Taşkent Haberleri

Taşkent haber, Taşkent son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Taşkent - Dün
Judoda Taşkent Grand Slam müsabakaları 5-7 Mart tarihlerinde yapılacak
Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te 5-7 Mart tarihlerinde düzenlenecek Judo Grand Slam'de Türkiye'yi 8 sporcu temsil edecek.
Taşkent - 27.02.2021
Özbekistan'daki görev süresi sona eren Taşkent Büyükelçisi Mehmet Süreyya Er'e veda programı düzenlendi
Özbekistan'daki görev süresi sona eren Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Mehmet Süreyya Er için veda programı düzenlendi.
Taşkent - 26.02.2021
Son dakika haber! Özbekistan Başbakan Yardımcısı Umurzakov ve Dışişleri Bakanı Kamilov, Taşkent Büyükelçisi Er'i kabul etti
Gelen son dakika haberine göre Özbekistan Başbakan Yardımcısı, Yatırımlar ve Dış Ticaret Bakanı Serdar Umurzakov ve Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov, ülkedeki görevi sona erecek Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Mehmet Süreyya Er ile birer görüşme gerçekleştirdi.
Taşkent - 25.02.2021
Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Er'e Özbekistan'daki bir üniversiteden daha fahri doktora unvanı verildi
Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Mehmet Süreyya Er'e Taşkent Ali Şir Nevai Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verildi.
Taşkent - 24.02.2021
Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Mehmet Süreyya Er'e Özbekistan'da fahri doktora unvanı verildi
Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Mehmet Süreyya Er, Taşkent Devlet Şarkiyat Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanına layık görüldü.
Taşkent - 23.02.2021
23 yaş altı Asya Futbol Şampiyonası, 2022'de Özbekistan'da yapılacak
Özbekistan Futbol Federasyonundan yapılan açıklamada, Asya Futbol Konfederasyonu'nun iki yılda bir gerçekleştirilen şampiyonanın 2022'de Taşkent'te düzenlenmesine onay verdiği belirtildi.
Taşkent - 17.02.2021
Özbekistan hidroelektrik santrallerinde elektrik üretimini arttırmayı hedefliyor
Taşkent'te düzenlenen "Hidroenerji: Orta Asya ve Hazar" konulu uluslararası konferansta konuşan Özbekistan Hidroenerji Devlet İşletmesi Müdür Yardımcısı Bekzad Amirsaidov, ülkesinin hidroelektrik sektörünü geliştirme hedeflerine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Taşkent - 10.02.2021
Son dakika haber | Mirziyoyev ve Gani, Özbek elektriğini Afganistan'a taşıyacak hattın inşaatının hızlandırılmasında anlaştı
Mirziyoyev ve Gani, Özbekistan, Afganistan, Pakistan ile uluslararası finans kuruluşlarının üst düzey yöneticilerinin katılımıyla "Mezarı Şerif-Kabil-Peşaver" demir yolunun inşasına ilişkin Taşkent'te gerçekleştirilen Özbekistan-Afganistan-Pakistan Üçlü Çalışma Grubu'nun ilk toplantısının başarılı bir şekilde sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Taşkent - 09.02.2021
Uluslararası Türk Akademisi, 2021'i "Ali Şir Nevai Yılı" ilan etti
"Doğu'nun Parlak Yıldızı Ali Şir Nevai" konulu konferansa Uluslararası Türk Akademisi Başkanı Darhan Kıdırali, Özbekistan'ın Nur Sultan Büyükelçisi Saidikram Niyazhocayev, ünlü Kazak şairi ve tercüman Nesipbek Aitulı, Ali Şir Nevai Taşkent Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi Rektörü Şuhrat Sirociddinov, Avrasya Yazarlar Birliği Başkanı Yakup Ömeroğlu'nun yanı sıra Türk dünyasının tanınmış devlet ve bilim insanları katıldı.
Taşkent - 08.02.2021
"Ali Şir Nevai ve 21. yüzyıl" adlı uluslararası çevrimiçi konferans gerçekleştirildi
Ali Şir Nevai Özbek Dili ve Edebiyatı Üniversitesi tarafından organize edilen çevrimiçi konferansa Rektör Şuhrat Siraceddinov, Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Mehmet Süreyya Er, Afganistan'ın Taşkent Büyükelçisi Ahmet Halid Elmi ile Afganistan, Tacikistan ve Azerbaycan'dan çok sayıda bilim insanı katıldı.
Taşkent - 08.02.2021
Özbekistan Senato Başkanı Narbayeva, Türk Konseyi Genel Sekreteri Amreyev ile görüştü
Özbekistan Senato Başkanı Tanzila Narbayeva temaslarda bulunmak üzere Taşkent'te bulunan Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) Genel Sekreteri Büyükelçi Bağdat Amreyev'i kabul etti.
