Gine Haberleri

Gine haber, Gine son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gine - 22.10.2020
Son dakika haberleri | Gine'de cumhurbaşkanı seçimi sonrası tansiyon yükseldi: 9 ölü
Son dakika haberine göre Gine'de pazar günü düzenlenen cumhurbaşkanı seçimi sonrasında oy sayma işlemi devam ederken, ülke çapında çıkan olaylarda biri polis 9 kişi yaşamını yitirdi.
Gine - 21.10.2020
Gine'de cumhurbaşkanı seçiminde bazı bölgelerden ilk sonuçlar geldi
Gine'de pazar günü yapılan cumhurbaşkanı seçimine ilişkin olarak bazı bölgelerden ilk sonuçlar geldi.
Gine - 19.10.2020
Son dakika haberi! Gine'de cumhurbaşkanı adayının, oy sayımı bitmeden zafer ilanı tepki topladı
Son dakika gündem haberine göre Gine'de pazar günü yapılan cumhurbaşkanı seçimleri sonrası mevcut Cumhurbaşkanı Alpha Conde'nin en yakın rakibi Cellou Dalein Diallo'nun oy sayımı devam ederken zafer ilan etmesine Conde'nin partisi ve Bağımsız Seçim Komisyonundan tepki geldi.
Gine - 19.10.2020
Son dakika haberleri... Dışişleri Bakanlığı'ndan 'Gine Cumhurbaşkanlığı seçimleri' açıklaması
Edinilen son dakika haberine göre DIŞİŞLERİ Bakanlığı, Gine'de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sükunet içinde tamamlanmasının memnuniyet verici olduğunu açıkladı.
Gine - 19.10.2020
Türkiye, Gine'de seçimlerin sükunetle yapılmasından memnun
Dışişleri Bakanlığından, Gine'de cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sükunet içinde tamamlanmasından memnuniyet duyulduğu açıklaması yapıldı.
Gine - 19.10.2020
17. Uluslararası Mistik Müzik Festivali'ni 802 binden fazla kişi izledi
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla bu yıl online olarak düzünlenen festivalin Türkiye'de bir ilk olduğunu söyleyen Yarar, şunları belirtti: "17. Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali'nde dünyanın farklı coğrafyalarının mistik ve etnik müzikleri ile Türkiye içinden farklı tasavvufi geleneklerin zikir ve ayinlerinin yanı sıra, atölye çalışmalarıyla zenginleştirilen geniş bir program hazırlanmıştı. Ancak salgın dolayısıyla Mistik Müzik Festivali bu yıl 22-30 Eylül tarihlerinde dijital ortamdaki platformlarda gerçekleştirilmiştir." "Online yayınlarımız 9 gün boyunca yerli ve yabancı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü" Festivale, Türkiye, İran, Pakistan, Hindistan, Bolivya, İspanya, Afganistan, ABD, Fransa, Mali, Gine, Özbekistan, Kırgızistan, Yunanistan, Ürdün, Tunus, Mısır, Fas ve Lübnan'dan katılan sanatçıların, daha önceki performanslarına yeni performanslar ve eserler eklendiğini kaydeden Yarar, şu bilgilere yer verdi: "Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Konya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü organizasyonu ve Konya Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen çevrimiçi festival, www.
Gine - 19.10.2020
Güney Afrika Sağlık Bakanı Mkhize, Kovid-19'a yakalandı
Daha önce Gana, Gine, Mozambik gibi Afrika ülkelerinde de sağlık bakanları virüse yakalanmıştı.
Gine - 18.10.2020
Son dakika haber: Gine'de cumhurbaşkanı seçimlerinde sandıklar kapandı
Son dakika haberine göre Gine'de cumhurbaşkanı seçimleri için oy verme işlemi sona erdi.
Gine - 18.10.2020
Gine, cumhurbaşkanını seçmek için sandık başında
Gine'de cumhurbaşkanı seçimleri için oy verme işlemi başladı.
Gine - 16.10.2020
Gine'de hafta sonu yapılacak seçimler öncesi askeri kampa saldırı
Gine'de 18 Ekim'de yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi askeri kampa düzenlenen saldırıda yüksek rütbeli bir asker yaşamını yitirdi.
