Pınarhisar Haberleri

Pınarhisar haber, Pınarhisar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Pınarhisar - 14.04.2021
Temizlik malzemelerinden çıkan gazdan zehirlenen kişi hastanelik oldu
Alınan bilgiye göre, Pınarhisar ilçesine bağlı Kaynarca beldesinde H.
Pınarhisar - 11.04.2021
Kırklareli'nden kısa kısa
Pınarhisar Kaymakamı Mehmet Kılıç ile Belediye Başkanı İhsan Talay, Türk Polis Teşkilatının 176. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla İlçe Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret etti.
Pınarhisar - 25.03.2021
Kırklareli'nden kısa kısa
Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, eski otel binasının iş merkezine dönüştürüleceğini bildirdi.
Pınarhisar - 22.02.2021
Kırklareli'nde asayiş
Yüksekten düşen kişi yaralandı Pınarhisar ilçesinde yüksekten düşerek yaralanan kişi tedavi altına alındı.
Pınarhisar - 09.02.2021
Kırklareli'nden kısa kısa
Başkan Talay'dan esnafa ziyaret Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, esnafı ziyaret etti.
Pınarhisar - 06.01.2021
Kırklareli'nden kısa kısa
TREDAŞ'tan yapılan açıklamada, bakım ve onarım çalışmaları kapsamında, Pınarhisar ilçesinin Tozaklı, Cevizköy, Sütlüce, Pehlivanköy ilçesinin Doğanca, Vize ilçesinin Pazarlı, Çavuşköy, Develi, Sofular, Evrencik köyleri ile ilçeye bağlı Devlet, Evren, Gazi, Kale, Namık Kemal, Mehmet Akif mahallelerine 7 Ocak Perşembe günü enerji verilmeyecek.
Pınarhisar - 05.01.2021
Kırklareli'nden kısa kısa
Pınarhisar Belediyesince "Hoşgeldin Bebek Projesi" çalışmaları sürüyor.
Pınarhisar - 04.01.2021
Son dakika haberi... Kırklareli'nde Kovid-19 tedbirlerine uymayan 71 kişiye 223 bin 650 lira ceza verildi
Ekipler Demirköy, Pınarhisar, Lüleburgaz ile Vize ilçelerine bağlı köy ve beldelerde denetim gerçekleştiren ekipler, maske takılması ve sosyal mesafe kuralına uyulması yönünde anonslarla uyarıda bulunuyor.
Pınarhisar - 01.01.2021
Kırklareli'nden kısa kısa
Haydar Baba Türbesi restore ediliyor Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, restorasyon çalışmalarını inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.
Pınarhisar - 29.12.2020
Kırklareli'nde tedbirlere uymayan 15 kişiye 47 bin 250 lira ceza
İl jandarma ekipleri, kentteki sorumluluk alanlarında vatandaşlara maske takılması ve sosyal mesafe kuralına uyulması yönünde anonslu uyarıda bulunuyor. İl jandarma ekiplerince, Lüleburgaz, Vize, Pınarhisar ve Babaeski ilçelerine bağlı köy ve beldelerde denetimler sırasında uyarılara rağmen maske takmayan, sosyal mesafe kuralına uymayan 15 kişiye 47 bin 250 lira cezai işlem uygulandı.
Pınarhisar - 28.12.2020
Kırklareli'nde Kovid-19 tedbirlerine uymayan 15 kişiye 47 bin 250 lira ceza
Lüleburgaz, Vize, Pınarhisar ve Babaeski ilçelerine bağlı köy ve beldelerde denetimlerini gerçekleştiren ekipler, vatandaşlara maske takılması ve sosyal mesafe kuralına uyulması yönünde anonslu uyarıda bulunuyor.
Pınarhisar - 24.12.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Pınarhisar Belediyesi, ilçeye bağlı köylerde altyapı çalışması gerçekleştirdi.
Pınarhisar - 22.12.2020
Kırklareli'nde tedbirlere uymayan 21 kişiye 59 bin 400 lira ceza
Kırklareli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Lüleburgaz, Babaeski, Pınarhisar, Kofçaz ve Vize ilçelerine bağlı belde ve köylerde maske ve mesafe kuralına uymayan 21 kişiye toplamda 59 bin 400 lira para cezası kesildi.
Pınarhisar - 21.12.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Kovid-19 tedbirleri Pınarhisar ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri sürüyor.
Pınarhisar - 20.12.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, vatandaşlarla bir araya geldi.
Pınarhisar - 16.12.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, esnafı ziyaret etti.
Pınarhisar - 15.12.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Pınarhisar'da kan bağışı kampanyası düzenlenecek.
Pınarhisar - 13.12.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Okullara hijyen malzemesi Pınarhisar'da okullara hijyen malzemeleri dağıtıldı.
