Tayvan Haberleri

Tayvan haber, Tayvan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tayvan - 24.10.2020
Son dakika gündem: Arap ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Son dakika gündem haberine göre Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Tunus'ta 35, Suudi Arabistan'da 17, Kuveyt'te 4, Bahreyn, BAE ve Katar'da da birer kişi hayatını kaybetti.
Tayvan - 24.10.2020
Kariyerini bırakıp yöneldiği zeytinyağı işinde uluslararası takdir görüyor
İlk başta büyük hedeflerinin olmadığını anlatan Gökduman, şunları kaydetti: "Sadece ruhuma, kendime iyi gelsin, aileme vakit ayırabileceğim, ürettiğim üründen keyif alabileceğim bir iş olarak tasarlamıştım. Kaliteli bir ürün ortaya koyduktan sonra karşılığını alıyorsunuz. Tarım alanında girişimci olmak isteyen kadınlarımıza Tarım Bakanlığı proje desteklerinden, Ziraat Bankası sübvansiyonlu tarım kredilerinden faydalanmalarını öneririm. İşletme yapımında Tarım Bakanlığı hibe programlarından faydalandım. Makine, ekipman alımında Ziraat Bankası uzun vadeli kredilerini kullandım." "İhracat konusunda bize çok talep geliyor" Gökduman, yurt dışında ilk önce Tayvan'a yağ gönderdiğini ifade ederek, "Geçen yıl ve bu yıl New York'taki yarışmada altın madalya kazandık.
Tayvan - 23.10.2020
Çin lideri Şi, Kore Savaşı anma toplantısında ABD'ye "tek taraflılıktan kaçınma" mesajı verdi
Şi'nin sözlerinin, ABD ile Çin ilişkilerinin, dış ticaret alanındaki anlaşmazlıkların yanı sıra insan hakları, casusluk iddiaları, Pekin yönetiminin Hong Kong, Tayvan ve Güney Çin Denizi'ndeki tutumuna yönelik eleştiriler nedeniyle en kötüleştiği bir döneme denk gelmesi dikkati çekti.
Tayvan - 23.10.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Asya-Pasifik ülkelerinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış sürüyor.
Tayvan - 22.10.2020
Çin'den ABD'ye, Tayvan'a silah satmaması çağrısı
Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Tayvan'a potansiyel silah satışına onay vermesine tepki göstererek, Washington yönetimini planlanan satışları durdurmaya çağırdı.
Tayvan - 22.10.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Asya-Pasifik ülkelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarındaki artış sürüyor.
Tayvan - 22.10.2020
KÜRESEL PİYASALAR-Veriler ve IMF raporuyla endeksler düşük
ABD'nin, Çin'in itirazlarına karşın, Tayvan ile 1.
Tayvan - 22.10.2020
Son dakika haberleri... Küresel organik kriz ve ABD-Çin rekabetinin trajedisi
Organik krizde mevcut sisteme dair kurum ve yapılar yerli yerinde ancak işlevsiz. Bu durum aynı zamanda sistemik düzeyde marazi semptomların da ortaya çıkmasına neden oluyor. Küresel salgının yaşandığı bu günlerde sistemik marazi semptomlar kendisini ziyadesiyle hissettiriyor. Öte yandan bu krizin bir başka ürünü olarak ABD-Çin rekabetini de zikretmemiz mümkün. ABD-Çin ilişkileri özellikle ABD Başkanı Donald Trump'ın da büyük çabaları sonucunda 2018 yılından bu yana baş aşağı bir şekilde düşüş eğiliminde. Ticaret savaşları ile başlayan rekabet Hong Kong'da yaşanan olaylar üzerinden gelişirken Tayvan ve Güney Çin Denizi gibi problem alanları ile beraber iyice derinleşerek çatışmanın artık bir olasılık haline geldiği gergin bir düzeye yükseldi.
Tayvan - 22.10.2020
ABD'den Tayvan'a 1,8 milyar dolarlık füze mühimmatı ve roket sistemi satışına onay
ABD Dışişleri Bakanlığı, Tayvan'a 1 milyar 811 milyon dolar değerinde füze mühimmatı, HIMARS roket sistemi ve radar sisteminin satışına onay verdi.
