YAVUZ SULTAN SELİM HABERLERİ

Yavuz Sultan Selim haber, Yavuz Sultan Selim son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yavuz Sultan Selim

Yavuz Sultan Selim

Doğum Yeri Amasya / Türkiye
Doğum Tarihi 10.10.1470 - 22.9.1520

Yavuz Sultan Selim Kimdir ?

Karakterinin sertliğinden dolayı “Yavuz“ ve şehzâdeliğinden beri “Selim Şah“ denen Sultân Selim, 7 Safer 918/Nisan 1512'de Osmanlı padişahı olmuş ve 8 sene, 9 ay bu tahtta oturduktan sonra 8 Şevval 926/ 21 Eylül 1520'de vefat etmiştir.
Biyografinin devamı için tıklayın
Yavuz Sultan Selim - Dün
Galata Kulesi ile FSM ve YSS köprüleri, Yeşilay Haftası dolayısıyla yeşil ışıkla aydınlatıldı
Yeşilay Haftası dolayısıyla Galata Kulesi ile Fatih Sultan Mehmet (FSM) ve Yavuz Sultan Selim (YSS) köprüleri yeşile büründü.
Yavuz Sultan Selim - 26.02.2021
Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığından öğrenciye tokatla saldıran zanlının serbest bırakılmasına ilişkin açıklama
Aksaray Cumhuriyet Başsavcılığı, ortaokul öğrencisine tokatla saldıran kişinin psikolojik rahatsızlığı bulunduğunun belirlenmesi üzerine gözlem altına alınmasına karar verildiğini bildirdi.
Yavuz Sultan Selim - 26.02.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı: (2)
"Ne bundan ana muhalefet anlar, ne bundan İstanbul Büyükşehir Belediyesi anlar. Biliyorsunuz bu proje benim Büyükşehir Belediye Başkanlığım dönemine dayanan bir projedir." diyen Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz ülkede hizmet etmek istiyoruz. Ülkemizde bir şeyler yapmak istiyoruz ve Boğaz'ın özellikle ne tür tehditler altında olduğunu İstanbul'da yaşayan benim halkım zaten gayet iyi biliyor. Biliyorsunuz bundan yıllar önce bir Rumen tankerinin, özellikle Sarayburnu açıklarında yaşanan olay. Aylarca bu tanker burada yandı. Zaman zaman Boğaz'ın değişik yerlerinde tankerlerin yalılara bindirmesi olaylarını biliyoruz. Bütün bu olaylar yaşanırken hala bu ana muhalefet 'Yaptırmayız, istemezük...' ya siz neyi istiyorsunuz ki, neyi yaptınız ki bu ülkede? Hiçbir şeyleri yok. Şurada bir sel afeti oldu, İzmir ne hale geldi biliyorsunuz. İstanbul'un şu anda ne hale geldiğini görüyorsunuz. Tedbirleri var mı? Yok. Attıkları bir adım var mı? Yok. Bakın şimdi İstanbul'da çöp dağları aynen benim belediyeyi devraldığım zamandaki gibi yükselmeye başladı. ya sen belediye başkanı değil misin? Bu çöpler niye temizlenmiyor, bu çöpler niye kaldırılmıyor? Yani İstanbul halkı hala, yeniden eski Türkiye özlemine mi dönecek? İnadına ifadesini ben İstanbul'umuza bir güzellik kazandıracağız ve bu yeni değil. Benim 'çılgın proje' diye ifade ettiğim bir projedir. Şu anda bizim zaten projemiz hazırdır, alternatifleriyle hazırdır. Bu projeyi biz Karadeniz'i Marmara'ya bağlamak suretiyle hayata geçireceğiz. Dünya bu projeyi de hayran hayran gelip yerinde izleyecek, diğer projelerimizi izlediği gibi. Çanakkale Köprüsü'nü izlediği gibi, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü, Avrasya'yı izlediği gibi.