Taşkent - 08.02.2021
Son dakika haberleri: Türk iklimlendirme sektörü Özbekistan'da hedef yükseltti
Türk firmalarının ısıtma, soğutma, tesisat, havalandırma ve klima ürün grupları ile iştirak ettiği Özbekistan sanal heyet organizasyonu, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Taşkent Ticaret Müşaviri Abdullah Yavuz Türker, İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, İSİB Yönetim Kurulu Üyesi ve Heyet Başkanı Levent Aydın ve heyette yer alan firmaların temsilcilerinin katıldığı bir bilgilendirme toplantısı ile başladı.
Taşkent - 05.02.2021
Uluslararası Ali Şir Nevai konferansı Özbekistan'da düzenlendi
"Şarkiyat Çalışmaları Bağlamında Ali Şir Nevai" uluslararası konferansı, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te gerçekleştirildi.
Taşkent - 02.02.2021
Özbekistan, Afganistan ve Pakistan "Mezarı Şerif-Kabil-Peşaver" demir yolu inşaatına başlıyor
Taşkent'te gerçekleştirilen Özbekistan-Afganistan-Pakistan Üçlü Çalışma Grubu'nun ilk toplantısında, "Mezarı Şerif-Kabil-Peşaver" demir yolunun inşasını öngören yol haritası kabul edildi.
Taşkent - 28.01.2021
Özbekistan ile Güney Kore, serbest ticaret anlaşması müzakerelerine başlayacak
Görüşmenin sonunda Mirziyoyev ve Moon, dijitalleşme alanında iş birliği, Güney Kore sermayesiyle Taşkent'te modern hastane ve Kimyasal Teknoloji Merkezinin kurulması ve Güney Kore Ekonomik Kalkınma İşbirliği Fonuyla 1 milyar dolar tutarında üç yıllık iş birliği programının hayata geçirilmesine ilişkin anlaşmaları imzaladı.
Taşkent - 28.01.2021
Son dakika... Türk Dünyası Kütüphanelerine Kitap Bağışı Projesi ile 55 bin kitap ulaştırıldı
İLESAM Genel Başkanı Mehmet Nuri Parmaksız'ın moderatörlüğünde yapılan toplantıya, Kütüphaneler ve Yayımlar Genel Müdür Yardımcısı Ali Odabaş, Özbekistan Turizm Bakan Yardımcısı Uluğbek Azamov, Taşkent Büyükelçisi Mehmet Süreyya Er, Üsküp Büyükelçiliği adına TİKA Üsküp Temsilcisi Halim Ömer Söğüt, Özbekistan Fenler Akademisi Tarih Enstitüsü Başkanı Azamat Ziya çevrimiçi katıldı.
Taşkent - 27.01.2021
TAV, Özbekistan'da havalimanlarını geliştirmek için iş birliği anlaşması imzaladı
TAV Havalimanları açıklamasına göre, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenen törende Özbekistan İnovasyon Bakan Yardımcısı Oybek Narinbayev ve TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener anlaşmaya imza attı.
Taşkent - 26.01.2021
Son dakika haber... Kazakistan-Özbekistan arasında hızlı tren seferleri için demir yolu hattı inşa edilecek
Son dakika haber... Kazakistan Başbakanı Askar Mamin, Türkistan şehriyle Özbekistan'ın başkenti Taşkent arasında hızlı tren demir yolu hattının inşa edileceğini duyurdu.
Taşkent - 21.01.2021
Son dakika haberi: Aksa Enerji'den Özbekistan'a yeni santral yatırımları
Son dakika haberler... Aksa Enerji Üretim AŞ, Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te kuracağı yeni doğal gaz kombine çevrim santralinde toplam kapasiteyi 470 megavata (MW) çıkaran ve Buhara'da da 270 MW kurulu güce sahip yeni bir santral kurulmasını sağlayacak anlaşmayı imzaladı.
Taşkent - 20.01.2021
Özbekistan'ın Yeni-Angren Termik Santrali'ndeki patlamada 3 kişi öldü, 3 kişi yaralandı
Özbekistan Acil Durumlar Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Taşkent'e 120 kilometre uzaklıktaki Yeni-Angren Termik Santrali'nde, teknik bakım sırasında patlama meydana geldi.
Taşkent - 20.01.2021
İSİB, 2021'in ilk sanal heyet organizasyonunu Özbekistan'a yapıyor
Özbekistan Sanal Heyet Organizasyonu, 25 Ocak tarihinde Türkiye Cumhuriyeti Taşkent Büyükelçisi Mehmet Süreyya Er, Taşkent Ticaret Müşaviri Abdullah Yavuz Türker, İSİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şanal, İSİB Yönetim Kurulu Üyesi ve Heyet Başkanı Levent Aydın ile heyet katılımcısı firmaların temsilcilerinin katılacağı bir bilgilendirme toplantısı ile başlayacak.