Tayvan - 21.10.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Tayvan Tayvan Hastalık Kontrol Merkezinden (CDC) yapılan açıklamada, son 24 saatte 1 yeni Kovid-19 vakası görüldüğü bildirildi.
Tayvan - 20.10.2020
Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Asya ülkelerinden Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları, normalleşme sürecinde artmaya devam ediyor.
Tayvan - 20.10.2020
Çin ve Tayvan diplomatlarının Fiji'deki kavgasının ardından taraflar karşılıklı suçlamalarda bulundu
Çin ve Tayvan diplomatlarının Fiji'deki bir etkinlik sırasında kavga etmesinin ardından taraflar karşılıklı suçlamalarda bulundu.
Tayvan - 19.10.2020
Çin-Tayvan anlaşmazlığı nedeniyle Fiji'de tarafların diplomatları kavgaya tutuştu
Çin ve Tayvan diplomatlarının Fiji'deki bir etkinlik sırasında kavgaya tutuştuğu bildirildi.
Tayvan - 19.10.2020
Son dakika haberleri... CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Uluslararası Para Fonu'nun, Türkiye'nin 2021'de ilk 20 ekonomi arasından düşeceğini söylediğini dile getiren Öztrak, 2021'de 24 milyon nüfuslu Tayvan'ın milli gelirinin, 83 milyon nüfuslu Türkiye'yi aşacağını öne sürdü.
Tayvan - 19.10.2020
Son dakika haberleri... Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Son dakika haberleri: Asya ülkelerinden Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakaları, normalleşme sürecinde artmaya devam ediyor.
Tayvan - 19.10.2020
Gilead: Türkiye'ye haziran ayından itibaren partiler halinde "Remdesivir" bağışı yapıldı
Açıklamaya göre, Remdesivir, Kovid-19 tedavisi için Avrupa Birliği (EMA), Japonya, Kanada, Avustralya, Tayvan, Singapur, BAE ve Hindistan gibi birçok ülkede ruhsatlandırıldı.
Tayvan - 19.10.2020
Son dakika haber | Rize çay ihracatından 9 ayda 6,4 milyon dolar kazandı
Geçen yılın 9 aylık döneminden farklı olarak İsviçre, Katar, Bulgaristan, Ürdün, Japonya, Panama, Malta, Kuzey Makedonya Cumhuriyeti, Tacikistan ve Tayvan'a da çay satıldı.
Tayvan - 19.10.2020
Son dakika haberleri... Tayland'da protestocular Bangkok sokaklarını ele geçirdi
Bugün Tayland genelinde en az 19 kentte gösteriler düzenlendi. Tayvan, Danimarka, İsveç, Fransa, ABD ve Kanada'da Tayland'a destek protestoları yapıldı.
Tayvan - 18.10.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Tayvan Tayvan Hastalık Kontrol Merkezinden (CDC) yapılan açıklamada, son 24 saatte yeni Kovid-19 vaka ve can kaybı görülmediği bildirildi.
Tayvan - 17.10.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Tayvan Tayvan Hastalık Kontrol Merkezinden (CDC) yapılan açıklamada, son 24 saatte 4 yeni Kovid-19 vakası görüldüğü, toplam vaka sayısının 535'e ulaştığı belirtildi.
Tayvan - 16.10.2020
Şi'nin "Çin rüyası" ve küresel etkileri
Çin rüyası ve "Made in China 2025" vizyonu Diğer taraftan Dıng döneminden itibaren takip edilen düşük profilli dış politika anlayışının Şi Cinping yönetimiyle terk edildiği görülmektedir. 2013'te iktidara gelen Şi'nin kısa sürede aktif bir dış politika anlayışını uygulamaya koyması, Çin'e yönelik saklı şüphelerin de gün yüzüne çıkmasına neden oldu. Şi'nin Dıng ile başlayan iki dönemle sınırlanan devlet başkanlığı sistemini sona erdirerek devlet başkanlarının süresiz iktidarda kalabilmelerine imkan tanıyan yasayı çıkarması, 2013'te Kazakistan ve Endonezya'da hem karadan hem de denizden dünyayı iki koldan saran Kuşak ve Yol (KvY) İnisiyatifini açıklaması, Güney Çin Denizi üzerindeki tartışmalı adalar üzerinde giderek agresif davranması ve askeri amaçlı yapay adalar inşa ettirmesi, "bir ülke iki sistem" yönetim şekliyle yönetilen Hong Kong ile Tayvan üzerinde çok yönlü baskıları artırması, teknoloji alanında dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olma hedefini içeren "Made in China 2025" vizyonu ve daha göreve geldiği ilk gün doğrudan "Çin Rüyası" hayalinin bir gün gerçekleşeceğini iddia etmesi Şi'yi seleflerinden farklı bir yerde konumlandırmıştır.
