Bağdat Haberleri

Bağdat haber, Bağdat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Bağdat - Dün
DAVUTOĞLU: BİZİM TEMEL PROGRAMIMIZDA HAK VE ÖZGÜRLÜKLER VAR
ANKARA'DA OTURARAK 'KÜRT SORUNU BİTMİŞTİR' DEMEK YANLIŞ Kürt sorununu, kendi parti programında açık ve net bir şekilde ifade ettiklerini söyleyen Davutoğlu şöyle konuştu: "Ankara'da Kürt sorunu bitmiştir demek, Ankara'da oturup hayat pahalılığı yoktur, herkes mutlu demek' diyen birisinin anlayışı ne kadar doğru. Ankara'da oturup bölgeye gelmeden sorunlarını bittiğini iddia etmek mümkün değil. Bu sorun geniş halk kitleleri 'benim sorunum çözüldü' dediği andan itibaren biter. Dikte edilerek bu sorun çözülemez. Biz, üç boyutlu olarak Kürt meselesine bakıyoruz. Ben son Diyarbakır ziyaretimde söylediğimde Sayın Bahçeli bana çok ağır sözlerle saldırdı. En büyük Kürt şehri İstanbul demem üzerine, Sayın Bahçeli sert sözlerle saldırdı. Evet şu an nüfus bağlamında Kürtlerin en yoğun yaşadığı şehir İstanbul'dur. Diyarbakır'da değil, Erbil'de değil, Van da değil. Türkiye'deki Kürt meselesi Irak'tan farklıdır. Irak'ı yakından biliyorum. Bağdat'da çok az Kürt vardır.
Bağdat - Dün
Irak'ta Şii parti ve milislere bağlı gruplar seçim sonuçlarını protesto etti
Irak'ın başkenti Bağdat'ın yanı sıra Salahaddin ve güneydeki bazı bölgelerde Şii parti ve milislere bağlı gruplar, seçim sonuçlarını protesto etti.
Bağdat - Dün
Irak Yüksek Seçim Komiserliği seçim sonuçlarını yayımladı
YSK Başkanı Adnan Celil, Bağdat'ta düzenlediği basın toplantısında, 3 bin 681 seçim merkezindeki elle sayılma işleminin tamamlandığını, elektronik ayrım işlemiyle yüzde 100 mutabık olduğunu bildirdi.
Bağdat - 16.10.2021
Irak'ta Sadr dışındaki Şii siyasetçiler "nihai seçim sonuçlarını tanımayacaklarını" açıkladı
YSK'nin nihai seçim sonuçlarını bu gece açıklaması beklenirken, Bağdat'ta seçim sonuçlarının açıklanması öncesi üst düzey güvenlik önlemleri alındı.
Bağdat - 16.10.2021
Irak'ta seçimin resmi olmayan galibi Sadr'dan ABD'ye 7 koşul
Irak'ta erken genel seçim sonuçlarının açıklanmasına saatler kala başkent Bağdat'ta güvenlik önlemleri artırılırken, resmi olmayan sonuçlara göre seçimin galibi Şii lider Mukteda Sadr, ABD'ye iki ülke arasındaki ilişkilere yönelik 7 koşul sundu.
Bağdat - 15.10.2021
Suudi Arabistan ile İran arasındaki yakınlaşmanın muhtemel sonuçları ne olacak?
Aradan geçen 5 yılın sonunda, bu yıl nisan ayında, İran ve Suudi Arabistanlı yetkililer, Bağdat'ta doğrudan görüşmeler yapmak üzere bir araya geldi; Irak'ın ara buluculuğundaki görüşmeler daha sonra da devam etti.
Bağdat - 14.10.2021
Irak seçimleri Şii partiler arasındaki kutuplaşmayı artırdı
Bağdat ve güney kentlerden Şii bağımsız, liberal ve seküler görüşlü adaylardan da seçimi kazananlar oldu.
Bağdat - 14.10.2021
Irak seçimlerinde IKBY'de KDP birinci gelirken, Goran büyük yenilgi aldı
2018 seçimlerinde Bağdat'a 4 milletvekili gönderen Yeni Nesil Hareketi ise bu seçimlerde oylarını katlayarak 9 koltuk kazandı.
Bağdat - 13.10.2021
Irak'taki Şii siyasi liderler, Sadr Hareketi'nin kazandığı seçimin sonuçlarını kabul etmediklerini açıkladı
Bağdat'ta Fetih Koalisyonu lideri Hadi el-Amiri'nin evinde toplanan eski Başbakanlardan Nuri el-Maliki ve Haydar el-İbadi ile Haşdi Şabi Başkanı Falih Feyyad ve Ulusal Hikmet Akımı lideri Ammar el-Hekim, seçim sonuçlarını değerlendirdi.
Bağdat - 13.10.2021
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Uluslararası Kutbuddin Şirazi Sempozyumu'na katıldı Açıklaması
Şirazi'nin hayatının, İran'ın güneyinde yer alan Şiraz ve Urmiye gölü yakınındaki Meraga şehri ile birlikte Konya, Sivas, Malatya, Bağdat, Kahire, Şam, Tebriz şehirlerinde geçtiğini anlatan Şentop, "Bu şehirler, günümüzden 700 yıl önce aklın, bilimin ışığıyla parlıyorlardı.
