Ceyhan Haberleri

Ceyhan haber, Ceyhan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ceyhan 3.6.2020
Son Dakika: Ceyhan'da 2 kişiyi yaralayan 3 kişi yakalandı
Son dakika 3. sayfa haberi: Adana'nın Ceyhan ilçesinde 2 kişiyi silahlı yaraladığı ileri sürülen 3 kişi gözaltına alındı.
Ceyhan 2.6.2020
BTC hattından 14 yılda 4 bin 500'den fazla tankere ham petrol yüklendi
Azerbaycan petrolünü Türkiye üzerinden dünya pazarlarına ulaştıran ve "Yüzyılın enerji projesi" olarak adlandırılan Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı'nın Ceyhan'daki deniz terminalinden, 14 yılda 3 milyar 457 milyon 928 bin 659 varil ham petrol tankerlere yüklenerek sevk edildi.
Ceyhan 2.6.2020
GÜNDEM / 2 Haziran 2020
(Minneapolis/Washington/New York) (Fotoğraflı-Görüntülü) GÜNCEL 1- Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünya genelinde yayılmasına ilişkin gelişmeler ve Türkiye'de alınan tedbirler takip ediliyor. (Fotoğraflı-Görüntülü) ÖZEL HABER 1- Kalkınma ajanslarından mesleki eğitime 181 milyon liralık kaynak Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu: "2018'de 320 projeye 92 milyon lira destek sağlanırken, 2019'da 289 projeye 89 milyon liralık destek verildi" "Bu destekler çerçevesinde, 10 bin 368 öğrenci ve eğitmen girişimcilik, inovasyon, tasarım odaklı düşünme, proje hazırlama, etkili sunuş teknikleri gibi eğitimler aldı" "Mesleki ve teknik Anadolu liseleri, bünyelerinde kurulan AR-GE merkezlerinde, salgınla mücadele günlerinde, 4,5 milyon litre yüzey dezenfektanı, 250 bin litre el dezenfektanı, 8 bin litre kolonya, 22 milyon maske, 1 milyonun üzerinde yüz koruyucu siperlik ve 1 milyon tek kullanımlık önlük ile tulum üretti" (Yıldız Aktaş/Ankara) 2- BTC hattından 14 yılda 4 bin 500'den fazla tankere ham petrol yüklendi Bakü-Tiflis-Ceyhan Ham Petrol Boru Hattı'nın son durağı Adana'nın Ceyhan ilçesindeki Haydar Aliyev Deniz Terminali'nden, 2006'dan itibaren tankerlerle toplam 3 milyar 457 milyon 928 bin 659 varil ham petrol sevk edildi BOTAŞ International Genel Müdürü Nadim Ekiz: "Faaliyete başladığımız 2 Haziran 2006'den bugüne kadar ham petrolü güvenli şekilde dünya pazarına ulaştıran BIL, ülke ekonomisine de önemli katkılar sundu" (İbrahim Erikan/Adana) 3- İnsan 7/24 veri üreten bir canlıya dönüşüyor Gelecekte insan beynine yerleştirilecek çipler, göze takılabilen ve video kaydı yapabildiği iddia edilen kontak lensler ile insanın her hareketinin veriye dönüştürüleceği bir geleceğin de kapısı açılıyor İstanbul Medipol Üniversitesi Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Doç.
Ceyhan 2.6.2020
1 Haziran 2020 Haberleri
1 Haziran 2020 Manşet Haberleri.
RESİMLERLE GÜNDEMİ
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Adana Jandarma Komutanlığı bünyesindeki SAK timi 12 kentte görev alıyor
Adana Jandarma Komutanlığı bünyesindeki SAK timi 12 kentte görev alıyor
Adana'da Bölge İdare Mahkemesi kurulması
ATO Başkanı Menevşe'den 'kredi paketi' değerlendirmesi Açıklaması
TİM Başkan Vekili Zeki Kıvanç'tan 'kredi paketi' değerlendirmesi
Adana'da otobüste uyuşturucu bulundu, 5 şüpheliden 3'ü tutuklandı
Adana'da otobüste uyuşturucu bulundu, 5 şüpheliden 3'ü tutuklandı
Adana'da otobüste uyuşturucu bulundu, 5 şüpheliden 3'ü tutuklandı
Adana'da otobüste uyuşturucu bulundu, 5 şüpheliden 3'ü tutuklandı
Adana'da otobüste uyuşturucu bulundu, 5 şüpheliden 3'ü tutuklandı
Adana'da müebbet hapis cezası bulunan firari kadın hükümlü yakalandı
Adana'da müebbet hapis cezası bulunan firari kadın hükümlü yakalandı
Ceyhan 31.5.2020
Haftanın tarihine bakış
1998- Merkez üssü Adana'nın Ceyhan ilçesi olan depremde 144 kişi öldü.
