Gine Haberleri

Gine haber, Gine son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gine - 14.10.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde yeniden ortaya çıkan Ebola salgınına karşı aşılama başladı
Ebola virüsü, Aralık 2013'te Batı Afrika'da yayılmıştı. Gine, Liberya ve Sierra Leone'de 2014-2017 yıllarında görülen salgında 30 bin kişiye virüs bulaşmış ve hastaların 11 binden fazlası hayatını kaybetmişti.
Gine - 14.10.2021
Son Dakika | Gine'de 44 üst düzey asker darbe sonrası emekli edildi
Son dakika gündem haberi... Mali'de 5 Eylül'de yapılan askeri darbenin ardından 44 general ve amiral emekli edildi.
Gine - 14.10.2021
Frankofon Parlamenterler Meclisi Tunus'un üyeliğini askıya aldı
APF'den yapılan yazılı açıklamada, Çad, Gine ve Tunus'un üyeliklerinin, ülkelerdeki siyasi gelişmelerden dolayı askıya alındığı belirtildi.
Gine - 12.10.2021
Futbol: 2022 FIFA Dünya Kupası Afrika Elemeleri
2022 FIFA Dünya Kupası Afrika Elemeleri ikinci turunda 4 grupta 6 maç oynandı.
Gine - 09.10.2021
FIFA Dünya Kupası 2022 Afrika Elemeleri
FIFA Dünya Kupası 2022 Afrika Elemeleri ikinci turunda 3 grupta 6 maç oynandı.
Gine - 09.10.2021
Afrikalı gençler, Afrika-Fransa zirvesinde Macron'a taleplerini sıraladı Açıklaması
Fall, Afrikalı gençler adına Fransa'dan taleplerini şöyle sıraladı; "Afrika'da yaptıklarınız için özür dileyin. Afrikalı diktatörlerle çalışmayı bırakın. Bu sözde 'babacan' iş birliği tavrını bırakın. Afrika'daki üslerinizden kademeli ve planlı şekilde çekilin. Demokratik kazanımları güçlendirmek için samimi bir iş birliği mekanizması oluşturalım. Abidjan'da 2019'da taahhütte bulunduğunuz CFA frangı reformunu hayata geçirin ve elinizde tuttuğunuz Afrika ülkelerinin ulusal rezervlerini bu ülkelere gönderin." "Afrikalı liderlerin değil Afrika halklarının partneri olun" Gineli Aliou Bah da "demokratik yönetim" tanımı konusunda Fransa ile aynı düşünmediklerini söyledi.
Gine - 09.10.2021
Kara Taşkuşu, Hatay'da kayıt altına alındı
Alanda düzenli olarak gözlem yaptıklarını aktaran Atahan, şöyle konuştu: "Bugün uluslararası kuş gözlem veritabanı olan eBird'in düzenlediği global kuş gözlem günü. Biz de bugün Subaşı Kuş ve Kelebek Gözlem Derneği olarak gözlem etkinliğine katıldık. Bizim için şanslı bir gün oldu daha önce ülkemizde görülmemiş bir kuş türü olan Kara Taşkuşunu bulduk. Kuş, Hazar Denizi doğusundan Hindistan'a uzanan bölgede üreyip, kış aylarını Hindistan'dan Uzakdoğu'da Yeni Gine Adası'na kadar olan bölgede geçirir.
Gine - 09.10.2021
Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nde yeniden Ebola vakası tespit edildi
Ebola virüsü, Aralık 2013'te Batı Afrika'da yayılmıştı. Gine, Liberya ve Sierra Leone'de 2014-2017 döneminde görülen salgında 30 bin kişiye virüs bulaşmış ve hastaların 11 binden fazlası ölmüştü.
Gine - 09.10.2021
Macron: "Fransa'nın uzun süre Mali'de kalma hedefi yok"
Rus paralı askerlerin, Libya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Mozambik, Gine, Gine Bissau, Madagaskar, Zimbabve ve Angola'da faaliyetlerde bulunduğuna inanılıyor.
