Enflasyon Oranı Haberleri

Enflasyon Oranı haber, Enflasyon Oranı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Enflasyon Oranı - 17.06.2021
Avro Bölgesi'nde yıllık enflasyon arttı
Söz konusu enflasyon oranı geçen yılın mayıs ayında AB'de yüzde 0,6, Avro Bölgesi'nde yüzde 0,1 olarak kaydedilmişti.
Enflasyon Oranı - 05.06.2021
Şeker piyasasının denetim ve kota tahsislerine ilişkin düzenlemeye gidildi
???????Şeker pancarı fiyatları veya avans fiyat her yıl, şirketler ile üretici veya üretici temsilcileri arasında, pancar ekiminden önce ekim ayında başlayacak müzakereler sonucunda, yıllık enflasyon oranı, üretici maliyetlerindeki artış, dünya pancar fiyatları ve alternatif ürün paritesi dikkate alınarak en geç kasım ayı sonuna kadar varılacak mutabakatla belirlenecek.
Enflasyon Oranı - 03.06.2021
CHP'li Ağbaba'dan mayıs ayı enflasyon oranı değerlendirmesi Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) mayıs ayı enflasyon oranını yıllık bazda yüzde 16,59 olarak açıkladığını belirterek, "Bu oran 2004'ten itibaren en yüksek ikinci mayıs ayı enflasyonudur.
Enflasyon Oranı - 19.05.2021
Avro Bölgesi'nde yıllık enflasyon nisanda arttı
Söz konusu enflasyon oranı geçen yılın nisan ayında AB'de yüzde 0,7, Avro Bölgesi'nde yüzde 0,3 seviyesinde gerçekleşmişti.
Enflasyon Oranı - 03.05.2021
CHP'li Ağbaba'dan nisan ayı enflasyon oranı değerlendirmesi Açıklaması
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Türkiye'nin son 23 ayın en yüksek enflasyon oranını gördüğünü belirtti.
Enflasyon Oranı - 16.04.2021
Son Dakika | Avro Bölgesi'nde yıllık enflasyon martta yükseldi
Söz konusu enflasyon oranı geçen yılın mart ayında AB'de yüzde 1,2, Avro Bölgesi'nde yüzde 0,7 seviyesinde gerçekleşmişti.
Enflasyon Oranı - 16.04.2021
Petrol ve altın fiyatları yükseldi
Ahlatcı Yatırım'ın bülteninde, "Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) tarafından yapılan açıklamaya göre Petrol Üretimi Mart ayında 200 bin varil artış gösterirken ABD Ham Petrol Stoklarında 5,9  milyonluk bir azalış gerçekleşti. Dünya ekonomisinde yaz itibariyle  net bir şekilde toparlanma görülmesi beklenirken Avrupa'da aşılamanın  hız kazanması Brent petrol için önemini koruyor" denildi ve altın fiyatlarına iliştin de şu değerlendirme yapıldı: "ABD'de açıklanan enflasyon oranı beklenti üstü gelince ons altında yukarı yönlü bir hareketin oluştuğu görülmüştü.
Enflasyon Oranı - 25.03.2021
Son dakika haberleri | Uludağ Ekonomi Zirvesi
Para kaynaklarındaki değişikliklerin nominal gayri safi milli hasılaya da etki edeceğini kaydeden Hanke, "Bunu izleyebilmek için sadece dünyada bir tane ülke var. O ülkede Çin. Çin gerçekten de ortodox ve parasalcı bir ülke. Çin'in enflasyon oranı yüzde 3,5, büyüme oranı ise yüzde 12.
Enflasyon Oranı - 09.03.2021
Fitch'ten Türkiye'de enflasyonun 2021 ve 2022'de azalacağına ilişkin tahmin
Seminerde konuşan derecelendirme kuruluşunun Direktörü Winslow, şunları söyledi: "Bu yılın sonunda enflasyonun yüzde 11 seviyesine, 2022 yılının sonunda da yüzde 9,2 seviyesine gerilemesini bekliyoruz. Bu halen Merkez Bankasının (TCMB) tahminlerinin üzerinde. Son 5 yılda Türkiye'de enflasyon ortalama yüzde 11,7 seviyesinde gerçekleşti. Bu benzer (aynı grupta değerlendirilen) ülkelerin ortalamasından 3 kat fazla." Para politikası adımlarını da değerlendiren Winslow, "Yeni faiz oranları, şubatta enflasyon oranı dikkate alındığında yüzde 1,4 ile pozitif alana ilerledi.
Enflasyon Oranı - 04.03.2021
Denge Değerleme'den konut sektörüne ilişkin rapor
Denge Değerleme raporunda, satış oranlarındaki azalışa rağmen gayrimenkul değerlerinin ülke genelinde enflasyon oranının üzerinde arttığı belirtilerek, bu durumun, stokların piyasa normallerine döndüğünü ve ertelenen inşaat maliyetlerinin değerlere yansıdığını kanıtladığı ifade edildi.