Pınarhisar - 07.12.2020
Son dakika haber: Pınarhisar Belediyesinden iş yeri kapanan esnafa kira desteği
Son dakika haberlerine göre Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında dükkanlarını kapatmak zorunda kalan belediyeye ait iş yerlerindeki esnaftan aralık ayında kira alınmayacağını bildirdi.
Pınarhisar - 06.12.2020
Pınarhisar'da "Hoşgeldin Bebek Projesi"
Pınarhisar Belediyesince "Hoşgeldin Bebek Projesi" yürütülüyor.
Pınarhisar - 06.12.2020
Kırklareli'nde Kovid-19 hastalarına "C vitamini destek paketi" dağıtılıyor
Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarına "C vitamini destek paketi" dağıtılıyor.
Pınarhisar - 02.12.2020
Son dakika haberleri... Kırklareli'nde Kovid-19 tedbirlerine uymayan 17 kişiye 37 bin 800 lira ceza yazıldı
Lüleburgaz, Demirköy, Pınarhisar, Kofçaz ve Vize ilçelerine bağlı köy ve beldelerde denetim gerçekleştiren ekipler, maske takılması ve sosyal mesafe kuralına uyulması yönünde anonslarla uyarıda bulunuyor.
Pınarhisar - 01.12.2020
Kırklareli'nde karantinada olması gereken 6 kişi trafik ve asayiş uygulamasında yakalandı
İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Pınarhisar, Demirköy ve Vize ilçelerinde oluşturdukları denetim alanlarında sürücü ve yolcuların HES kodu sorgulamasını yapıyor.
Pınarhisar - 01.12.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Doğalgaz çalışmaları Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay, ikinci etap doğalgaz çalışmalarının başladığını bildirdi.
Pınarhisar - 30.11.2020
Şair ve yazar Şeref Akbaba: "Alaaddin Soykan şiirlerini Ay Vakti'ne emanet etmişti" (1)
Ay Vakti Dergisi Genel Yayın Yönetmeni şair ve yazar Şeref Akbaba, 21 kasımda vefat eden şair Alaaddin Soykan'a ilişkin, "Alaaddin Soykan'ın vefatı biraz hüzünlü oldu. Dergimizde Alaaddin Soykan'la röportaj yapamadık. Şiiri öne çıkan bir insandı. Ben de 'Çağdaş Yunus Emre'yi ahirete yolcu ettik' diye bir başlık atmıştım vefatından sonra. 'Alaaddin Soykan şiiri Yunus Emre'nin bugünkü izdüşümü müdür?' diye çok soran oldu. Bugünkü Türkçeyle, dille ve felsefeyle örtüşen dizeleri Alaaddin Soykan'da buluyoruz." dedi. Akbaba, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Ay Vakti dergisinin 21 yıllık yolculuğunu, şair Alaaddin Soykan'la yaşadığı anıları ve Soykan'ın edebi yönünü anlattı. Edebiyat dergiciliğinin önemine değinen Akbaba, "Bir aşk, bir sevda, bir ocak... Hem kendimizi hem de birlikte olduğumuz genç kuşakları daha ilerilere taşıyalım, onların kabiliyet alanlarını bu ocakta pişirelim, bir insanın elinden tutalım, o da bir neslin elinden tutsun istedik. Okumalarımızdan, takip ettiklerimizden, biriktirdiklerimizden hareketle Ay Vakti doğdu. Bizim de içinde bulunduğumuz, öncülük yaptığımız bir düşünce, kültür ve edebiyat dergisi olarak bugün de devam ediyor." ifadelerini kullandı. Akbaba, Ay Vakti'nin Büyük Doğu, Diriliş, Edebiyat ve Aylık Dergi'nin açtığı yolda ilerlediğini vurgulayarak, edebiyat dergilerini eli kalem tutanların kabiliyetleriyle yöneldiği ocaklar şeklinde gördüğünü dile getirdi. "Çağdaş Yunus Emre'yi ahirete yolcu ettik" Soykan'ın şiirlerini mektup yazarak gönderdiğini aktaran Şeref Akbaba, şu bilgiyi verdi: "Bir gün Alaaddin Soykan bana postayla şiirler gönderdi. Bir baktım sarı bir zarfla şiirleri gelmiş. 6 tane şiir, bir de mektup yazmış. Peyderpey, senede 5-6 tane şiir gönderirdi. O mektuplardan biri acı bir mektuptu. Mektupta diyor ki: 'Şiirlerimi sana emanet ediyorum. Belki siz bu şiirlerimi yayınlarken ben hayatta olmayacağım. Bunları yayınla.' Tabii uzun yıllar geçti. Kendisini öyle hissetmiş, hastanede de ziyaret ettim. Biz de şiirlerini yayınladık." Akbaba, yıllar sonra Kırklareli Üniversitesi Pınarhisar Meslek Yüksekokulu'nda göreve başlayınca Alaaddin Soykan'la yollarının tekrar kesiştiğine dikkati çekerek, pandemi dönemine kadar üniversiteden akademisyen arkadaşlarıyla Soykan'ı sık sık ziyaret ettiklerini söyledi.