Tayvan - 16.10.2020
Son dakika haberleri | Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Tayvan Tayvan Hastalık Kontrol Merkezinden (CDC) yapılan açıklamada, son 24 saatte 4 yeni Kovid-19 vakası görüldüğü, toplam vaka sayısının 535'e ulaştığı belirtildi.
Tayvan - 15.10.2020
Tayvan - 15.10.2020
Tayvan'da üç dakikada sonuç veren Kovid-19 testi geliştirildi
Tayvan'da üç dakikada sonuç veren yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testi geliştirildi.
Tayvan - 15.10.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Tayvan Tayvan Hastalık Kontrol Merkezinden (CDC) yapılan açıklamada, son 24 saatte 1 yeni Kovid-19 vakası görüldüğü, toplam vaka sayısının 531'e ulaştığı belirtildi.
Tayvan - 15.10.2020
Çin, ABD savaş gemisinin Tayvan Boğazı'ndan geçişini takip etti
Çin, Tayvan Boğazı'nı geçen ABD savaş gemisini takip ettiğini ve bölgedeki güçlerini yüksek alarm düzeyine geçirdiğini bildirdi.
Tayvan - 15.10.2020
Yükseldikçe çevrelenen, yalnızlaşan Çin'in sorunları
ABD ve müttefiklerince denizlerden kuşatılan ÇHC, uluslararası arenada da yalnızlaşmakta, özellikle ekonomisi ve demokrasisi gelişmiş ülkeler tarafından giderek adeta "istenmeyen ülke" ilan edilmektedir. Bunun belirgin nedenlerinden biri, yukarıda üzerinde durulan, ÇHC'nin dış politikadaki hırslı ve saldırgan tavrı ile Batı'nın eski sömürge bölgelerinde veya etki alanlarında doğrudan çıkar çatışmasına girişmesidir. Çin'in vatandaşı olan Uygurlara yönelik uyguladığı biyolojik, kültürel ve ekolojik soykırımından vazgeçmemesi, azınlıklara, farklı inanç gruplarına yönelik Çinlileştirmeyi hızlandırması, Hong Kong'un muhtariyeti ve demokrasisini ortadan kaldırma girişimleri, Tayvan'a yönelik artan tehditkar tutumları Batı'daki imajının daha da kötüleşmesine neden olurken, Batı ile rekabetinde daha fazla zafiyet göstermesine de neden olmaktadır.
Tayvan - 12.10.2020
Çin'den Tayvan?a tatbikatlı gözdağı
Çin, canlı ateş tatbikatı sırasında 'bir adayı ele geçirdiklerini' gösteren görüntülerini yayınlayarak Tayvan'a gözdağı verdi.
Tayvan - 12.10.2020
Son dakika haberi! Çin, Tayvan'a casusluk yapan çok sayıda kişinin gözaltına alındığını açıkladı
Son dakika haberler: Çin, Tayvan'a casusluk yapan çok sayıda kişiyi yakaladığını ve casusluk faaliyetlerini çökerttiğini bildirdi.
Tayvan - 10.10.2020
Tayvan lideri Tsai Çin ile gerilimin düşmesini umuyor
Tayvan lideri Tsai Ing-wen, Pekin yönetiminin, endişelerine kulak vermesi ve yaklaşımını değiştirmesi halinde Çin ile yaşanan gerilimin düşmesini umduğunu söyledi.
Tayvan - 9.10.2020
ABD'den 18 ülkeden ithal edilen alüminyum levhaya ek vergi kararı
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Bahreyn, Brezilya, Hırvatistan, Mısır, Almanya, Yunanistan, Hindistan, Endonezya, İtalya, Umman, Romanya, Sırbistan, Slovenya, Güney Afrika, Güney Kore, İspanya, Tayvan ve Türkiye'den ithal edilen alüminyum levha ithalatına yönelik anti-damping soruşturmalarının ön belirlemelerinin açıklandığı kaydedildi.
