Afganistan Haberleri

Afganistan haber, Afganistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Afganistan - Bugün
Son dakika haberleri! Afganistan'da Taliban saldırısında 6 güvenlik görevlisi öldü
Son dakika haberleri... Taliban militanlarının, Afganistan'ın Gazne vilayetinin Hoca Ömeri ilçesindeki askeri karakola düzenlediği silahlı saldırıda 6 güvenlik görevlisi hayatını kaybetti.
Afganistan - Bugün
Son dakika haberi | İran'ın Sistan-Beluçistan Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü, Afganistan sınırında öldürüldü
Son dakika haberleri... İran'da Sistan-Beluçistan eyaleti Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Üsteğmen Mehdi Şehreki, Afganistan sınırında uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetti.
Afganistan - Bugün
Afganistan'da bir gazeteci silahlı saldırıda öldü
Afganistan'ın güneyindeki Kandahar vilayetinde Nimet Revan adlı gazeteci uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetti.
Afganistan - Bugün
TİKA'dan Afganistan'daki 255 yetim çocuğa iftar
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), ramazan dolayısıyla Afganistan'daki yetimlere iftar verdi.
Afganistan - Bugün
TİKA'dan Afganistan'daki ihtiyaç sahibi 600 aileye gıda yardımı
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Mezar-ı Şerif Ofisi tarafından Erenler Sofrası Ramazan programı kapsamında Afganistan'ın kuzeyindeki Faryab Vilayeti Andhoy, Karamkul, Hançarbağ ve Kurgan ilçelerinde ihtiyaç sahibi 600 aileye gıda paketi dağıtıldı.
Afganistan - Dün
Afganistan-Pakistan sınırında pusu: 4 Pakistan askeri öldü
Pakistan ordusu tarafından yapılan açıklamada, Afganistan-Pakistan sınırında Afgan militanlar tarafından Pakistan askerinin pusuya düşürüldüğü, 4 Pakistan askerinin hayatını kaybettiği, 6 askerin ise yaralandığı aktarıldı.
Afganistan - Dün
ABD Afganistan'a güvenlik önlemleri için ek kara gücü gönderecek
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü John Kirby, Afganistan'dan çekilme süreci devam ederken ülkeye kuvvet koruma ve destek amaçlı ek asker gönderme planları yaptıklarını ve bölgedeki B-52 uçaklarının sayısını 6'ya çıkardıklarını açıkladı.
Afganistan - Dün
Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile video konferans görüşmesi yaptı
Erdoğan, NATO'nun imkan ve kabiliyetlerini de kullanmak suretiyle Afganistan'a desteğin en etkin biçimde nasıl sürdürebileceğini ele almak gerektiğini belirterek, Libya'nın istikrarı için Milli Birlik Hükümeti'ni desteklemeye devam edeceklerini, bu kapsamda Almanya ile iş birliği yapmaya da hazır olduklarını söyledi.
Afganistan - Dün
TİKA, Afganistan'daki üniversite öğrencilerine iftar verdi
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan'da Kabil Üniversitesi ve Şehit Prof. Rabbani Üniversitesi Türkoloji Bölümü öğrencilerine iftar verdi.
Afganistan - Dün
Son dakika gündem: Bulgaristan, Afganistan'daki askeri personelini geri çekme kararı aldı
Son dakika gündem haberine göre Bulgaristan Savunma Bakanı Krasimir Karakaçanov, ülkesinin Afganistan'da bulundurduğu askeri personelini geri çekme kararı aldığını duyurdu.
Afganistan - Dün
İran'da Kovid-19'un Hindistan mutasyonuna rastlandı
İran, 30 Nisan'da da Afganistan ve Pakistan'dan ülkeye girişleri durdurmuştu.
Afganistan - Dün
AB savunma bakanları, güvenlik konularını görüşmek üzere Brüksel'de toplanacak
AB savunma bakanları, yarınki toplantının bir bölümünde NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'i de konuk edecek. Stoltenberg ile bakanlar arasındaki görüşmede Rusya'nın Ukrayna sınırı ve Kırım'daki askeri yığınağı, Irak, ABD'nin çekilme kararı sonrası Afganistan'daki durum ve Balkanlar gibi konuların ele alınması bekleniyor.
Afganistan - Dün
Taliban, Afganistan'da bir bölgeyi daha ele geçirdi
Afganistan'ın kuzeyindeki Baghlan'a bağlı Barka bölgesi, saatler süren çatışmanın ardından Taliban militanları tarafından ele geçirildi.
Afganistan - Dün
Küresel Gıda Krizi raporuna göre, 155 milyon insan akut gıda güvensizliği yaşıyor
Raporda, Afrika'nın akut gıda güvensizliğinden orantısız şekilde etkilenmeye devam ettiğine dikkat çekilirken, "2020'de şiddetli gıda güvensizliği ile karşı karşıya olan yaklaşık 98 milyon insan Afrika'da yaşıyor. Bunun haricinde geçen yılın en kötü 10 gıda krizi yaşayan yerleri arasında Yemen, Afganistan, Suriye ve Haiti de bulunuyor.