Bağdat - 13.10.2021
Şentop, 'Uluslararası Kutbuddin Şirazi Sempozyumu'na katıldı
Eserleri arşivlerde kalan, adları unutturulan ya da unutulan çok sayıda alim olduğunu kaydeden Şentop, "Unutturulan ya da unuttuğumuz alimler var. Onlardan biri de Kutbuddin Şirazi'dir. Şirazi, bilginin peşinden sürüklenen bir alim. Bir yerden bir yere gitmenin günler aldığı, konaklama, barınma imkanlarının sıkıntılı olduğu dönemlerde İslam topraklarının bütün önemli merkezlerinde bulunmuş bir alim. Hayatı İran'ın güneyinde yer alan Şiraz ve Urmiye gölü yakınındaki Meraga şehri ile birlikte Konya, Sivas, Malatya, Bağdat, Kahire, Şam, Tebriz şehirlerinde geçti.
Bağdat - 12.10.2021
Ürdün ve İran dışişleri bakanları ikili ilişkileri görüştü
İran-Irak savaşının yaşandığı 1980'li yıllarda Ürdün, Bağdat'ın yanında yer alarak Tahran ile iyi ilişkiler kurmaktan uzak durmuştu.
Bağdat - 11.10.2021
Irak'taki seçim sonuçlarına göre Türkmenler Kerkük'te 2 vekil çıkardı
Bağdat ve ülkenin güney kentlerinde ise Şii Sadr Hareketi lideri Mukteda es-Sadr'a bağlı Sadr Grubu seçimi önde götürüyor.
Bağdat - 11.10.2021
Son dakika haberi... İran'dan rejim muhalifi silahlı gruplarla ilgili Irak ve IKBY'ye uyarı
Bağdat hükümeti ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) yetkililerine defalarca ülkede "İran'a karşı üslerin bulunmasının iyi komşuluk ilişkileriyle uyuşmadığını" söylediklerini aktaran Hatibzade, "Bu üslerin ortadan kaldırılması gerekiyor, faaliyetlerine devam edemezler.
Bağdat - 10.10.2021
Irak'ta oy verme işlemi sırasında elektronik cihazlar arızalandı
Bağdat ve Kerkük'teki seçim bölgelerinden alınan bilgiye göre, oy verme işlemi için kurulan bazı cihazlar seçmenlerin parmak izini okuyamadı.
Bağdat - 10.10.2021
Haftanın tarihine bakış
2003- Bağdat'ta Türk Büyükelçiliği yakınında bomba yüklü araç patlatıldı.
Bağdat - 10.10.2021
GÜNDEM / 10 Ekim 2021
(Bağdat/Kerkük/Erbil) (Fotoğraflı-Görüntülü) 2- Afganistan'daki siyasi gündem ve güvenlik konularına ilişkin gelişmeler izleniyor.
Bağdat - 10.10.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 10 Ekim 2021
(Bağdat/Kerkük/Erbil) 2- Afganistan'daki siyasi gündem ve güvenlik konularına ilişkin gelişmeler izleniyor.
Bağdat - 09.10.2021
Irak yarınki seçimlerden dolayı tüm sınırlarını kapatıyor
Irak Sivil Havacılık Kurumundan yapılan yazılı açıklamada, ülkedeki tüm hava yolu şirketlerine ve yolculara Bağdat, Necef, Basra, Erbil ve Süleymaniye havalimanlarının tüm uçuşlara kapatıldığı bilgisinin iletildiği belirtildi.
Bağdat - 09.10.2021
Irak'ta, Alman medyasına çalışan gazeteciden iki gündür haber alınamıyor
Irak'ın başkenti Bağdat'ta, Alman Deutsche Welle (DW) televizyon kanalı muhabiri Ali Abduzzahra'dan 2 gündür haber alınamadığı bildirildi.
Bağdat - 07.10.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 8 Ekim 2021
(Bağdat/Erbil/Kerkük) 2- Türkiye-İran siyasi istişareleri gerçekleştirilecek.
Bağdat - 07.10.2021
İran Dışişleri Bakanı Abdullahiyan, Suudi Arabistan'la görüşmelerde iyi bir mesafe aldıklarını söyledi
İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, 4 Ekim'de yaptığı açıklamada, Bağdat'ta Suudi Arabistan ile gerçekleştirdikleri görüşmelerin "en iyi şekilde devam ettiğini" ve bunu kalıcı bir ilişkiye dönüştürmeye çalıştıklarını söylemişti.
Haberler.com’un şehir sayfaları, Türkiye’nin 81 iline ait en güncel haberleri, gündeme dair fotoğrafları ve son dakika gelişmelerini bir arada sunuyor. Türkiye’nin tüm il, ilçe ve beldelerine ait politika, spor, genel kültür ve en yerel gelişmeleri okuyabileceğiniz Şehir Sayfaları’nda illere göre günlük hava durumu, namaz vakitleri ve sinema seans bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Bağdat Haber, Bağdat Son Dakika Haberleri - Haberler - Bağdat haber sayfamızda Bağdat haberleri okuyabilir, Bağdat son dakika haberleri ve güncel Bağdat gelişmelerini görebilirsiniz. DAVUTOĞLU: BİZİM TEMEL PROGRAMIMIZDA HAK VE ÖZGÜRLÜKLER VAR.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.10.2021 02:25:59. #1.16#

title