Tibet Haberleri

Tibet haber, Tibet son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tibet - 20.10.2021
Çin'in Hindistan sınırına 100'den fazla obüs platformu yolladığı iddia edildi
PLA'nın Keşmir'in doğusu ile Tibet'in batısı arasındaki ihtilaflı sınır bölgesine 100'ün üzerinde "PCL-181" tipi hafif, kamyona yüklenebilen çekili obüs platformu konuşlandırdığı iddia edildi.
Tibet - 19.10.2021
Yabani iğde birçok hastalığa iyi geliyor
Medipol Mega Üniversite Hastanesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Bölümü'nden Uzm. Dr. Yegane Özcan, "Doğadaki tek Omega 7 kaynağı sarı şifa yabani iğde meyvesi, Doğu Asya, Çin, Tibet tıbbı ve Antik Yunan'da iyileştirici özelliği nedeniyle ilaç olarak kullanılıyordu.
Tibet - 11.10.2021
Çin, Hindistan'ı sınır hattıyla ilgili müzakerelerde makul olmayan talepler öne sürmekle suçladı
Taraflar, şubatta yapılan onuncu tur görüşmenin ardından, Ladakh ve Batı Tibet arasında uzanan Pangong Gölü çevresindeki askerlerini karşılıklı çekme konusunda uzlaşmış fakat uygulamada mesafe kaydedilememişti.
Tibet - 04.10.2021
Dini lider ve bilim insanları, çevre için Vatikan'da bir araya geldi
Bu arada, Vatikan'ın ev sahibi olduğu etkinlikte Tibet'in ruhani lideri Dalay Lama'nın olmaması dikkati çekti.
Tibet - 03.10.2021
Haftanın tarihine bakış
1989- Dalai Lama, barışçıl politikaları ve Tibet'in özgürlüğü için şiddet karşıtı mücadelesi nedeniyle Nobel Barış Ödülü'nü aldı.
Tibet - 28.09.2021
Hindistan, Çin ile tartışmalı sınır bölgesini turizme açtı
Pekin yönetimi, "Güney Tibet" olarak adlandırdığı Hindistan'ın Arunaçal Pradeş eyaletindeki 90 bin kilometrekarelik toprakta hak iddia ederken Yeni Delhi Aksai Chin platolarını kapsayan 38 bin kilometrekarelik alanın Pekin yönetimince işgal edildiğini savunuyor.
Tibet - 22.09.2021
Litvanya'dan halka "Çin yapımı telefonlardan kurtulun" çağrısı
Litvanya'da Ulusal Siber Güvenlik Merkezi tarafından hazırlanan rapora göre, Çin merkezli elektronik şirketi Xiaomi üretimi telefonların yerleşik sansür araçlarına sahip olduğu, Huawei marka cep telefonlarının ise siber saldırılara karşı savunmasız olabileceği tespit edildi. Raporda, Xiaomi'nin amiral gemisi 5G destekli mi 10T telefonunun "Özgür Tibet", "Yaşasın Tayvan bağımsızlığı" ya da "demokrasi hareketi" gibi terimleri algılayabilen ve sansürleyebilen bir yazılıma sahip olduğunun belirlendiği ifade edildi.
Tibet - 22.09.2021
Litvanya vatandaşlarından Çin telefonlarını kullanmamalarını istedi
Litvanya'nın devlet tarafından işletilen siber güvenlik kurumu, "Çin'in akıllı telefon devi Xiaomi Corp tarafından Avrupa'da satılan telefonların, 'Özgür Tibet', 'Yaşasın Tayvan bağımsızlığı' veya 'demokrasi hareketi' gibi terimleri tespit etme ve sansürleme özelliğine sahip olduğunu" belirtti.
Tibet - 15.09.2021
Son dakika! Çin, Tibet'te askeri tatbikat düzenledi
Son dakika haberleri: Çin Halk Kurtuluş Ordusunun (PLA), Çin'in Hindistan ile sınırındaki Tibet Platosu'nda askeri tatbikat düzenlediği bildirildi.
Tibet - 27.08.2021
Çin ordusu Tibet Platosu'nda tatbikat düzenledi
Çin Halk Kurtuluş Ordusu'nun (PLA), dünyanın en yüksek platosunda askeri tatbikat düzenlediği bildirildi.
Tibet - 19.08.2021
Pekin yönetimi, Tibet Özerk Bölgesinin Çin'e katılmasının yıl dönümünde kalkınma vurgusu yaptı
Çin, Tibet Özerk Bölgesinin ulusal birliğe katılmasının 70. yıl dönümünde bölgenin kalkınma alanında katettiği mesafeye vurgu yaptı.