Afganistan - Dün
Afganistan'da bir ilçe Taliban'ın kontrolüne geçti
Afganistan'ın kuzeyindeki Baglan vilayetinin Burka ilçesi Taliban militanlarının kontrolüne geçti.
Afganistan - Dün
Son dakika haberi | Afganistan'da bombalı saldırıda ilçe emniyet müdürü yaşamını yitirdi
Son dakika haberler... Afganistan'ın Paktika vilayetinde düzenlenen bombalı saldırıda, Sar Ravza İlçe Emniyet Müdürü Cuma Şah hayatını kaybetti.
Afganistan - Dün
TİKA Afganistan'daki yetimlere iftar verdi
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan'ın başkenti Kabil'de bulunan Teyi Mesken Yetimhanesi'ndeki çocuklara iftar verdi.
Afganistan - Dün
Son dakika haberi... Pakistan-Afganistan sınırında teröristlerin silahlı saldırısında 4 Pakistan askeri öldü
Son dakika haberine göre Pakistan'ın Belucistan eyaletinde Afganistan sınırında tel örgü çekme faaliyetleri yürüten askerlere, sınırın diğer tarafından teröristlerce açılan ateş sonucu 4 Pakistan askeri hayatını kaybetti, 6'sı yaralandı.
Afganistan - Dün
Son dakika haberi... ABD istihbaratına göre Taliban, Afganistan'da iktidara gelmesi halinde kadınların haklarını kısıtlayabilir
Son dakika haberleri: ABD'li istihbarat kuruluşları, Afganistan'da terör örgütü Taliban'ın ABD ve NATO kuvvetlerinin çekilmesinin ardından iktidarı ele geçirmesi halinde, ülkede kadınların temel haklarının kısıtlanacağı bir döneme girilebileceği uyarısında bulundu.
Afganistan - Dün
Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği "Tatlılar bizden, sohbet sizden" projesi başlattı
Dernek Başkanı Hakan Çalışkan ve Eğitim Koordinatörü Adnan Uzun, proje kapsamında Yemen ve Afganistan uyruklu öğrencilerin evlerine "çevrim içi" konuk oldu.
Afganistan - Dün
Son dakika gündem: Kabil'de doktorları taşıyan araca bombalı saldırı: 1 ölü
Son dakika haberler... Afganistan'ın başkenti Kabil'de doktorları taşıyan araca düzenlenen bombalı saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti.
Afganistan - 04.05.2021
İngiltere Başbakanı Johnson, ABD Dışişleri Bakanı Blinken ile görüştü
Görüşmede, Johnson ve Blinken'ın Birleşik Krallık ile ABD dış politikası arasındaki yakın uyumu ele aldıkları belirtilirken, ayrıca ikilinin Afganistan, İran ve Çin de dahil olmak üzere bir dizi dış politika meselelerini de tartıştıkları ifade edildi.
Afganistan - 04.05.2021
ABD Başkanı Biden, BAE Veliaht Prensi Al Nahyan ile telefonda görüştü
Görüşmede, Afganistan, İran, Orta Doğu'da gerginliğin azaltılması ve barış gibi konuların ele alındığının kaydedildiği açıklamada, Biden'ın İsrail ile BAE arasındaki normalleşme sürecinin stratejik önemine işaret ettiği belirtildi.
Afganistan - 04.05.2021
CENTCOM: Afganistan'dan çekilme yüzde 2 ila 6 tamamlandı
ABD Merkez Kuvvetler (CENTCOM) Komutanlığı, Afganistan'dan 60 C-17 uçağı yükü kadar ekipmanın çıkarıldığını ve çekilmenin yüzde 2 ila 6 tamamlandığını açıkladı.
Afganistan - 04.05.2021
AB ile ABD arasında İran görüşmeleri, Rusya ve Çin başta olmak üzere dış politika öncelikleri değerlendirildi
Borrell ve Blinken, Çin ile ilişkilerin yanı sıra ABD'nin Afganistan'dan çekilme kararı sonrasında bu ülkedeki durumu da ele aldı.
Afganistan - 04.05.2021
Slovenya Dışişleri Bakanı Logar, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile ortak basın toplantısında konuş?tu Açıklaması
Çavuşoğlu'nun da Libya'daki temaslarını ve Afganistan'daki durumu kendileriyle paylaştığını kaydeden Logar, "Bu bizim için son derece değerliydi.
