Afganistan Haberleri

Afganistan haber, Afganistan son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Afganistan - Bugün
Kazakistan ile Afganistan arasında askeri iş birliği anlaşması imzalandı
NUR Kazakistan Savunma Bakanı Nurlan Ermekbayev ile Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani'nin Güvenlik Danışmanı Hamdullah Muhib, iki ülke arasında askeri iş birliği anlaşması imzaladı.
Afganistan - Bugün
İran'da "sipariş seçimler" ve Reisi döneminin vadettikleri
Afganistan, Orta Doğu'daki gelişmeler ve Türkiye-İran ilişkileri de gündemin önemli maddeleri olacak.
Afganistan - Dün
Afganistan Dışişleri Bakanlığı: Erdoğan'ın niyet ve iradesi barışı desteklemek
Afganistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Gran Hivad, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabil Havalimanı ile ilgili açıklamasının ardında yatan niyet ve iradenin, Afgan Silahlı Kuvvetlerinin barışa ulaşmasını desteklemek olduğunu söyledi.
Afganistan - Dün
ABD Genelkurmay Başkanı Milley, Çin ordusu ile hızlı iletişim sistemi üzerinde çalıştıklarını söyledi
-Afganistan'da terör gruplarının yeniden toparlanması iki yılı alır Bakan Austin, Afganistan'da terör örgütlerinin yeniden toparlanıp ABD'ye saldırma olasılığına ilişkin bir soruya, "Bunu yapabilme kabiliyetlerini yeniden geliştirmeleri muhtemelen iki yıl alır.
Afganistan - Dün
Beyaz Saray, Erdoğan-Biden görüşmesinde Kabil Havalimanı konusunda genel bir mutabakata varıldığını bildirdi
Sullivan söz konusu görüşmede ABD'nin Afganistan'dan çıkma sürecinde Kabil Uluslararası Havalimanı konusunun da gündeme geldiğini belirterek, "Cumhurbaşkanı Erdoğan bu havalimanının güvenliğinin sağlanması konusunda belirli desteğe ihtiyaç duyacağını söyledi, Biden da kendilerine destek taahhüdü verdi.
Afganistan - Dün
Bakan Akar, Alman mevkidaşı ile bir araya geldi
NATO'ya karşı ortaya çıkan tehditlerin giderek çeşitlenmeye başladığını, bunların birlikte göğüslenmesinin gerekliliğine vurgu yapan Karrenbauer, şunları söyledi: "Bir tarafta uluslararası terörizmle ilgili alan var diğer taraftan da Rusya'dan gelen tehdit var. Bunları da görüştük. Rusya ile ilgili olarak bütüncül bir yaklaşıma ihtiyacımız var. Doğu Denizi'nden Karadeniz'e kadar olan NATO'nun doğu kanadı ile ilgili olan bir değerlendirmeye ihtiyacımız var. Almanya olarak biz sadece Doğu Denizi'nde değil giderek NATO'nun doğu kanadında da olmak üzere daha fazla katkı yaptığımızı ve çok uluslu olmak üzere Romanya'daki katkılarımızın olduğunu, hava polisliği çerçevesinde de iki Eurofighter ile birlikte destek sunduğumuzu da ifade ettik. Bu konudaki desteklerimiz ile Deniz Güvenliği Mükemmeliyet Merkezi konusundaki desteğimize de devam edeceğimizi ifade ettim. Türkiye'nin hemen sınır bölgeleri, komşularıyla ilgili olarak da görüşme fırsatımız oldu. Önümüzdeki hafta Berlin'deki bir konferansta Libya'daki durumun daha da istikrarlı hale gelmesi için gerekli görüşmeler de yapılabilir diye umuyorum. Umarım Irak'taki durum da özellikle NATO'nun oradaki pozisyonu itibarıyla da daha iyi bir yönde kendini bulabilir, gelişmesi sağlanabilir. Kuzey Irak ile ilgili olarak da konuşma fırsatımız oldu."  AFGANİSTAN'DAKİ GELİŞMELER Görüşmede Afganistan'daki gelişmelerin de ele alındığını aktaran Karrenbauer, şöyle konuştu: "İster Türkiye ister Almanya olsun başka birçok ülke de 20 yıldan beri Afganistan'da mücadele ediyor.
Afganistan - Dün
ABD'nin Irak işgaline imkan tanıyan yetkiyi iptal etmeyi amaçlayan tasarı Temsilciler Meclisinden geçti
AUMF ilk olarak 2001'de 9 Eylül saldırılarının ardından ABD'nin Afganistan'a asker göndermesi için çıkarılmış ardından 2002'de Irak için güncellenmişti.