Gine - 07.10.2021
Gine'de darbe sonrası başbakan belli oldu
Gine'de 5 Eylül'de yapılan darbe sonrası başbakanlık görevine Mohamed Beavogui getirildi.
Gine - 06.10.2021
FIFA 2022 Dünya Kupası Afrika Elemeleri
Sudan, evinde oynadığı maçta Gine ile 1-1 berabere kaldı.
Gine - 06.10.2021
Gine'de devrik hükümetin yurt dışındaki üyeleri için yakalama emri çıkartılacağı iddia edildi
Gine'de 5 Eylül'de yapılan askeri darbenin ardından, devrik Alpha Conde hükümetinin mali ve idari kademelerinde görevli olup yurt dışında bulunan yaklaşık 50 kişi için uluslararası yakalama emri çıkartılacağı öne sürüldü.
Gine - 06.10.2021
Son dakika haberi... Nijerya Devlet Başkanı Buhari: "Libya'da istikrarsızlık olduğu sürece Afrika'da silahların yayılması sürecek"
Mali ve Gine'deki siyasi krizleri de mevkidaşıyla görüşen Buhari, Afrikalı liderlerin bu ülkelerdeki demokrasinin geri dönüşüne yönelik çabaları desteklemesi gerektiğini vurguladı.
Gine - 06.10.2021
Fransa'nın Bamako Büyükelçisi, Mali Dışişleri Bakanlığına çağrıldı
Rus paralı askerlerin, Libya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Mozambik, Gine, Gine Bissau, Madagaskar, Zimbabve ve Angola'da faaliyetlerde bulunduğuna inanılıyor.
Gine - 04.10.2021
Son dakika haberi | Moritanya Cumhurbaşkanı el-Gazvani'den Mali'nin Wagner ile olası anlaşmasına tepki Açıklaması
Rus paralı askerlerin, Libya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Mozambik, Gine, Gine Bissau, Madagaskar, Zimbabve ve Angola'da faaliyetlerde bulunduğuna inanılıyor.
Gine - 04.10.2021
AB'nin Sahel Temsilcisi Re'den Mali Cumhurbaşkanı Goita'ya ziyaret
Rus paralı askerlerin, Libya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Mozambik, Gine, Gine Bissau, Madagaskar, Zimbabve ve Angola'da faaliyetlerde bulunduğuna inanılıyor.
Gine - 02.10.2021
Gine, bağımsızlığının 63'üncü yıl dönümünü cunta yönetimi altında kutladı
Gine'nin Fransa'dan bağımsızlığını kazanmasının 63'üncü yıl dönümü kutlandı.
Gine - 01.10.2021
Papua Yeni Gine, Maserati filosunu zararına satacak
Papua Yeni Gine, Asya Pasifik Ekonomik İşbirliği Zirvesi (APEC) için alınan ve tepkilere neden olan Maserati filosunu zararına satışa çıkardı.
Gine - 01.10.2021
Gine'de cunta lideri Doumbouya, geçiş sürecinin cumhurbaşkanı olarak yemin etti
Gine'de 5 Eylül'deki darbenin arkasındaki isim Mamady Doumbouya, yemin ederek geçiş sürecinin cumhurbaşkanı olarak göreve başladı.
Gine - 01.10.2021
Rusya'dan satın alınan 4 helikopter Mali'ye ulaştı
Rus paralı askerlerin, Libya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Mozambik, Gine, Gine Bissau, Madagaskar, Zimbabve ve Angola gibi ülkelerde faaliyetlerde bulunduğu belirtiliyor.
Gine - 30.09.2021
Son dakika haberi... Gine'de askeri cunta lideri Doumbouya, Cumhurbaşkanı olarak yemin edecek
Son dakika haberler... Gine'de 5 Eylül'deki darbeyi gerçekleştiren askeri cuntanın lideri Yarbay Mamady Doumbouya'nın Cumhurbaşkanı olarak yemin edeceği açıklandı.
Gine - 29.09.2021
Gine'de cunta, Senegal ve Gine Bissau sınırlarını yeniden açtı
Gine'de 5 Eylül'deki darbeyi gerçekleştiren askeri cunta, komşu Gine Bissau ve Senegal'le sınırları yeniden açtı.
