Tacikistan Haberleri

Tacikistan haber, Tacikistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Tacikistan - Bugün
İran ile Tacikistan arasında iş birliği anlaşmaları imzalandı
İran ile Tacikistan arasında 6 işbirliği mutabakat zaptı ve bir anlaşma ve gümrük işbirliği teknik protokolü imzalandı.
Tacikistan - Dün
Pakistan, kapsayıcı Afgan hükümeti için Taliban ile diyalog başlattı
Başbakan Han, Twitter'dan yaptığı açıklamada, Afganistan'ın komşularıyla Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de yaptıkları görüşmeler ve özellikle Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman ile yaptığı uzun toplantı sonrası Afganistan'da aralarında Taciklerin, Hazaraların ve Özbeklerin bulunduğu kapsayıcı bir hükümet için Taliban ile diyalog başlattığını duyurdu.
Tacikistan - 17.09.2021
Çin Devlet Başkanı Şi, Şanghay İşbirliği Örgütü Devlet Başkanları Zirvesi'nde konuştu Açıklaması
Şinhua ajansına göre Şi, Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman'ın ev sahipliğinde, başkent Duşanbe'de düzenlenen Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Devlet Başkanları Zirvesi'ne video konferans aracılığıyla katıldı.
Tacikistan - 17.09.2021
Hindistan, uluslararası toplumu Afganistan'ın terörizm için kullanılmamasını sağlamaya çağırdı
Hindustan Times'ın haberine göre, Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de Şangay İşbirliği Örgütünün (ŞİÖ) Devlet Başkanları Zirvesi'nde konuşan Modi, Afganistan topraklarından kaynaklanan herhangi bir terörizme karşı koymak için ŞİÖ üyelerine teröre karşı sıfır tolerans ilkesine dayalı "katı ve ortak normlar" geliştirme çağrısında bulundu.
Tacikistan - 17.09.2021
Pakistan'dan Taliban'a kapsayıcı hükümet çağrısı
Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de Şangay İşbirliği Örgütünün (ŞİÖ) Devlet Başkanları Zirvesi'nde konuşan Han, önceki Afgan hükümetinin ani değişimi, Taliban'ın ülkedeki kontrolü ele alması ve yabancı güçlerin ülkeden çekilmesiyle Afganistan'da yeni gerçekliğin oluştuğunu söyledi.
Tacikistan - 17.09.2021
Orta Asya liderleri Taşkent'teki ortak zirvede Afganistan'daki insani krize dikkati çekti
Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman'ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev, Pakistan Başbakan İmran Han, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Belarus Cumhurbaşkanı Aleksandr Lukaşenko ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan yer aldı.
Tacikistan - 17.09.2021
Şanghay İşbirliği Örgütü Dönem Başkanlığı Özbekistan'a geçti
Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de gerçekleştirilen Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) toplantısında Özbekistan, Tacikistan'dan Örgüt Dönem Başkanlığını devraldı.
Tacikistan - 17.09.2021
Son dakika... İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, ülkesinin ŞİÖ'ye tam üyeliğini değerlendirdi Açıklaması
Öte yandan Abdullahiyan, Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de düzenlenen ŞİÖ Devlet Başkanları Zirvesi sırasında Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bir araya geldiğini ve Moskova yönetimine Tahran'ın Şanghay İşbirliği Örgütüne daimi üyelik sürecinde verdiği destek için teşekkür ettiğini aktardı.
Tacikistan - 17.09.2021
Putin, Afganistan'ın inşasında harcamaların çoğunu ABD ve NATO ülkelerinin üstlenmesi gerektiğini söyledi
Putin, Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de düzenlenen Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) ve Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) ortak toplantısına çevrim içi katılarak Afganistan konusunda değerlendirmelerde bulundu.
Tacikistan - 17.09.2021
İran, Şanghay İşbirliği Örgütüne tam üye olarak kabul edildi
Reisi, Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de düzenlenen ŞİÖ 21.
Tacikistan - 17.09.2021
İran, Şangay İşbirliği Örgütü'ne tam üye olarak kabul edildi
İran, Tacikistan'ın Duşanbe kentinde düzenlenen 21.
Tacikistan - 16.09.2021
İran Cumhurbaşkanı Reisi: "Komşu ülkelerle ilişkilerin güçlendirilmesi İran'ın temel önceliklerindendir"
İran resmi ajansı IRNA'nın haberine göre, Reisi, Şangay İşbirliği Örgütü'nün (ŞİÖ) Devlet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'ye hareketinden önce havalimanında basın toplantısı düzenledi.
Tacikistan - 15.09.2021
Rusya, Afganistan'da Taliban yönetimi ile Orta Asya'dan gelebilecek risklere karşı temasta
Lavrov, Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü Dışişleri ve Savunma Bakanları toplantısı sonrasında Rus basınına açıklamalarda bulundu.
Tacikistan - 14.09.2021
AB Yüksek Temsilcisi Borrell: Taliban'ı tanımasak da ilişki kurmalıyız
Borrell, bölgesel çabalar kapsamında Tacikistan, Türkiye, Rusya, Suudi Arabistan, Katar, Çin gibi ülkeleri de hesaba katmak gerektiğinin altını çizdi.
Tacikistan - 14.09.2021
Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü ve Şanghay İşbirliği Örgütü "Afganistan" gündemiyle toplanacak
Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'de 16-17 Eylül'de Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman'ın ev sahipliğinde yapılacak toplantıların ana gündem maddesi Afganistan'daki gelişmeler olacak.
Tacikistan - 14.09.2021
Rusya Devlet Başkanı Putin, Kovid-19 nedeniyle kendini izolasyona aldı
Kremlin'den yapılan açıklamada, Putin'in Tacikistan Cumhurbaşkanı İmamali Rahman ile telefon görüşmesi yaptığı bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Tacikistan Haberleri | Tacikistan Haber - Haberler - Tacikistan haberleri, son dakika tacikistan haber ve gelişmeleri burada. İran ile Tacikistan arasında iş birliği anlaşmaları imzalandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 04:44:59. #1.14#

title