Afganistan - Dün
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Pakistan'ın Afganistan'a, aralarında oksijen tüpü, yoğun bakım ünitesi, solunum cihazı, solunum yetmezliği tedavisinde kullanılan BPAP cihazı, X-ray cihazı, kişisel koruyucu ekipman ve ilgili malzemelerin bulunduğu yardım malzemeleri gönderdiği bildirildi.
Afganistan - Dün
Putin, ABD askerlerinin Afganistan'dan çekilmesi konusunu değerlendirdi Açıklaması
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD askerlerinin Afganistan'dan çekilmesinin Rusya için önemli bir gelişme olduğunu belirterek, "Orası bize çok yakın bir bölge. Bu gelişmeye nasıl dahil olacağız veya bölgede güvenliği nasıl sağlayacağız? Bu çok önemli bir soru." dedi.
Afganistan - Dün
Son dakika haber... FETÖ'nün "7 Şubat MİT kumpası" davasıyla ilgili verilen kararın gerekçesi açıklandı (1)
"FETÖ mensuplarının ABD'nin çıkarlarıyla örtüşen şubelerde çalışma isteği" Bu bilgilerle Türkiye'nin küresel platformlardaki algısına negatif etki edecek faaliyetler yürütülmesinin amaçlandığı anlatılan gerekçeli kararda, MİT mahrem yapılanması sorumlularının sevk ve idare ettikleri öğrencileri örgüt elebaşı Gülen'in talimatı doğrultusunda MİT içerisinde, ABD, Rus Federasyonu, Çin, İran, Afganistan, yabancı dini radikal örgütler, PKK/KCK ve FETÖ konularına bakan birimlere yönlendirdikleri ifade edildi.
Afganistan - Dün
Türkiye'de son 24 saatte 225 bin 64 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 904 kişinin testi pozitif çıktı, 62 kişi hayatını kaybetti.
Türkiye'de son 24 saatte 225 bin 64 Kovid-19 testi yapıldı, 5 bin 904 kişinin testi pozitif çıktı, 62 kişi hayatını kaybetti.
Afganistan - Dün
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan'da gazetecilerin sorularını yanıtladı: (2)
Son dakika habere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "ABD'nin Afganistan'dan çekilme kararı sonrasında, Türkiye burada çok daha fazla sorumluluk alabilir.
Afganistan - Dün
TÜSİAD Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı
Kaslowski, Türkiye'nin, dünya düzeninin yeniden kurulduğu bir dönemde çıkarlarının Avrupa ve Transatlantik İttifak'ın parçası olmayı gerektirdiğini belirterek, "Afganistan'da Türk askerlerinin ABD ve NATO çekildikten sonra görev yapması kararının da etraflıca tartışılmasından, birliklerin güvenliğinin sağlanması için gerekli tüm koşulların oluşturulacağından da emin olmak isteriz.
Afganistan - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "NATO misyonuyla bulunduğumuz Afganistan'da sürdürülebilir bir huzur ortamının tesisi için her türlü katkıyı vermeye devam...
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "NATO misyonuyla bulunduğumuz Afganistan'da sürdürülebilir bir huzur ortamının tesisi için her türlü katkıyı vermeye devam edeceğiz.
Afganistan - Dün
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "ABD'nin Afganistan'dan çekilme kararı sonrasında, Türkiye burada çok daha fazla sorumluluk alabilir."
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "ABD'nin Afganistan'dan çekilme kararı sonrasında, Türkiye burada çok daha fazla sorumluluk alabilir.
Afganistan - Dün
Fransa, Türkiye'yi kırmızı ülkeler listesinden çıkardı
ABD ve Kanada yeşil listeye alındı ABD ve Kanada yeşil listeye geçerken, Paraguay, Afganistan ve Maldivler kırmızı listeye alındı.
Afganistan - Dün
Afganistan'da bomba yüklü araçla saldırı: 4 ölü
Afganistan'ın kuzeyindeki Belh vilayetinin Devlet Abad ilçesinde bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda, 4 kişi hayatını kaybetti.
Afganistan - Dün
Biden-Putin zirvesi ve sonuçları
İki ülke liderlerinin değindikleri diğer sorunların başında İran ile Afganistan geliyor.
Afganistan - Dün
Son dakika haber | Afganistan Milli Uzlaşı Yüksek Konseyi Başkanı Abdullah: "Taliban savaş yoluyla asla kazanamayacak"
Son dakika haber: Afganistan Milli Uzlaşı Yüksek Konseyi Başkanı Abdullah Abdullah, Taliban'ın savaş yoluyla asla kazanamayacağını söyledi.