Gine - 28.09.2021
Gine'de askeri cunta üyeleri genel ve yerel seçimlerde aday olamayacak
Gine'de 5 Eylül'deki darbeyi gerçekleştiren askeri cunta, genel ve yerel seçimlerde üyelerine seçime katılma yasağı getirdiğini açıkladı.
Gine - 27.09.2021
Mali, Fransa'yı ülkeden çekilme kararı alırken tek taraflı hareket etmekle suçladı
Rus paralı askerlerinin, Libya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Mozambik, Gine, Gine Bissau, Madagaskar, Zimbabve ve Angola gibi ülkelerde faaliyette bulunduğu belirtiliyor.
Gine - 24.09.2021
ABD, Mali'yle ortaklığını sürdürmek istiyor
Rus paralı askerlerin, Libya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Mozambik, Gine, Gine Bissau, Madagaskar, Zimbabve ve Angola'da gibi ülkelerde faaliyetlerde bulunduğu belirtiliyor.
Gine - 24.09.2021
TBMM Başkanı Şentop, Gine Bissau Milli Günü'nü kutladı
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Gine Bissau Milli Günü'nü kutladı.
Gine - 22.09.2021
Gine Bissau'da sağlık çalışanlarının grevi nedeniyle 30'dan fazla hasta öldü
Gine Bissau'da sağlık çalışanlarının grevi nedeniyle 30'dan fazla hastanın hayatını kaybettiği bildirildi.
Gine - 22.09.2021
Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier'den sömürge döneminden dersler çıkarılması çağrısı Açıklaması
"Almanlar da insanları sömürdü, yağmaladı ve öldürdü" Kolektif hafızada Alman sömürge döneminin uzun bir süre ya yüceltildiğini ya da tamamen unutulduğunu vurgulayan Steinmeier, belki o dönemde, Alman Güneybatı Afrikası'nda, bugünkü Kamerun ve Togo'da veya Papua Yeni Gine'de neler yaşandığının bilinmek istenmediğini söyledi.
Gine - 22.09.2021
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, New York'ta Gine Bissau Cumhurbaşkanı Embalo ile bir araya geldi
Son dakika haberler: NEW Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 76. Genel Kurulu'na katılmak üzere bulunduğu New York'ta, Gine Bissau Cumhurbaşkanı Umaro Sissoco Embalo ile bir araya geldi.
Gine - 20.09.2021
Gine'de eski Hükümet Sözcüsü cunta tarafından alıkonuldu
Gine'de 5 Eylül'deki darbenin ardından eski Hükümet Sözcüsü ve eski Endüstri Bakanı Tibou Kamara, cunta tarafından alıkonuldu.
Gine - 19.09.2021
Mali hükümeti, Wagner ile anlaşacağı yönündeki iddiaları yalanlamadı
Rus paralı askerlerin, Libya, Orta Afrika Cumhuriyeti, Sudan, Mozambik, Gine, Gine Bissau, Madagaskar, Zimbabve ve Angola'da faaliyetlerde bulunduğuna inanılıyor.
Gine - 19.09.2021
Gine'deki askeri cuntadan ECOWAS yaptırımlarına tepki Açıklaması
Gine'de 5 Eylül'deki askeri darbenin ardından başa gelen askeri cunta, Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğunun (ECOWAS) kendilerine uygulayacağı yaptırıma tepki gösterdi.
Gine - 18.09.2021
Gine'de darbe sonrası alıkonulan Cumhurbaşkanı Alpha Conde sürgüne yollanmayacak
Gine'de 5 Eylül'deki askeri darbenin ardından alıkonulan Cumhurbaşkanı Alpha Conde'nin başka bir ülkeye gönderilmeyeceği duyuruldu.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gine Haber, Gine Son Dakika Haberleri - Haberler - Gine haber sayfamızda Gine haberleri okuyabilir, Gine son dakika haberleri ve güncel Gine gelişmelerini görebilirsiniz. Görme engelli Rümeysa harçlığını su kuyusu için bağışladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.10.2021 07:56:35. #1.14#

title