Ceyhan 30.5.2020
Alev alan saman yüklü kamyon kullanılmaz hale geldi
Alev alan saman yüklü kamyon kullanılmaz hale geldi ADANA'nın Ceyhan ilçesinde, saman balyası yüklü kamyon, alev aldı.
Ceyhan 30.5.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 17
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ ------------------------------- -Polis araçları -Hastane önü -Ölen çocuğun yakınları Haber-Kamera: Ömer KOÇ-KAHRAMANMARAŞ-DHA) ============================ Alev alan saman yüklü kamyon kullanılmaz hale geldi   ADANA'nın Ceyhan ilçesinde, saman balyası yüklü kamyon, alev aldı.
Ceyhan 30.5.2020
Alev alan saman yüklü kamyon kullanılmaz hale geldi
ADANA'nın Ceyhan ilçesinde, saman balyası yüklü kamyon, alev aldı.
Ceyhan 29.5.2020
Elbistan'da 15 bin lavanta toprakla buluşturuldu
Vadinin ileride turizm destinasyonu açısından da en iddialı kentlerden birinin Elbistan olacağının bir göstergesi olduğunu belirten Gürbüz, "Burası kayalık bir alandı, buraya yaklaşık 1 milyon metreküplük bir toprak dolgusu yapıldı. Bu çalışmayla beraber vadinin üzeri tamamen lavanta ekim alanı haline geldi. En önemli kaynaklarımızdan birisi Ceyhan Nehri.
Ceyhan 29.5.2020
Bakan Varank Adana İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu Açıklaması
"Sanayimiz bu talebi karşılamaya şimdiden hazır olmalı" diyen Varank, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bu noktada biz bakanlık olarak üretimde sürekliliği ve rekabet gücümüzü artıracak politikalarla reel sektörün yanında olmaya devam edeceğiz. Bununla birlikte salgın, üretimde tek bir tedarikçiye bağlı kalmanın taşıdığı riskleri de ortaya çıkardı. Çok uluslu şirketler, kendilerine yeni bölgesel merkezler, güvenilir üretim ortakları aramaya başladı. Türk sanayisi bu arayışa en iyi cevabı verecek niteliklerin hepsine fazlasıyla sahip. Ufuktaki bu fırsatı da izleyeceğimiz aktif politikalarla, en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Adana sanayisi de bu süreçte en önemli paydaşlarımızdan biri olacak. Küresel tedarik zincirlerindeki yerimizi, Adana sanayicisinin de desteğiyle bir üst basamağa taşıyabiliriz. İlimizdeki yatırım iştahının ne denli güçlü olduğunu biliyorum. Bu senenin ilk dört ayında Adana'ya verdiğimiz yatırım teşvik belgeleri, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 263 arttı. Sadece bu teşvikler sayesinde 787 milyon liralık yatırım hayata geçecek ve bin 500 vatandaşımıza yeni iş imkanları doğacak. Hem Adana'ya hem de ülkemiz sanayisine hayat veren Hacı Sabancı OSB'deki gelişmeleri de yakından takip ediyorum. Bölgedeki elektrik tüketimi, mayısın ilk üç haftasında, nisanın aynı dönemine göre yüzde 22 arttı. Ümit ediyorum ki artış eğilimi hız kaybetmeden devam eder ve salgın öncesi dönemin seviyelerini bile geride bırakır." Bakanlıklarının Adana için vizyon projeleri olduğuna değinen Varank, bunlar arasında en önemlisinin hiç şüphesiz Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi olduğunu kaydetti.
Ceyhan 29.5.2020
Bakan Varank: "Otomotiv ana fabrikalarının tümü ve tekstil fabrikalarının bir kısmı yeniden üretime...