Tibet - 14.08.2021
Son dakika haber: Çin'de maden ocağını su basması sonucu 1 işçi öldü, 19 işçi mahsur kaldı
Xinhua ajansının yerel yetkililere dayandırdığı haberine göre, Çinghay'daki Haybey Tibet Özerk İli'ndeki bir kömür madeni ocağını su bastı.
Tibet - 06.08.2021
Hindistan ve Çin, sınırda gerginlik yaşadıkları tartışmalı bir bölgeden askerlerini çekti
Pekin yönetimi, "Güney Tibet" olarak adlandırdığı Hindistan'ın Arunaçal Pradeş eyaletindeki 90 bin kilometrekarelik toprakta hak iddia ederken, Yeni Delhi Aksay Çin platolarını kapsayan 38 bin kilometrekarelik alanın Pekin yönetimince işgal edildiğini savunuyor.
Tibet - 31.07.2021
Hindistan ve Çin, sınırdaki gerginliği düşürmek için görüştü
Pekin yönetimi, "Güney Tibet" olarak adlandırdığı Hindistan'ın Arunaçal Pradeş eyaletindeki 90 bin kilometrekarelik toprakta hak iddia ederken Yeni Delhi Aksay Çin platolarını kapsayan 38 bin kilometrekarelik alanın Pekin yönetimince işgal edildiğini savunuyor.
Tibet - 24.07.2021
Pakistan'dan, "İslamabad ve Pekin, Afganistan'da sürdürülebilir barışı arzuluyor" vurgusu
Pakistan'dan "Tek Çin Politikası"na tam destek İki bakanın Çin ve Pakistan'ın ulusal çıkarlarını ilgilendiren meselelerde birbirlerine sarsılmaz desteklerini sürdürme konusunda anlaştıklarına işaret edilen açıklamada, Pakistan tarafının "Tek Çin Politikası"na bağlılığını ve Çin'in Tayvan, Sincan Uygur Özerk Bölgesi, Tibet Özerk Bölgesi, Hong Kong ve Güney Çin Denizi gibi ulusal çıkarlarını ilgilendiren temel konularda Pekin'e kesin desteğini yinelediği belirtildi.
Tibet - 24.07.2021
Bilim insanları binlerce yıllık buzda 28 yeni virüs keşfetti
Araştırma, Ohio Eyalet Üniversitesi Byrd Polar ve İklim Araştırma Merkezi ile Çin Bilimler Akademisi Tibet Platosu Araştırma Enstitüsü tarafından yürütüldü.
Tibet - 23.07.2021
Çin Devlet Başkanı Şi, Tibet'e ziyarette bulundu
Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Çin'in siyasi sorunlar yaşadığı Tibet Özerk Bölgesi'ne ziyarette bulunarak, 30 yılın ardından "devlet başkanı" sıfatıyla ziyaret gerçekleştirmiş oldu.
Tibet - 14.07.2021
Son dakika haberi... Hindistan Dışişleri Bakanı Jaishankar, Çinli mevkidaşı Vang ile sınır bölgelerinde yaşanan gerginliği ele aldı
Pekin yönetimi, "Güney Tibet" olarak adlandırdığı Hindistan'ın Arunaçal Pradeş eyaletindeki 90 bin kilometrekarelik toprakta hak iddia ederken, Yeni Delhi Aksay Çin platolarını kapsayan 38 bin kilometrekarelik alanın Pekin yönetimince işgal edildiğini savunuyor.
Tibet - 05.07.2021
ABD-Çin rekabetinde istihbarat cephesi de kızışıyor
Ekonomik büyüklüğü şu an için 16,6 trilyon dolar olan Çin'in, Kovid-19 krizinden de güçlenerek çıkacağı ve 2028 yılında ABD'yi geçerek dünyanın en büyük ekonomisi olacağı öngörülüyor. Öte yandan Çin, ekonomik kapasitesinin hızla artmasının yanı sıra dış politikada da etkin olma gayretinde. Bu kapsamda Rusya ile birlikte Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) ve BRICS (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin, Güney Afrika) gibi yapılara öncülük ediyor. Ayrıca Kuşak ve Yol İnisiyatifi, Asya Altyapı Yatırım Bankası gibi küresel ölçekli projeleri de destekliyor. Askeri gücünü de sürekli geliştiren Çin'in, Tayvan özelinde yürüttüğü tek Çin politikası, Hong Kong kapsamında Batı ile yaşadığı gerginlik, Hindistan'la yaşanan sınır çatışmaları, Doğu Türkistan'da uyguladığı baskıcı politikalar, Tibet sorunu ile ilgili tutumu Batı'da, Çin'in gelecek dönemde daha saldırgan politikalar izleyebileceği endişesine neden oluyor.
