Güney Amerika Haberleri

Güney Amerika haber, Güney Amerika son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Güney Amerika - Bugün
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Kolombiya'yı ziyaret etti
Blinken de Kolombiya'yı bölgedeki en önemli müttefiklerden biri olarak gördüklerini vurgulayarak, "Başkan Biden, Güney Amerika'ya ilk seyahatimde Kolombiya'ya gitmemi istedi.
Güney Amerika - Dün
AB liderleri yarın bir araya gelecek
Ticaret Liderler, akşam yemeğinde ticaret stratejisini değerlendirecek. Bu noktada AB'nin Arjantin, Brezilya, Paraguay ve Uruguay'ın üyeleri olduğu Güney Amerika Ortak Pazarı (MERCOSUR) ve Çin'le müzakere ettiği ticaret anlaşmalarının onay süreçlerindeki tıkanıklığın nasıl giderileceği tartışılacak.
Güney Amerika - 19.10.2021
Son dakika haberi: Kolombiya'da silahlı saldırıda 5 kişi öldü
Edinilen son dakika haberine göre Güney Amerika ülkesi Kolombiya'da, 5 kişi silahlı saldırıda hayatını kaybetti.
Güney Amerika - 19.10.2021
Ekvador'da artan suç oranı nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi
Güney Amerika ülkesi Ekvador'da son zamanlarda artan suç oranı nedeniyle ülke genelinde olağanüstü hal ilan edildi.
Güney Amerika - 18.10.2021
Barcelona, Valencia'yı 3-1 mağlup etti
La Liga'nın 9. haftasında Real Madrid ve Atletico Madrid'in maçları, 2022 Dünya Kupası Elemeleri'nde Güney Amerika ülkelerinin milli takımlarında oynayan bazı futbolcularının takıma geç katılmasından dolayı ertelendi.
Güney Amerika - 17.10.2021
FIFA Başkanı Infantino'dan Venezuela Devlet Başkanı Maduro'ya ziyaret
UEFA, Güney Amerika Futbol Konfederasyonu (CONMEBOL) ve Avrupa'nın önemli liglerinin temsilcileri Dünya Kupası'nda format değişikliğine karşı çıkarken, Avrupa Futbol Antrenörleri Dernekleri Birliği (AEFCA) ise değişim konusunda FIFA'ya destek vermişti.
Güney Amerika - 16.10.2021
Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro'yu araştırma komisyonuna nihai rapor sunulacak
Salgın nedeniyle 600 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği 21,6 milyondan fazla vakanın görüldüğü Güney Amerika ülkesi Brezilya, ABD'nin ardından dünyada Kovid-19 kaynaklı en çok ölümün yaşandığı ülke konumunda bulunuyor.
Güney Amerika - 15.10.2021
Biden, Trump dönemindeki "Meksika'da Kal" politikasını yeniden uygulamaya hazırlanıyor
Eski Başkan Trump, 2017'de göreve geldikten sonra Orta ve Güney Amerika'dan gelen göçmenleri Meksika sınırında bekletme kararı almıştı.
Güney Amerika - 15.10.2021
Prof. Dr. Süha ATATÜRE'nin " ABD'nin En büyük hatası ırak yaptırımlarıdır" röportajı yayınlandı.
