Gecekondu Haberleri

Gecekondu haber, Gecekondu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gecekondu - 16.09.2021
Akdeniz Sanayi Sitesi'nin imar problemleri çözüme kavuşuyor
Son olarak Akdeniz Sanayi Sitesi Kooperatifi'nin, Ünsal Mahallesi'ndeki 100 dönüm arazisinde 30 yıla yakın yaşanan gecekondu işgali problemi de ortadan kaldırıldı.
Gecekondu - 11.09.2021
Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı: "Ey Konaşlı sakinleri, 5 binlik plan yapma yetkisi Büyükşehirde"
"Tuzla Belediyesi'nin yetkisi olmadığı bir konuyu gündeme getirmek vatandaş ile dalga geçmektir" Tuzla Belediye Binası önünde yapılan eylem için mesaj atanın Cumhuriyet Halk Partisi'nin ilçe teşkilatı olduğundan haberi olmayan Tuzla Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Düzgün Acar, Başkan Yazıcı'ya, 'Kanıtınız var mı?' diye sordu. Bunun üzerine Başkan Yazıcı, bu soruyu beklediğini belirterek, "Mesajı okuyayım. Değerli basın emekçileri, Konaşlı Mahallesi Gecekondu Alanı İmar Planlarına rağmen, TOKİ'nin imar planını çıkartarak kendilerini mağdur ettikleri iddiasına yönelik Konaşlı Mahallesi mağdurları, Tuzla Belediyesi önünde toplanarak bir açıklama yapacaktır.
Gecekondu - 11.09.2021
Gümüşhane'de göçük
Olay, akşam saatlerinde Hasanbey Mahallesi Karanfil Sokak'ta meydana geldi. Apartman yapmak için açılan alanda akşam saatlerinde büyük bir gürültüyle göçük meydana geldi. İstinat duvarı ve yıkılma tehlikesi nedeniyle daha önce boşaltılan Kemal Akçay'a ait gecekondunun bir kısmı göçükte yıkılarak inşaat sahasına dolarken, hem inşatta çalışan işçi olmaması hem de evde kimsenin olmaması olası faciayı önledi.
Gecekondu - 06.09.2021
Hindistan'da Kovid-19 salgınında yüz yüze eğitimin olmaması en çok yoksul çocukları etkiledi
BBC'nin haberine göre, araştırmacılar, köylerde ve gecekondu bölgelerinde devlet okullarına giden öğrencilere odaklanıldığı belirtilen bir anket çalışması yürüttü.
Gecekondu - 28.08.2021
Üniversiteler açılıyor, kiralar uçuyor
Üniversitelerin yüz yüze eğitim vermeye başlamasına sayılı günler kala öğrencilerin ev bulma telaşı da başladı. İzmir'de ev kiralarını uçuk bulan pek çok öğrenci mağduriyetlerini dile getirirken, kira fiyatlarını karşılayamayan bazı öğrencilerin gecekondulara taşındığı, bazılarının da geçici olarak geceleri çevredeki kafelerde kaldığı belirtildi.
Gecekondu - 25.08.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Şehirlerimizi yeni bir anlayışla geliştirmeliyiz"
"Bizim artık bedeller ödemeye değil, geleceği kucaklayan şehircilik modellerine ve uygulamalarına ihtiyacımız var" Şehircilikte yeni bir döneme girildiğini kaydeden Erdoğan, "Sadece sosyal ve bireysel ilişkilerin değil, hayata dair birçok unsurun da kökten değişmeye başladığını görüyoruz. Buna paralel olarak insanların şehirden, şehir hayatından, yerel yönetimlerden beklentileri de değişiyor. İletişim araçlarının gelişmesi ile birlikte şehir sakinleri parçası oldukları hayata dair görüşlerini, beklenti ve taleplerini de daha fazla paylaşıyor. Özellikle gençlerimiz, yerel yönetimler ve hizmetlerle ilgili karar alma mekanizmalarında daha etkin daha belirleyici roller almak istiyor. Hiçbirimizin bu haklı taleplere kulak tıkama lüksü yoktur. Değişen şartlara ve yükselen toplumsal taleplere göre politika belirlemek, buna göre adım atmak belediyelerimiz için bir tercihten öte sorumluluktur. Nasıl Türkiye dünkü Türkiye değilse, şehirlerimizi de artık yeni bir anlayışla geliştirmeli, belki bir kısmını yıkıp yeniden inşa etmeli, büyüme alanlarını tekrar değerlendirmeliyiz. Bu sürecin olmazsa olmazı, bizi geçmişe bağlayan maddi kültür unsurlarımıza sıkı sıkıya sahip çıkmaktır. Bu maddi kültür unsurları arasında şehirlerimizdeki orijinal mimari eserler, kültür ve sanat değeri olan her türlü yapı, hatırası olan her türlü obje de yer almaktadır. Maziden atiye kuracağımız köprüde bu unsurların çok önemli yeri vardır. Ülkemizin 2. Dünya Savaşı sonrası köylerden şehirlere yönelen büyük göç döneminde maruz kaldığı şehircilik felaketini tekrar yaşamasına izin veremeyiz. Önce sadece başını sokacak ev niyetiyle başlayan gecekondulaşmanın, ardından bitip tükenmez rant hırsı ile ortaya çıkan dikey mimarinin bedelini yeteri kadar ödedik.
Gecekondu - 23.08.2021
Antalya'da gecekondu yangında küle döndü
Antalya'da itfaiye tarafından söndürülen yangında gecekondu ev kullanılamaz hale geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gecekondu Haberleri | Gecekondu Haber - Haberler - Gecekondu haberleri, son dakika gecekondu haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haberi... YENİ DELHİ - Hindistan'da ekonomik imkanları kısıtlı çocuklar için gezici okul.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.9.2021 13:50:00. #1.15#

title