27 Eylül Haberleri

27 Eylül haber, 27 Eylül son dakika haberleri ve gelişmeleri.

27 Eylül - 13.11.2020
"Erivan yönetimi, halkı ve askerleri zafer kazanacakları yönünde kandırmaktaydı"
Güler, AA muhabirine, 27 Eylül'de başlayan ve 9 Kasım'a kadar süren Azerbaycan'ın, Ermenistan işgalindeki Dağlık Karabağ topraklarını kurtarma mücadelesini anlamlı bulduğunu, bu dönemin herkese sahada sürdürülmesi mümkün olmayan statükonun değiştiğini, artık eski söylemlerin ve protokollerin hükümlerini yitirdiğini gösterdiğini söyledi.
27 Eylül - 12.11.2020
Karabağ sorununda kalıcı çözüme doğru
Süreci kısaca özetleyecek olursak; 27 Eylül 2020'de Ermenistan ile Azerbaycan arasında yeniden başlayan savaş Rusya ve Türkiye'nin müdahil olması, bölgedeki enerji projelerinin hedef alınması, büyük insani krizlerin yaşanması ve diğer ihtimaller dolayısıyla dünya gündeminin ana konularından biri olmuştu.
27 Eylül - 07.10.2020
Türkiye-Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Ayrım'dan "kardeş ülkeler"e çağrı...
Ayrım, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Ermenistan'ın her zaman yaptığı gibi devlet terörüne başvurduğunu ve 27 Eylül ?sabahı ateşkesi ve uluslararası hukuku bir kez daha ihlal ettiğini söyledi.
27 Eylül - 07.10.2020
Esenyurt İl Dernekler Birliğinden Azerbaycan'a destek açıklaması
Esenyurt Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya gelen birlik üyeleri adına açıklama yapan Esenyurt Iğdırlılar Kültür Dernek Başkanı Ali Sakar, Ermenistan ordusunun, 27 Eylül Pazar günü sivillerin yaşadığı birçok köy ve kenti bombalayarak adeta bir sivil katliamına imza attığını söyledi.
27 Eylül - 07.10.2020
Son dakika gündem: ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Cantürk ve ailesinin yargılandığı davaya koronavirüs...
Celse arasında sanık Sevim Cantürk'ün avukatı Emre Düzener, mahkemeye dilekçe sunarak, eşinin koronavirüse yakalandığını, kendisinin karantinada olduğunu ve test yaptıracağını belirterek, 27 Eylül'e bırakılan duruşmanın ertelenmesini istedi.
27 Eylül - 07.10.2020
Rusya'nın Dağlık Karabağ tavrı nasıl okunmalı?
27 Eylül 2020 sabahı Ermenistan'ın yeniden Azerbaycan topraklarına saldırması üzerine Azerbaycan'ın işgal edilen topraklarını kurtarma harekatı başlatması ve bu süreçte yaşanan gelişmeler dolayısıyla, bölge 1994 sonrasındaki en gergin günlerini yaşıyor.
27 Eylül - 07.10.2020
Şampiyonlar Tokyo Olimpiyatları'na Türkiye'de hazırlanıyor
Eskrim: Geçen yıl Dünya Gençler Kupası'nda altın madalya kazanarak, Dünya Gençler Kupası'nda altın madalya alan ilk Türk takımı olan ve Deniz Selin Ünlüdağ, Aylin Çakır ve Nisanur Erbil'den oluşan genç kızlar kılıç takımı, 2016 Rio Olimpiyatları Takım ikinciliği bulunan ve Dünya Klasmanında 6. sırada bulunan Ukrayna Kadın Kılıç Milli Takımı ile 27 Eylül'de kampa girdi.
27 Eylül - 07.10.2020
Azerbaycan ordusu Ermenistan'ın 250 tank ve zırhlı aracını imha etti
Açıklamada, şunlar kaydedildi: "Azerbaycan ordusu 27 Eylül-7 Ekim'de Ermenistan'ın 250 tank ve zırhlı aracını, 270 top ve füze sistemini, 60 hava savunma sistemini, 11 komuta yönetim ve gözlem mıntıkasını, 8 mühimmat deposunu, yaklaşık 150 askeri kamyon ve aracını, bir S-300 sistemini imha etti.
27 Eylül - 06.10.2020
Yemen'de gazetecilerin esir takası anlaşmasına dahil edilmemesine tepki
İsviçre'nin Montrö kenti yakınlarındaki Glion kasabasında 27 Eylül'de sona eren Yemen Esir Takası Denetleme Komitesinin dördüncü toplantısının ardından, Özel Temsilci Griffiths'in ofisi ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi'nden (ICRC) yapılan ortak açıklamada, Yemen hükümeti ve Husilerin, 1081 esir ve tutuklunun derhal serbest bırakılması konusunda anlaşmaya vardığı belirtilmişti.
27 Eylül - 06.10.2020
Ürdün'de Kovid-19 sebebiyle seçimin ertelenmesi tartışılıyor
Ürdün Kralı 2. Abdullah, 27 Eylül'de yayımladığı kararnameyle anayasanın 32.
27 Eylül - 06.10.2020
Azerbaycan Dışişleri Bakanı Bayramov: "Mevcut Erivan yönetimi terörist düşünceye sahip"
27 Eylül'de Ermenistan ordusunun Azerbaycan'a saldırması sonucu sivil ve askeri kayıplar verdiklerini, ardından Azerbaycan ordusunun karşı saldırıya geçtiğini hatırlatan Bayramov, bu süreçte yönetim ve halk düzeyinde tam ve kararlı destek gösteren Türkiye'ye teşekkür etti.
27 Eylül - 06.10.2020