Afganistan - 04.05.2021
Cevad Zarif'in ses kaydı ve İran'da yükselen tansiyon
Zarif oldukça deneyimli bir diplomat ve neredeyse İran İslam Cumhuriyeti'nin geride kalan kırk iki yılına yayılan bir diplomatik kariyere sahip. Ancak uzun yıllar ülkesine Birleşmiş Milletlerdeki (BM) farklı görevleri dolayısıyla dışarıdan bakması onun iç politikaya bakışı açısından bir handikap oluşturuyor. İranlı bakan, ülkesinin dış ilişkilerini belirleme yetkisinin Hamaney'in ve Milli Güvenlik Yüksek Konseyi gibi kurumların uhdesinde olduğunu ve Devrim Muhafızları'nın da doğrudan Hamaney'e bağlı bulunduğunu elbette biliyor. Öyle ki Temmuz 2020'de İran Meclisinde yapılan açık oturumda kürsüye çıkan Zarif bu noktaya değinmiş ve "Dış politika grup çekişmeleri alanı değildir. Bu nedenle, Anayasa'da dış politika yüce Devrim Rehberliği makamının iradesine bırakılmıştır" demişti. Dolayısıyla Zarif'in geride kalan yaklaşık sekiz yıllık bakanlığı döneminin kazanımlarını kendisine mal ederken eksikliklerini başkalarına fatura etme çabasının bir karşılığı yok. Zaten şikayetlerinin önemli bir kısmında haklılık payı olsa da artık İran'da reformist hükümetlerin performanslarının vaatlerinin çok gerisinde kalması başlı başına bir sorun. Kuvvetle muhtemeldir ki tam da bu nedenle sekiz yıllık görev süresi biten Ruhani, yerini 18 Haziran'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhafazakar bir isme bırakacak. Zarif Aralık 2020'de Afganistan'ın TOLO kanalına verdiği röportajda cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılıp katılmayacağı yönündeki soruya: "Hayır, ben yeteneklerimi bilirim ve bu işe ehil değilim" demişti.
Afganistan - 04.05.2021
Son dakika haber | Afganistan'da Taliban saldırısında 9 asker öldü
Gelen son dakika haberlerine göre Taliban militanlarının, Afganistan'ın kuzeyinde bulunan Baglan vilayetindeki askeri karakola düzenlediği silahlı saldırıda, 9 asker hayatını kaybetti.
Afganistan - 04.05.2021
Son dakika haberi | Afganistan'da sel felaketinde 14 kişi öldü
Gelen son dakika haberine göre Afganistan'ın batısındaki Herat vilayetinde meydana gelen sel felaketinde 14 kişi hayatını kaybetti.
Afganistan - 04.05.2021
Yeryüzü Doktorları Derneğinin "Bir Öğün Değil, Bir Ömür" kampanyasına destek çağrısı
Yeryüzü Doktorları, açlık nedeniyle ölüm tehlikesinin yüksek olduğu Afganistan, Çad ve Yemen'de açtığı merkezlerde binlerce insanın hayata tutunması için mücadele veriyor.
Afganistan - 04.05.2021
Pakistan'daki sığınmacılar 40 yıldır yaşamlarını zor şartlarda sürdürüyor
Afganistan'dan 1980'lı yıllarda Pakistan'a göç eden Afgan, Özbek ve Türkmenler, sığınmacı olarak zorlu şartlarda hayatlarını sürdürüyor.
Afganistan - 04.05.2021
Son dakika haberi | Muhammed bin Selman neden İran'a yaklaşıyor
Bölgesel siyasi atmosferde yaşanan sayılan değişimlere ilaveten, son dönemde küresel siyasi atmosferde yaşanan değişimler de Riyad'ı dış politikasında bir yeniden konumlanmaya zorluyor. Küresel düzlemde ortaya çıkan en önemli gelişme, Joe Biden'ın başkanlık koltuğuna oturmasıyla ABD'nin Orta Doğu politikasında ortaya çıkan önemli değişimlerdir. Biden yönetiminin Kaşıkçı raporunu yayımlaması, Suudilere Yemen savaşında sağladığı askeri desteği askıya alması, Afganistan'dan tamamen çekilmeye başlaması ve en önemlisi de İran ile nükleer anlaşmaya dönme konusunda istekli olması Suudileri tedirgin ediyor.
Afganistan - 04.05.2021
Özbekistan, Suriye'deki El Hol kampından 93 vatandaşını tahliye etti
2019'dan beri düzenlenen "Mehr" operasyonlarının önceki 4 aşamasında Afganistan, Suriye ve Irak'taki terörist kamplarında bulunan 438 Özbekistan vatandaşı ülkeye geri getirilmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Afganistan Haberleri | Afganistan Haber - Haberler - Afganistan haberleri, son dakika afganistan haber ve gelişmeleri burada. Bakan Çavuşoğlu: Turistin görebileceği herkesi aşılayacağız.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.5.2021 19:16:33. #1.15#

title