YAVUZ SULTAN SELİM HABERLERİ

YAVUZ SULTAN SELİM HABERLERİ

Yavuz Sultan Selim haber, Yavuz Sultan Selim son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yavuz Sultan Selim

Yavuz Sultan Selim

Doğum Yeri Amasya / Türkiye
Doğum Tarihi 10.10.1470 - 22.9.1520

Yavuz Sultan Selim Kimdir ?

Karakterinin sertliğinden dolayı “Yavuz“ ve şehzâdeliğinden beri “Selim Şah“ denen Sultân Selim, 7 Safer 918/Nisan 1512'de Osmanlı padişahı olmuş ve 8 sene, 9 ay bu tahtta oturduktan sonra 8 Şevval 926/ 21 Eylül 1520'de vefat etmiştir.
Biyografinin devamı için tıklayın
Yavuz Sultan Selim - 22.10.2020
İstanbul İl Koordinasyon Kurulu 2020 Yılı 3. Dönem Toplantısı yapıldı
İstanbul'da yürütülen projeler hakkında bilgi veren Atlı, "İstanbul'da son 18 yılda bitirilen 6 bin 211 proje için toplam 107 milyar TL yatırım harcaması yapılmıştır. Yapılan kamu yatırımları, Marmaray, İstanbul Havalimanı, Avrasya Tüneli ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi büyük altyapı projeleri ile ilimizde bir yandan yaşam kalitesi artarken, diğer yandan özel sektör yatırımlarına da bir ivme kazandırılmakta ve güçlü ulaşım ağı ve altyapısı ile kent, uluslararası alanda küresel bir merkez konumuna gelmektedir.
Yavuz Sultan Selim - 11.10.2020
Bakan Karaismailoğlu: "Hakkari'ye 4 milyar 355 milyon üzerinde yatırım gerçekleştirdik"
"Geçit vermeyen dağları tünellerle, vadileri köprülerle aştık" Türkiye'yi vatan sathında yollarla, köprülerle, tünellerle birbirine bağlarken aslında dünyayla da sosyal, ekonomik ve kültürel açıdan bağları güçlendirdiklerini ifade eden Bakan Karaismailoğlu, "Bazı kesimlerin sadece hayal diye dile getirdiği, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, Avrasya Tüneli, Marmaray, İstanbul Havalimanı, İzmir-İstanbul Otoyolu gibi nice dev projeyi tamamladık ve hizmete verdik.
Yavuz Sultan Selim - 8.10.2020
Son dakika haberi... Aksaray'da sahte para operasyonunda yakalanan 5 zanlı tutuklandı
Ekipler, Yavuz Sultan Selim ve Taşpazar mahallelerindeki zanlıların ikametlerine düzenlediği operasyonda, bir miktar 100 liralık sahte para ele geçirdi.
Yavuz Sultan Selim - 8.10.2020
Son dakika haberi... Bakan Kurum, Esenler'de 1617 konutun temelini attı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2012 yılında başlattığı Türkiye'nin büyük kentsel dönüşümüne ilk günden bu yana destek sunan herkese teşekkür eden Kurum, şöyle konuştu: "İstanbul'un makus talihini değiştirmek ve gelecek yürüyüşünü başlatmak 1994 yılında bizlere, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a nasip olmuştur. Onun belediye başkanı olmasıyla İstanbul, medeniyet yürüyüşüne daha güçlü olarak, yeniden bismillah diyerek başlamıştır. Yine Cumhurbaşkanımızın liderliğinde son 18 yılda, AK Parti hükümetleri döneminde, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, İstanbul Havalimanı, Avrasya Tüneli, Marmaray, Şehir Hastaneleri gibi dev eserlerin, tarihi projelerin içinde yer aldığı toplam 250 milyarlık yatırım yapılmıştır.
Yavuz Sultan Selim - 6.10.2020
Türk askerinin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresi uzatıldı (1)
MHP Kayseri Milletvekili İsmail Özdemir, Türklerin uzun yıllar boyunca Afrika'da bulunduğunu, Yavuz Sultan Selim Han'ın Mısır seferinden itibaren Afrika kıtasının büyük bir kısmında var olduğunu anlattı.
Yavuz Sultan Selim - 6.10.2020
Kuzey Marmara Otoyolu Projesi salgın sürecinde "hız kesmedi"
İstanbul'un batısındaki Kınalı mevkisinden başlayıp Kocaeli ve Sakarya'yı kuzeyden geçerek Sakarya'nın Akyazı ilçesi yakınlarında sonlanan proje, 3 ana bölümde 7 kesimden oluşuyor. Yüksek standartlı, konforlu ve güvenli bir ulaşım ağı olan proje kapsamında, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün de yer aldığı, İstanbul'un kuzeyinden geçen 148 kilometrelik Odayeri-Paşaköy arası bölüm, 26 Ağustos 2016'dan itibaren hizmet veriyor.