Taşkent - 15.01.2021
Özbekistan ile Tacikistan arasındaki uçak seferleri 9 ay sonra yeniden başladı
Tacikistan Sivil Havacılık Ajansı Genel Müdürü İkram Subhanzade, bölge ülkelerinde ilk Kovid-19 vakalarının görülmesi üzerine Mart 2020'den itibaren geçici olarak askıya alınan Taşkent ile Duşanbe arasındaki uçak seferlerinin, iki ülkenin koronavirüsle mücadele komisyonlarının kararları doğrultusunda yeniden başlatıldığını bildirdi.
Taşkent - 13.01.2021
Türkiye, Özbekistan'da en çok şirket kuran ülke oldu
Yabancı sermayeli şirketler en çok ülkenin Taşkent, Semerkant ve Surhanderya bölgelerinde kurulurken, yabancı iş adamları en fazla sanayi, ticaret, inşaat ve tarım sektörlerine yatırımda bulundu.
Taşkent - 11.01.2021
Konya Bilim Merkezi'nde "Fosil-Taş-Mineral Sergisi" açıldı
Açıklamada, sergide, Taşkent ve Hadim'in çeşitli bölgelerinde yapılan arazi çalışmaları neticesinde milyonlarca yıl önce bu bölgelerde yaşamış deniz canlılarının fosil örnekleri ve Türkiye'nin farklı bölgelerinden elde edilen denizel fosil türleri yer aldığı ifade edildi.
Taşkent - 29.12.2020
Eskişehir Şeker Fabrikası 1 milyon 750 bin ton şeker pancarı aldı
Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası, 1 milyon 750 bin ton pancar tesellümüyle önemli bir rakama imza attı.
Taşkent - 28.12.2020
Özbekistan'da Türk sermayeli ilk kuyumculuk fabrikası faaliyete geçti
Türk işadamı Fatih Küçükkılıç'ın Özbek ortaklarıyla kurduğu kuyumculuk fabrikasının açılış töreni Taşkent'te düzenlendi.
Taşkent - 17.12.2020
"Yeni Bir Rönesans'ın Temeli Olarak Özbekistan'ın Kültür Mirası" 4. Uluslararası Kongresi
Başkent Taşkent'te, Özbekistan'ın Kültürel Mirasını İnceleme, Koruma ve Teşvik Dünya Topluluğu'nun ev sahipliğinde düzenlenen etkinliğe, 40 ülkeden 300'ün üzerinde bilim insanı, devlet yetkilisi, uluslararası ve kamu kuruluşlarının temsilcileri ile uzmanlar katıldı.
Taşkent - 11.12.2020
Özbekistan, Avrasya Ekonomik Birliği gözlemci üyesi oldu
11 Aralık'ta Belarus liderliğinde video konferans yoluyla düzenlenen Avrasya Ekonomik Birliği (AEB) bünyesindeki Yüksek Avrasya Ekonomik Konseyi toplantısında Özbekistan ve Küba'nın, Avrasya Ekonomik Birliği gözlemci üyeleri olmaları onaylandı.
Taşkent - 08.12.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, büyükelçilik görevlerini tebliğ etti
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bazı büyükelçilerin yeni büyükelçilik ve daimi temsilcilik görevlerini tebliğ etti.
Taşkent - 08.12.2020
Özbekistan, Suriye'den 25 kadın ve 73 çocuğu tahliye etti
Suriye'deki terörist kamplarında bulunan 98 Özbekistan vatandaşı tahliye edildi.
Taşkent - 08.12.2020
Özbekistan'da Anayasa günü dolayısıyla 104 mahkum affedildi
Özbekistan Cumhurbaşkanı Şavkat Mirziyoyev'in imzaladığı kararnameyle, 8 Aralık-Özbekistan Anayasası'nın kabul edilişinin 28. yıl dönümü dolayısıyla 104 mahkum affedildi.
Taşkent - 07.12.2020
4 katlı apartmanın çatı katı alevlere teslim oldu
Edinilen bilgiye göre olay Yeşil mahalle Taşkent Caddesi Gül Sokak'ta meydana geldi.
Taşkent - 04.12.2020
Seattle Türk Film Festivali bu yıl çevrimiçi yapılacak
'OVACIK' Yönetmenliğini Ayşegül Selenga Taşkent ve Delizzia Flaccavento'nun birlikte yaptığı 'Ovacık', 'Komünist Başkan' olarak tanınan Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun alternatif yönetim şeklini ülke sınırları dışına taşımayı ve özellikle Amerika'daki izleyici ile buluşturmayı amaçlıyor.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Taşkent Haber, Taşkent Son Dakika Haberleri - Haberler - Taşkent haber sayfamızda Taşkent haberleri okuyabilir, Taşkent son dakika haberleri ve güncel Taşkent gelişmelerini görebilirsiniz. Judoda Taşkent Grand Slam müsabakaları 5-7 Mart tarihlerinde yapılac
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 17:56:57. #1.14#
title