MİTHAT SANCAR HABERLERİ

Mithat Sancar haber, Mithat Sancar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mithat Sancar

Mithat Sancar

Doğum Yeri Mardin / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1963 - ...

Mithat Sancar Kimdir ?

Mithat Sancar, 1963 yılında Mardin'in Nusaybin ilçesinde doğmuştur. Diyarbakır Öğretmen Lisesinden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Ardından aynı üniversitede “Temel Hakların Yorumu’’ konulu teziyle 1995 yılında doktorasını verdi. 1999 yılında da ‘‘Hukuk Devleti’’ konulu teziyle de Doçent oldu. 2007 yılında profesör olmuştur.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mithat Sancar - 18.10.2020
HDP'nin 8. kuruluş yıl dönümü kutlama etkinliği
Bostancı Gösteri Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar ile partililer ve davetliler katıldı.
Mithat Sancar - 13.10.2020
HDP Eş Genel başkanlarından İsveç Dışişleri Bakanı Linde'ye ziyaret
HDP Eş Genel başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde ile görüştü.
Mithat Sancar - 13.10.2020
Sancar, HDP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, "Kobani protestoları bahanesiyle yürütülen soruşturma, tepeden tırnağa yalan üzerine kurulmuştur ve her gün yeniden ve daha da berbat yalanlarla genişletiliyor.
Mithat Sancar - 1.10.2020
Yeni Yasama Yılı başladı
Liderlerden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli salonda hazır bulunurken, HDP Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan açılışta yer almadı.
Mithat Sancar - 25.9.2020
Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanı Sancar'ı aradı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Kobani eylemleri soruşturmasına ilişkin HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ı arayarak dayanışma mesajını ilettiği bildirildi.
Mithat Sancar - 25.9.2020
HDP Eş Genel Başkanı Sancar'dan Kobani eylemleri soruşturmasına ilişkin basın toplantısı
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Kobani eylemlerinde HDP'nin sorumluluğunun bulunmadığını savundu.
Mithat Sancar - 6.9.2020
HDP Eş Genel Başkanı Sancar'dan Sakarya'daki tarım işçilerine geçmiş olsun telefonu
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Sakarya'daki tarım işçilerine "geçmiş olsun" dileklerini iletti.
Mithat Sancar - 31.8.2020
HDP Eş Genel Başkanları Buldan ve Sancar'dan, "Barışa Çağrı Deklarasyonu" Açıklaması
HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar, HDP tarafından hazırlanan, "Barışa Çağrı" başlığıyla bir deklarasyon açıkladı.
Mithat Sancar - 11.8.2020
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan HDP Eş Genel Başkanı Sancar'a başsağlığı telefonu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kardeşi Ayşe Sancar'ı kaybeden HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ı telefonla aradı.
Mithat Sancar - 11.8.2020
Kılıçdaroğlu'ndan HDP Eş Genel Başkanı Sancar'a başsağlığı telefonu
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hayatını kaybeden Ayşe Sancar'ın ağabeyi HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ı telefonla arayarak başsağlığı diledi.
Mithat Sancar - 22.7.2020
HDP'li Sancar'dan Tuma Çelik açıklaması
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Mardin Milletvekili Tuma Çelik'in bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla ilgili, "Elbette bizde kadının beyanı esastır ilkesi tartışmasız geçerli.
Mithat Sancar - 21.7.2020
TÜSİAD heyetinden HDP'ye ziyaret
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Simone Kaslowski ve beraberindeki heyet, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ı ziyaret etti.
Mithat Sancar - 7.7.2020
Meclis yeni başkanını seçiyor
Meclis Başkanlığına yeniden aday olan TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan ile AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, seçim öncesinde Genel Kurula geldi.
Mithat Sancar - 7.7.2020
TBMM Genel Kurulu, Meclis başkanı seçimi için toplanacak
TBMM Başkanlığı seçiminde; AK Parti'nin ikinci kez aday gösterdiği Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, CHP Ankara Milletvekili Haluk Koç, HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu, İYİ Parti Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz ile Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı ve İstanbul Milletvekili Erkan Baş yarışacak. AK Parti adayını destekleyecek olan MHP ise aday göstermedi. Anayasa ve TBMM İç Tüzük hükümlerine göre, TBMM Başkanlığı seçimi, gizli oyla yapılacak. Birinci ve ikinci turlarda üye tam sayısının 3'te 2 çoğunluğu yani 400 oy, üçüncü turda ise salt çoğunluk olan 301 oy aranacak. Üçüncü turda salt çoğunluk sağlanamazsa bu oylamada en çok oy alan iki aday için dördüncü oylama yapılacak. Dördüncü turda en fazla oy alan aday, başkan seçilmiş olacak. 291 milletvekili bulunan AK Parti ve 49 milletvekili olan MHP'nin adayı Mustafa Şentop'un, 3'üncü turda 301 oyu alarak seçilmesi bekleniyor. Seçim, saat 16.00'da başlayacak.Öte yandan AK Parti Grup Başkanlığı ile MHP Grubu, milletvekillerini bugün Genel Kurul'da hazır olmaları için uyardı. Oylamalar sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ile Mithat Sancar'ın da Genel Kurul salonunda hazır bulunmaları bekleniyor.