Prof. Dr. Süha Atatüre : 1. Bölüm Prof. Dr. Süha Atatüre : 2. Bölüm Prof. Dr. Süha Atatüre "ABD ilk büyük savaşını İspanyollara karşı verdi" diyor ve ekliyor: "ABD kurulduktan sonra ilk büyük savaşını 1898'de İspanyollara karşı verdi. Bu savaşın sonunda Amerika okyanusa sahip oldu yani artık okyanustan ispanya çıktı ve Amerika okyanusa sahip oldu. Bu çok büyük bir ilerleme ve büyük bir güç. Daha sonra 1'nci Dünya Savaşı ve 2'nci Dünya Savaşı bu iki savaşta Amerika'yı kendine aşırı şekilde güveneceği bir yapıya bütün hatalarına ve eksikliklerine rağmen oturttu. Bu hataları ve eksiklikleri zaman içerisinde gidermeye çalıştılar. İç yapılarını buna göre ayarladılar. Örneğin, 2'nci Dünya Savaşı'ndan sonra koordinesizliğin karşılığı olarak yeni bakanlıklar ve Hava Kuvvetleri'ni kurdular. Milli Güvenlik Kurulu'da 1947 yılında kuruldu. Fakat daha fazla dünyaya hakim olma çabası ve hareketleri 1957 yılında oldu. 1957 yılında o zaman ki İngiliz ve Fransızların desteğiyle İsrail'in Mısır'a saldırması artık Amerika için İngiltere ve Fransa'ya bakışıyla ilgili son nokta oldu. " "Her iki ülkeyi de ABD çıkartarak artık 1957 yılında Ortadoğu'nun sahibi oldu" diyen Prof. Dr. Süha Atatüre: "Daha doğrusu artık Ortadoğu'ya Rusya ile birlikte hatta Rusya'yı bile gözden çıkararak Ortadoğu'nun hakimi oldu. İşte bütün bu hakimiyetler ve kendisine daha fazla güven veren bu yapılar Amerika'yı hegemon bir ülke durumuna getirdi. Amerika, bütün dünyaya 50'ler 60'lar 70'lere kadar aslında tüm gücüyle hem de kültürel olarak yayıldı. Avrupa, Asya'nın bazı ülkeleri ve Güney Amerika ABD'nin etkisi altında kaldı.
Güney Amerika - 15.10.2021
Futbol: 2022 FIFA Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri
2022 FIFA Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri'nde 12. maçlar oynandı.
Güney Amerika - 14.10.2021
Kolombiya'da otobüs uçuruma yuvarlandı, 6 kişi öldü, 24 kişi yaralandı
Güney Amerika ülkesi Kolombiya'da otobüsün uçuruma yuvarlanması sonucu 6 kişi hayatını kaybetti, 24 kişi yaralandı.
Güney Amerika - 14.10.2021
Son dakika haber! S&P: Yükselen enerji fiyatları, gelişen piyasalardaki merkez bankalarının sabrını test edecek
Piyasalarda, Asya dışında birçok gelişen ekonomide artık daha fazla sayıda faiz artışına gidilmesinin fiyatlandığı belirtilen açıklamada, artan enerji, gıda fiyatları ve işsizliğin önümüzdeki dönemde Güney Amerika'dakiler başta olmak üzere bazı gelişen piyasalarda sosyal dengesizliklere yol açabileceği vurgulandı.
Güney Amerika - 13.10.2021
Guatemala'da üç teknede 650 kilogram kokain ele geçirildi
Uyuşturucu trafiği ve Guatemala'nın rolü ABD makamlarına göre, Güney Amerika ülkelerinden gönderilen uyuşturucu, uçak, tekne ve denizaltılarla uluslararası kartellerin de aracılığıyla Orta Amerika ve Meksika üzerinden geçiyor.
Güney Amerika - 11.10.2021
Vali Karadeniz "Gıdanı Koru Kumbarası" Tanıtım Etkinliğine Katıldı
Projenin önemine dikkat çeken Vali Yaşar Karadeniz "Dünya kaynaklarına hem teknolojiyi ekleyerek hem de yeni tarım alanları oluşturarak yapabildiğimiz üretim artışı dünyadaki nüfus artışını karşılayacak miktarda değil. Bunu daha fazla artırmak demek dünyanın yaşanabilirliğini de azaltmak demek. Örneğin Güney Amerika'da daha hala ormanlar kesilerek tarım alanları oluşturulmaya çalışılıyor.
