Tebriz Haberleri

Tebriz haber, Tebriz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tebriz - 26.04.2021
İran devlet televizyonunda Türk şair Fuzuli'ye hakaret edilmesi tepkilere neden oldu
Bahsi geçen öğretmen devlet televizyonundan yayınlanan ders sırasında, "Fuzuli, (Farsçada her şeye burnunu sokan anlamına gelen) fuzuli mahlasını boş yere almamıştır. O, Saib Tebrizi'nin Farsça şiirlerine burnunu sokmuş ve Saib ne yazdıysa Fuzuli, Türkçe divanına kendi şiiriymiş gibi almıştır.
Tebriz - 22.03.2021
İran'da Azerbaycan Türkü 2 aktivist, 11 yıl hapis cezasına çarptırıldı
Geçen yıl ağustos ayında gözaltına alındığını, Tebriz'de 22 gün hücrede tutulduğunu, sorgulandığı 5 günde açlık grevi yaptığını, daha sonra Meraga Hapishanesi'nde 9 gün tutulduktan sonra şartlı tahliyeyle serbest bırakıldığını anlatan İbrahimi, "Rejim karşıtı örgüt kurma ve rejim karşıtı sosyal medya gruplarına üye olma suçlamasıyla 10 yıl hapse çarptırıldım.
Tebriz - 16.03.2021
İran'da "Çarşamba Suri" kutlamalarında 6 kişi öldü, 331 kişi yaralandı
İran'da "Çarşamba Suri" kutlamalarında şu ana kadar 6 kişinin hayatını kaybettiği, 331 kişinin de yaralandığı bildirildi.
Tebriz - 07.03.2021
Son dakika haber: İran'da maaş protestosuna polis müdahale etti, 3 kişi gözaltına alındı
Tahran'ın yanı sıra emekliler, Tebriz, Meşhed, Kirman, Şiraz, İsfahan, Yezd, İylam, Kazvin, Kereç, Kirmanşah, Ahvaz, Urumiye, Şuş, Erak, Hurrem Abad, Şuşter ve Reşt kentlerinde protesto eylemi yaptılar.
Tebriz - 07.03.2021
İran'da Azerbaycan Türkü aktivist Piri'nin emniyet güçlerinin muamelesi nedeniyle sağlığını yitirdiği iddia edildi
AA muhabirine konuşan Piri'nin ağabeyi Ruzbeh Piri, Tebriz'de 21 Şubat Dünya Anadil Günü'nde duvara bazı sloganlar yazarken emniyet güçleri tarafından gözaltına alınması esnasında yüzüne yakın mesafeden biber gazı sıkılan kardeşinin sağlık durumunun ağır olduğunu belirtti.
Tebriz - 26.01.2021
İran'da işçi emeklileri maaşlarının iyileştirilmesi talebiyle gösteri düzenledi
İranlı İşçiler Haber Ajansına (ILNA) göre, emekliler başkent Tahran başta olmak üzere Meşhed ve Tebriz gibi ülkenin büyük şehirlerindeki protestolarda maaş ve sosyal haklarının iyileştirilmesini istedi.
Tebriz - 13.01.2021
İran'da Azerbaycan Türkü 2 aktivist 8 ay hapis cezasına çarptırıldı
İran'da Dağlık Karabağ'ın Ermenistan işgalinden kurtarılması için girişilen savaşta (27 Eylül 2020-10 Kasım 2020), "Azerbaycan Cumhuriyeti'ne destek verme" gerekçesiyle, çoğunlukla Türk kökenli vatandaşların yaşadığı Erdebil, Tebriz, Urumiye, Meşkinşehr, Reşt, Pars Abad Mogan, Culfa, Keleyber ve Zencan kentlerinde, 80'den fazla Türk aktivist gözaltına alınmıştı.
Tebriz - 09.01.2021
İran'da 10 şehir için hava kirliliği uyarısı
Meteoroloji Kurumunun hava kirliliği uyarısı yaptığı şehirler, Tahran, Kereç, Kum, Ahvaz, Kazvin, Tebriz, Urumiye, İsfahan, Erak, Meşhed olarak sıralandı.
Tebriz - 30.12.2020
Kasım Süleymani'nin halefi Kaani, Meclisin kapalı oturumuna katıldı
Toplantıya ilişkin Fars Haber Ajansına bilgi veren Tebriz Milletvekili Ahmed Ali Rıza Beygi, Kaani'nin toplantıda milletvekillerini bölgedeki son gelişmeler hakkında bilgilendirdiğini belirtti.
Tebriz - 30.12.2020
Ödüllü tasarımcının desenleri Bursa'da dokunan ipek halılarda hayat buluyor
Daha sonra Cağaloğlu'nda, uzun yıllarını verdiği ikinci iş yerine geçtiğini aktaran Türedi, o dönem çizimlerin elle yapıldığını, zamanının desenlerle geçtiğini söyledi. Nesrin Türedi, şöyle devam etti: "1980'li yıllarda İran'dan etkileniliyordu. Çoğunlukla Tebriz, İsfahan, Keşan yörelerinin halıları olurdu.
Tebriz - 28.12.2020
İran'da bir fabrikada karbondioksit tüpü patladı: 2 ölü
İran'ın Tebriz kentindeki bir fabrikada, karbondioksit tüpünün patlaması nedeniyle 2 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.
Tebriz - 28.12.2020
İran vatandaşı Azerbaycan Türkü aktivist, 6 yıl hapis cezasına mahkum edildi
İran İnsan Hakları Aktivistleri Ajansına (HRANA) göre, Tebriz Devrim Mahkemesi, Azizi hakkında rejim aleyhine propaganda yaptığı gerekçesiyle 1 yıl ve GAMAC'a üye olmak suçlamasıyla da 5 yıl hapis cezası verdi.