Yavuz Sultan Selim - 3.10.2020
Kocaeli'de kargodan sahte kimlikle başkasına ait paketleri alan şüpheli aranıyor
Alınan bilgiye göre, Yavuz Sultan Selim Caddesi'ndeki kargo şirketine gelen şüpheli, sahte kimlikle başkasına ait iki paketteki 10 bin ve 15 bin lira değerindeki cep telefonunu teslim aldı.
Yavuz Sultan Selim - 29.9.2020
Amcasını öldürüp ceset parçalarını çöpe atan yeğenin yargılanmasına devam edildi
İddianamede, sanıkların araca yükledikleri ceset parçalarından bazılarını, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü geçtikten sonra durdukları viyadükten attıkları, daha sonra Kadıköy'deki lokale giderek olayı diğer sanıklar Fatih Demir ve Turgut Kundakçı'ya anlattıkları ifade edildi.
Yavuz Sultan Selim - 29.9.2020
Ormanköy Çarşı için talep toplama süreci başladı
Açık hava ticaret merkezi özelliği taşıyan Ormanköy Çarşı'daki dükkan ve mağazalar, Alemdağ Caddesi üzerinde, yürüme mesafesindeki yaklaşık 200 bin kişinin yaşadığı, araç ve insan trafiğinin yoğun olduğu bölge halkına hitap ediyor. İstanbul'un yeni ulaşım akslarının tam merkezinde yer alan Ormanköy projesi, Türkiye'nin önde gelen eğitim kurumlarına yaklaşık 10 dakikalık mesafede olmasının yanı sıra Üsküdar-Çekmeköy metro istasyonuna 2 dakika, Kuzey Çevreyolu bağlantılarına 5 dakika, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne 25 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'ne 20 dakika ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne 20 dakika mesafede konumlanıyor.
Yavuz Sultan Selim - 28.9.2020
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uluslararası Deniz Hukuku ve Doğu Akdeniz Sempozyumu"nda konuştu: (2)
Uluslararası enerji şirketlerinin de devreye girmesiyle Doğu Akdeniz petrol ve doğalgaz jeopolitiğinin merkezine oturmuştur. Burada bir gerçeğin altını çizmek gerekiyor. Türkiye'nin bölgeye yönelik ilgisini, sadece enerji kaynaklarıyla sınırlamak, sığ bir değerlendirme olacaktır. Her şeyden önce Türkiye, bir Akdeniz ülkesidir. Biz burada tarih boyunca olduğu gibi misafir değil, ev sahibiyiz." Dün 482. yıldönümü kutlanan Preveze Deniz Zaferi'nin, ülkenin Akdeniz'deki köklü varlığının en görkemli sembollerinden olduğunu belirten Erdoğan, "1538 senesinde Barbaros Hayrettin Paşa'nın komutasında kazanılan bu şanlı zaferle Akdeniz'deki Türk hakimiyeti tesis edilmiştir. İnsanlık tarihi boyunca pek çok medeniyete beşiklik etmiş bu coğrafya, asırlarca sürecek bir barış, huzur ve istikrar iklimine kavuşmuştur. Literatüre Osmanlı Barışı olarak geçen bu dönem, aynı zamanda Akdeniz'in ticari ve siyasi bakımdan altın çağıdır. Bu asırlar, Akdeniz havzasıyla beraber Balkanlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika'nın da en huzurlu dönemidir. Bu vesileyle vefatının 500. yıldönümüne ulaştığımız Osmanlı'nın denizlerdeki hakimiyetinin öncüsü Yavuz Sultan Selim Han'ı da rahmetle yad ediyorum.
Yavuz Sultan Selim - 22.9.2020
Tekirdağ'da Yavuz Sultan Selim'i anma programı düzenlendi
Tekirdağ'da Osmanlı Padişahı Yavuz Sultan Selim'in vefatının 500. yılı dolayısıyla anma programı düzenlendi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yavuz Sultan Selim Haberleri | Yavuz Sultan Selim Kimdir - Haberler - Yavuz Sultan Selim haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yavuz Sultan Selim kimdir, hayatı ve biyografisi. Vali Aydoğdu minik Berra'ya verdiği sözü tuttu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.10.2020 03:42:30. #1.15#
title