Tatbikat Haberleri

Tatbikat haber, Tatbikat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tatbikat - Bugün
Baltık ülkelerinden ortak bildiriyle Ukrayna'ya destek
Ukrayna Genelkurmay Başkanı Ruslan Homçak, 30 Mart'ta Mecliste yaptığı konuşmada, Rusya'nın tatbikat bahanesiyle Ukrayna sınırları yakınlarına askeri sevkiyat yaptığını belirtmişti.
Tatbikat - Bugün
Kremlin'den yeni ABD yaptırımı iddialarına tepki: "Ateş olmayan yerden duman çıkmaz"
Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerginlikte Kiev yönetimini destekleyen ABD, Karadeniz'e 2 savaş gemisi gönderme kararından vazgeçtiğini dün açıklamıştı. Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, ABD'nin savaş gemilerini Karadeniz'e göndermeme kararını ve ABD basınında Rusya'ya yönelik yeni yaptırımlar uygulayacağı hakkında çıkan haberleri değerlendirdi. ABD ve NATO güçlerinin Rus sınırlarına yakın noktalarda tatbikatlar yaptığını hatırlatan Peskov, "Hem NATO hem de ABD'nin çok sayıda askeri biriminin çeşitli tatbikatlar çerçevesinde sınırlarımızda konuşlandırıldığını biliyorsunuz" dedi.
Tatbikat - Bugün
Son dakika gündem: Zelenskiy, AB Konseyi Başkanı Michel ile Ukrayna sınırındaki Rus askeri hareketliliğini görüştü
Ukrayna-Rusya sınırında gerginlik Ukrayna Genelkurmay Başkanı Ruslan Homçak, 30 Mart'ta Mecliste yaptığı konuşmada, Rusya'nın tatbikat bahanesiyle Ukrayna sınırları yakınlarına askeri sevkiyat yaptığını belirtmişti.
Tatbikat - Bugün
Kremlin'den ABD'nin olası yeni yaptırımlarına "karşılıklılık ilkesi geçerli olacaktır" tepkisi
ABD'nin, Karadeniz'e çıkacağı bildirilen savaş gemilerinin Boğazlardan geçişini iptal etmesini de değerlendiren Peskov, şöyle konuştu: "Şu anda durum çok gergin. Biliyorsunuz çeşitli tatbikatlar çerçevesinde hem NATO hem de ABD'nin askeri teçhizatları doğrudan sınırlarımıza aktarıldı.
Tatbikat - Bugün
Kırşehir'de Kervansaray Dağı'ndaki yangın gözetleme kulesi onarıldı
Yangın söndürme ekibine belirli aralıklarla tatbikat planlandığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Kırşehir Orman İşletme Müdürlüğümüzce oluşabilecek orman yangınları en kısa sürede ve en etkin şekilde müdahale edebilmek için Kervansaray Dağı'na yapılmış olan yangın gözetleme kulemizde, gözetleme faaliyetlerini gerçekleştirmekte olan personelimizin daha uygun şartlarda ve daha verimli görev yapabilmelerine imkan sağlamak amacı ile onarım işleri gerçekleştirilmiştir.
Tatbikat - Bugün
Demirköy'de "Ormanda üretim ve verimlilik" tatbikatı yapıldı
Demirköy'de ormanda üretim ve verimlilik tatbikatı yapıldı.
Tatbikat - Dün
Rus savaş gemileri, Karadeniz'de tatbikata başladı
Rusya'ya ait savaş gemilerinin, Karadeniz'de tatbikata başladığı bildirildi.
Tatbikat - Dün
Zelenskiy, Japonya Başbakanı Suga ile Ukrayna sınırındaki Rus askeri hareketliliğini görüştü
Ukrayna-Rusya sınırında gerginlik Ukrayna Genelkurmay Başkanı Ruslan Homçak, 30 Mart'ta Mecliste yaptığı konuşmada, Rusya'nın tatbikat bahanesiyle Ukrayna sınırları yakınlarına asker sevkiyat yaptığını belirtmişti.
