Tayvan Haberleri

Tayvan haber, Tayvan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tayvan 4.8.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Tayvan Tayvan Salgın Komuta ve Kontrol Merkezinden (CECC) yapılan açıklamada, son 24 saatte görülen 1 yeni Kovid-19 vakası ile toplam vaka sayısının 476'ya çıktığı açıklandı.
Tayvan 4.8.2020
Tayvan'da uçak yolculuğunu özleyenlere hizmet: 180 dolara Hello Kitty uçağıyla ülke turu
Tayvan'ın en büyük havayolu şirketlerinden Eva Air, koronavirüs salgınında uçmayı özleyenlere Hello Kitty uçağıyla üç saatlik ülke turu yaptıracak.
Tayvan 1.8.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Tayvan Tayvan Salgın Komuta ve Kontrol Merkezinden (CECC) yapılan açıklamada, son 24 saatte görülen 7 yeni Kovid-19 vakasıyla toplam vaka sayısının 474'e çıktığı açıklandı.
Tayvan 31.7.2020
Tayvan'ın demokratik seçimle başa gelen ilk lideri Lee Teng-hui öldü
KUALA Tayvan'ın demokratik seçimlerle başa gelen ilk lideri olarak tarihe geçen Lee Teng-hui, 97 yaşında hayatını kaybetti.
Tayvan 30.7.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Çin, Tayvan, Güney Kore ve Japonya'da düzenlenmesi planlanan 4 badminton turnuvasının salgın nedeniyle iptal edildiği duyuruldu.
Tayvan 30.7.2020
Badmintonda uluslararası 4 turnuva iptal edildi
Çin, Tayvan, Güney Kore ve Japonya'da düzenlenmesi planlanan 4 badminton turnuvasının, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle iptal edildiği duyuruldu.
Tayvan 29.7.2020
TAİK Başkanı Yalçındağ: "Türkiye fırsatları değerlendirmeli ABD pazarında daha çok yer almalı"
Türk iş dünyasının ABD'de yeterli düzeyde var olmadığını ABD'deki pazara yeterli atılımın yapılmadığından da yakınan Yalçındağ, "Türk firmalarının ABD pazarında yeterli adımları atmadığını görüyoruz. ABD pazarında ticaret hacmimizi arttırmamız için iş dünyamızın atılım yapması gerekiyor. ABD'nin Çin'den yaptığı ithalatı azaltmasıyla yeni pazarlar ortaya çıkıyor. Bu boşluğu doldurmak üzere Vietnam, Tayvan, Polonya, Meksika gibi ülkeler ortaya çıktı.
Tayvan 29.7.2020
DEİK/TAİK'ten "Kovid-19 sonrası Türkiye-ABD Ekonomik İlişkileri" konulu çalışma
ABD'nin 2019 yılında Çin yerine ithalatını daha çok Vietnam, Meksika ve Tayvan'dan yaptığını belirten Yalçındağ, Türkiye'nin ise 2019 yılında ABD'ye yaptığı ihracatını 400 milyon dolar civarında artırırken pastadan payını istediği ölçüde alamadığını söyledi.
Tayvan 28.7.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Tayvan Tayvan Salgın Komuta ve Kontrol Merkezinden (CECC) yapılan açıklamada, son 24 saatte görülen 5 yeni Kovid-19 vakası ile toplam vaka sayısının 467'ye çıktığı açıklandı.
Tayvan 28.7.2020
Japonya'dan "Sonsuz Kefaret" anıtındaki Koreli kadına baş eğen kişinin Abe olduğu iddialarına tepki
Aralık 2015 anlaşması sonuçsuz Büyük çoğunluğu Kore, Filipinler, Tayvan ve diğer Asya ülkelerinden yaklaşık 200 bin kadın, 1910-1945 yıllarında Kore Yarımadası'nı işgal eden Japon askerlerince tecavüze ve cinsel istismara uğramıştı.
Tayvan 27.7.2020
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 salgınına dair gelişmeler
Açıklamada, yeni vakaların ABD ve Tayvan'dan ülkeye dönen Tayland vatandaşları olduğu bilgisi paylaşıldı.
Tayvan 22.7.2020
Tayvan'da onlarca yıllık patlamamış bombalar bulundu
Tayvan'da denizin dibinde onlarca yıllık 13 patlamamış bombanın bulunduğu bildirildi.