Son dakika haberleri | Ermenistan'ın, Azerbaycan'ın 2. büyük kenti Gence'ye düzenlediği bombalı saldırının görüntüleri...
Azerbaycan'da 27 Eylül'den bu yana Ermeni güçlerinin saldırılarında 27 sivil hayatını kaybetti, 141 sivil yaralandı.
27 Eylül - 06.10.2020
Bahçeli: Bizim sorunumuz, TTB'ye yuvalanmış bir avuç Türkiye düşmanıyla
'HİÇ KİMSE NİYET OKUYUCULUĞUNA HEVES ETMESİN' MHP lideri Bahçeli, Sağlık Bakanlığı'nın verileri üzerinde şüphe uyandırmaya çalışanların, kendilerine göre yalan makinesi olduğunu belirterek, şunları söyledi:   "Bizim sorunumuz Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi'ne yuvalanmış bir avuç Türkiye düşmanıyladır. Bizim hesabımız teröristlere güzellemeler yapan, ödüller yağdıran, övgüler düzen küçük bir azınlıkladır. Bu nedenle 'Türk Tabipleri Birliği' kapatılsın diyorum. Hiç kimse niyet okuyuculuğuna heves etmesin. Öküz altında buzağı aramasın. Bilhassa CHP Genel Başkanı ve sivri zekalı CHP'li yöneticiler iftira tezgahını gitsinler başka kapılarda açsınlar. Son gelişmelerle sabittir ki, Türk Tabipleri Birliği'nin Başkanlığına kimin seçildiğini, bu şahsın nasıl bir kötü sicile ve maziye sahip olduğunu nihayetinde herkes görmüştür. Hükümet başarılı bir şekilde koronayla mücadele ederken, gerçekleri çarpıtanlara, insanüstü gayretleri sulandıranlara, sağlık camiasını zımnen suçlayanlara göz yumamaz, hareketsiz kalamazdık. Arı kovanına soktuğumuz çomak ne tesadüfi ki kovan içinde saklanan CHP'ye değmiş, iyisinden kötüsüne kadar diğer bütün siyasi yandaşlara temas etmiştir. Attığımız bir taşla aynı dalda tüneyen birden fazla kuş havalanmıştır. Doğruları eğip bükerek bizi doktorlarımızla kutuplaştırmak isteyen Kılıçdaroğlu'na tavsiyem, en iyi yaptığı işte ustalaşması, mesela yeni bir iskambil destesi alarak zilletin diğer ortaklarıyla masaya oturup, birbirlerini hile yaparak ütmeleridir."  'ERMENİSTAN KATİL BİR DEVLETTİR' Azerbaycan- Ermenistan çatışmasına ilişkin Bahçeli, Ermenistan'ın 27 Eylül Pazar günü aynı zamanda Türkiye'ye de saldırdığını belirterek, şunları kaydetti: "Biz iki devlet olsak da yeri gelirse aynı bayrak altında toplanır, Türklüğe kefen biçmeye çalışan ne kadar zalim varsa hepsine karşı aynı sipere gireriz.
27 Eylül - 06.10.2020
CHP'li Şahin: "Tıp eğitimi almış herkes bilir ki vaka ile hasta aynı anlamı ifade eder"
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 27 Eylül'de "Testi pozitif çıkan kişi, bulaşıcılık açısından kendini tıpkı hastanedeki hasta gibi görmelidir.
27 Eylül - 06.10.2020
Bahçeli, MHP TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu: (1)
Terör devleti Ermenistan'ın, 27 Eylül 2020 Pazar sabahı yalnızca Azerbaycan'a değil, Türkiye'ye de saldırdığını ifade eden Bahçeli, "Şehit olan soydaşlarımızın cenazesi gıyaben hepimizin evinden çıkmıştır.
27 Eylül - 06.10.2020
Yanan ormanlık alan ağaçlandırılacak
Köroğlu Dağları Ortaköy mevkisinde 27 Eylül'de çıkan, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle söndürülen yangında geniş bir alan zarar gördü.
27 Eylül - 06.10.2020
Son dakika haberleri! Ermenistan'ın saldırılarında ölen Azerbaycanlı sivil sayısı 27'ye yükseldi
Ermenistan'ın 27 Eylül'den bu yana gerçekleştirdiği saldırılarda, hayatını kaybeden Azerbaycanlı sivil sayısı 27'ye, yaralı sayısı ise 141'e yükseldi.
27 Eylül - 05.10.2020
Dağlık Karabağ'ın başkenti Hankendi'de ve Azerbaycan'ın Gence şehrinde bombalar altında yaşam
Azerbaycan ile Ermenistan arasında Dağlık Karabağ'da 27 Eylül'de başlayan çatışmalar sürerken, iki taraf da birbirini sivil yerleşim alanlarını hedef almakla suçluyor.
27 Eylül - 05.10.2020
Aksa Jeneratör, TEKNOFEST 2020'ye kesintisiz enerji sağladı
Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aksa Jeneratör, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde ülkenin önemli kurum ve şirketlerinin destekleriyle düzenlenen ve bu yıl 24-27 Eylül tarihleri arasında Gaziantep'te gerçekleştirilen TEKNOFEST 2020'ye kesintisiz enerji sağladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
27 Eylül Haberleri | 27 Eylül Haber - Haberler - 27 Eylül haberleri, son dakika 27 eylül haber ve gelişmeleri burada. Dağlık Karabağ: Ermenistan, Rusya'nın ülkedeki askeri varlığının artmasını istiyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.7.2021 09:05:14. #1.14#

title