Tebriz - 22.12.2020
İran: "Nahçivan demiryolu hattını bir an önce açmaya çalışıyoruz"
İran, Rusya ve Azerbaycan Cumhuriyeti arasında imzalanan (Kuzey-Güney Ulaştırma Koridoru'nu içeren) üçlü mutabakat zaptı uyarınca Nahçivan demiryolu hattının yeniden açılabileceğini dile getiren İslami, "Tebriz-Azerbaycan demiryolu, Avrupa ve Kuzey Kafkasya demiryollarını birbirine bağlamak için çok uygun bir güzergahtır.
Tebriz - 20.12.2020
Karantinadan kaçmak için yurdun 3. katından atladı
Edinilen bilgiye göre, Covid-19 tedbirlerine uymadığı için Selçuk Üniversitesi Kampüsü Şems Tebriz-i Yurdu'na yerleştirilen Mehmet Erdem Ü.
Tebriz - 19.12.2020
Erzurum'da Kadı Beyzavi'ye ait tefsir nüshası tespit edildi
Alikılıç, eserin bir diğer özelliğinin yazarın vefatı hakkında bilginin olması olduğunu belirterek, "Eserin diğer özelliği de öğrencisi tarafından hocasının vefatına düşürülen bir tarihtir. Beyzavi'nin vefatı birçok eserde birbirinden farklı gösteriliyor bu konuda görüş birliği yok. Diyanet İslam Ansiklopedisinde Beyzavi'nin vefatı 1243 ile 1316 yılları arasında çok farklı tarihler veriliyor ancak kaynakların çoğu onun 685 yıllarında Tebriz'de vefat ettiğini belirtiyor.
Tebriz - 14.12.2020
İranlı milletvekili: "Türkiye, yaptırım sürecinde İran'ın yanında yer aldı"
İran Meclisi Tebriz Milletvekili Ahmed Ali Rıza Beygi, Türkiye'nin yaptırım sürecinde İran'ın yanında yer aldığını vurguladı.
Tebriz - 13.12.2020
Son dakika haberleri! İranlı milletvekili Beygi: "Azerbaycan halkı Karabağ savaşında İran'ı yanında görmedi, bu boşluğu Erdoğan doldurdu"
Edinilen son dakika haberine göre İran Meclisi Tebriz Milletvekili Ahmed Ali Rıza Beygi, Karabağ savaşında Tahran yönetiminin Azerbaycan halkının yanında yer almadığını ve bu boşluğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın doldurduğunu belirtti.
Tebriz - 03.12.2020
Erzurumlular, kentte 20 yıl vaizlik yapan Vani Efendi'nin hatırası, adına yaptırılan camide yaşatıyor
Vani Efendi'nin, Türk dünyasının, 17 yüzyılda yaşamış en büyük alimlerinden birisi olduğunu ifade eden Küçükuğurlu, "Erzurum'da yaklaşık 20 yıl yaşamış büyük bir şahsiyettir. Vani Efendi aslında Azerbaycan Türkü olup Van doğumludur. Tebriz Karabağ'da ilim tahsil etmiş, sonrasında Erzurum'a gelmiştir.
Tebriz - 09.11.2020
İranlı Türkler, Şuşa'nın Ermenistan işgalinden kurtarılmasını kutladı
Sosyal medyada yayınlanan görüntülere göre, Batı Azerbaycan eyaletinin merkez şehri Urumiye, Miyanduab ve Maku kentinde, Doğu Azerbaycan eyaletinin merkez şehri Tebriz ve Merend kentinde, Erdebil eyaletine bağlı Meşginşehr kentinde halk, Şuşa'nın Ermenistan işgalinden kurtuluşunu havai fişekler, araç konvoyları ve tatlı dağıtarak kutladı.
Tebriz - 22.10.2020
ANALİZ – Saldırgan politikalar Ermenistan'ı Güney Kafkasya'da yalnızlaştırıyor
Kafkasya'da Rusya'nın sessizliği ve İran'ın hatalı politikaları nedeniyle karşı karşıya kaldığı yalnızlık, bu ülkenin diplomatik makamlarının tavrını yumuşatmıştır. İran'daki Türklerin Tebriz, Tahran ve diğer şehirlerdeki protestoları da İranlı yetkililerin açıklamalarındaki değişimin diğer bir faktörü olarak gösterilebilir.
Tebriz - 20.10.2020
Dağlık Karabağ'daki çatışmalar sırasında İran'a İHA düştü
Doğu Azerbaycan eyaletinin merkezi Tebriz kentinin 2010 kilometre kuzeyinde ve Aras Nehri kenarında bulunan Hüdaaferin ilçesi, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki devam eden Dağlık Karabağ'daki savaş cephesinin güneyinde yer alıyor.
Tebriz - 19.10.2020
İran'ın Karabağ siyaseti Tebriz sokaklarını zorluyor
27 Eylül sabahı Ermenistan'ın saldırılarıyla başlayan ve ateşkes ilanlarına rağmen hala devam eden Karabağ çatışmaları Azerbaycan ve Ermenistan'ın yanı sıra birçok ülkenin de başlıca gündem maddesi haline geldi.
Tebriz - 19.10.2020
18 Ekim 2020 Haberleri
18 Ekim 2020 Manşet Haberleri.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tebriz Haberleri | Tebriz Haber - Haberler - Tebriz haberleri, son dakika tebriz haber ve gelişmeleri burada. Safevi devleti türk mü? Safeviler Türk mü?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 05:19:06. #1.16#

title