Gine - 16.10.2020
Bal ihracatından 18 milyon dolarlık tatlı gelir
Geçen yılın aynı döneminde ihracat yapılmayan Polonya, Yemen, Bangladeş, Macaristan, Cibuti, Danimarka, Filipinler, İsviçre, Panama, Cape Verde, Güney Kore Cumhuriyeti ve Gine de Türkiye'den bal satın alan 45 ülke arasında yer aldı.
Gine - 14.10.2020
Gine Körfezi'nde 9 ayda 132 korsan saldırı gerçekleşti
Gine Körfezi'nde 2020'nin 9 ayında ticari gemilere yönelik 132 korsan saldırının düzenlendiği bildirildi.
Gine - 13.10.2020
Mozambik Sağlık Bakanı Tiago'nun Kovid-19 testi pozitif çıktı
Daha önce Gana ve Gine gibi Afrika ülkelerinde de sağlık bakanları virüse yakalanmıştı.
Gine - 13.10.2020
Son dakika gündem: Gine'de Alpha Conde karşıtı eylemlerde 1 yılda 90 kişi öldü
Son dakika haberlerine göre Gine'de muhalefet, Cumhurbaşkanı Alpha Conde'ye karşı 1 yılda yapılan gösterilerde 90 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.
Gine - 13.10.2020
Otobüs, minibüs ve midibüs ihracatı üç çeyrekte 1 milyar doları aştı
Yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) etkileriyle devam eden süreçte yılın 9 ayında 88 ülkeye otobüs-minibüs-midibüs satıldı. Geçen sene ihracat yapılmayan Libya, Ruanda, Mali, Uruguay, Madagaskar, Kongo ve Gine'ye de ürün gönderildi.
Gine - 11.10.2020
Tüberküloz aşısının Kovid-19'a karşı koruyuculuğu test edilecek
Klinik çalışmalar, BCG'nin Gine-Bissau'da yeni doğan ölümlerini yüzde 38, Güney Afrika'da burun, boğaz ve akciğer enfeksiyonlarını yüzde 73 oranında azalttığı ortaya koymuştu.
Gine - 8.10.2020
Türk ev tekstili ürünleri 189 ülkede mekanları süsledi
Eylül ayında sektörün ihracatının yüzde 14'ten fazla arttığını belirten Bayram, şunları kaydetti: "Sektör temsilcileri, 9 ayda 189 ülke, serbest bölge ve özerk bölgeye dış satım gerçekleştirdi. İhracattaki yükselişin devamı için sektör temsilcileri adına yeni destek paketlerinin oluşturulmasını bekliyoruz. Eylül ayını geçen yılın aynı ayına göre yüzde 14 artışla 264 milyon dolar seviyesinde dış satımla tamamlayan ev tekstil sektörü, geçen yılın aynı ayında 231 milyon dolar ihracat gerçekleştirmişti. Sektörün ocak-eylül dönemi ihracatı ise 1 milyar 706 milyon dolar oldu." Türk ev tekstilcilerinin en fazla ürün sattığı ülkelerin Almanya, ABD, Birleşik Krallık, İtalya ve Fransa olduğu bilgisini veren Bayram, geçen yıl hiç ihracat yapılmayan Gine, Haiti, Bhutan, Nikaragua ve Faroe Adaları ile de bu yıl ticaret yapıldığına dikkati çekti.
Gine - 8.10.2020
Trabzonspor, Birleşmiş Milletler gibi
Bordo-mavililer, Belçika ve Slovakya'dan 7'şer, Polonya, Gürcistan ve Gana'dan 6'şar, Nijerya ve Arjantin'dan 5 oyuncu renklerine bağladı. Trabzonspor, Almanya, Portekiz, Ukrayna, Senegal Sirbistan ve Çekya'dan 4'er oyuncu kadrosuna katarken, Bosna Hersek, Kolombiya, Kamerun, Norveç, Hırvatistan, Makedonya, İngiltere, ve Gine'den 3'er oyuncu kattı.
Gine - 7.10.2020
Ekvator Ginesi açıklarında korsanların kaçırdığı 5 denizci serbest bırakıldı
Gine Körfezi'ne kıyısı olan Ekvator Ginesi sularında korsanlar tarafından mayıs ayında kaçırılan biri Ukraynalı, ikisi Rus, 5 denizci serbest bırakıldı.
