Bağdat Haberleri

Bağdat haber, Bağdat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bağdat - 28.10.2020
Irak hükümeti: "Sincar Anlaşması ile Bağdat'ın bölgeye hakimiyeti sağlandı"
Irak Başbakanlık Sözcüsü Ahmet Molla Talal, Sincar Anlaşması'nın ülkedeki bazı tarafları (İran'a yakın Şii gruplar) kızdırdığını belirterek bu anlaşmayla merkezi yönetimin bölgeye hakimiyetinin sağlandığını söyledi.
Bağdat - 27.10.2020
Bağdat'taki korunaklı Yeşil Bölge yeniden trafiğe açılıyor
Irak'ın başkenti Bağdat'ta, yabancı misyon temsilciliklerinin ve hükümet binalarının bulunduğu Yeşil Bölge günün belirli saatlerinde olmak üzere yeniden trafiğe açılacak.
Bağdat - 26.10.2020
Bağdat'ta Fransa Büyükelçiliği önünde protesto
Irak'ın başkenti Bağdat'ta, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam karşıtı açıklamalarına tepkiler sürerken, Şii gruplar Fransa Büyükelçiliği önünde protesto düzenledi.
Bağdat - 26.10.2020
Bağdat'ta güvenlik güçleriyle çatışmada köprüden düşen 1 gösterici hayatını kaybetti
Irak'ın başkenti Bağdat'ta, güvenlik güçleriyle yaşanan çatışmada köprüden atlayan bir gösterici hayatını kaybetti.
Bağdat - 26.10.2020
Irak'ta, "25 Ekim Gösterileri" devam ediyor
Irak'ın başkenti Bağdat'ta 25 Ekim 2019'da işsizlik, yoluslzuklar ve kamu hizmeti yetersizliği nedeniyle zirve yapan gösterilerin birinci yıl dönümü nedeniyle dün başlayan protestolar sürüyor.
Bağdat - 25.10.2020
Bağdat'ta göstericiler ile güvenlik güçleri arasında çatışma
Irak'ın başkenti Bağdat'ta, Tahrir Meydanı çevresinde göstericiler ile güvenlik güçleri arasında çatışma yaşandı.
Bağdat - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2008- Türk Hava Yolları, 1991 Körfez Savaşı'nda durdurduğu Bağdat seferlerine 17 yıl aradan sonra tekrar başladı ve THY uçağı, uluslararası Bağdat Havaalanı'na indi.
Bağdat - 25.10.2020
Irak'ta, "25 Ekim protestoları"nın yıl dönümü dolayısıyla geniş katılımlı gösteriler bekleniyor
Irak'ın başkenti Bağdat'ta, işsizlik, yolsuzluk ve kamu hizmetlerindeki yetersizlik nedeniyle geçen yıl 1 Ekim'de başlayan ve 25 Ekim'de zirve yapan gösterilerin birinci yıl dönümünde geniş katılımlı protestolar bekleniyor.
Bağdat - 24.10.2020
Bağdat'ta 25 Ekim gösterilerinin yıl dönümüne saatler kala Tahrir Meydanı dolmaya başladı
Irak'ın başkenti Bağdat'ta yüzlerce kişi, 25 Ekim gösterilerinin birinci yıl dönümüne saatler kala Tahrir Meydanı'na geldi.
Bağdat - 24.10.2020
Sincar'da yalnızca Irak bayrağı dalgalanacak
Bağdat ile Erbil arasında statüsü tartışmalı bölgelerden biri olarak bilinen, terör örgütü PKK'nın varlık gösterdiği Sincar'daki sorunların çözümüyle ilgili 9 Ekim'de başkent Bağdat'ta yapılan toplantıda anlaşmaya varıldığı duyurulmuştu.
Bağdat - 23.10.2020
Bağdat'ta 25 Ekim gösterileri alarmı
Irak'ın başkenti Bağdat'ta, 25 Ekim halk gösterilerinin yıl dönümü nedeniyle üst düzey güvenlik önlemleri alınırken, Yeşil Bölge ve çevresi yüksek beton bariyerlerle kapatıldı.
Bağdat - 23.10.2020
Son dakika haber! İran'dan ABD yaptırımlarına karşı hamle: ABD'nin Bağdat Büyükelçisi yaptırım listesine alındı
Bir son dakika haberine göre İran, Bağdat Büyükelçisi İrec Mescidi'nin yaptırım listesine alınmasına karşılık ABD'nin Bağdat Büyükelçisi Matthew Tueller ile yardımcısı ve Erbil Başkonsolosu Rob Waller'e yaptırım uygulamaya karar verdi.
Bağdat - 23.10.2020
Irak'ın yeni ortakları: Rusya ve Çin
2003'te Saddam Hüseyin rejiminin devrilmesinin ardından Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) doğrudan nüfuzu altına giren Irak, 2011'de ABD'nin askeri birliklerinin çoğunluğunun çekilmesinin ardından İran'ın da doğrudan nüfuzu altında kalmaya başladı. Irak'ta Saddam sonrası dönemde yönetime gelen hükümetler ABD-İran rekabetinden menfi yönde etkilendiler. Bu bağlamda, küresel düzeyde etkisini gösteren son hadise, ABD'nin Bağdat'ta Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani ve Ketaib Hizbullah lideri Ebu Mehdi Mühendis'e yönelik suikastıydı.
Bağdat - 23.10.2020
Hamaney'in "ABD'nin Irak'taki çıkarlarına yönelik saldırıları durdurma talimatı verdiği" iddia edildi
Haberde, Irak'ta ABD'nin Bağdat Büyükelçiliği, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ev sahipliği yapan üsler ve lojistik destek konvoylarının son aylarda neredeyse her gün roketler, patlayıcılar ve bazen de doğrudan silahlı saldırılarla hedef alındığına dikkati çekildi.
