruanda, Zimbabwe ve Afganistan oldu.
Haiti - 17.03.2021
AKUT, olası İstanbul depremine 2 acil durum merkezi ve 1600 kişilik ekiple müdahale edecek
AKUT'un dünyada da önemli başarılara imza attığını, özellikle yurt içi ve yurt dışında yaptığı operasyonlarla çok ciddi tecrübe kazandığını aktaran Şalcı, AKUT'un Türkiye'de 3 bin 600'ün üzerinde operasyon yaptığını, yurt dışında Yunanistan, Tayland, Pakistan, İran, Haiti, Nepal ve Mozambik'te yaptığı arama kurtarma faaliyetlerinde dünyadaki insanlara da fayda sağlamaya çalıştığını ifade etti.
Haiti - 08.03.2021
ABD yapmaktan vazgeçtiyse, darbenin modası mı geçti?
ABD Dışişleri Bakanı'nın açıklaması "2021 Geçici Ulusal Güvenlik Stratejisi El Kitabı"nın kamuoyuna duyurulmasıyla beraber geldi: "…Ama demokrasiyi, pahalı askeri müdahaleler ya da otoriter rejimleri güç kullanarak devirme girişimleri ile yüceltmeye çalışmayacağız. Bu taktikleri eskiden kullandık. Ancak iyi niyete rağmen başarılı olamadılar. Demokrasinin yüceltilmesi amacına kötü bir anlam yükleyerek Amerikan toplumuna olan güveni zedeledi. Biz işleri artık farklı yapacağız." [1] İşte Blinken için küçük ama uluslararası toplum için büyük bir adım. Yirminci yüzyılda eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger'a 1973'teki Şili darbesi için bunun yüzde biri düzeyinde bir itiraf cümlesi sarf ettirmek mümkün olmamıştı. Salvador Allende liderliğindeki demokratik yolla iktidara gelmiş Şili hükümetini "virüs" olarak niteleyen Kissinger, bu virüsün yalnızca bölgeyi değil, İtalya'ya kadar tüm dünyayı tehdit ettiğini söylemişti. Darbeci General Pinochet'nin Şili'deki insan hakları ihlallerinden şikayet eden dönemin Santiago Büyükelçisi David H. Popper'a Kissinger'ın mesajı da şu şekilde olmuştu: "Popper'a söyleyin bize siyaset bilimi dersi vermeyi kessin." Görüldüğü üzere Kissinger'ın ABD'sinden Blinken'ın ABD'sine kadar 50 yıllık süreçte kayda değer bir mesafe kat edilmiş. ABD'yi darbecilikten vazgeçiren bu yolculukta hiç şüphesiz Türkiye'deki 15 Temmuz darbe girişimi de önemli bir kilometre taşı oldu. 2016 yılının Eylül ayında Ankara'yı ziyaret eden Blinken o sırada ABD Dışişleri bakan yardımcılığı görevini yürütmekteydi. Başkente yaptığı ziyarette, ülkesinin ev sahipliği yaptığı terör elebaşlarının talimatlarıyla düzenlenen darbe girişiminin sonuçlarını yerinde görme fırsatı olmuştu. Şüphesiz Washington'ın darbe destekçiliği yapmasındaki hatalara ilişkin açıklamasında geçmişteki görev süresinde elde ettiği bu tecrübenin de sonucu var. Peki bu açıklama ABD'nin darbe ve istikrarsızlaştırma operasyonlarından kesinlikle vazgeçtiğine bizleri ikna etmeye yetecek mi? CIA'in darbe geçmişi ne olacak? Biden yönetimi Dışişleri Bakanı Blinken'ın ağzından darbe destekçiliğinin yanlış bir politika olduğunu kabul etti. Bu itiraf aşağıdaki ülkeler için bir anlam ifade etmeli mi? Türkiye, İtalya, Belçika, Polonya Panama, Güney Kore, Çin, Mısır, İran, Küba, Guatemala, Endonezya, Lübnan, Vietnam, Irak, Kongo, Laos, Dominik Cumhuriyeti, Brezilya, Kamboçya, Şili, Etiyopya, Bolivya, Angola, Zaire, Afganistan, El Salvador, Çad, Nikaragua, Haiti, Venezuela, Honduras, Libya, Yemen.
Haiti - 05.03.2021
CHP Sözcüsü Faik Öztrak, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Milletin hayat pahalılığı altında inim inim inlediğini savunan Öztrak, "Tabeladaki enflasyon yüzde 15'in üzerine çıktı. Türkiye dünyada enflasyonu en yüksek 15 ülke arasına girdi. Rakiplerimiz Nijerya, Haiti, Etiyopya.
Haiti - 03.03.2021
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, "dokunulmazlıklar" konusunu değerlendirdi Açıklaması
Dünyada "enflasyon diye bir kavramın bittiğini" dile getiren Altay, "Türkiye'de enflasyon yüzde 15,61. Dünyada 30 ülkede enflasyon sıfırın, 29 ülkede yüzde 1'in, 21 ülkede yüzde 2'nin altında. Toplam 80 ülkede ise enflasyon yüzde 2'nin altında. Türkiye, enflasyonda Nijerya, Haiti, Etiyopya, Kongo, Zambiya ve Angola ile aynı ligde top oynuyor.
Haiti - 27.02.2021
Son dakika: Haiti'de hapishaneden kaçma girişiminde 6'sı mahkum 25 kişi öldü
Son dakika haber: Karayip ülkesi Haiti'de bir hapishaneden kaçma girişiminde bulunan mahkumların çıkardığı isyanda ilk belirlemelere göre 6'sı mahkum 25 kişinin öldüğü bildirildi.
Haiti - 13.02.2021
Milletlerarası anlaşmalar Resmi Gazete'de yayımlandı
Türkiye'nin, Gabon, Polonya ve Haiti ile ayrı ayrı imzaladığı mutabakat zaptı ve anlaşmaların yürürlüğe girmesine ve onaylanmasına ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.
Haiti - 12.02.2021
Testere balığının soyu tükenme tehlikesiyle karşı karşıya
Dünya genelinde 5 farklı türü bulunan testere balığının, 18 ülkede en az bir, 28 ülkede ise 2 türünün ortadan kaybolduğuna işaret edilen çalışmada, bu balığın Çin, Irak, Haiti, Japonya, El Salvador, Tayvan ve Cibuti ve Brunei Krallığı'nda ise artık görülmediği ifade edildi.
Haiti - 09.02.2021
Çimento, cam ve seramik ihracatında 2021 hedefi 4,2 milyar dolar
Seramik sağlık gereçlerinde en çok ihracatın Almanya, Fransa, İngiltere ve ABD'ye yapıldığını, bu alanda da ülkelerin çoğunda pazar payının korunduğunu anlatan Çenesiz, "Çimento ihracatında ABD'de yaşadığımız dikkat çekici büyüme sevindirici. İsrail, Suriye, Ukrayna gibi pazarlarda da artışlar yaşadık. Haiti, Gana, Sierre Leone de önemli ihraç pazarlarımız arasında yer almaya devam etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Haiti Haberleri | Haiti Haber - Haberler - Haiti haberleri, son dakika haiti haber ve gelişmeleri burada. Küresel Gıda Krizi raporuna göre, 155 milyon insan akut gıda güvensizliği yaşıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 20:45:00. #1.15#

title