Şarköy Haberleri

Şarköy haber, Şarköy son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Şarköy 30.5.2020
Uçmakdere "gökyüzüyle buluşmak" isteyen paraşütçüleri bekliyor
Denizin ve yeşilin bir arada olduğu Şarköy ilçesi Uçmakdere Mahallesi, Kovid-19 salgını nedeniyle iki ayı aşkın süredir sessizliğe büründü.
Şarköy 27.5.2020
Sanal söyleşide Saros Körfezi konuşuldu
Sağlık yönünden bakılıyor. Günümüzdeki anlayışla denize girme ve güneşlenme 1920'li yıllarla birlikte başlıyor ve asıl global patlama hava yolu taşımacılığının gelişmesiyle oluyor. 1950'li yıllardan sonra dünyada deniz turizmi gelişmeye başlıyor. Türkiye'de de ilk olarak İstanbul'da 1850'li yıllarda denize girme kültürü başlıyor." İstanbul'un nüfusunun artmasıyla kentteki deniz turizmi hareketliliğinin Trakya'ya doğru kaydığını da anlatan Sevgi, "İstanbul'da yaşayanlar, şehir kalabalıklaştıkça şehirden uzak yerlerdeki deniz kıyılarına gitmeye başlıyor. 1960'lardan itibaren Tekirdağ ve Silivri'ye doğru yazlıklar yapılıyor. Trakya'da yaşayanlar da bu deniz turizmi hareketliliğini görünce başta Şarköy ve Saros Körfezi olmak üzere yazlıklar yapmaya başlıyorlar.
Şarköy 20.5.2020
Çokal Barajı'nda çok sayıda ölü balık kıyıya vurdu
Tekirdağ'ın Şarköy ve Malkara, Çanakkale'nin de Gelibolu ilçesine sınırları bulunan Çokal Barajı göletinde, çok sayıda ölü balık kıyıya vurdu.
Şarköy 20.5.2020
Tekirdağ'ın Çokal Barajı'nda balık ölümleri
TEKİRDAĞ'ın Malkara ile Şarköy ilçeleri arasında 'Trakya'nın GAP'ı' olarak nitelendirilen Çokal Barajı'nda binlerce balığın kıyıya vurması, bölgede yaşayanları tedirgin etti.
RESİMLERLE GÜNDEMİ
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Tekirdağ'da cumhuriyet dönemine ait traktör bakımı yapılarak meydana konuldu
Tekirdağ'da cumhuriyet dönemine ait traktör bakımı yapılarak meydana konuldu
Çerkezköy Milli Eğitim Müdürlüğü okullara maske ve dezenfektan gönderdi
Çerkezköy Milli Eğitim Müdürlüğü okullara maske ve dezenfektan gönderdi
Çerkezköy Milli Eğitim Müdürlüğü okullara maske ve dezenfektan gönderdi
Çorlu'da sağanak etkili oldu
Çorlu'da sağanak etkili oldu
Çorlu'da sağanak etkili oldu
Çorlu'da sağanak etkili oldu
Çorlu'da sağanak etkili oldu
Çorlu'da sağanak etkili oldu
Tekirdağ'da arazide bulunan karaca yavrusu ve puhu tedaviye alındı
Şarköy 19.5.2020
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlanıyor
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Şarköy ilçesinde tören düzenlendi.
Şarköy 11.5.2020
Marmara Denizi yine turuncuya büründü
Marmara Denizi yine turuncuya büründü TEKİRDAĞ - Tekirdağ'ın şehir merkezinde kıyı sahil şeridi turuncu renge boyandı. Turuncu renk drone ile havadan görüntülendi. Marmara Denizine kıyısı bulunan Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçe sahili turuncu renge boyandı. Denizin turuncu renge boyanmadı kimi vatandaşlar tarafından merak konusu olurken, her yıl bu aylarda denizde planktonların çoğalması nedeniyle turuncu rengin oluştuğu biliniyor. Aynı bölgede geçtiğimiz haftalarda da yoğun şekilde turuncu renk meydana gelmişti. Denizin turuncu renge boyanması drone ile havadan da görüntülendi. Paniğe gerek yok Turuncu renk ile ilgili uzmanlardan yapılan açıklamada ilkbahar ve yaz mevsiminde bütün doğada olduğu gibi denizde de uyanışın başladığı ifade edilerek, "Bazı canlılar bu uyanıştan nasibini alarak çoğalır. Plankton denilen biyolojik canlı, çoğalma sırasında kendi içerisinde patlama yaşar. Bu patlamaya bağlı olarak da planktonun türüne göre deniz turuncu, kahverengi, yeşil ve kırmızı renklerine boyanır. Planktonun aşırı biçimde çoğalmasına bağlı kıyı şeridi boyunca renkler oluşur. Çünkü bu canlının içerisinde renk hücreleri vardır. Bu renklenme Tekirdağ'ın Şarköy ve Hoşköy sahillerinden başlayıp, oradan itibaren kıyı şeridinden Marmara'nın içlerine doğru gider.
Şarköy 9.5.2020
Evden çıkamayan çocuklara muhtardan kitap desteği
Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan 20 yaş altındaki çocuklar mahalle muhtarının dağıttığı kitapları okuyarak, boş vakitlerini geçiriyor.
Şarköy 30.4.2020
Kütüphaneler Daire Başkanı Ahmet Aldemir Türkiye'nin 2023 kütüphane vizyonunu anlattı
Havalimanı kütüphaneleri yaygınlaşacak Aldemir, "Bebek Kütüphaneleri" ve "Havalimanı Kütüphaneleri" projelerine de ilişkin şu bilgileri verdi: "Çocuk Kütüphaneleri Sempozyumu'nda ortaya çıkan, ilkini Karabük'te açtığımız bebek kütüphanesinin ilk müstakilini Tokat'ta açtık. Akabinde Şarköy'de, Bitlis'te açtık.
Şarköy 22.4.2020
Trakya Üniversitesinden tıbbi ekipman üretmek isteyenlere destek
"Şarköy'den bizimle iletişime geçen, sürece Çorlu'daki dostlarını da dahil ederek destek sunmak istediklerini belirten Biyomedikal Teknikeri Hamit Göymen, 3D yazıcılar aracılığıyla üretebilecekleri ekipmanlar için kaynak kodların paylaşımı talebinde bulundu.
Şarköy 17.4.2020
Din görevlileri "can dostlar" için sokaklara mama bıraktı
Şarköy İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Şarköy Şubesi'nde din görevlileri, sokak hayvanlarını besleme noktalarına mama bırakıyor.
Şarköy 17.4.2020
Tekirdağ'da din görevlileri "can dostlar" için sokaklara mama bıraktı
Şarköy İlçe Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Şarköy Şubesi'nde din görevlileri, sokak hayvanlarını besleme noktalarına mama bırakıyor.
İmsak03:37
Öğle13:13
İkindi17:12
Akşam20:43
Yatsı22:30
Şu an buradasınız: Şarköy Haber, Şarköy Son Dakika Haberleri - Haberler - Şarköy haber sayfamızda Şarköy haberleri okuyabilir, Şarköy son dakika haberleri ve güncel Şarköy gelişmelerini görebilirsiniz. Uçmakdere gökyüzüyle buluşmak isteyen paraşütçüleri bekliyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.6.2020 11:55:24. #1.15#
title