Gine - 6.10.2020
Afrika'da 15 noktada Kovid-19 aşı denemesi yapılıyor
Afrika Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (Africa CDC) verilerine göre, kıta genelinde 15 farklı sağlık merkezinde Kovid-19 aşı denemesi yürütülüyor. Kıtada Kovid-19'un en fazla görüldüğü ülkelerden Güney Afrika Cumhuriyeti'nde 5, Mısır'da ise 4 sağlık merkezinde aşı çalışmaları devam ediyor. Gine-Bissau, Gana, Uganda, Kenya, Zambiya ve Zimbabve de aşı çalışmalarının yürütüldüğü ülkeler arasında yer alıyor.
Gine - 6.10.2020
Batı Afrika bloku, Mali'ye uyguladığı ambargoyu kaldırdı
ECOWAS üyesi Gine, Fildişi Sahili, Burkina Faso, Senegal ve Nijer, Mali ile sınırlarını kapatmış ve ticari ilişkileri askıya almıştı.
Gine - 5.10.2020
Mali'de geçiş süreci hükümetinin bakanları belli oldu
ECOWAS üyesi Gine, Fildişi Sahili, Burkina Faso, Senegal ve Nijer, Mali ile sınırlarını kapatmış ve ticari ilişkileri askıya almıştı.
Gine - 5.10.2020
Son dakika haberi | Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Batı Afrika ülkelerinden Sierra Leone ve Gine-Bissau'da salgın nedeniyle eğitime ara veren okullar yeniden açıldı.
Gine - 5.10.2020
Afrika'da Kovid-19 nedeniyle kapatılan okullarda eğitim yeniden başlıyor
Batı Afrika ülkelerinden Sierra Leone ve Gine-Bissau'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle eğitime ara veren okullar yeniden açıldı.
Gine - 5.10.2020
Mali'de Batı Afrika blokunun yaptırımlarının kaldırılması için görüşmeler sürüyor
ECOWAS üyesi Gine, Fildişi Sahili, Burkina Faso, Senegal ve Nijer, Mali ile sınırlarını kapatmış ve ticari ilişkileri askıya almıştı.
Gine - 2.10.2020
Son dakika! Mali'de askeri cunta, yaptırımların kaldırılması için adımları hızlandırdı
ECOWAS üyesi Gine, Fildişi Sahili, Burkina Faso, Senegal ve Nijer, Mali ile sınırlarını kapatmış ve ticari ilişkileri askıya almıştı.
Gine - 1.10.2020
İngiltere, mültecileri feribotlarda tutmayı değerlendiriyor
Öneriler kapsamında sığınmacıların Moldova, Fas, Papua Yeni Gine ile denizaşırı İngiltere toprakları olan Atlantik'teki Ascension ve St Helena adalarına gönderilmesi olanağı da araştırıldı.
Gine - 1.10.2020
Son dakika haberi: Gine ve Fildişi Sahili liderlerine 3'üncü dönem adaylıklarından vazgeçme çağrısı
Son dakika gelişmesine göre Ekim ayında cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılacağı Gine'de Cumhurbaşkanı Alpha Conde'ye ve Fildişi Sahili'nde Cumhurbaşkanı Alassane Ouattara'ya 3'üncü dönem adaylıklarından vazgeçmeleri çağrısı yapıldı.
Gine - 29.9.2020
Tunus açıklarında 68 düzensiz göçmen kurtarıldı
Cibabli, Gine, Senegal, Kamerun, Nijerya, Liberya, Fildişi Sahili ve Mali'den gelen söz konusu göçmenler arasında 15 kadın ve 6 çocuğun bulunduğunu aktardı.
Gine - 28.9.2020
Gine'de 37 siyasi partiden, muhalefetin cumhurbaşkanı adayına destek
Gine'de 37 siyasi parti ve 520 hareket, 18 Ekim'de yapılacak cumhurbaşkanı seçimlerinin favori adayları arasında gösterilen Gine Demokratik Güçleri Birliğinin (UFDG) lideri ve cumhurbaşkanı adayı Cellou Dalein Diallo'yu destekleyeceklerini açıkladı.
Gine - 28.9.2020
Mali'de başbakanın da belirlenmesiyle gözler Batı Afrika blokunda
ECOWAS üyesi Gine, Fildişi Sahili, Burkina Faso, Senegal ve Nijer, Mali ile sınırlarını kapatmış ve ticari ilişkileri askıya almıştı.