Tatbikat - Dün
Şavşat Erikli köyünde "Her Eve Yangın Tüpü" projesi
Proje ile kentte son günlerde sıkça meydana gelen yangınlar sonrası, yangın öncesi alınan genel tedbirler kapsamında başlangıç yangınlarına müdahale edileceği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi: "Vatandaşlarımızı yangınlar konusunda bilgilendirmek maksadıyla köyde yangın söndürme eğitimi ve tatbikatı yapıldı.
Tatbikat - Dün
Donbas'ta Rusya yanlısı ayrılıkçıların saldırısında bir Ukrayna askeri daha öldü
RUSYA- UKRAYNA GERGİNLİĞİ  Ukrayna Genelkurmay Başkanı Ruslan Homçak, 30 Mart'ta Meclis'te yaptığı konuşmada, Rusya'nın tatbikat bahanesiyle Ukrayna sınırları yakınlarına asker sevkiyatı yaptığını belirtmişti.
Tatbikat - Dün
Japonya ile Almanya'dan İndo-Pasifik bölgesinde yakın iş birliği vurgusu
Ortak tatbikat ve gözetleme teklifi Japonya Almanya'ya, Öz Savunma Kuvvetlerinin (SDF) bu yıl içerisinde Almanya ordusuyla ortak askeri tatbikat düzenlemeyi teklif etti.
Tatbikat - 13.04.2021
Blinken, Ukraynalı mevkidaşı Kuleba'ya "ABD'nin sarsılmaz desteğini" iletti
Ukrayna-Rusya sınırında gerginlik Ukrayna Genelkurmay Başkanı Ruslan Homçak, 30 Mart'ta mecliste yaptığı konuşmada, Rus Silahlı Kuvvetlerinin askeri tatbikat bahanesiyle Ukrayna sınırları yakınlarına birlik sevkiyatı yaptığını açıklamıştı.
Tatbikat - 13.04.2021
Rusya, 2 askeri birlik ve 3 hava indirme birliğini batıdaki sınırlarına konuşlandırdı
Söz konusu birliklerin tatbikatlarda yer aldığı ve savaşa hazır olduğunu vurgulayan Şoygu, Rus Kuzey Filosu'nun, Arktika'daki tehditlere karşı koyma kapasitesinin artırılması yönünde çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.
Tatbikat - 13.04.2021
Tayvan yeni amfibi savaş gemisini denize indirdi
Çin, 6 Nisan'da Tayvan'a yakın sularda iki uçak gemisiyle askeri tatbikat düzenlemişti.
Tatbikat - 13.04.2021
Donbass'ta tansiyon düşmüyor: 1 asker öldü, 2 asker yaralandı
Rusya-Ukrayna krizi 2014'ten bu yana Rusya ve Ukrayna arasında devam eden çatışmalarda Rusya yanlısı ayrılıkçıların ağırlıkta olduğu Donetks ve Lugansk şehirlerini içine alan Donbass bölgesinde bugüne kadar çok sayıda Ukraynalı asker ve sivil hayatını kaybetti. Geçtiğimiz günlerde Ukrayna Genelkurmay Başkanı Ruslan Homçak'ın Rusya'ya bağlı 28 askeri taburun "tatbikat" bahanesiyle Ukrayna sınırlarına konuşlandırıldığını duyurmasıyla gözler bir kez daha Ukrayna-Rusya sınırına çevrildi.
Tatbikat - 13.04.2021
Rusya'nın 15 savaş gemisini Karadeniz'e gönderdiği açıklandı
Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, 6 Nisan'da Rus askeri güçlerinin savaşa hazırlık durumuna ilişkin denetimlere başladıklarını ve ülkenin çeşitli bölgelerinde poligonlarda taktik tatbikatların yapılacağını duyurmuştu.
Tatbikat - 13.04.2021
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (3)
ABD'nin iki savaş gemisini, 21 gün süreyle Karadeniz'e göndermesinin milli güvenlik açısından endişe verici olduğuna dikkati çeken Bahçeli, bölgesel çatışmadan kaçınmanın, diplomasinin diliyle ve imkanlarıyla hareket edip uzlaşma kanalları açmanın, muhatap her ülkenin çıkarına olduğunu bildirdi. Türkiye'nin, kuzeyinden de güneyinden de adı konulmamış kuşatma altında kaldığını vurgulayan Bahçeli, böylesi bir dönemde sağlam bir milli duruş, sarsılmaz nitelikli birlik ve dayanışma ruhunun herkes, her siyasi parti için vatan görevi olduğunu söyledi. "Yunanistan'ın sanal meydan okumaları, tahrik edici siyasi manevra ve tatbikatları sabrımızı zorlamaktadır.