Enflasyon Oranı - 03.02.2021
Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın memur maaşlarına iyileştirme yapılmasını istedi
Öncelikle 1 Ocak'tan geçerli olmak üzere seyyanen zam yapılması, ayrıca enflasyon oranının verilen zammı geçtiği aydan itibaren enflasyon farkı zammının yansıtılması gerektiğini belirten Yalçın, "Enflasyonla mücadele maaş ve moral kaybıyla değil, maaş ve moral artışıyla yapılmalı.
Enflasyon Oranı - 02.02.2021
Merkez Bankası, hükümete "Açık Mektup" gönderdi Açıklaması
Ocak Enflasyon Raporu'nda sunduğumuz tahminler yüzde 5 enflasyon hedefine 2023 yılında ulaşabileceğimizi göstermektedir. Bu nedenle, para politikasındaki sıkı ve ihtiyatlı duruşun, yüzde 5 hedefine ulaşılması beklenen 2023 yılına kadar, uzun bir süre kararlılıkla sürdürülmesi gerekmektedir. Orta vadeli yüzde 5 hedefine varmak amacıyla, enflasyon hedeflemesi rejimi tüm unsurlarıyla uygulanacaktır. Bu süreçte, enflasyonun öngörülen tahmin patikası çerçevesindeki gelişimi sürekli ve yakından izlenecektir. Yüzde 5 hedefine varıncaya kadar gerçekleşen ve beklenen enflasyon oranı patikası ile para politikası faiz oranı patikası arasındaki düzey güçlü bir dezenflasyonist denge gözetilerek oluşturulacak ve bu denge sürekli korunacaktır.
Enflasyon Oranı - 28.01.2021
BIST100 yüzde 2.13 yükseldi, dolar 7.35 lirada
"Yüzde 5 hedefine varıncaya kadar gerçekleşen/beklenen enflasyon oranı patikası ile para politikası faiz oranı patikası arasındaki düzey güçlü bir dezenflasyonist denge gözetilerek oluşturulacak ve bu denge sürekli korunacaktır.
Enflasyon Oranı - 27.01.2021
Havza Belediyesinde toplu iş sözleşmesi imzalandı
Özdemir, söz verdikleri gibi çalışanlar için ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, "İşçimize enflasyon oranı üzerinde bir zam ile sözleşmemizi imzaladık.
Enflasyon Oranı - 19.01.2021
Almanya'nın 2020 enflasyonunu ucuz enerji ve KDV indirimi geriletti
Enerji ürünleri fiyatındaki gelişmelerin, önceki aylarda olduğu gibi aralıkta da enflasyon oranı üzerinde önemli etkisi oldu.
Enflasyon Oranı - 04.01.2021
CHP'li Ağbaba'dan memur ve emekli maaş zammına ilişkin değerlendirme Açıklaması
Markette, manavda, pazarda, kasapta 5 lira olan ürünün fiyatının TÜİK verilerinde 1 lira gösterildiğini öne süren Ağbaba, son bir yılda her türlü müdahaleye ve manipülasyona rağmen enflasyon oranının bu yılın son ayını yine çift haneyle kapattığını kaydetti.
Enflasyon Oranı - 28.12.2020
Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Irgat'tan yeni asgari ücret değerlendirmesi Açıklaması
Asgari ücret çalışmalarında, işçi kesimi olarak öncelikle çalışanların kendileri ve aileleri için insan onuruna yaraşır gelir elde etmeleri için çaba gösterdiklerini aktaran Irgat, "Komisyonun görevlendirdiği TÜİK, bekar bir işçinin yaşama maliyetini Kasım 2020 itibarıyla 2792 lira olarak belirledi ama bu hesaplamanın içinde ailenin harcamaları yoktu. Aralık ayında gerçekleşecek enflasyon oranı da yoktu.
Enflasyon Oranı - 20.12.2020
Öz Ağaç-İş Sendikası Genel Başkanı Dolu'dan asgari ücret açıklaması Açıklaması
Asgari ücretin işçi ve ailesinin günün ekonomik ve sosyal koşullarına göre insanca yaşamasını mümkün kılacak düzeyde belirlenmesinin önemine dikkati çeken Dolu, şunları kaydetti: "Yeni asgari ücrette insan onuruna yakışır bir rakam şart. Yıllık bazda Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) yüzde 14, gıda enflasyonu ise yüzde 21 olarak gerçekleşti. Asgari ücretteki artış belirlenirken yüzde 21 artış gösteren gıda enflasyon oranı temel alınmalı ve yüzde 14 olan TÜFE'ye göre en az yüzde 7 gıda enflasyon farkı ve ekonomik refah payı da ilave edilerek asgari ücret artış oranı belirlenmeli.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Enflasyon Oranı Haberleri | Enflasyon Oranı Haber - Haberler - Enflasyon Oranı haberleri, son dakika enflasyon oranı haber ve gelişmeleri burada. Avro Bölgesi'nde yıllık enflasyon arttı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.6.2021 04:40:44. #1.14#

title