Pınarhisar - 28.11.2020
Kırklareli'nde Kovid-19 tedbirlerine uymayan 7 kişiye 13 bin 50 lira ceza yazıldı
Pınarhisar ile Vize ilçelerine bağlı köy ve beldelerde denetim gerçekleştiren ekipler, maske takılması ve sosyal mesafe kuralına uyulması yönünde anonslarla uyarıda bulunuyor.
Pınarhisar - 28.11.2020
Korona virüs tedbirlerine uymayanlara ceza yağdı
Kırklareli'nin Pınarhisar İlçesine bağlı Çayırdere Köyünde ise C.
Pınarhisar - 26.11.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Pınarhisar Belediye Başkanı İhsan Talay ve Tekirdağ Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin'i makamında kabul etti.
Pınarhisar - 21.11.2020
Şair Alaaddin Soykan hayatını kaybetti
Şair ve yazar Arif Dülger, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Alaaddin Soykan'ın kuytu kelimelerin usul sesli şairi olduğuna dikkati çekerek, "Cüzdanında para yerine sayfa sayfa şiirler taşıdı hayatı boyunca. 1943'te, Pınarhisar İlçesine bağlı Kurudere köyünde başlayıp, hafızlık talimiyle İstanbul Gaziosmanpaşa'da, askerlikle Ankara'da, memuriyetle Kırklareli'nin bazı ilçelerinde, zaman zaman bozulan sağlığıyla Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde devam eden garip ve çileli bir hayatı oldu.
Pınarhisar - 20.11.2020
BİK Tekirdağ Müdürü Karakaya'dan Kırklareli'ndeki gazete ve kurumlara ziyaret
İkinci gün programına Vize ilçesiyle başlayan Karakaya, Vize Haber Gazetesi'ne gerçekleştirdiği ziyaret sonrası Vize Kaymakamı Elif Canan Tuncer'i makamında ziyaret etti. Vize ilçesinden sonra Pınarhisar ilçesine geçen Karakaya, burada da Pınarhisar gazetesine ziyarette bulundu.
Pınarhisar - 19.11.2020
Süleymanpaşa Belediyesinden ihtiyaç sahibi ailelere yardım
Hayır Çarşısında dar gelirli ailelerin çocukları ile öksüz ve yetimlerin ihtiyaçlarını karşılamak için çalıştıklarını bildiren Yüksel, "İhtiyaç sahibi ailelerin çağrı merkezini arayarak bildirmeleri halinde ekiplerimiz, çocuklarımızın kıyafetlerini bizzat teslim edeceklerdir. Soğuk kış aylarında çocuklarımız üşümesin diye başlattığımız kıyafet yardımı kampanyasına katkı sağlayan Pınarhisar Belediye Başkanımız İhsan Talay kardeşime ve tüm vatandaşlarımıza destekleri için sonsuz teşekkürlerimi sunarım.
Pınarhisar - 19.11.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Pınarhisar ilçesinde doğal gaz kullanımına başlandı.
Pınarhisar - 17.11.2020
Çaldıkları elektrik direkleriyle yakalandılar
Kırklareli'nin Pınarhisar ilçesinde bir çiftlikten çalınan elektrik direkleri jandarmanın çalışması ile bulunup sahibine teslim edildi.
Pınarhisar - 17.11.2020
Kırklareli'nden kısa kısa
Pınarhisar'da doğal gaz çalışmaları sürüyor.
Pınarhisar - 14.11.2020
Kırklareli'nde Kovid-19 tedbirlerine uymayan 12 kişiye 24 bin 300 lira ceza
Pınarhisar, Lüleburgaz, Babaeski ve Vize ilçelerine bağlı köy ve beldelerde denetimlerini gerçekleştiren ekipler, maske takılması ve sosyal mesafe kuralına uyulması yönünde anonslu uyarıda bulunuyor.
Pınarhisar - 08.11.2020
Pınarhisar'ın kurtuluşunun 98. yıl dönümü
Pınarhisar'ın kurtuluşunun 98. yıl dönümü törenle kutlandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Pınarhisar Haberleri | Pınarhisar Haber - Haberler - Pınarhisar haberleri, son dakika pınarhisar haber ve gelişmeleri burada. Temizlik malzemelerinden çıkan gazdan zehirlenen kişi hastanelik oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.4.2021 17:29:41. #1.16#

title