Yavuz Sultan Selim - 26.02.2021
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Filyos Limanı'nda incelemelerde bulundu: (2)
"Türkiye'yi Avrupa'nın 6, dünyanın 8. Yüksek Hızlı Tren işletmecisi yaptık" Türkiye'yi Avrupa'nın 6, dünyanın 8. Yüksek Hızlı Tren işletmecisi yaptıklarını dile getiren Karaismailoğlu, şöyle devam etti: "26 havalimanı sayısını 56'ya yükselttik. Marmaray, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Hattı, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, Avrasya Tüneli, İstanbul Havalimanı, Ankara-Niğde, İstanbul-İzmir ve Kuzey Marmara Otoyolları, Yüksek Hızlı Tren hattı projelerini tamamladık ve yapımı devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü ve Malkara Otoyolu, Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Hattı, Aydın-Denizli Otoyolu gibi dev yatırımlarımız da hedeflerimizde ne kadar ciddi olduğumuzun en güzel örnekleri.
Yavuz Sultan Selim - 24.02.2021
Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun 103'üncü yıl dönümü
Cora, mesajında, Trabzon'un, Fatih Sultan Mehmet'in fethettiği, Yavuz Sultan Selim'in şehzadelik yaptığı, Kanuni Sultan Süleyman'ın doğduğu kadim bir şehir olduğunu belirtti.
Yavuz Sultan Selim - 23.02.2021
Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunun 103'üncü yıl dönümü
Trabzon'un, Fatih Sultan Mehmet'in fethettiği, Yavuz Sultan Selim'in yönettiği, Kanuni Sultan Süleyman'ın doğduğu ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 3 kez ziyaret ettiği bir kent olduğunun altını çizen Zorluoğlu, şunları kaydetti: "Trabzon'umuz, tarih boyunca gerek stratejik konumu, gerekse sosyo-ekonomik pozisyonu itibarıyla her dönem önemini korumuş kadim bir şehirdir.
Yavuz Sultan Selim - 21.02.2021
Karadeniz Sahil Yolu'nun Trabzon geçişinde trafiği rahatlatacak projenin yüzde 60'ı tamamlandı
Böylece, 2020 yılı sonu itibari ile tamamlanan toplam 14,5 kilometre uzunluğundaki kesim sayesinde, Trabzon merkezinde nüfus yoğunluğunun yüksek olduğu Erdoğdu, Soğuksu, Aydınlıkevler, Uğurlu, Karşıyaka, Beşirli, Yıldızlı ve Akyazı bölgelerinde oluşan trafik, mevcut Yavuz Sultan Selim Bulvarı ve paralelinde sahilden geçen ana yollar olan mevcut Devlet Yolu ve Trabzon Sahil Geçişi Yolu'na kısa mesafede güvenli bir şekilde dağılım imkanı sağlandı.
Yavuz Sultan Selim - 19.02.2021
Son dakika haber: Amcasını öldürüp ceset parçalarını çöpe atan yeğenin yargılandığı davada mütalaa açıklandı
İddianamede, sanıklar Fahrettin Öztürk ve Ferhat Yılmaz'ın araca yükledikleri ceset parçalarından bazılarını, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü geçtikten sonra durdukları viyadükten attıkları, daha sonra Kadıköy'deki lokale giderek olayı diğer sanıklar Fatih Demir ve Turgut Kundakçı'ya anlattıkları ifade ediliyor.
