Slovakya Haberleri

Slovakya haber, Slovakya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Slovakya - Dün
Avrupa'da düşük gelirli işçiler ısınamıyor
Bu durumun özellikle son 10 yılda AB üyesi Hırvatistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY), Litvanya, Slovakya, İspanya, İtalya, İrlanda, Hollanda, Lüksemburg ve Estonya'da daha da kötüleştiğine işaret edilen çalışmada, Avrupa genelinde yükselen elektrik fiyatlarının daha fazla sayıda çalışanı enerji yoksulluğuna sürüklediği kaydedildi.
Slovakya - 21.09.2021
İSFANBUL Tema Park HADO Avrupa Şampiyonası, 25 Eylül'de gerçekleştirilecek
Gün boyu büyük bir heyecanla sürecek İSFANBUL Tema Park HADO Avrupa Şampiyonası 2021'de Türkiye'nin yanı sıra Yunanistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Avusturya, Hollanda, Fransa, İspanya, İngiltere, Galler ve Türkiye özel konuk takımları İSFANBUL Tema Park'ta yarışacak.
Slovakya - 19.09.2021
Son dakika haberleri! Suriyeli savaş suçlusunun Avrupa'da istihbarat örgütlerinin yardımıyla yıllarca yaşadığı ortaya çıktı
Makaleyi kaleme alan Ben Taub, peşine düştüğü Halebi'nin Slovakya'da ya da Avusturya'da olduğunu düşünen insanlarla görüştüğünü belirtti.
Slovakya - 19.09.2021
Haftanın tarihine bakış
2018- Slovakya'da gerçekleştirilen Dünya Gençler Güreş Şampiyonası'nda Milli sporcu Arif Özen, serbest stil 86 kiloda altın madalya kazandı.
Slovakya - 16.09.2021
Futbol: UEFA Avrupa Konferans Ligi
UEFA Avrupa Konferans Ligi gruplarında ilk hafta maçları tamamlandı.
Slovakya - 16.09.2021
Trabzonspor'da planlar değişiyor
Bakasetas ve Hamsik dinlendi Trabzonspor'un iki önemli ismi Hamsik, Slovakya Milli Takımı'yla, Bakasetas ise Yunanistan Milli Takımı'yla Galatasaray maçı öncesi zorlu müsabakalar oynadı.
Slovakya - 15.09.2021
Papa Franciscus kürtajın cinayet olduğunu söyledi
Papa, Macaristan'ın başkenti Budapeşte ile Slovakya'yı kapsayan dış gezisinden dönüşünde uçakta seyahatini takip eden gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Slovakya - 13.09.2021
Rusya'nın dört şehrinden daha Türkiye ile hava yolu ulaşımı açılıyor
Söz konusu şehirlerden Mısır'a da uçuşların başlatılacağı bilgisine yer verilen açıklamada, Rusya'nın İspanya, Slovakya, Kenya ve Irak'la da uçuşları tekrar başlatma kararı aldığı belirtildi.
Slovakya - 12.09.2021
Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, Macaristan'da Efkaristiya Kongresinin kapanış ayinine katıldı
Papa Franciscus, Macaristan'daki temaslarının ardından Slovakya'ya 3 günlük ziyarette bulunacak.
Slovakya - 09.09.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Slovakya Sağlık Bakanı Vladimir Lengvarsky, yarından itibaren 5-11 yaş grubundakilerin de aşı olabileceğini açıkladı.
Slovakya - 09.09.2021
Son dakika haberi! Oppo, Orta ve Doğu Avrupa'daki bölgesel operasyonlarını duyurdu
Oppo açıklamasına göre, bölgesel operasyonların merkezi, Orta ve Doğu Avrupa Başkanı Johnny Zhang'in liderliğinde Polonya'nın Varşova şehri olmaya devam edecek. Oppo halihazırda CEE bölgesinde Çekya, Macaristan, Kazakistan, Moldova, Polonya, Romanya, Rusya, Slovakya, Türkiye, Ukrayna ve Özbekistan'da faaliyet gösteriyor ve bu ülkelerde 400 milyondan fazla kişiye ulaşıyor.
Slovakya - 08.09.2021
Slovakya'da 5 yaşından itibaren Kovid-19 aşısı olunabilecek
Slovakya Sağlık Bakanı Vladimir Lengvarsky, yarından itibaren 5-11 yaş aralığının da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olabileceğini açıkladı.
Slovakya - 08.09.2021
Göztepe'nin yeni teknik direktörü Nestor El Maestro oldu
Son olarak Suudi Arabistan'ın El Taawon takımında görev yapan 38 yaşındaki Sırp teknik adamın kariyerinde Spartak Trnava ile 2017-2018 sezonunda Slovakya Ligi şampiyonluğu bulunuyor.
Slovakya - 07.09.2021
Futbol: FIFA 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri
FIFA 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nin altıncı haftası, beş grupta oynanan maçlarla başladı.