Gine - 27.9.2020
Son dakika haberleri | Mali'de geçiş sürecinin başbakanı belli oldu
ECOWAS üyesi Gine, Fildişi Sahili, Burkina Faso, Senegal ve Nijer, Mali ile sınırlarını kapatmış ve ticari ilişkileri askıya almıştı.
Gine - 25.9.2020
Son dakika haberi! Mali'ye yaptırımlar, sivil bir başbakan belirlenmesiyle kaldırılacak
ECOWAS üyesi Gine, Fildişi Sahili, Burkina Faso, Senegal ve Nijer, Mali'yle sınırlarını kapatmış ve ticari ilişkileri askıya almıştı.
Gine - 25.9.2020
Mali'de geçiş sürecinin cumhurbaşkanı ve yardımcısı yemin etti
Birçok Avrupalı diplomatın da takip ettiği törende Gine Bissau Cumhurbaşkanı Umaro Sissoco Embalo ise programa katılan tek yabancı devlet adamı oldu.
Gine - 25.9.2020
Batı Afrika bloku, Mali'de yeni cumhurbaşkanıyla görüştü
ECOWAS üyesi Gine, Fildişi Sahili, Burkina Faso, Senegal ve Nijer, Mali'yle sınırlarını kapatmış ve ticari ilişkileri askıya almıştı.
Gine - 22.9.2020
Mali'deki cuntadan, Batı Afrika blokuna "yaptırımları kaldır" çağrısı
ECOWAS üyesi Gine, Fildişi Sahili, Burkina Faso, Senegal ve Nijer, Mali'yle sınırlarını kapatmış ve ticari ilişkileri askıya almıştı.
Gine - 21.9.2020
Mali'de sivil cumhurbaşkanını belirleyecek komisyon toplanıyor
ECOWAS üyesi Gine, Fildişi Sahili, Burkina Faso, Senegal ve Nijer, Mali'yle sınırlarını kapatmış ve ticari ilişkileri askıya almıştı.
Gine - 21.9.2020
Gine'de muhalefet Cumhurbaşkanı Alpha Conde'ye karşı birleşiyor
Gine'de cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yarışacak 11 aday, 3'üncü dönemine devam etmek isteyen Cumhurbaşkanı Alpha Conde'ye karşı birleşme kararı aldı.
Gine - 18.9.2020
Gine Cumhurbaşkanına ait olduğu iddia edilen görüntülerin 2016'da çekildiği ortaya çıktı
Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde'ye ait olduğu iddia edilen ve Türk kamuoyunda çokça paylaşılan görüntülerin, Ekvator Ginesi'nde 2016'da çekildiği ortaya çıktı.
Gine - 18.9.2020
Afrika Birliğinden Mali'deki cuntaya sivil geçiş sürecini başlatması çağrısı
ECOWAS üyesi Gine, Fildişi Sahili, Burkina Faso, Senegal ve Nijer, Mali'yle sınırlarını kapatmış ve ticari ilişkileri askıya almıştı.
Gine - 17.9.2020
Fildişi Sahili'nde muhalefetten, Cumhurbaşkanı Alassane Ouattara'ya karşı eylem çağrısı
Nijerya Devlet Başkanı Muhammed Buhari, Ouattara ve 3'üncü dönemine aday olan Gine Cumhurbaşkanı Alpha Conde'yi hedef alarak, liderlerin görev sürelerindeki anayasal kısıtlamalara uymaları gerektiğini vurgulamış, aksi takdirde bunun bölgede siyasi krize neden olacağı uyarısında bulunmuştu.
Gine - 17.9.2020
Son dakika haber | Gine'de muhalefet sokağa inmeye hazırlanıyor
Son dakika haberleri... Gine'de muhalefet, Cumhurbaşkanı Alpha Conde'nin 3'üncü dönem adaylığına karşı eylem çağrısı yaptı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gine Haberleri | Gine Haber - Haberler - Gine haberleri, son dakika gine haber ve gelişmeleri burada. Son dakika! - Gine Cumhuriyetinde seçim karşıtı protesto: 9 ölü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.10.2020 19:40:03. #1.14#
title