YAVUZ SULTAN SELİM HABERLERİ

YAVUZ SULTAN SELİM HABERLERİ

Yavuz Sultan Selim haber, Yavuz Sultan Selim son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yavuz Sultan Selim

Yavuz Sultan Selim

Doğum Yeri Amasya / Türkiye
Doğum Tarihi 10.10.1470 - 22.9.1520

Yavuz Sultan Selim Kimdir ?

Karakterinin sertliğinden dolayı “Yavuz“ ve şehzâdeliğinden beri “Selim Şah“ denen Sultân Selim, 7 Safer 918/Nisan 1512'de Osmanlı padişahı olmuş ve 8 sene, 9 ay bu tahtta oturduktan sonra 8 Şevval 926/ 21 Eylül 1520'de vefat etmiştir.
Biyografinin devamı için tıklayın
Yavuz Sultan Selim - 20.9.2020
Haftanın tarihine bakış
22 Eylül 1520- Dokuzuncu Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim öldü.
Yavuz Sultan Selim - 19.9.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu 5. Kesim Açılış Töreni'nde konuştu: (1)
Bu bölümün dahi tek başına viyadükleri, tünelleri, köprüleri, kavşakları, üst ve alt geçitleriyle iftihar verici bir eser olduğunu dile getiren Erdoğan, şunları kaydetti: "Mesela güzergah üzerindeki T2 Tüneli, 4 bin 200 metrelik mesafesiyle ülkemizin en uzun otoyol tüneli unvanına sahiptir. Bilindiği gibi Kuzey Marmara Otoyolu ülkemizin insan ve araç trafiğinin en yoğun olduğu bölgede inşa edildi. Boğaz trafiğinin rahatlatılmasında bu otoyolun bir parçası olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün önemli katkısı vardır.
Yavuz Sultan Selim - 18.9.2020
Son dakika haberleri! Bakan Karaismailoğlu, Kuzey Marmara Otoyolu'nda incelemelerde bulundu Açıklaması
Kuzey Marmara Otoyolu'nun Kınalı'dan başladığına işaret eden Karaismailoğlu, hattın Yassıören, Odayeri, İstanbul Havalimanı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Mahmutbey'den başlayarak Yavuz Sultan Selim Köprüsü arası, Gebze-İzmit'e kadar uzandığını dile getirdi.
Yavuz Sultan Selim - 17.9.2020
Son dakika! Kuzey Marmara Otoyolunda yolunda kaza: 1 yaralı
Bir son dakika haberine göre Yavuz Sultan Selim Köprüsü Riva Kavşağı'nda meydana gelen trafik kazasında bir kişi yaralandı.
Yavuz Sultan Selim - 13.9.2020
Son dakika haberi | Otomobil takla attı: 1 ölü, 1 yaralı
AKSARAY'da, kontrolden çıktıktan sonra takla atıp, şarampole yuvarlanan otomobilin sürücüsü Ramazan Elmacı (32) hayatını kaybetti, yanındaki Mahir Ay (30) yaralandı.  Kaza, saat 02.00 sıralarında Yavuz Sultan Selim Mahallesi'nde meydana geldi.
Yavuz Sultan Selim - 11.9.2020
Son dakika haberi! Bakan Karaismailoğlu'dan Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı'na ilişkin açıklama Açıklaması
Geçen hafta Ankara-Niğde Otoyolu'nun 170 kilometrelik kısmını açtıklarını hatırlatan Karaismailoğlu, daha önce de İstanbul'da, Marmaray ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün bitirilip vatandaşın hizmetine sunulduğunu aktardı.
Yavuz Sultan Selim - 11.9.2020
Bakan Karaismailoğlu: İstanbul'un altını adeta örümcek ağı gibi örmüş olacağız
ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, inşaat çalışmaları devam eden Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı'ndaki incelemelerinin ardından, "Bu hattın da önümüzdeki yıl bu tarihlerde inşallah tamamını bitirmiş olacağız. Halkalı- Havalimanı hattını da tamamladığımızda, İstanbul'un altını adeta örümcek ağı gibi örmüş oluyoruz" dedi.  Nisan ayında çıkan Cumhurbaşkanlığı Kararanamesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na devredilen Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı çalışmaları devam ediyor.  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Mayıs ayından bu yana çalışmaların sürdüğü inşaat alanını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İlk TBM makinesi(Tünel açma makinesi) ile ilgili bilgi alan Karaismailoğlu, makineyi kazıya başlatmak üzere düğmeye bastı. Buradaki incelemelerin ardından Bakan Karaismailoğlu, devam eden çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.  İZMİT'İN TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK PROJENİN BEŞİNCİ KESİMİ TAMAMLANIYOR Türkiye'de 3 bine yakın  şantiyede çalışmaların hummalı bir şekilde devam ettiğini anlatan Karaismailoğlu, "Ülkemizin her bir noktasında çok büyük, özverili bir çalışma var. Doğusu, Batısı, Kuzeyi, Güneyi fark etmiyor. 