Yavuz Sultan Selim - 17.02.2021
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütünü kınayamayanlar bize insanlıktan bahsedemez
'KARŞI ÇIKANLAR SİZ DEĞİL MİYDİNİZ?' Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun son dönemde 'AK Parti'nin hangi hayırlı hizmetine taş koyduk?' diye sorduğunu hatırlatarak, şunları kaydetti: "Bak hatırlatayım sana. Biz kamuda başörtüsüne serbestlik getirdiğimizde, engellemek için Danıştay'a koşan siz değil miydiniz? Hatta üniversitelerde başörtüsü yasağı kalkmasın diye AYM'ye başvuran bizzat sen değil miydin? Meslek liseleri ve imam hatiplere yönelik katsayı zulmüne sahip çıkanlar siz değil miydiniz? Daha bir yıl öncesine kadar şehir hastanelerini kötüleyenler siz değil miydiniz? Avrasya Tüneli'ne, asrın projesi Marmaray'a, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne, Osmangazi Köprüsü'ne karşı çıkanlar siz değil miydiniz? Ankara'da kendisinin de hep kullandığı Malazgirt Bulvarı'na karşı çıkanlar siz değil miydiniz? Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne olmadık iftiralar atanlar siz değil miydiniz Bay Kemal, yattın kalktın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile uğraştın.
Yavuz Sultan Selim - 17.02.2021
Erdoğan, AK Parti Ankara 7. Olağan İl Kongresi'nde konuştu: (3)
Kılıçdaroğlu'nun hafızasını tazelemesi için bazı sorular yönelten Erdoğan, şunları kaydetti: "Biz kamuda başörtüsüne serbestlik getirdiğimizde engellemek için Danıştay'a koşan siz değil miydiniz? Hatta üniversitelerde başörtüsü yasağı kalkmasın diye Anayasa Mahkemesine başvuran bizzat sen değil miydin? Meslek liseleri ve imam hatiplere yönelik katsayı zulmüne sahip çıkanlar siz değil miydiniz? Daha bir yıl öncesine kadar şehir hastanelerimizi kötüleyenler siz değil miydiniz? Avrasya Tüneli'ne, asrın projesi Marmaray'a, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne Osmangazi Köprüsü'ne karşı çıkanlar siz değil miydiniz? Ankara'da kendisinin de her gün kullandığı Malazgirt Bulvarı'na karşı çıkarlar siz değil miydiniz? Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne olmadık iftiraları atanlar siz değil miydiniz Bay Kemal? Yattın kalktın, yattın kalktın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile uğraştın.
Yavuz Sultan Selim - 12.02.2021
Fatih'te eşini boğarak öldüren zanlı gözaltına alındı
Yavuz Sultan Selim Mahallesi Kanı Sıcak Sokak'ta ikamet eden Mahmut G.
Yavuz Sultan Selim - 09.02.2021
Aksaray'da ambulans ile otomobil çarpıştı: 5 yaralı
Yavuz Sultan Selim Mahallesi'nden hasta alan Yasin Kaldı (22) idaresindeki 68 ABB 077 plakalı ambulans, Otogar Kavşağı'nda Ali Çelebi (25) kontrolündeki 58 FF 929 plakalı otomobil ile çarpıştı.
Yavuz Sultan Selim - 07.02.2021
CHP Grup Başkanvekili Özel 2021'i "zam ve vergi artışı yılı" olarak niteledi Açıklaması
2021 yılında Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim köprülerinden geçilse de geçilmese de vergi mükelleflerine çıkan toplam yük 2 milyar 623 milyon lira olarak hesaplanmaktadır.