Güney Amerika - 11.10.2021
ABD'de Kolomb Günü, Yerli Halklar Günü'ne dönüşüyor
Ülkede, Kolomb'un Karayip ve Güney Amerika'ya yaptığı seferlerde burada yaşayan milyonlarca yerliyi katlettiği ve köleleştirdiği görüşü giderek yayılırken, Kolomb'un heykelleri şehirlerden kaldırılıyor.
Güney Amerika - 11.10.2021
Futbol: 2022 FIFA Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri
2022 FIFA Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri'nde Arjantin, sahasında Uruguay'ı 3-0 yendi.
Güney Amerika - 09.10.2021
Venezuela Dışişleri Bakanı Plasencia, Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
Plasencia, New York'ta mevkidaşı Çavuşoğlu'yla önemli bir toplantı gerçekleştirdiğini ve genel olarak çerçeveleri değerlendirdiklerini belirterek "Bölgede bizi ilgilendiren konuları konuştuk. Orta Doğu bölgesi, Orta Asya ve Avrupa bölgelerini ve daha sonra da Güney Amerika, Orta Amerika'yı değerlendirdik.
Güney Amerika - 09.10.2021
Brezilya'da Kovid-19'dan ölenlerin sayısı 600 bini geçti
Nüfusu 210 milyonu aşan Güney Amerika ülkesi Brezilya, ABD'nin ardından dünyada en fazla Kovid-19 kaynaklı ölümün görüldüğü ülke olarak öne çıkıyor.
Güney Amerika - 08.10.2021
Futbol: 2022 FIFA Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri
2022 FIFA Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri'nde 10. maçlar oynandı.
Güney Amerika - 06.10.2021
Putin'den Ukrayna üzerinden gaz sevkiyatında yükümlülüklere uyulması talimatı
Rusya Başbakan Yardımcısı Aleksandr Novak da toplantıda değerlendirmelerde bulunarak, doğal gaz krizinin Avrupa'da değil Güney Amerika ve Asya'da başladığını söyledi.
Güney Amerika - 05.10.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kriter Dergisine mülakat verdi: (2)
"BM Güvenlik Konseyi güç çeşitliğini yansıtmıyor" Dünyanın artık değiştiğini, ne iki kutuplu ne de tek kutuplu bir dünyada yaşandığına dikkati çeken Erdoğan, şunları kaydetti: "Dünyada çeşitli güç merkezleri var. Her şeyden önce sesini yükselten ülkeler var. 'Biz, bu sistemi bu şekilde kabul etmiyoruz, sizin iki dudağınız arasına sıkışmış kararları kabul etmiyoruz.' diyorlar. BM Güvenlik Konseyi, bu güç çeşitliğini yansıtmıyor. Bütün bir dünya siyasetini İkinci Dünya Savaşı'nın sonuçlarına göre kurulmuş bir sistemin beş temsilcisine emanet etmek ne kadar doğru? Güvenlik Konseyi'nde Avrupa tek başına iki ülkeyle temsil edilirken, Güney Amerika'dan ve Afrika'dan tek bir üye bile bulunmuyor.
Güney Amerika - 04.10.2021
Kolombiya'da 4 yerli halk liderine suikast düzenlendi
Güney Amerika ülkesi Kolombiya'da, 4 yerli halk lideri, silahlı saldırılarda öldürüldü.
Güney Amerika - 04.10.2021
Venezuela, Kolombiya ile sınırların ticaret için yeniden açıldığını duyurdu
Güney Amerika ülkesi Venezuela, Kolombiya ile Şubat 2019'dan bu yana kapalı tuttuğu sınırları ticari erişime yeniden açtığını açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Güney Amerika Haberleri | Güney Amerika Haber - Haberler - Güney Amerika haberleri, son dakika güney amerika haber ve gelişmeleri burada. COP26: Sızdırılan belgelere göre bazı ülkeler BM'nin iklim raporunu değiştirmek için lobi yaptı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.10.2021 19:25:32. #1.14#

title