3 bine yakın şantiyemizde hummalı bir çalışma var. Bütün amacımız, vatanımıza, milletimize hizmet noktasında, vatandaşlarımızın,  milletimizin yaşam kalitesini güçlendirmek, onların yaşamını kolaylaştırmak için projeler yapıyoruz. Dünyanın gıpta ile baktığı mühendislik çalışmaları bir taraftan devam ediyor. Vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıran ihtiyaçlar da bir taraftan gideriliyor. Bütün dünyanın en büyük projeleri ülkemizde yapılıyor. Malumlarınız, geçen hafta dünyanın en büyük projelerinden biri, Ankara-Niğde Otoyolunun 170 kilometrelik bir kısmını açtık. Daha önce İstanbul'da Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü bitirilip vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştu.
Yavuz Sultan Selim - 11.9.2020
BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: İSTANBUL'UN ALTINI ADETA ÖRÜMCEK AĞI GİBİ ÖRMÜŞ OLACAĞIZ
*Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu: "(Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı) İnşallah 18 ay gibi kısa bir sürede, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Biliyorsunuz Cumhurbaşkanlığı kararnamesi Nisan ayının sonunda çıkmıştı. Biz de Mayıs sonu itibarıyla burayı devraldık" "Kuzey Marmara Otoyolu'nun 6. Kesimini de inşallah 21 Aralık'ta hizmete açmayı hedefledik. Bütün  bu çalışmalardan olduğu gibi, Türkiye'nin her bir noktasındaki çalışmadan, İstanbul da istifade ediyor" Haber-Kamera: Beyza Nur GÜLER-Harun UYANIK/İstanbul,  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, inşaat çalışmaları devam eden Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı'ndaki incelemelerinin ardından, "Bu hattın da önümüzdeki yıl bu tarihlerde inşallah tamamını bitirmiş olacağız. Halkalı- Havalimanı hattını da tamamladığımızda, İstanbul'un altını adeta örümcek ağı gibi örmüş oluyoruz" dedi.  Nisan ayında çıkan Cumhurbaşkanlığı Kararanamesi ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'na devredilen Başakşehir-Kayaşehir Metro Hattı çalışmaları devam ediyor.  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Mayıs ayından bu yana çalışmaların sürdüğü inşaat alanını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. İlk TBM makinesi(Tünel açma makinesi) ile ilgili bilgi alan Karaismailoğlu, makineyi kazıya başlatmak üzere düğmeye bastı. Buradaki incelemelerin ardından Bakan Karaismailoğlu, devam eden çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.  İZMİT'İN TRAFİĞİNİ RAHATLATACAK PROJENİN BEŞİNCİ KESİMİ TAMAMLANIYOR Türkiye'de 3 bine yakın  şantiyede çalışmaların hummalı bir şekilde devam ettiğini anlatan Karaismailoğlu, "Ülkemizin her bir noktasında çok büyük, özverili bir çalışma var. Doğusu, Batısı, Kuzeyi, Güneyi fark etmiyor. 3 bine yakın şantiyemizde hummalı bir çalışma var. Bütün amacımız, vatanımıza, milletimize hizmet noktasında, vatandaşlarımızın,  milletimizin yaşam kalitesini güçlendirmek, onların yaşamını kolaylaştırmak için projeler yapıyoruz. Dünyanın gıpta ile baktığı mühendislik çalışmaları bir taraftan devam ediyor. Vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştıran ihtiyaçlar da bir taraftan gideriliyor. Bütün dünyanın en büyük projeleri ülkemizde yapılıyor. Malumlarınız, geçen hafta dünyanın en büyük projelerinden biri, Ankara-Niğde Otoyolunun 170 kilometrelik bir kısmını açtık. Daha önce İstanbul'da Marmaray, Yavuz Sultan Selim Köprüsü bitirilip vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştu.
Yavuz Sultan Selim - 10.9.2020
İstanbul'da Kovid-19 denetimleri
Büyükçekmece'de de Yavuz Sultan Selim bulvarındaki kafeler, lokantalar, ve berber dükkanları denetlendi.
Yavuz Sultan Selim - 7.9.2020
İstanbul'da köprüler DMD hastalığı farkındalığı için aydınlatıldı
İstanbul'daki Fatih Sultan Mehmet ve Yavuz Sultan Selim Köprüleri, Dünya Duchenne Farkındalık Günü'ne dikkati çekmek için kırmızı renkle ışıklandırıldı.
Yavuz Sultan Selim - 7.9.2020
Osmanlı'yı cihan imparatorluğu haline getiren hükümdar: Kanuni Sultan Süleyman
Babası, 9'uncu Osmanlı Sultanı Yavuz Sultan Selim, annesi Hafsa Sultan olan Sultan Süleyman, 6 Kasım 1494 tarihinde Trabzon'da dünyaya geldi.
Yavuz Sultan Selim - 6.9.2020
İstanbul'da Yavuz Sultan Selim Köprüsü açıklarında sürüklenen tekne kurtarıldı