Bağdat - 23.10.2020
ABD İran'ın Bağdat büyükelçisi ve iki Hizbullah yetkilisine yaptırım uygulayacak
ABD yönetimi, İran'ın Bağdat Büyükelçisi İrec Mescidi ile iki üst düzey Hizbullah yetkilisini yaptırım listesine aldı.
Bağdat - 23.10.2020
Bağdat Büyükelçisi Yıldız, sosyal medyadaki ismini Iraklı dostunun hitabı üzerine değiştirdi
Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız, Iraklı bir dostunun kendisine ülkede kullanılan klasik lakapla hitap etmesi üzerine, sosyal medyadaki profil ismini Fatih'ten "Ebu Aşkım"a (Aşkım'ın babası) çevirdi.
Bağdat - 22.10.2020
Son dakika haberi: Avrupa-Akdeniz İnsan Hakları Gözlemevi, Irak'ta 8 Sünni'nin güvenlik güçlerinin bilgisi dahilinde öldürüldüğünü bildirdi
Söz konusu vahşi insanlık suçunun Bağdat hükümetinin silahlı milislerin sahaya kontrolünün kırılması noktasındaki zayıflığının sonucu olduğunu söyleyen Cercavi, hükümetin milislerin yarattığı kaosa karşı aciz durumu ülkede daha fazla kaçırma ve öldürme eylemlerine neden olacağını vurguladı.
Bağdat - 22.10.2020
Üç farklı Arap ülkesinde peş peşe yaşanan "şiddet olayları" kamu vicdanını derinden sarstı
Iraklı anne 2 çocuğunu Dicle Nehri'ne attı Irak'ın başkenti Bağdat'ta 16 Ekim'de bir kadın Dicle Nehri üzerindeki El-Eimme Köprüsü'nden 2 çocuğunu nehre attı.
Bağdat - 21.10.2020
Son dakika haberleri... Bağdat'ta protestolarda öldürülüp elektrik direğine asılan çocuğun katillerine idam cezası
Son dakika 3. sayfa haberine göre Irak'ın başkenti Bağdat'ta geçtiğimiz yılın sonlarında hükümet karşıtı protestolarda 17 yaşındaki çocuğu öldürerek cesedini elektrik direğine asan şahıslar idam cezasına çarpıtıldı.
Bağdat - 20.10.2020
Irak, Mısır ve Ürdün arasındaki yakınlaşma çabaları devam ediyor
Terörle mücadele, ekonomi, altyapı ve enerji üç ülke arasındaki ilişkilerde öne çıkan başlıklar olurken, Bağdat, Kahire ve Amman'ın öncelik ve beklentileri ise farklılaşıyor.
Bağdat - 20.10.2020
Irak'taki Haşdi Şabi Başkanı Feyyad: "KDP binasının yakılması suç"
Feyyad, devlet televizyonuna yaptığı açıklamada, Haşdi Şabi yanlıları tarafından 17 Ekim Cumartesi günü KDP Bağdat bürosuna düzenlenen baskına dair, "KDP Bağdat bürosunun yakılması bir suç eylemidir ve bu bizim için üzücü olmuştur.
Bağdat - 19.10.2020
Bağdat'ta 2 çocuğunu Dicle Nehri'ne atan anne ülkeyi ayağa kaldırdı
Irak'ın başkenti Bağdat'ta 1 ve 3 yaşlarındaki 2 çocuğunu Dicle Nehri'ne atarak ölmelerine neden olan annenin cinayeti ülkeyi ayağa kaldırdı.
Bağdat - 18.10.2020
Son dakika: Irak Başbakanı Kazımi, bu hafta Almanya'yı ziyaret edecek
Almanya'nın Bağdat Büyükelçiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre Kazımi, 20 Ekim Salı günü Almanya'nın başkenti Berlin'de Başbakan Angela Merkel ile görüşecek.
Bağdat - 18.10.2020
Son dakika haber: Irak Başbakanı Kazımi'den "mezhepçi husumet" uyarısı Açıklaması
Salahaddin vilayetindeki Beled ilçesine bağlı Fertahiye Nahiyesi'nde kimliği belirsiz silahlı kişilerce kaçırılan 12 kişiden 8'inin kurşuna dizilerek öldürülmesi ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Bağdat bürosu baskınına değinen Kazımi, "Beled'de işlenen suç ve KDP binasına yönelik saldırı kabul edilemez.
Bağdat - 17.10.2020
IKBY'den Bağdat'taki KDP binasına saldırıya tepkiler
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, Haşdi Şabi yanlısı bir grubun Bağdat'taki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) bürosuna saldırmasını kınadı.
Bağdat - 17.10.2020
Son dakika haberi! Rudaw Bağdat muhabiri ve kameramanı bilinmeyen bir yere götürüldü
Gelen son dakika haberlerine göre Irak'ın başkenti Bağdat'ta Haşdi Şabi yanlılarının Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) binasını bastığı sırada çekim yapan Rudaw televizyonu muhabiri ve kameramanın, hükümet güçleri olduklarını iddia eden grup tarafından bilinmeyen bir yere götürüldüğü belirtildi.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Bağdat Haber, Bağdat Son Dakika Haberleri - Haberler - Bağdat haber sayfamızda Bağdat haberleri okuyabilir, Bağdat son dakika haberleri ve güncel Bağdat gelişmelerini görebilirsiniz. Irak hükümeti: Sincar Anlaşması ile Bağdat'ın bölgeye hakimiyeti sağland
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 07:01:44. #1.14#
title