Yavuz Sultan Selim - 05.02.2021
Bakan Karaismailoğlu:  Asırların hayali için geri sayımdayız
Bakan Karaismailoğlu:  Asırların hayali için geri sayımdayız ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, 1915 Çanakkale Köprüsü inşaatında incelemelerde bulundu. Çalışmaların son durumuyla ilgili brifing alan Bakan Karaismailoğlu, "1915 Çanakkale Köprüsü, Çanakkale Boğazı üzerinde adeta dünyaya karşı dimdik dururken, şanlı tarihimizden pek çok simgeyi de üzerinde birer nişan gibi gururla taşıyacak. Köprümüzün 318 metrelik çelik kuleleri Çanakkale Deniz Zaferi'nin kazanıldığı 18 Mart 1915'i işaret ederken, iki çelik kule arasındaki 2023 metrelik orta açıklık Cumhuriyetimizin 100'üncü kuruluş yıl dönümünü sembolize edecektir" dedi.  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, beraberinde Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, proje ortaklarını temsilen Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ile birlikte Çanakkale'nin Lapseki ilçesindeki 1915 Çanakkale Köprüsü şantiyesine gelerek,  yetkililerden brifing aldı. Ardından da gazetecilere açıklamalarda bulundu.  Bakan Karaismailoğlu, yurdun her köşesini dünya ölçeğinde eserlerle donatmak için canla başla çalıştıklarını söyledi. 1915 Çanakkale Köprüsü'nün, artık, dünya ile ulaşımın her modunda bağlanan ve bölgesinde bir lojistik süper güç haline gelen Türkiye'ye kazandırdıkları en büyük projelerden biri olduğunu ifade eden Bakan Karaismailoğlu, eşsiz mimarisi ile bir gerdanlık gibi boğazın üzerinde uzanan köprünün, bugüne dek yapılan dünya ulaştırma ve altyapı projeleri içinde çok önemli üstünlüklere sahip olduğunu belirtti. 1915 Çanakkale Köprüsü'nün, dünyanın en uzun orta açıklıklı asma köprüsü unvanına sahip olacağının altını çizen Karaismailoğlu, "Diğer yandan dünyada ikiz tabliye olarak tasarlanan nadir asma köprülerden biri olma özelliğine sahip. Tamamlandığında, dünyada 2 bin metre orta açıklığın üzerinde dizayn ve inşa edilen ilk köprü olarak tarihe geçecek. Çanakkale Boğazı üzerinde adeta dünyaya karşı dimdik dururken, şanlı tarihimizden pek çok simgeyi de üzerinde birer nişan gibi gururla taşıyacak. Köprümüzün 318 metrelik çelik kuleleri Çanakkale Deniz Zaferi'nin kazanıldığı 18 Mart 1915'i işaret ederken, iki çelik kule arasındaki 2023 metrelik orta açıklık Cumhuriyetimizin 100'üncü kuruluş yıl dönümünü sembolize edecektir. 318 metrelik kule yüksekliği ve 16 metrelik mimari amaçlı top mermisi figürüyle birlikte düşünüldüğünde, deniz seviyesinden 334 metre yüksekliğe erişecek ve dünyanın en yüksek kulelerine sahip asma köprüsü olacaktır" dedi.  1915 Çanakkale Köprüsü'nün mühendislik altyapısının da şanına yakışır şekilde hayata geçirildiğini belirten Bakan Karaismailoğlu, "Köprüde 162 bin kilometre uzunluğunda, yani dünyanın etrafında dört defa dönecek kadar çelik tel kullanılmaktadır. Bölgedeki yüksek rüzgar hızları dikkate alınarak tasarlanan köprümüz; gerek işletme döneminde gerekse de inşaat sırasında oluşacak en elverişsiz rüzgar etkilerine karşı test edilmiş ve bu testlerden başarıyla çıkmıştır. Gerçekleşebilecek büyük depremlere karşı köprümüzün kule temelleri çelik kazıklarla güçlendirilmiş ve zemin üzerinde konumlandırılmış batırma keson tipi temel seçilmiştir. Avrupa ve Asya Ankraj bloklarında imalatlar yüzde 99 oranında gerçekleşti. Askı halatı ve tabliye imalatları ilgili fabrikalarda devam etmekte. Ana kablo imalatları bitti, 304 adet tel demetinden oluşan ana kablonun 236 adedi, şantiye depo sahasına intikal ettirildi. Fabrikada tabliye imalatları kapsamında,  panel imalatları tamamlanarak, blok İmalatlarında ise yüzde 63 fiziki gerçekleşme sağlandı. 