Slovakya - 06.09.2021
Şenol Güneş, A Milli Takım'la 82. maçında
Şenol Güneş dönemi milli maçlar A Milli Futbol Takımı'nın Şenol Güneş yönetiminde yaptığı maçlar ve sonuçları şöyle: Tarih Yer Organizasyon Rakip Sonuç 04.09.2021 Cebelitarık Dünya Kupası Elemeleri Cebelitarık 3-0 01.09.2021 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Karadağ 2-2 20.06.2021 Bakü EURO 2020 İsviçre 1-3 16.06.2021 Bakü EURO 2020 Galler 0-2 11.06.2021 Roma EURO 2020 İtalya 0-3 03.06.2021 Paderborn Özel Moldova 2-0 31.05.2021 Antalya Özel Gine 0-0 27.05.2021 Antalya Özel Azerbaycan 2-1 30.03.2021 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Letonya 3-3 27.03.2021 Malaga Dünya Kupası Elemeleri Norveç 3-0 24.03.2021 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Hollanda 4-2 18.11.2020 Budapeşte UEFA Uluslar Ligi Macaristan 0-2 15.11.2020 İstanbul UEFA Uluslar Ligi Rusya 3-2 11.11.2020 İstanbul Özel Hırvatistan 3-3 14.10.2020 İstanbul UEFA Uluslar Ligi Sırbistan 2-2 11.10.2020 Moskova UEFA Uluslar Ligi Rusya 1-1 07.10.2020 Köln Özel Almanya 3-3 06.09.2020 Belgrad UEFA Uluslar Ligi Sırbistan 0-0 03.09.2020 Sivas UEFA Uluslar Ligi Macaristan 0-1 17.11.2019 Andorra Avrupa Şampiyonası Elemeleri Andorra 2-0 14.11.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri İzlanda 0-0 14.10.2019 Paris Avrupa Şampiyonası Elemeleri Fransa 1-1 11.10.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Arnavutluk 1-0 10.19.2019 Kişinev Avrupa Şampiyonası Elemeleri Moldova 4-0 07.09.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Andorra 1-0 11.06.2019 Reykjavik Avrupa Şampiyonası Elemeleri İzlanda 1-2 08.06.2019 Konya Avrupa Şampiyonası Elemeleri Fransa 2-0 02.06.2019 Antalya Özel Özbekistan 2-0 30.05.2019 Antalya Özel Yunanistan 2-1 25.03.2019 Eskişehir Avrupa Şampiyonası Elemeleri Moldova 4-0 22.03.2019 İşkodra Avrupa Şampiyonası Elemeleri Arnavutluk 2-0 18.02.2004 Adana Özel Danimarka 0-1 19.11.2003 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Letonya 2-2 15.11.2003 Riga Avrupa Şampiyonası Elemeleri Letonya 0-1 11.10.2003 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri İngiltere 0-0 09.09.2003 Dublin Özel İrlanda Cumhuriyeti 2-2 06.09.2003 Vaduz Avrupa Şampiyonası Elemeleri Liechtenstein 3-0 20.08.2003 Ankara Özel Moldova 2-0 28.06.2003 St.Etienne FIFA Konfederasyon Kupası Kolombiya 2-1 26.06.2003 Paris FIFA Konfederasyon Kupası Fransa 2-3 23.06.2003 St.Etienne FIFA Konfederasyon Kupası Brezilya 2-2 21.06.2003 Paris FIFA Konfederasyon Kupası Kamerun 0-1 19.06.2003 St.Etienne FIFA Konfederasyon Kupası ABD 2-1 11.06.2003 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Kuzey Makedonya 3-2 07.06.2003 Bratislava Avrupa Şampiyonası Elemeleri Slovakya 1-0 30.
Slovakya - 04.09.2021
Futbol: FIFA 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri
FIFA 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nin beşinci haftası beş grupta oynanan maçlarla başladı.