Tatbikat - 13.04.2021
Donbas'ta Rusya yanlısı ayrılıkçıların saldırısında bir Ukrayna askeri öldü
Ukrayna-Rusya sınırında gerginlik Ukrayna Genelkurmay Başkanı Ruslan Homçak, 30 Mart'ta Meclis'te yaptığı konuşmada, Rusya'nın tatbikat bahanesiyle Ukrayna sınırları yakınlarına asker sevkiyatı yaptığını belirtmişti.
Tatbikat - 13.04.2021
Japonya Savunma Bakanı Kişi ile USPACOM Amirali Davidson'dan güvenlik iş birliği vurgusu
Taraflar kabulde, ABD ile Japonya ordularının ortak tatbikatlar vasıtasıyla caydırıcılık ve müdahale kapasitelerinin artırılmasında ve "Serbest ve Açık İndo-Pasifik" hedefinin hayata geçirilmesinde anlaştı.
Tatbikat - 13.04.2021
G-7 ülkeleri ve AB'den Rusya açıklaması
Ukrayna-Rusya sınırında gerginlik Ukrayna Genelkurmay Başkanı Ruslan Homçak, 30 Mart'ta Meclis'te yaptığı konuşmada, Rusya'nın tatbikat bahanesiyle Ukrayna sınırları yakınlarına asker sevkiyatı yaptığını belirtmişti.
Tatbikat - 12.04.2021
Brüksel'de Rusya hareketliliği
Ukrayna Genelkurmay Başkanı Ruslan Homçak, 30 Mart'taki açıklamasında Rusya'nın tatbikat bahanesiyle Ukrayna sınırları yakınlarına asker sevkiyatı yaptığını belirtmişti.
Tatbikat - 12.04.2021
Donbas'ta Rusya yanlısı ayrılıkçıların saldırısında bir Ukrayna askeri öldü
Ukrayna-Rusya sınırında gerginlik Ukrayna Genelkurmay Başkanı Ruslan Homçak, 30 Mart'ta Meclis'te yaptığı konuşmada, Rusya'nın tatbikat bahanesiyle Ukrayna sınırları yakınlarına asker sevkiyatı yaptığını belirtmişti.
Tatbikat - 12.04.2021
Rus savaş gemileri, Karadeniz'de tatbikat yaptı
Rusya'ya ait SU-30 savaş uçaklarının desteği ile Rus savaş gemileri Karadeniz'de tatbikat yaptı.
Tatbikat - 12.04.2021
Cizre'de öğrencilere "Temel Afet Bilinci" eğitimi verildi
AFAD eğitmenleri toplu yaşam alanlarının tahliyesi esnasında dikkat edilmesi gereken hususları aktardıktan sonra öğrencilere yangın ve tahliye tatbikatı yaptırdı.
Tatbikat - 12.04.2021
Ukrayna'dan Rusya'ya "askeri birliklerini sınırdan çek" çağrısı
Ukrayna-Rusya sınırında gerginlik Ukrayna Genelkurmay Başkanı Ruslan Homçak, 30 Mart'ta mecliste yaptığı konuşmada, Rusya'nın tatbikat bahanesiyle Ukrayna sınırları yakınlarına asker sevkiyatı yaptığını belirtmişti.
Tatbikat - 12.04.2021
ANKARA- Parça üretimi hızlandı, Hürjet uçağı montaja hazırlanıyor (1)
Çopur, şunları kaydetti: "Bunlardan ilki akrotim ihtiyacını karşılayacak bir uçak tasarlayabilmek. Devamında çeşitli tatbikatlarda kullanılan karşıt kuvvet uçağı olarak kullanılan bir uçak versiyonunu da çıkarmayı hedefliyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Tatbikat Haberleri | Tatbikat Haber - Haberler - Tatbikat haberleri, son dakika tatbikat haber ve gelişmeleri burada. Baltık ülkelerinden ortak bildiriyle Ukrayna'ya destek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.4.2021 21:25:43. #1.14#

title