Tibet - 28.06.2021
Çin, Hindistan sınırında istikrarın sürdüğünü açıkladı
Pekin yönetimi, "Güney Tibet" olarak adlandırdığı Hindistan'ın Arunaçal Pradeş eyaletindeki 90 bin kilometrekarelik toprakta hak iddia ederken, Yeni Delhi Aksay Çin platolarını kapsayan 38 bin kilometrekarelik alanın Pekin yönetimince işgal edildiğini savunuyor.
Tibet - 18.06.2021
Çin'de bulunan dev gergadan fosili, 'zürafadan uzun' yeni bir türü ortaya çıkarttı
Dev gergedan türlerinin Çin'in kuzeybatısı ile Hint Yarımadası arasında serbestçe dolaşabilmiş olması, Tibet Platosu'nda eskiden deniz seviyesinde düzlüklerin olduğu fikrini destekliyor.
Tibet - 18.06.2021
Sürgündeki Tibetli lider, Çin ile müzakerelerin sürdürülmesinden yana
Sürgündeki yeni Tibetli lider Penpa Tsering, 10 yıldır temaslarının olmadığı Çin yönetimi ile müzakerelerin sürdürülmesi için gerekli tüm gayreti göstereceğini belirtti.
Tibet - 15.06.2021
AB-ABD Zirvesi'nin ardından ortak açıklama Açıklaması
Açıklamanın uluslararası ilişkiler ile ilgili kısmında Doğu Akdeniz ve Türkiye'ye de yer verildi. Açıklamada şu ifadeler yer aldı: "Farklılıkların iyi niyetli diyalog ve uluslararası hukuk uyarınca çözülmesi gereken Doğu Akdeniz'de gerginliğin sürdürülebilir şekilde düşürülmesi için el ele çalışmaya kararlıyız. Demokratik bir Türkiye ile iş birliği ve karşılıklı çıkara dayalı bir ilişki hedefliyoruz." Çin'e yaklaşımda istişare, Rusya'ya karşı birlik Açıklamada Çin ve özellikle Rusya'ya geniş yer ayrıldı. Çin'e yaklaşımlarda yakın istişare ve iş birliği niyeti beyan edilen açıklamada, "Sincan ve Tibet'teki insan hakları ihlalleri, Hong Kong'daki özerklik ve demokratik süreçlerde görülen aşınma, ekonomik baskı, dezenformasyon kampanyaları ve bölgesel güvenlik konuları dahil olmak üzere ortak endişelerimizle ilgili koordinasyonu devam ettirmeyi istiyoruz.
Tibet - 06.05.2021
İngiltere'de düzenlenen G7 Dışişleri Bakanları Toplantısı ortak bildirgesi açıklandı Açıklaması
Bildirgede, "Sincan ve Tibet'teki insan hakları ihlalleri ve suistimallerinden, özellikle Uygurların hedef alınmasından, geniş çaplı siyasi yeniden eğitim kamplarının varlığından, zorla çalıştırma ve kısırlaştırmayla ilgili raporlardan derin endişe duymaya devam ediyoruz.
Tibet - 02.04.2021
Hindistan, Çin'e Ladakh'taki birliklerinin geri çekilmesini hızlandırması çağrısı yaptı
Pekin yönetimi, "Güney Tibet" olarak adlandırdığı Hindistan'ın Arunaçal Pradeş eyaletindeki 90 bin kilometrekarelik toprakta hak iddia ederken, Yeni Delhi Aksay Çin platolarını kapsayan 38 bin kilometrekarelik alanın Pekin yönetimince işgal edildiğini savunuyor.
Tibet - 23.03.2021
İnsan hakları savunucuları, Airbnb'yi 2022 Pekin Kış Olimpiyatları sponsorluğunu bırakmaya çağırdı
Mektupta, Airbnb'nin, Çin'in "korkunç insan hakları ihlalleri sicilini göz ardı ederek durumu normalleştirdiği" vurgulanırken, şirketin, Uygur ve Tibet toplumuna yönelik hak ihlalleri pahasına daha geniş bir turizm endüstrisinin desteklenmesi ve gelişmesini teşvik etmemesi gerektiği kaydedildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Tibet Haberleri | Tibet Haber - Haberler - Tibet haberleri, son dakika tibet haber ve gelişmeleri burada. İstenmeyen adam ne demek? İstenmeyen kişi ilan etmek ne anlama gelir?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.10.2021 01:55:58. #1.16#

title