Slovakya - 03.09.2021
Şenol Güneş, A Milli Takım'la 81. maçında
Şenol Güneş dönemi milli maçlar A Milli Futbol Takımı'nın Şenol Güneş yönetiminde yaptığı maçlar ve sonuçları şöyle: Tarih Yer Organizasyon Rakip Sonuç 01.09.2021 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Karadağ 2-2 20.06.2021 Bakü EURO 2020 İsviçre 1-3 16.06.2021 Bakü EURO 2020 Galler 0-2 11.06.2021 Roma EURO 2020 İtalya 0-3 03.06.2021 Paderborn Özel Moldova 2-0 31.05.2021 Antalya Özel Gine 0-0 27.05.2021 Antalya Özel Azerbaycan 2-1 30.03.2021 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Letonya 3-3 27.03.2021 Malaga Dünya Kupası Elemeleri Norveç 3-0 24.03.2021 İstanbul Dünya Kupası Elemeleri Hollanda 4-2 18.11.2020 Budapeşte UEFA Uluslar Ligi Macaristan 0-2 15.11.2020 İstanbul UEFA Uluslar Ligi Rusya 3-2 11.11.2020 İstanbul Özel Hırvatistan 3-3 14.10.2020 İstanbul UEFA Uluslar Ligi Sırbistan 2-2 11.10.2020 Moskova UEFA Uluslar Ligi Rusya 1-1 07.10.2020 Köln Özel Almanya 3-3 06.09.2020 Belgrad UEFA Uluslar Ligi Sırbistan 0-0 03.09.2020 Sivas UEFA Uluslar Ligi Macaristan 0-1 17.11.2019 Andorra Avrupa Şampiyonası Elemeleri Andorra 2-0 14.11.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri İzlanda 0-0 14.10.2019 Paris Avrupa Şampiyonası Elemeleri Fransa 1-1 11.10.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Arnavutluk 1-0 10.19.2019 Kişinev Avrupa Şampiyonası Elemeleri Moldova 4-0 07.09.2019 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Andorra 1-0 11.06.2019 Reykjavik Avrupa Şampiyonası Elemeleri İzlanda 1-2 08.06.2019 Konya Avrupa Şampiyonası Elemeleri Fransa 2-0 02.06.2019 Antalya Özel Özbekistan 2-0 30.05.2019 Antalya Özel Yunanistan 2-1 25.03.2019 Eskişehir Avrupa Şampiyonası Elemeleri Moldova 4-0 22.03.2019 İşkodra Avrupa Şampiyonası Elemeleri Arnavutluk 2-0 18.02.2004 Adana Özel Danimarka 0-1 19.11.2003 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Letonya 2-2 15.11.2003 Riga Avrupa Şampiyonası Elemeleri Letonya 0-1 11.10.2003 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri İngiltere 0-0 09.09.2003 Dublin Özel İrlanda Cumhuriyeti 2-2 06.09.2003 Vaduz Avrupa Şampiyonası Elemeleri Liechtenstein 3-0 20.08.2003 Ankara Özel Moldova 2-0 28.06.2003 St.Etienne FIFA Konfederasyon Kupası Kolombiya 2-1 26.06.2003 Paris FIFA Konfederasyon Kupası Fransa 2-3 23.06.2003 St.Etienne FIFA Konfederasyon Kupası Brezilya 2-2 21.06.2003 Paris FIFA Konfederasyon Kupası Kamerun 0-1 19.06.2003 St.Etienne FIFA Konfederasyon Kupası ABD 2-1 11.06.2003 İstanbul Avrupa Şampiyonası Elemeleri Kuzey Makedonya 3-2 07.06.2003 Bratislava Avrupa Şampiyonası Elemeleri Slovakya 1-0 30.
Slovakya - 01.09.2021
TBMM Başkanı Şentop, Slovakya ve Özbekistan'ın milli günlerini kutladı
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Slovakya ve Özbekistan'ın milli günleri için kutlama mesajı gönderdi.
Slovakya - 31.08.2021
FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri'nde gruplar belirlendi
Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde maç takvimi şöyle: Birinci pencere maçları: 22-30 Kasım 2021 İkinci pencere maçları: 21 Şubat 2021-1 Mart 2022 Üçüncü pencere maçları: 27 Haziran-5 Temmuz 2022 Dördüncü pencere maçları: 22-30 Ağustos 2022 Beşinci pencere maçları: 7-15 Kasım 2022 Altıncı pencere maçları: 20-28 Şubat 2023 Kıtalara göre grup eşleşmeleri Dünya Kupası Elemeleri'nde gruplar şöyle: Avrupa A Grubu: Sırbistan, Slovakya, Belçika, Letonya.
Slovakya - 31.08.2021
A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri'ndeki rakipleri belli oldu
Filipinler, Japonya ve Endonezya'nın ev sahipliğinde 25 Ağustos-10 Eylül 2023 tarihleri arasında düzenlenecek FIBA 2023 Dünya Kupası'nda Eleme Turu'nun kura çekimi İsviçre'de Patrick Baumann Basketbol Evi'nde gerçekleştirildi.
Slovakya - 31.08.2021
A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın rakipleri belli oldu
Kura çekiminin ardından oluşan gruplar şu şekilde: A Grubu: Sırbistan, Letonya, Belçika, Slovakya B Grubu: TÜRKİYE, Yunanistan, Büyük Britanya, Belarus C Grubu: Slovenya, Hırvatistan, Finlandiya, İsveç D Grubu: Almanya, Polonya, İsrail, Estonya E Grubu: Fransa, Karadağ, Macaristan, Portekiz F Grubu: Litvanya, Çekya, Bosna Hersek, Bulgaristan G Grubu: İspanya, Ukrayna, Gürcistan, Kuzey Makedonya H Grubu: İtalya, Rusya, Hollanda, İzlanda FIBA'nın açıkladığı formata göre gruplarında ilk üç sırayı alan takımlar bir üst tura yükselecek.
title