Albay Haberleri

Albay haber, Albay son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Albay - Bugün
Vali Ümit, Çocuk Trafik Eğitim Parkı'nı İnceledi
Sayın Valimiz Ahmet Ümit'in Çocuk Trafik Eğitim Parkı incelemelerinde İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ömer Ersever, İl Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Cengiz Çavuş ve kurum yetkilileri hazır bulundu.
Albay - Dün
Vali Aziz Yıldırım Askerlik Şubesi Bölge Başkanlığı'nı Ziyaret Etti
Vali Aziz Yıldırım, Askerealma Bölge Başkanı Personel Albay Aydın Nazlı'ya ziyaret etti.
Albay - Dün
Vali Kemal Çeber'den Rize Pomem'i Ziyaret Etti
Vali Çeber'e gerçekleştirmiş olduğu ziyarette Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Rize Baro Başkanı Ümit Peçe, Kalkandere Kaymakamı Kemal Sefa, Rize İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Rize İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı ve Rize POMEM Müdürü Kenan Şaban Süzgün eşlik etti.
Albay - Dün
JAKEM'de eğitilen atlar Türkiye'nin çeşitli illerinde emniyet ve asayişi sağlıyor
Nevşehir'de, Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde 2003 yılında kurulan Jandarma At ve Köpek Eğitim Merkezi (JAKEM) Komutanlığında eğitilen atlar, motorlu araçların giremediği turizm bölgelerinde asayiş görevi için titizlikle hazırlanıyor. Merkezdeki görevliler tarafından özel olarak seçilen atlar, asayiş parkurunda 15-34 hafta arasında değişen eğitim sürecinde çeşitli parkurlarda eğitimden geçiriliyor. JAKEM Komutanlığı'nda atlar birbirinden zorlu eğitimlerden geçmesinin ardından Türkiye'nin çeşitli illerinde görevlendiriliyor. JAKEM Komutanı Jandarma Albay Ercan Altın yaptığı açıklamada, "Atlı jandarma birlikleri Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşundan itibaren ulaşım hizmetler ile emniyet ve asayişin sağlanması gibi olaylarda kullanılmıştır.
Albay - 14.06.2021
Jandarma Teşkilatımız 182 Yaşında
Valimiz Sn. Enver Ünlü, Jandarma Teşkilatımızın 182. kuruluş yılı münasebetiyle Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Erhan Demir, İl Jandarma Komutanı Albay Muhammed Sevinç ve beraberindeki personelleri makamında kabul etti.
Albay - 14.06.2021
Jandarma Teşkilatının 182. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Burdur Valisi Arslantaş'a ziyaret
Burdur Valisi Ali Arslantaş, Jandarma Teşkilatının 182'nci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Başaklıgil ve beraberindeki heyeti kabul etti.
Albay - 14.06.2021
Jandarma Teşkilatından Vali Ümit'e Kuruluş Yıldönümü Ziyareti
Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 182. yıldönümü nedeniyle İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ömer Ersever ve İl Jandarma Komutanlığı personeli, Valimiz Ahmet Ümit'i ziyaret etti.
Albay - 14.06.2021
Mısır ve ABD arasında Teksas eyaleti için askeri ortaklık anlaşması imzalandı
Mısır Ordu Sözcüsü Albay Garip Abdulhafiz Garip, resmi Facebook sayfasından yaptığı açıklamada, Mısır Silahlı Kuvvetleri ve ABD Ulusal Muhafızları arasında Teksas eyaleti için askeri ortaklık anlaşması imzalandığını duyurdu.
title