Tayvan 22.7.2020
Tayvan'da pasaport ve hava yolu şirketinde "Tayvan" ifadesinin ön plana çıkarılması gündemde
Tayvan'da Yasama Meclisi, Ada'nın pasaportunda ve hava yolu şirketi "China Airlines"ta (CAL) "Tayvan" isminin daha ön plana çıkarılmasına yönelik iki önergeyi oybirliğiyle kabul etti.
Tayvan 21.7.2020
Ürdün, havalimanlarını yurt dışından gelecek uçaklara açıyor
Ürdün'ün seferleri başlatacağı "yeşil" kategorideki ülkeler ise Kanada, Çin, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Danimarka, Estonya, Gürcistan, Almanya, İngiltere, İzlanda, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Malezya, Malta, Monako, Yeni Zelanda, Norveç, İsviçre, Tayvan ve Tayland olarak sıralandı.
Tayvan 17.7.2020
Tayvan Meclisinde "tartışmalı aday" üzerinden yeni kavga
Tayvan'da Yasama Meclisi Genel Kurulunda, Sayıştay benzeri kurumun yöneticisinin belirleneceği oylama sırasında iktidar ve muhalefet partisi arasında yeniden "tartışmalı aday" kavgası yaşandı.
Tayvan 16.7.2020
Tayvan'da askeri tatbikatta yer alan helikopter düştü: 2 ölü
Tayvan askeri güçlerinin gerçek mühimmatla düzenlediği askeri tatbikata katılan bir helikopterin düşmesi sonucu 2 askeri personel öldü.
Tayvan 16.7.2020
Uzakdoğu'da ABD-Çin rekabeti: Yeni bir soğuk savaşa mı doğru?
Bir uçak gemisi filosunun güç ve kapsam bakımından ne anlam ifade ettiği hususuna kısaca değindikten sonra, Uzakdoğu'da bulunan ABD 7. filosunun temel misyonunun, bugün itibarıyla Sovyet Rusya'nın yerine Çin Halk Cumhuriyeti'nden kaynaklanabilecek güvenlik risklerini ortadan kaldırmak amacını taşıdığını söylemek abartılı olmayacaktır. Bu kapsama Çin'in dünya üzerindeki rekabetçi ekonomik nüfuz ve gücünü de dahil ettiğimizde, ABD'nin Çin'e karşı temkinli davranmasının sebeplerini anlamlandırmak zor görünmüyor. Doğu Asya bölgesinde görevli ABD'nin 7. filosu yaklaşık 124 milyon mil karelik bir alanı kendisine sorumluluk bölgesi olarak tesis etmiş durumda. Dünya nüfusunun yaklaşık yarısının yer aldığı bölgede görev yapan filo, beş büyük askeri gücün (Çin, Rusya, Hindistan, Pakistan ve Kuzey Kore) bulunduğu coğrafyada devriye geziyor. Ayrıca ABD'nin bölgede bulunan altı müttefiki (Avustralya, Filipinler, Japonya, Güney Kore, Tayvan ve Tayland) ile ikili askeri savunma anlaşmaları da mevcut.
Tayvan 16.7.2020
Tayvan'dan potansiyel Çin tehdidine karşı askeri tatbikat
Tayvan askeri güçlerinin, Çin'den gelebilecek herhangi bir saldırıya karşı savunma kabiliyetini göstermek için gerçek mühimmatla tatbikat düzenlediği bildirildi.
Tayvan 16.7.2020
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, köpeğinin fotoğrafını paylaşarak Çin'e mesaj mı gönderdi?
Hatta 2019'da ülkede Tayvan yapımı Devotion oyunu, Şi Jinping ile Winnie the Pooh arasında "gizli bir bağlantı" kurduğu için kullanımdan kaldırılmıştı.
Tayvan 15.7.2020
14 Temmuz 2020 Haberleri
14 Temmuz 2020 Manşet Haberleri.
Tayvan 14.7.2020
Tayvan Parlamentosu'nda arbede
Tayvan Parlamentosu'nda Demokratik İlerici Parti (DPP) milletvekilleriyle, ana muhalefetteki Kuomintang (KMT) partisinden milletvekilleri arasında kavga çıktı.
Tayvan 14.7.2020
Çin, ABD'nin Tayvan'a silah satışı nedeniyle Lockheed Martin şirketine yaptırım uygulayacak
Çin Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin Tayvan'a hava savunma sistemleri satışına yönelik onayı sonrası Lockheed Martin şirketine yaptırım uygulayacağını açıkladı.