1915 Çanakkale Köprüsü Kedi Yolu servis platformu montaj çalışmaları kapsamında, Kedi yolu döşeme ve yan korkuluklarının montaj çalışmaları da sonlandı. İtme-sürme yöntemi ile yapım çalışmaları devam eden 680 metre uzunluğundaki Asya yaklaşım viyadüğünün yüzde 96'sı fiziki gerçekleşmeye ulaşıldı. Otoyol çalışmaları kapsamında proje başlangıcı olan Malkara Kavşağı ile Umurbey (Çanakkale Kavşağı) arasındaki 83,4 kilometrelik kesimde toprak işleri, Sanat Yapıları ve Üst Yapı çalışmaları devam ediyor. Bildiğiniz üzere 16 Mayıs 2020 Cumartesi günü Sayın Cumhurbaşkanımızın da teşrif ettikleri bir tören ile 318 metre yüksekliğindeki köprülerimizin son bloğunu yerleştirmiştik. Geçtiğimiz ocak ayı içerisinde de köprümüzün ana halatlarının çekilmesi sırasında çalışma platformu olarak kullanılacak olan 4 bin 330 metre uzunluğundaki kedi yolunu tamamladık. Kedi yolu diye tabir edilen ana halatların çekilmesinde faydalanılacak bu çalışma platformu, köprü yapımlarındaki en önemli eşik noktalarından biridir. Bugüne kadar görevli şirket tarafından 1,985 milyar euroluk iş yapılmış, kamulaştırma çalışmalarına ise 533 milyon TL harcama yapılarak hayata geçirilen bu dev eser inşallah çok yakında halkımızın hizmetinde olacak. Asırların hayali için geri sayımdayız, diyebiliriz. Artık ana kablo montajına başlıyoruz. Köprümüzün, 18 Mart 2022'de hizmete girmesi için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz" diye konuştu.  "Yapılan her yeni köprü, her tünel, her yol, akarsular gibi, geçtikleri yerlerin istihdamına, üretimine, ticaret, kültür ve sanatına can katmaktadır" diyen Bakan Karaismailoğlu, şunları söyledi: "2019 yılında tamamını hizmete sunduğumuz İstanbul-İzmir Otoyolu, Edirne-İstanbul-Ankara Otoyolu ile İzmir-Aydın ve İzmir-Çeşme Otoyolları birleşerek, Türkiye ekonomisinin omurgasını oluşturan Marmara ve Ege bölgelerini çağdaş bir otoyol ağı ile birbirine bağladı. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün de dahil olduğu toplam 400 kilometre uzunluğundaki Kuzey Marmara Otoyolu'nun tamamı trafiğe açıldı.
Yavuz Sultan Selim - 05.02.2021
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "1915 Çanakkale Köprüsü" şantiyesinde açıklamada bulundu Açıklaması
Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün de dahil olduğu toplam 400 kilometre uzunluğundaki Kuzey Marmara Otoyolu'nun tamamının trafiğe açıldığını hatırlatan Karaismailoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "1915 Çanakkale Köprüsü ve 101 kilometre uzunluğundaki Malkara-Çanakkale Otoyolu'nun da hizmete girmesiyle Marmara Otoyol Entegrasyonu tam anlamıyla sağlanmış olacaktır.
Yavuz Sultan Selim - 04.02.2021
Hasta ziyaretine giden aynı aileden 30'un üzerinde kişinin testi pozitif çıktı
Kocaeli'nin Gölcük ilçesine bağlı Ulaşlı Yavuz Sultan Selim Mahallesi'nde 90 yaşındaki H.