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü mevkisinde sürüklenen içinde 3 kişinin bulunduğu teknenin emniyetli şekilde kıyıya çekildiğini bildirdi.
Yavuz Sultan Selim - 3.9.2020
FATİH'TE TARİHİ CAMİDE TEPKİ TOPLAYAN KLİMA VE BİTİŞİĞİNDEKİ KÜMES KALDIRILDI
Gelen tepkiler üzerine tarihi yapılardaki bazı klimalar kaldırılırken, bazıları ise hala yerinde duruyor. 1521 yılında Kanuni Sultan Süleyman tarafından yaptırılan Yavuz Sultan Selim Türbesi'nde de klima bulunuyor.
Yavuz Sultan Selim - 1.9.2020
300, 301, 306 ve 500 numaralı hatlarda güzergah değişikliği
Yeni güzergah yapılandırmasıyla birlikte 300 No'lu Dilovası-Umuttepe hattı Dilovası yönüne gidiş güzergahında ve 500 No'lu Hereke-Darıca hattı Darıca yönüne gidiş güzergahında yeni açılan Yavuz Sultan Selim Caddesi'ni kullanmaya başladı.
Yavuz Sultan Selim - 1.9.2020
Son dakika... Ankara-Niğde Otoyolu'nun tamamlanan bölümleri 4 Eylül'de açılacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde, ülkeyi kalkındırmak, ekonomisini ve ticaretini büyütmek için çalıştıklarını vurgulayan Karaismailoğlu, şu ifadeleri kullandı: "Türkiye'nin ekonomisi ve ticaretinin büyümesinin, bu ülkenin hak ettiği yere yükselmesinin temelinde ulaşım ve iletişim altyapımızın bulunduğunu bilerek hareket ediyoruz. Marmaray, Avrasya Tüp Tüneli, Yüksek Hızlı Tren hatları, bölünmüş yollar, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, Baki Tiflis Kars Demiryolu, Ordu Giresun Havalimanı ve daha nice büyük projeyi bunun bilinciyle hizmete verdik.
Yavuz Sultan Selim - 1.9.2020
İSTANBUL'DA TARİHİ CAMİLERE KLİMA DARBESİ... TARİHÇİ YAZAR DİLBAZ: 'DUR' DENİLMELİ
camilerdeki bu durumu değerlendiren tarihçi yazar Mehmet Dilbaz, şunları söyledi: "Son zamanlarda tarihi camilere, klima takma sevdası türedi. Bu tarihi yapılar zaten taş yapı, yığma taş sistemi olduğu için kışın sıcak, yazın serin oluyorlar zaten. Ekstra bir ısıtma ya da soğutma tertibatına normalde ihtiyaç yok. Bu bir salgın halinde İstanbul başta olmak üzere Edirne ve Bursa'daki pek çok tarihi esere sirayet etti. Bunlar tarihi eserin duvarlarına takılırken hem duvarlarına zarar veriyor, hem de klimanın boruları bu tarihi yapıların içine girerken orijinal 400-500 yıllık hatta Hiram Ahmet Paşa Camii'nde olduğu gibi 1300-1400 yıllık tarihi bir yapının duvarları deliniyor ve içine klima takılıyor. Bu ciddi bir sıkıntı, ehlikeyiflik meselesi haline geldi. Böyle bir şeye ihtiyacımız yok. Tarihi eserlere bu bağlamda zarar vermememiz gerekiyor."  "CAMİ CEMAATİ ARASINDA PARA TOPLANARAK, HERHANGİ BİR KURUMDAN İZİN ALMADAN KLİMALAR TAKIYOR" Mehmet Dilbaz, "Yavuz Sultan Selim Han'ın türbesi İstanbul'un en önemli tarihi eserlerinden birisi.
Yavuz Sultan Selim - 28.8.2020
Eskişehir'de devrilen servis otobüsündeki 2 işçi öldü
Mehmet İlik idaresindeki 26 S 0283 plakalı otobüs, Eskişehir-Ankara kara yolunda otogar yakınında yol kenarındaki yönlendirme panosuna çarpıp devrildi. Kazada, işçilerden Hüseyin Bayramoğlu ve Zuhal Boz, olay yerinde yaşamını yitirdi. Yaralanan sürücü ve 11 işçi ise çevredeki hastanelerde tedavi altına alındı. Bu kişilerden birinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. Hayatını kaybeden işçilerin cenazeleri defnedildi Kazada yaşamını yitiren işçilerden Bayramoğlu'nun cenazesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morgundaki işlemlerin ardından Zincirlikuyu Mahallesi Yeni Cami'ye getirildi. Cenaze, kılınan namazın ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi. Bayramoğlu'nun cenazesine, yakınlarının yanı sıra Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal ile adliye çalışanları katıldı. Boz'un cenazesi ise Aşşağısöğütönü Mahallesi Yavuz Sultan Selim Camisi'nde kılınan namazdan sonra Eskişehir-Seyitgazi kara yolundaki Asri Mezarlık'ta defnedildi.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Yavuz Sultan Selim Haberleri | Yavuz Sultan Selim Kimdir - Haberler - Yavuz Sultan Selim haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yavuz Sultan Selim kimdir, hayatı ve biyografisi. Haftanın tarihine bakış.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.9.2020 05:27:07. #1.14#
title