Tayvan 13.7.2020
Son dakika haberi! Malezya, bu yılki APEC zirvesini sanal ortamda yapabilir
Çin, Hong Kong ve Tayvan'ı 1991'de, Meksika ve Papua Yeni Gine'yi 1993'te, Şili'yi 1994'te ve Peru, Rusya ile Vietnam'ı 1998'de üyeliğe kabul eden APEC'in bünyesinde 21 ekonomi bulunuyor.
Tayvan 10.7.2020
Son dakika güncel: ABD'den Japonya'ya 23,11 milyar dolara 105 adet F-35 satışına onay
Tayvan, Almanya ve Belçika'ya 788,3 milyon dolarlık askeri satış Diğer taraftan Ajans, Tavyan'a Patriot hava savunma sistemlerinin tamir ve yenilenmesi için 620 milyon dolarlık satışa onay verildiği açıklamasını yaptı.
Tayvan 8.7.2020
TÜDKİYEB Genel Başkanı Çelik: "Kurbanlık küçükbaş hayvan sayımız, 138 ülkenin koyun, keçi...
Türkiye'nin koyun ve keçi varlığıyla dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olduğunu vurgulayan Çelik, şu değerlendirmelerde bulundu: "Türkiye koyun sayısında dünyada 8'inci, keçi sayısında ise 22'inci sırada. Ülkemiz potansiyelinin harekete geçirilmesi durumunda, kısa bir sürede koyun sayısında ilk 4'e, keçi sayısında ise ilk 12'ye girebilir. Kurbanlığa ayrılan 3,5 milyon küçükbaş hayvan sayımız, tek tek 138 ülkenin koyun, keçi toplam varlığından fazladır. Tarım ve Orman Bakanlığımızın da hedefi olan nüfus başına bir küçükbaş hayvan sayısına ve kırmızı ette küçükbaş etinin payını yüzde 10'dan yüzde 20'ye çıkarma hedefine en kısa zamanda ulaşabiliriz. Potansiyelin değerlendirilmesi için hayvancılığa verilen destekler sürdürülmelidir." Çelik, diğer ülkelerin küçükbaş hayvan varlıklarına da değinerek, şu bilgileri paylaştı: "Ülkemizde kurbanlık için ayrılan küçükbaş hayvan sayısından daha az koyun, keçi varlığına sahip ülkeler içinde Kamerun, Arnavutluk, Vietnam, Küba, Portekiz, Norveç, Venezuela, Sırbistan, Kolombiya, Almanya, Bulgaristan, Hollanda, Ukrayna, Macaristan, Bosna Hersek gibi ülkeler var. Bunların koyun, keçi varlıkları 1 milyon ile 3,5 milyon baş arasında değişiyor. Lübnan, Filistin, Gürcistan, Kuveyt, Kanada, Makedonya, Moldova, Hırvatistan, Ermenistan, Kıbrıs Rum kesimi, İsrail, Malezya, Jamaika, Katar, Tayland, Avusturya, İsviçre, Slovakya, Güney Kore, İsveç, Polonya, Çekya, Belçika, Finlandiya, Tayvan, Danimarka, Slovenya gibi ülkelerin koyun, keçi varlığı ise 100 bin ile 1 milyon baş arasında seyrediyor.
Tayvan 2.7.2020
ABD'de dış ticaret açığı mayısta yüzde 9,7 arttı
ABD'nin mayıs ayında dış ticaret açığı verdiği diğer ülkeler arasında Avrupa Birliği (12,7 milyar dolar), Meksika (4,2 milyar dolar), Almanya (3,9 milyar dolar), Japonya (3,2 milyar dolar), Tayvan (2,6 milyar dolar), Güney Kore (1,9 milyar dolar), Singapur (1,6 milyar dolar), İtalya (1,4 milyar dolar), Kanada (1,2 milyar dolar), Fransa (1,1 milyar dolar), Hindistan (700 milyon dolar) ve Suudi Arabistan (100 milyon dolar) yer aldı.
Tayvan 1.7.2020
Son dakika güncel: Tayvan, Hong Kongluların göç ve ilticasını kolaylaştırmak için ofis açtı
Son dakika haberleri: Tayvan, Çin'in Ulusal Güvenlik Kanunu'nun Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde yürürlüğe girmesi sonrasında Hong Konglulara göç ve iltica konusunda kolaylık sağlayacak bir ofis açtı.