"Pek çok ülke talebini erteliyor, salgın sonrasında ertelenmiş talepleri karşılamaya hazır olmalıyız" Salgının dış pazarlardaki gelişimine bağlı olmakla birlikte Türkiye'nin yılın son iki çeyreğinde piyasalara çok sağlam bir dönüş yapabileceğini vurgulayan Bakan Varank, şöyle konuştu: "Şu an pek çok ülke talebini erteliyor. Salgın sonrası dönemde, bu ertelenmiş talep yeniden harekete geçecek. Sanayimiz bu talebi karşılamaya şimdiden hazır olmalı. Bu noktada biz Bakanlık olarak üretimde sürekliliği ve rekabet gücümüzü artıracak politikalarla reel sektörün yanında olmaya devam edeceğiz. Bununla birlikte salgın, üretimde tek bir tedarikçiye bağlı kalmanın taşıdığı riskleri de ortaya çıkardı. Çok uluslu şirketler, kendilerine yeni bölgesel merkezler, güvenilir üretim ortakları aramaya başladı. Türk sanayisi bu arayışa en iyi cevabı verecek niteliklerin hepsine fazlasıyla sahip. Ufuktaki bu fırsatı da, izleyeceğimiz aktif politikalarla, en iyi şekilde değerlendirmek istiyoruz. Adana sanayisi de bu süreçte en önemli paydaşlarımızdan biri olacak. Küresel tedarik zincirlerindeki yerimizi, Adana sanayicisinin de desteğiyle bir üst basamağa taşıyabiliriz. İlimizdeki yatırım iştahının ne denli güçlü olduğunu biliyorum. Bu senenin ilk dört ayında Adana'ya verdiğimiz yatırım teşvik belgeleri, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 263 arttı. Sadece bu teşvikler sayesinde; 787 milyon liralık yatırım hayata geçecek ve bin 500 vatandaşımıza yeni iş imkanları doğacak. Hem Adana'ya hem de ülkemiz sanayisine hayat veren Hacı Sabancı OSB'deki gelişmeleri de yakından takip ediyorum. Bölgedeki elektrik tüketimi, Mayıs'ın ilk üç haftasında, Nisan'ın aynı dönemine göre yüzde 22' arttı. Ümit ediyorum ki artış eğilimi hız kaybetmeden devam eder ve salgın öncesi dönemin seviyelerini bile geride bırakır." "Ceyhan'a bugüne kadar 90 milyon lira harcadık" Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Adana için vizyoner projeleri olduğunu söyleyen Bakan Varank, "Bunlar arasında en önemlisi hiç şüphesiz Ceyhan Petrokimya Endüstri Bölgesi.
Ceyhan 29.5.2020
Prof. Dr. Ceyhan: Vaka sayılarında 10'lu rakamların altına 4-6 haftada inebiliriz
HACETTEPE Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Bizde birkaç gündür vaka sayısı 900, bin civarında.
Ceyhan 29.5.2020
Prof. Dr. Ceyhan: Vaka sayılarında 10'lu rakamların altına 4-6 haftada inebiliriz
HACETTEPE Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, "Bizde birkaç gündür vaka sayısı 900, bin civarında.
Ceyhan 28.5.2020
'Camilerde tekbir gibi yüksek sesli konuşmalar alçak tonda yapılmalı'
HACETTEPE Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, yüksek sesli konuşmalarda damlacıkların daha çok çıktığını ve koronavirüsün yayılımının fazla olduğunu belirtti.
Ceyhan 28.5.2020
27 Mayıs 2020 Haberleri
27 Mayıs 2020 Manşet Haberleri.
Ceyhan 27.5.2020
Prof. Dr. Ceyhan: Yüzerken mesafeyi korumak lazım (2)
'SOSYAL MESAFEYİ 3 METRE DİYE DÜŞÜNMEK LAZIM'Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, havuz ve denizlerde uyulması gereken sosyal mesafeye ilişkin tatile gideceklere uyarılarda bulundu.
Ceyhan 27.5.2020
KKTC'de denizde kaybolan gencin cansız bedeni bulundu
KKTC'de 5 gün önce denizde kaybolan 24 yaşındaki Mehmet Ceyhan'ın cansız bedeni bulundu.
İmsak03:30
Öğle12:42
İkindi16:33
Akşam20:01
Yatsı21:36
Şu an buradasınız: Ceyhan Haber, Ceyhan Son Dakika Haberleri - Haberler - Ceyhan haber sayfamızda Ceyhan haberleri okuyabilir, Ceyhan son dakika haberleri ve güncel Ceyhan gelişmelerini görebilirsiniz. Son Dakika: Ceyhan'da 2 kişiyi yaralayan 3 kişi yakalandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.6.2020 16:26:08. #1.14#
title