Tayvan - 9.10.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Tayvan Tayvan Hastalık Kontrol Merkezinden (CDC) yapılan açıklamada, son 24 saatte 3 yeni Kovid-19 vakası görüldüğü, toplam vaka sayısının 527'e ulaştığı belirtildi.
Tayvan - 8.10.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Tayvan Tayvan Hastalık Kontrol Merkezinden (CDC) yapılan açıklamada, son 24 saatte 2 yeni Kovid-19 vakası görüldüğü, toplam vaka sayısının 524'e ulaştığı belirtildi.
Tayvan - 7.10.2020
Tayvan ve Çin arasında 900 milyon dolarlık gerginlik
Tayvan Savunma Bakanı Yen Teh-fa, karşılaştıkları baskıyı "ağır" şeklinde ifade ederek, Çin'e karşı bu yıl içinde 900 milyon dolar yakın harcama yapıldığını açıkladı.
Tayvan - 6.10.2020
Çin'e karşı 4'lü "Quad" toplantısı Tokyo'da düzenlendi
Daha sonra konuşan Pompeo, 4 ülkenin oluşturduğu ittifakın önemine dikkati çekerek, "Bu ortaklık, Çin Komünist Partisinin istismarına karşı insanları korumak için hiç olmadığı zamanki kadar önemlidir. Bunu Güney ve Doğu Çin Denizi'nde, Himalayalar'da, Mekong'da ve Tayvan'da görüyoruz.
Tayvan - 6.10.2020
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo'dan İndo-Pasifik ülkelerine "Çin tehdidine" karşı birlik çağrısı
Pompeo, sadece Quad grubu ülkeleri değil, aynı değerleri paylaşan tüm Güney Doğu Asya'nın, Çin'e karşı çıkması gerektiğini savunarak, "Zayıflık gösterirseniz, karşılığını alırsınız. Tavizler, göz korkutan ve askeri yollara başvurarak problemlere çözüm arayan ülkelerin çıkarına olur. Tayvan'da ne olduğunu görüyoruz.
Tayvan - 6.10.2020
ABD'de dış ticaret açığı, ağustosta 14 yılın en yüksek seviyesine çıktı
Bu dönemde ABD'nin dış ticaret açığı verdiği diğer ülkeler arasında Avrupa Birliği (15,7 milyar dolar), Meksika (12,5 milyar dolar), Almanya (4,6 milyar dolar), Japonya (4,3 milyar dolar), İtalya (2,6 milyar dolar), Tayvan (2,6 milyar dolar), Hindistan (2,3 milyar dolar), Fransa (2,2 milyar dolar), Güney Kore (2,2 milyar dolar) ve Kanada (1,2 milyon dolar) yer aldı.
Tayvan - 6.10.2020
Son dakika haberi... Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Tayvan Tayvan Salgın Komuta ve Kontrol Merkezinden (CECC) yapılan açıklamada, son 24 saatte 3 yeni Kovid-19 vakası görüldüğü, toplam vaka sayısının 521'e ulaştığı belirtildi.
Tayvan - 6.10.2020
Afyonkarahisar'dan 30 ülkeye maden suyu ihracatı
Bugün 30 ülkeye ihracat yaparak ülke ekonomisine can suyu olduklarını dile getiren Demirel, şunları kaydetti: "Kosova, Makedonya, Hollanda, Yunanistan, Irak, Suriye, Libya, Lübnan, Filistin, Suudi Arabistan, Dubai, Amerika, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Güney Afrika, Bahreyn, Kuveyt, Çin, Tayvan ve Güney Kore ihracat yaptığımız ülkelerden bazıları.
Tayvan - 5.10.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Tayvan Tayvan Salgın Komuta ve Kontrol Merkezinden (CECC) yapılan açıklamada, son 24 saatte 1 yeni Kovid-19 vakası görüldüğü, toplam vaka sayısının 518'e ulaştığı belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tayvan Haberleri | Tayvan Haber - Haberler - Tayvan haberleri, son dakika tayvan haber ve gelişmeleri burada. Son dakika gündem: Arap ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 07:51:57. #1.14#
title