Viyana Haberleri

Viyana haber, Viyana son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Viyana - 23.10.2021
İhlas Haber Ajansı halka arz oluyor
Dünya gündemine hakim Washington, Londra, Berlin, Moskova, Paris, Viyana, Atina, Brüksel, Tahran, Bağdat, Erbil, Kuveyt, Kahire, Dubai, Kabil, İslamabad gibi önemli başkentlerde aktif olarak faaliyette bulunan İHA, dünya gündemini güçlü ağı ve dinamik kadrosuyla en hızlı ve tarafsız bir şekilde abonelerine ulaştırıyor.
Viyana - 21.10.2021
Huawei, Viyana'da yeni cihazlarını tanıttı, finansal sonuçlarını açıkladı
Huawei, Viyana'da, yeni cihazlarını tanıtmasının yanı sıra finansal sonuçlarını da açıkladı.
Viyana - 21.10.2021
Yeşilay, "3. İstanbul İnisiyatifi Toplantısı"nı düzenledi
Yeşilay'ın tüm dünyada bağımlılık alanındaki küresel savunuculuk çalışmalarını desteklediğini kaydeden Atalan, bugüne kadar yürüttükleri çalışmaların özellikle CND (Narkotik Uyuşturucular Komisyonu Toplantısı), UNODC (Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi) ile VNGOC'de (Viyana Uyuşturucu Maddelerle Mücadele Sivil Toplum Komitesi) olumlu sonuçlar vermesini önemli kazanımlar olarak gördüklerini bildirdi.
Viyana - 20.10.2021
AB göç fonlarından yararlanmada "geri itmeler için mekanizma kurma şartı" talebi
Son olarak Alman Spiegel dergisi, Almanya Birinci Televizyon Kanalı ARD'nin Monitor programı, Fransız gazetesi Liberation, Sırp gazetesi Novosti ve RTL Hırvatistan Lighthouse Report, SRF Rundscha ve ARD Viyana ofisi gibi basın kuruluşları, Hırvatistan ve Yunanistan'da 8 aydan fazla süren araştırmalarını yayımladı.
Viyana - 19.10.2021
Dışişleri Bakanlığı'ndan 10 ülkenin büyükelçisine uyarı
'UYARILMIŞLARDIR' Açıklamada ayrıca, "Adı geçenlere, Anayasamızda da kayıtlı olduğu üzere, Türkiye'nin insan haklarına saygılı, demokratik bir hukuk devleti olduğu vurgulanmış ve Türk yargısının bu tür sorumsuz açıklamalardan etkilenmeyeceği hatırlatılmıştır. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin, bazı ülkelere yönelik verdiği ve yıllardır uygulanmayan kararlarını görmezden gelenlerin, sadece Türkiye ile ilgili davalara odaklanmalarının ve özellikle Kavala davasını sürekli ve ısrarla gündemde tutmaya çalışmalarının samimiyetsiz ve çifte standartlı bir yaklaşım olduğuna dikkat çekilmiş, Büyükelçiler-Maslahatgüzarlar, 'Viyana Sözleşmesi' kapsamında görevlerinin sorumlulukları içerisinde kalma konusunda uyarılmışlardır" ifadeleri kullanıldı.
Viyana - 19.10.2021
Son dakika haberleri! Bakanlığa çağırılan 10 büyükelçiye "Kavala açıklamasının hadsiz ve kabul edilemez olduğu" iletildi
Kavala davasının sürekli ve ısrarla gündemde tutulmasının, "çifte standartlı bir yaklaşım" olarak nitelendirildiği açıklamada şunlar kaydedildi: "Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin, bazı ülkelere yönelik verdiği ve yıllardır uygulanmayan kararlarını görmezden gelenlerin, sadece Türkiye ile ilgili davalara odaklanmalarının ve özellikle Kavala davasını sürekli ve ısrarla gündemde tutmaya çalışmalarının samimiyetsiz ve çifte standartlı bir yaklaşım olduğuna dikkat çekilmiş, Büyükelçiler/Maslahatgüzarlar Viyana Sözleşmesi kapsamında görevlerinin sorumlulukları içerisinde kalma konusunda uyarılmışlardır.
Viyana - 19.10.2021
Karşıyaka'da Uluslararası Resim Çalıştayı başladı
Bostanlı Güzel Sanatlar Parkı'nda 18 Ekim'de başlayan çalıştayın açılışına Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay'ın eşi Öznur Tugay da katıldı. Törende Karşıyaka Belediye Başkan Vekili olarak söz alan Meclis Üyesi Birgül Çağrı, ressam ve heykeltıraş Sevde Hallaç ile diorama sanatçısı Alper Bıçaklıoğlu konuşmalarında kentin çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptığını belirterek, katılan tüm sanatçılara başarılar diledi. 5 GÜN SÜRECEK 22 Ekim tarihine kadar devam edecek olan Resim Çalıştayı'nda, başvurular arasından seçilen alanında uzman 10 ressam yer alıyor. İzmir'den ve farklı şehirlerden katılım sağlayan bu sanatçıların yanı sıra, 2 ressam da Viyana'dan dijital bağlantı ile organizasyonda yer alıyor.
