Alzheimer Haberleri

Alzheimer haber, Alzheimer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Alzheimer - Dün
Aile hekimliklerinde kronik hastalıklarla etkin mücadele dönemi
Yaşlı bireyin değerlendirmesinde, geçirdiği hastalıklar, Alzheimer/demans varlığı, sigara kullanımı, fiziksel aktivite durumu, beslenme alışkanlıkları, işitme, görme, idrar kaçırma gibi sorunları, ağız ve diş sağlığı problemleri ile ilaç kullanımı bilgileri bütüncül bakışla ele alınacak.
Alzheimer - 21.07.2021
Türk Nöroloji Derneği "Dünya Beyin Günü"nde MS hastalığına dikkat çekti
Prof. Dr. Öztürk, "Türkiye'de de en sık görülen nörolojik hastalık olan inme, ülkemizde ölüm nedenleri arasında ikinci sırada bulunmaktadır. Dünyada her yıl 17 milyon kişi inme geçiriyor, bu kişilerden 6 milyonu hayatını kaybediyor. Ülkemizde yaklaşık 400 bin Alzheimer, 750 bin epilepsi, 100 bin Parkinson, 80 bin civarında da MS hastası bulunmaktadır.
Alzheimer - 09.07.2021
Hayatı kolaylaştırsalar da radyasyon yaydıkları unutulmamalı
Bu tavsiyelere kulak verin… Bilimsel veriler ışığında birçok bilim insanı tarafından elektromanyetik radyasyonun kanser riskini artırdığının kesinleştirildiğine dikkat çeken Prof. Dr. Selim Şeker, "Dahası; düşük, erken doğum, ölü doğum, depresyon, intihara yönelme, Alzheimer, Parkinson gibi birçok hastalıkların elektromanyetik alanlarla ilişkisi olduğu biliniyor.
Alzheimer - 29.06.2021
Ege'de sinirbilimcileri buluşturan uluslararası sempozyum düzenlendi
ÜNLÜ KONUŞMACILAR KONUK OLDU Yüzyılın Beyin Cerrahı seçilen Prof. Dr. M. Gazi Yaşargil, dünyaca ünlü beyin atlaslarının yaratıcısı ve tüm bilim alanlarında en çok atıf alan üç kitaptan birinin yazarları olan Prof. George Paxinos ile Prof. Charles Watson, Alzheimer hastalığı üzerinde ABD'de önemli araştırmalar yürüten Prof.
Alzheimer - 21.06.2021
İşitme kaybı tedavi edilmezse Alzheimer'ı tetikleyebiliyor
İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Alzheimer Haberleri | Alzheimer Haber - Haberler - Alzheimer haberleri, son dakika alzheimer haber ve gelişmeleri burada. Kronik yorgunluk sendromuna et, sarımsak, soğan ve maydanoz.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.7.2021 14:13:48. #1.15#

title