Afganistan - Dün
İran Sınır Kapıların Son Durumu
İran Gümrük Sözcüsü Ruhullah Latifi gümrüklerdeki son durumla ilgili yaptığı açıklamada, Kovid-19 salgını nedeniyle İran-Irak Çazabe, Şalamçe sınır kapılarının yolcu giriş çıkışına kapalı olduğunu ve Tamarçin sınır kapısının da 2 hafta yolcu giriş çıkışına kapalı olacağını ancak TIR geçişlerinin İran-Afganistan Doğarun Gümrük Kapısı hariç (Doğarun Sınır Kapısında 1 hafta önce yaşanan patlama hadisesi nedeniyle) tüm gümrüklerden normal bir şekilde yapıldığını bildirmiştir.
Afganistan - Dün
16 Haziran 2021 Haberleri
16 Haziran 2021 Manşet Haberleri.
Afganistan - 16.06.2021
Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmesini değerlendirdi: (2)
Rus liderin, ABD'nin Afganistan'dan çekilme sürecinin sorunsuz tamamlanmasını umduğunu ifade eden Biden, Moskova'nın Afganistan'ın istikrarı konusunda yardıma hazır olduğunu ilettiğini söyledi.
Afganistan - 16.06.2021
Biden, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmesini değerlendirdi: (1)
Biden, Afganistan'da terörün yeniden ortam bulmasını önlemenin de iki ülkenin yararına olacağını dile getirdiğini belirterek, Ukrayna'nın toprak bütünlüğünün korunması ve Belarus konusunun da görüşüldüğünü aktardı.
Afganistan - 16.06.2021
Afganistan'da son 24 saatte 15 bölgede çatışma yaşandı
Afganistan'da son 24 saatte Taliban militanlarıyla güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar yoğunlaştı.
Afganistan - 16.06.2021
ABD Başkanı Joe Biden'ın kendisine karşı "katil" ifadesi kullanmasının gündeme gelip gelmediğinin sorulması üzerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir...
ABD Başkanı Joe Biden'ın kendisine karşı "katil" ifadesi kullanmasının gündeme gelip gelmediğinin sorulması üzerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Bu konuyla ilgili daha önce telefon görüşmesinde açıklaması oldu" ifadelerini kullanarak, ABD'yi, Afganistan üzerinden suçlayarak, "ABD'de...
Afganistan - 16.06.2021
AK Parti'li Yayman: "'Türkiye'yi NATO'dan çıkaracaklar' diyenlere umarım bu zirve önemli bir mesaj vermiştir"
"İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik alaycı ifadelerini" kınadığını dile getiren Yayman, "Kem söz sahibine aittir. Biz Sayın Akşener'e bu sözlerini aynen iade ediyoruz. Bir taraftan 'Eksen kayması var' diyeceksiniz, Suriye meselesinden Libya'ya, NATO meselesinden Afganistan meselesine kadar geniş bir yelpazede Türkiye aleyhtarlığı yapacaksınız, diğer taraftan Cumhurbaşkanı dünyanın önünde tüm liderlerle görüşürken bu defa da ilişkilerin yumuşatılmasını, ilişkilerin yeniden tesisini eleştireceksiniz.
Afganistan - 16.06.2021
ABD, Afganistan'a vereceği mali desteğin nereye kullanılacağını bilmek istiyor
ABD'ye bağlı Afganistan'ın Yeniden İnşası Özel Başmüfettişliği (SIGAR) Başkanı John Sopko, ABD'nin Afganistan'a sağlayacağı mali desteğin, nerede kullanılacağını bilmek istediğini söyledi.
Afganistan - 16.06.2021
Son dakika haber | Hint basınında, hükümetin Afgan Talibanı ile "iletişime geçmeye çalıştığı" iddia edildi
Gelen son dakika haberine göre Hindistan'ın, ABD öncülüğündeki NATO güçlerinin Afganistan'dan çekilmesinin ardından Taliban örgütü ile "iletişim kurmak üzere girişimde bulunduğu" öne sürüldü.
Afganistan - 16.06.2021
Son dakika haber... Kayseri'de arkadaşını öldüren Afganistan uyruklu sanığa 25 yıl hapis cezası
Son dakika haberi... Kayseri'de, tartıştığı arkadaşını başına taşla vurarak öldüren Afganistan uyruklu sanık 25 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Afganistan Haberleri | Afganistan Haber - Haberler - Afganistan haberleri, son dakika afganistan haber ve gelişmeleri burada. Macaristan'dan, Gümrük Birliği'nin güncellenmesi konusunda Türkiye'ye destek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.6.2021 17:51:12. #1.14#

title