Yavuz Sultan Selim - 04.02.2021
Tarihi dizi ve filmler, kılıca ilgiyi artırdı; geyik boynuzu saplı kılıç 750 TL
Elinde numune olarak farklı şekil ve sap modellerinde kılıçlar olduğunu aktaran Sezgin, şöyle konuştu: "Bu kılıçlar son zamanlarda ekranlara yansıyan Türk dizilerinde gördüğümüz kılıçlar. İnsanlar televizyonda gördüklerinin aynısını istiyor. Kimileri üzerine yazı ve isim yazılmasını talep ediyor. İstenen modeli bir hafta ile 10 gün içinde teslim edebiliyoruz. El dövmesi çelik kılıçlar yapıyorum, birebir orijinaliyle aynı. Tek fark ağızları bilenmediği için keskin değiller, sadece dekorasyon amaçlı kullanılıyorlar. Online siparişlerde de çok artış var. Kılıçların fiyatı 600 TL'den başlıyor, 1200 TL'ye kadar gidiyor. Bu rakamlar istenen çelik ve sap özelliklerine göre daha da yükseliyor." GÖKTÜRKÇE VE OSMANLICA YAZILAR İŞLENİYOR Özellikle Yavuz Sultan Selim, Kanuni Sultan Süleyman gibi padişahların kılıçlarının ilgi gördüğünü sözlerine ekleyen Sezgin, "Üzerinde Göktürkçe dilinde 'Türk' yazısı isteyenler oldukça fazla.
Yavuz Sultan Selim - 03.02.2021
Bakan Karaismailoğlu: PTT, Amazon gibi olabilir
Kuzey Marmara Otoyolu'nun 400 kilometre uzunluğunda olduğunu ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün bir ihtiyaçtan doğduğunu anlatan Karaismailoğlu, şöyle devam etti: "Bu projeyi bitirmek için 8,5 milyar dolarlık bütçe gerekiyordu.
Yavuz Sultan Selim - 03.02.2021
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, gündemi değerlendirdi: (1)
"Projeye talip çok ülke var" Karaismailoğlu, Boğaz'ı tehlikeli tanker ve gemilere kurban edemeyeceklerine işaret ederek, Kanal İstanbul'un, Boğaz geçişlerine alternatif bir yol olacağını vurguladı. Karaismailoğlu, şunları kaydetti: "Kanal İstanbul, rezerv alanıyla birlikte planlanan teknolojik, üniversite, sağlık ve turizm, İstanbul'un gelecekteki depreme karşı yapılacak rezerv konut alanlarıyla dünyaya yön verecek bir proje. Proje çalışmalarımız bitmek üzere. Buranın ihale yöntemiyle ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Yasal düzenlemeler yakında yapılacak. Burada daha önce belediye ile koordinasyon içerisinde çalışmalar yapılıyordu. Arada imzalanmış protokoller var ama mevcut yönetimle anlaşamayacağımız konular da var. Sonuçta bir Türkiye projesi bu. Bunları oluşturduktan sonra yolumuza devam edeceğiz. Herhangi bir sıkıntımız yok. Burası kendi kaynağını üreten bir ekosistem olacak. Şu anda hukukçularımız çalışıyor. Bunlar geldikten sonra süreç hızlanacak. Rezerv alanla ilgili daha önce bir kanuni düzenleme yapılmıştı. Ona bazı maddelerin ilave edilmesi gerekiyor. Yap-işlet-devret modeli olabilir ama alternatif modeller de var. Henüz netleşmedi, projeler tamamlandı. Yapım maliyetimiz belli, ÇED raporunda yazıyor. Projeye talip çok ülke var. Onlarla da konuşuyoruz. Bu açık bir ihale olacak. 2021'de Kanal İstanbul için önemli ilerlemeler olacak inşallah. 2021'de kazma vurmak için çalışıyoruz. Süreç devam ediyor." Konuya ilişkin CHP'nin tavrını da değerlendiren Karaismailoğlu, "Hayatta dikili ağacı olmayanların eleştirmesi normaldir. Türkiye son 18 yıldır akla hayale gelmeyecek projeler yapıp vatandaşın hizmetine sundu. Onlar her şeye karşı çıkıyor. Onlara kalsa Marmaray'ı, Avrasya'yı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü de yapmayacaktık.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yavuz Sultan Selim Haberleri | Yavuz Sultan Selim Kimdir - Haberler - Yavuz Sultan Selim haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yavuz Sultan Selim kimdir, hayatı ve biyografisi. Yavuz Sultan Selim'in hayatı beyaz perdeye aktarılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 18:06:32. #1.16#
title