Tayvan 30.6.2020
Japonya ve Tayvan'dan Çin'in Hong Kong Ulusal Güvenlik Kanunu'nu onayına tepki
Pekin yönetiminin Hong Kong Ulusal Güvenlik Kanunu hamlesini Japonya Dışişleri Bakanı Motegi Toşimitsu "talihsizlik", Tayvan lideri Tsai Ing-wen de "hayal kırıklığı" olarak niteledi.
Tayvan 30.6.2020
Yeni Zelanda Ankara Büyükelçisi Hilton : "Yeni Zelanda ve Türkiye iki eski dost ülke"
Hilton, Yeni Zelanda için ticaret dünyasının değiştiğine işaret ederek, "AB ile birkaç ay içinde Serbest Ticaret Anlaşması yapmayı umuyoruz. Bu gelişmeler Türkiye ve Yeni Zelanda arasında yeni anlaşmaların yapılması için yeni bir ilgi doğuracak. Türkiye ve Yeni Zelanda'daki fırsatlar daha iyi ortaya çıkacak." dedi. İki ülke arasında ticaret ortamının geliştirildiğinde, her iki ülke içinde kazan-kazan durumun yaratılabileceğini ifade eden Hilton, "Kovid-19 bir korumacılık mazereti olarak kullanan bazı ülkeler oldu. Yeni Zelanda olarak bunun doğru bir yaklaşım olduğunu düşünmüyoruz." ifadelerini kullandı. Hilton, Türkiye ve Yeni Zelanda'nın ortak çıkar noktalarının olduğuna dikkati çekerek, "Malezya, Kore ve Tayland buluştuğumuz ülkeler. Yeni Zelanda ve Türkiye iki eski dost ülke. Bu dostluk yüzyıldan fazladır devam ediyor. İrade olduğu zaman birtakım şeyler değişebiliyor. İş birliğimizi daha yaratıcı ve dinamik hale getirebiliriz. Ticaret hacmimiz düşük. Vergi gibi konuların ele alınması gerekiyor. Serbest Ticaret Anlaşmaları konusunda yeni adımlar atmamız gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu. "Ticaret ve yatırım konusunda yeni ufuklara doğru yelken açmak istiyoruz" DEİK Türkiye-Yeni Zelanda İş Konseyi Başkanı Emin Hitay ise tedarik zinciri kırılganlıklarına en iyi şekilde adapte olan ülkelerin Kovid-19 sürecinde karlı çıkacağını söyledi. Hitay, Türkiye-Yeni Zelanda İş Konseyi Başkanı olarak, Yeni Zelanda'yı takip ettiklerini, Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'in liderliğini ispat etmiş olduğu dönemden geçildiğini ve başbakan olarak iyi bir örnek teşkil ettiğini aktardı. Türkiye'de Kovid-19'a karşı mücadelede büyük başarı elde edildiğini vurgulayan Hitay, "Türkiye, altyapısı ve sağlık personeli sayesinde uluslararası bir merkez olmasına rağmen çok başarılı oldu. Türkiye, Yeniden Asya inisiyatifini geçen yıl hayata geçirdi. Asya-Pasifik bölgesine odaklanıyoruz." yorumunda bulundu. Hitay, iki ülke arasında yatırım ve ticaret ortaklıklarını çeşitlendirmeye çalıştıklarını belirterek, "Yeni Zelanda, bu anlamda çok iyi eğitilmiş bir güce sahip olan bir ülke. Ar-Ge alanında başarılı bir ülke. Türkiye ve Yeni Zelanda tarihi tecrübeler üzerine inşa edilmiş bir ilişkileri olmasına rağmen potansiyelinin altında ticaret hacmi olan iki ülke. Ticaret ve yatırım konusunda yeni ufuklara doğru yelken açmak istiyoruz." açıklamasında bulundu. "Turizm ve uluslararası eğitim alanında birtakım fırsatlar söz konusu" Yeni Zelanda-Çin ve Yeni Zelanda-Tayvan FTA'larının Baş Müzakerecisi Charles Finny, Çin'le ticaret yapmayı sürdürmek istediklerini ifade ederek, sadece Çin'e bel bağlamak istemediklerini kaydetti.
Şu an buradasınız: Tayvan Haberleri | Tayvan Haber - Haberler - Tayvan haberleri, son dakika tayvan haber ve gelişmeleri burada. Tayvan'da havayolu şirketinden pandemi nedeniyle uçamayan kişilere 3 saatlik jest.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 5.8.2020 06:23:33. #1.15#
title