MİTHAT SANCAR HABERLERİ

Mithat Sancar haber, Mithat Sancar son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Mithat Sancar

Mithat Sancar

Doğum Yeri Mardin / Türkiye
Doğum Tarihi 1.1.1963

Mithat Sancar Kimdir ?

Mithat Sancar, 1963 yılında Mardin'in Nusaybin ilçesinde doğmuştur. Diyarbakır Öğretmen Lisesinden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Ardından aynı üniversitede “Temel Hakların Yorumu’’ konulu teziyle 1995 yılında doktorasını verdi. 1999 yılında da ‘‘Hukuk Devleti’’ konulu teziyle de Doçent oldu. 2007 yılında profesör olmuştur.
Biyografinin devamı için tıklayın
Mithat Sancar - 11.09.2021
HDP Parti Meclisi toplandı
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, siyasetin pazarlık değil müzakereler üzerine kurulması gerektiğini belirterek, "Müzakereden kastımız, toplumun bütün kesimleriyle iletişim kurmaktır.
Mithat Sancar - 09.09.2021
8 Eylül 2021 Haberleri
8 Eylül 2021 Manşet Haberleri.
Mithat Sancar - 31.08.2021
CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı: (2)
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ın şeffaf ittifak için çağrı yaptığı yönündeki soruyu da yanıtlayan Öztrak, bu konuda daha önce yaptıkları açıklamaların geçerli olduğunu vurguladı.
Mithat Sancar - 27.08.2021
HDP Eş Genel Başkanı Sancar, partisinin il başkanları toplantısında konuştu Açıklaması
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, partilerine yönelik kapatma davasının gündemlerinde olmadığını belirterek "Kapatma davasının, siyasi gücümüzü Türkiye'nin geleceğini belirleme konusunda kullanmamıza engel olması söz konusu değildir.
Mithat Sancar - 07.08.2021
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ile Mithat Sancar'ın "gizli saklı ilerlemeyecekleri, açıktan ittifak yaparsak yaparız, yapmazsak yapmayız" şeklinde mesaj verdiklerinin belirtilmesi ve böyle bir çağrı varken CHP'nin HDP ile ittifak yapmak konusunda neden çekingen davrandığının sorulması üzerine şu yanıtı verdi: "Bizim bir ittifakımız var.
Mithat Sancar - 04.08.2021
BBP Genel Başkanı Destici, gündemi değerlendirdi Açıklaması
"Bir Kürt-Türk düşmanlığı olsa yıllardır birlikte bir yaşam mümkün olabilir mi?" Mustafa Destici, Konya'da 7 kişinin yaşamını yitirdiği silahlı saldırı olayını da anımsatarak iki aile arasındaki husumetin Türk-Kürt çatışmasına dönüştürülmeye çalışıldığını belirtti. Destici, "Konya'nın neredeyse dörtte biri Kürt kökenli vatandaşlarımızdan oluşuyor. Bir Kürt-Türk düşmanlığı olsa yıllardır birlikte bir yaşam mümkün olabilir mi? Alçaklar, hainler bunu da bir fırsata çevirme gayreti içiresindeler. HDP Eş Genel Başkanı (Mithat Sancar) haysiyetsizce, necip Türk milletini ırkçılıkla, kadim Türk devletini de faşistlikle ve katliama göz yummakla itham etme alçaklığında bulunmuştur.
Mithat Sancar - 07.07.2021
RTÜK 5 yayın kuruluşuna müeyyide uyguladı
Üst Kurul'un Tele 1'de "Gün Ortası" haber bültenindeki yayına ilişkin bir dosyayı daha incelediği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ın bir konuşmasının canlı yayınla verilmesi esnasında dile getirilen sözler ile konuşma sırasında geri plandaki topluluğun attığı sloganların, Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun hükümlerinin ihlal ettiği, bunların Türk toplumunun milli değerlerini aşağılayıcı ve kurum ile kişileri eleştirmenin ötesinde küçük düşürücü ve itibarsızlaştırıcı nitelikte olduğu kanaatiyle yayıncı kanala idari para cezası uygulandı.
Mithat Sancar - 21.06.2021
HDP iddianamesi: HDP örgütsel eylemlerin odağı haline gelmiştir
451 KİŞİ HAKKINDA SİYASİ YASAK İSTENDİ İddianamede ayrıca Selahattin Demirtaş, Pervin Buldan, Sezai Temelli, Mithat Sancar, Sebahat Tuncel, Figen Yüksekdağ Şenoğlu ve Ahmet Şık'ın da aralarında bulunduğu 451 isme, temelli kapatılmaya ilişkin kararın Resmi Gazete'de yayımlanmasından itibaren beş yıl süreyle siyasi yasak konulması istendi.
Mithat Sancar - 21.06.2021
HDP'nin kapatılması istemli iddianame Açıklaması
İddianamede ayrıca, aralarında partinin eski ve yeni Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ Şenoğlu, Pervin Buldan, Mithat Sancar ile partinin yöneticileri ve üyeleri 451 kişi hakkında siyasi yasak talebinde bulunuldu.
Mithat Sancar - 17.06.2021
Davutoğlu, İzmir'deki saldırı nedeniyle HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'a taziyelerini iletti
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İzmir'deki saldırı nedeniyle HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'a taziyelerini iletti.
Mithat Sancar - 17.06.2021
Kılıçdaroğlu, HDP'li Sancar ile görüştü
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de HDP İl Başkanlığı'nda Deniz Poyraz'ın tabancayla vurularak öldürülmesi nedeniyle HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ı telefonla aradı.
Mithat Sancar - 17.06.2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'a "Başsağlığı" Telefonu
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir'de HDP İl Başkanlığına gerçekleştirilen saldırı nedeniyle, HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar'ı telefonla aradı.
Mithat Sancar - 14.06.2021
Kobani bahanesiyle düzenlenen eylemlere ilişkin 108 sanığın yargılanmasına devam edildi
Duruşmayı Eş Genel Başkanlar Mithat Sancar ve Pervin Buldan'ın aralarında bulunduğu bazı HDP'liler de izledi.
Mithat Sancar - 10.06.2021
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, HDK 11. Olağan Genel Kurulunda konuştu Açıklaması
HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, parti içinde herkesin eksikliği ya da hatası olabileceğini, eksikler ve hatalarla yüzleşerek yeni bir başlangıç yapmak istediklerini söyledi.
Mithat Sancar - 25.05.2021
İçişleri Bakanı Soylu, canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı: (2)
7 Haziran-1 Kasım 2015 döneminde partideki tartışmalara değinen Soylu, "Bir ara Sayın Davutoğlu, tam anlamıyla dengesi kayboldu, 'Hepinizin odalarında neler konuştuğunuzu dinletiyorum ve biliyorum.' dedi. MYK üyeleri, partinin genel başkan yardımcılarını... 1 Kasım seçimlerinden sonra başka bir şey daha oldu. Ahmet Davutoğlu'nun think-tank kuruluşlarından birisine Mithat Sancar geldi, özetle 'Apo içeriden çıkacak, kuzey Suriye'de bir devlet kurulacak, başına geçecek, Türkiye'de özerk bir anayasa yapılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Mithat Sancar Haberleri | Mithat Sancar Kimdir - Haberler - Mithat Sancar haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Mithat Sancar kimdir, hayatı ve biyografisi. HDP Parti Meclisi toplandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 17.9.2021 23:42:52. #1.16#

title