Çatak Haberleri

Çatak haber, Çatak son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Çatak - 26.10.2021
Son Dakika | Van'da, mağarada teröristlerin yaşam malzemeleri ele geçirildi
Son dakika haberi... VAN'ın Çatak ilçesi kırsalında, jandarmanın düzenlediği operasyonda, terör örgütü PKK'nın kullandığı mağarada yaşam malzemeleri ele geçirildi.
Çatak - 21.10.2021
Van'da öğrenciler Akdamar Adası'nı gezdi
Bu kapsamda, ÇOGEP "Bizimle Gülümse Van" projesiyle Gürpınar ve Çatak ilçelerindeki 80 öğrenci ve 4 öğretmen, Akdamar Adası'na götürüldü.
Çatak - 04.10.2021
Çatak Halk Eğitim Merkezi'nde robotik kodlama atölyesi kuruldu
Çatak Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan proje kapsamında Halk Eğitim Merkezi'nde robotik kodlama atölyesi kuruldu.
Çatak - 08.09.2021
Van'da Kadın Kooperatifleri Destek Programı Planlama Toplantısı düzenlendi
Türkiye'nin sahip olduğu potansiyeliyle dünya tarımında önemli bir yer tuttuğunu anlatan Görentaş, şöyle konuştu: "Van yaklaşık 3, 5 milyon küçükbaş hayvan varlığıyla ülkemizde ilk sırada yer almaktadır. Van'da 6 uygulamalı Çiftçi Okulu'nda Çatak ilçesinde 25 kadın çiftçimize otlu peynir, Gevaş ve Gürpınar ilçelerinde ise 50 kişiye küçükbaş hayvan yetiştiriciliği konularında eğitimler verdik.
Çatak - 05.09.2021
Haftanın tarihine bakış
2020- Yıldırım-10 Norduz Operasyonu kapsamında Van'ın Çatak ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Mahmut Top, Jandarma Uzman Çavuş Sezer Uçar ve Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Uyar şehit oldu.
Çatak - 25.08.2021
Van Çatak'ta gri kategorideki 'Rojin Amed' kod adlı Fidan Kurtpınar etkisiz hale getirildi
19 Ağustos'ta Van'da etkisiz hale getirilen 3 teröristten birinin sözde Botan Eyaleti, Kato Jirka Bölgesinde suikastçı olarak faaliyet yürüten ve terörden arananlar listesinin gri kategorisinde yer alan 'Rojin Amed' kod adlı Fidan Kurtpınar olduğu ortaya çıktı.
Çatak - 19.08.2021
İçişleri: Van'da 3 terörist etkisiz hale getirildi
İÇİŞLERİ Bakanlığı, 'Eren-1 Operasyonları' kapsamında, Van-Çatak ilçesi Karataş Çukurları bölgesinde, 3 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
Çatak - 19.08.2021
Eren-1 Operasyonları kapsamında Van'da 3 terörist etkisiz hale getirildi
İçişleri Bakanlığı, Eren-1 Operasyonları kapsamında, Van-Çatak ilçesi Karataş Çukurları bölgesinde, İl Jandarma Komutanlığına bağlı, Jandarma Komando ve JÖH birliklerince J-SİHA ve İHA ile Hava Kuvvetleri desteğinde, icra edilen operasyonda, 3 bölücü örgüt mensubu silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
Çatak - 18.08.2021
Çatak'ta uzaktan komutalı EYP'nin infilak ettirildiği olayla ilgili 1 şüpheli tutuklandı
Van'ın Çatak ilçesinde, yola döşenen uzaktan komutalı el yapımı patlayıcının infilak ettirildiği olayla ilgili gözaltına alınan 1 şüpheli tutuklandı.
Çatak - 18.08.2021
Van'da yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesiyle ilgili yakalanan şüpheli tutuklandı
Van'ın Çatak ilçesinde, yola döşenen uzaktan komutalı el yapımı patlayıcının infilak ettirildiği olayla ilgili gözaltına alınan şüpheli tutuklandı.
Çatak - 10.08.2021
Eren Bülbül ve başçavuş Ferhat Gedik şehadetlerinin 4. yılında anılıyor
Hasan ve Ayşe Bülbül çiftinin çocuğu olarak 1 Ocak 2002'de dünyaya gelen Eren Bülbül, Maçka'nın Köprüyanı Mahallesi'ndeki evde büyüdü. Köprüyanı İlkokulu ve Çatak İlköğretim Okulundaki eğitiminin ardından, Maçka Anadolu İmam Hatip Lisesine devam eden Bülbül'ün babası Hasan Bülbül, 2016 yılında vefat etti.
title