Mithat Sancar - 7.7.2020
Son dakika haber: HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, gündemi değerlendirdi Açıklaması
Son dakika gelişmesine göre HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, iktidarın, kontrol edemediği kesimlerden, dize getiremediği toplumsal çevrelerden intikam almak için hareket ettiğini savunarak "Gençliğin itirazına sosyal medyayı kapatarak cevap vermek istiyor.
Mithat Sancar - 26.6.2020
İYİ Parti'li Tatlıoğlu'ndan ekonomide yeni strateji talebi Açıklaması
Arınç'a eleştiri Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Tatlıoğlu, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ın PKK ile bağlarının olmadığına yönelik sözlerinin sorulması üzerine, "Biz şunu duymak istiyoruz: 'PKK bir terör örgütüdür.
Mithat Sancar - 15.6.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (3)
"Hiç kimse aklından bile geçirmesin" Bölgede sadece Kıbrıs Rumlarının haklarının olmadığını Kıbrıs Türklerinin de haklarının bulunduğunu aktaran Çelik, şu değerlendirmelerde bulundu: "Bu tip işleri yapıp da ondan sonra çözümden eşitlikten ve diğer konulardan bahsedemeyeceklerini görmeleri lazım. Tek taraflı olarak fiili bir durum oluşturarak attıkları her adım kısa ve orta vadede mutlaka kendilerinin aleyhine döner. Bu şekilde birilerini arkalarına alarak birileriyle bir oldubitti yaparak Güney Kıbrıs'ın bu şekilde attığı adımlar mutlaka aleyhine döner. Türkiye'nin rızası olmadan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin rızası olmadan attıkları her adım mutlaka aleyhlerine döner. Onları bir kere daha uyarıyoruz. Bu atılan adımı hiçbir şekilde kabul etmiyoruz, İngiliz üst bölgeleri sınırlarında Kıbrıs Türklerinin mülkiyet haklarını sonuna kadar takip edeceğiz, bu vazgeçilmez bir haktır, uluslararası hukuka göre de meşru bir haktır, hiç kimse bunları gasbetmeyi, İngiliz bölgelerindeki Kıbrıs Türklerinin haklarını gasbetmeyi aklından bile geçirmesin." "Türkiye Libyalı kardeşlerimizin yanındadır" Ömer Çelik, bazı yabancı haber ajanslarında yer alan Türkiye ile Libya arasında bir limanın ve bir hava üssünün ortak kullanımına yönelik çalışmaya ilişkin gelen soru üzerine, şunları kaydetti: "Arkadaşlar çok detay vermeyelim ama orada vereceğimiz desteğin güçlü bir destek olacağını, orada meşru hükümete, BM'nin desteklediği hükümete elimizdeki tüm imkanlarla destek vereceğimizi ifade etmek isterim. Daha önce biliyorsunuz o havaalanına Hafter güçlerinin saldırısı oldu, orayı yok etmeye çalıştılar. Burası kurtarıldığı gibi yakın zamanda diğer alanlarda da Sirte bölgesi, Hafter güçlerinin ikmal hattı bütün bu detaylarda pozitif ilerleme sağlandı. Havalimanının işletilmesinden diğer alanlara kadar detay değil bütün meşru Serrac hükümeti, Türkiye'den ne yardım talep ederse Türkiye BM'nin meşru kabul ettiği Serrac hükümetinin ve Libyalı kardeşlerimizin yanındadır. Askeri destekten diğer alanlara kadar tüm destekler Cumhurbaşkanımızın talimatı ile verilecektir." HDP'nin yürüyüşü ve Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ın bazı açıklamalarının sorulması üzerine Çelik, "Demokrasi kelimesinin bu kadar istismar edildiği başka bir siyasi mekanizma görülmemiştir.
Mithat Sancar - 11.6.2020
HDP'nin yürüyüşü 15 Haziran'da başlayacak
HDP Eş Genel başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar'ın 1 Haziran'da İstanbul'da partilerinin yeni döneme ilişkin tutum belgesini açıkladıklarını hatırlatan Ebru Günay, şöyle konuştu: "Tutum belgemizle 9 ana başlıkta, yaşananlardan rahatsız olan, kaygı duyan, mevcut durumun değişmesini isteyen toplumsal kesimlere ve muhalefete ortak mücadele çağrısında bulunmuştuk.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Mithat Sancar Haberleri | Mithat Sancar Kimdir - Haberler - Mithat Sancar haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mithat Sancar kimdir, hayatı ve biyografisi. HDP Eş Genel Başkanı Sancar, Diyarbakır'da düzenlenen toplantıya katıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.10.2020 03:13:03. #1.14#
title