Viyana - 19.10.2021
Son dakika haberi! ABD'ye iade edilen Venezuelalı Alex Saab'ın dava süreci başladı
Saab, ABD'nin talebi üzerine kara para aklama davası nedeniyle Cabo Verde'de gözaltına alınmıştı. Venezuelalı yetkililerden o dönem yapılan açıklamada, Saab'ın diplomatik dokunulmazlığı olduğunu belirtilerek, Cabo Verde, Viyana Sözleşmesini ihlal etmekle suçlanmıştı.
Viyana - 18.10.2021
Son dakika haber: AB Dışişleri Bakanları Lüksemburg'da toplandı
Borrell, İran nükleer görüşmeleriyle ilgili henüz somut bir gelişme olmadığını ifade ederek, "Viyana'ya dönmek konusunda büyük çaba sarf ediyoruz.
Viyana - 18.10.2021
Son dakika haberleri! İranlı uzmanlara göre Reisi hükümeti Viyana'dan hızlı sonuç almak istiyor
Son dakika haber: İran'ın yeni yönetimi Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılacak görüşmelere katılacağını açıklasa da süreci geciktirdiği için nükleer anlaşmanın akıbeti her geçen gün daha da belirsizleşiyor.
Viyana - 18.10.2021
İran: ABD'nin nükleer anlaşmaya şartsız bir şekilde dönmesini istiyoruz
Avusturya'nın başkenti Viyana'daki görüşmelerin devam edeceğini ve daha önceki 6 turda neticeye bağlanmayan hususların Brüksel'de ele alınacağını kaydeden Hatibzade, "Aksaklıkları doğru tespit edemezsek birkaç tur daha neticesiz sona erebilir.
Viyana - 18.10.2021
Venezuela Devlet Başkanı Maduro, muhalefetle diyaloğun ABD yüzünden kesildiğini söyledi
Saab 12 Haziran 2020'de gözaltına alınmıştı Saab, ABD'nin talebi üzerine kara para aklama davası nedeniyle Cabo Verde'de gözaltına alınmıştı. Venezuelalı yetkililerden o dönem yapılan açıklamada, Saab'ın diplomatik dokunulmazlığı olduğu belirtilerek, Cabo Verde'yi Viyana Sözleşmesini ihlal etmekle suçlamıştı.
Viyana - 17.10.2021
Haftanın tarihine bakış
1975- Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Daniş Tunalıgil, Ermeni teröristler tarafından öldürüldü.
Viyana - 17.10.2021
Son dakika haberi: Venezuela'da hükümet, muhalefet ile yürütülen müzakerelerden çekilme kararı aldı
Saab 12 Haziran 2020'de gözaltına alınmıştı Saab, ABD'nin talebi üzerine kara para aklama davası nedeniyle Cabo Verde'de gözaltına alınmıştı. Venezuelalı yetkililerden o dönem yapılan açıklamada, Saab'ın diplomatik dokunulmazlığı olduğunu belirtilerek, Cabo Verde'yi Viyana Sözleşmesini ihlal etmekle suçlamıştı.
Viyana - 15.10.2021
Avusturya'da iklim gösterisinde orantısız şiddete başvuran polise hapis cezası
Avusturya'da Viyana Ceza Mahkemesi, başkentte 2019'da düzenlenen bir çevreci gösteride polisin göstericilere orantısız şiddet uygulaması, diğer polisin ise olaya ilişkin mahkemeyi yanıltıcı beyanda bulunması nedeniyle iki polis memurunu hapis cezasına çarptırdı.
Viyana - 15.10.2021
AB: İran Viyana'daki nükleer görüşmelere hazır değil
Avrupa Birliği (AB) yetkilileri, "İran nükleer anlaşması" olarak bilinen Kapsamlı Ortak Eylem Planı'na ABD'nin dönmesi için Viyana'da yapılan görüşmelerin yeniden başlamasına Tahran yönetiminin henüz hazır olmadığını bildirdi.
Viyana - 14.10.2021
Son dakika haberleri | Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, İranlı mevkidaşı Abdullahiyan ile telefonda görüştü
Bu anlaşmanın önemine işaret edilen açıklamada, "Görüşmede, Nükleer anlaşmanın ilk baştaki dengeli haline dönülmesinin ilgili tarafların hak ve çıkarlarının sağlanması için tek doğru yol olduğu teyit edildi. Viyana'da anlaşmayla ilgili müzakerelerin en kısa zamanda yeniden başlatılması konusuna karşılıklı ilgi gösterildi.
Viyana - 13.10.2021
Havana sendromu: Kolombiya'daki ABD büyükelçiliğindeki olası vaka artışı araştırılıyor
En fazla vakanın Viyana'da görüldüğü söyleniyor Havana'daki ABD'li ve Kanadalı diplomatlar, 2016 ve 2017'de baş dönmesi, denge kaybı, duyma yetisinin kaybolması ve endişe bozukluğu gibi semptomlar görüldüğünü bildirmiş, "bilişsel sis" adı verilen bu vakaların sebebi bulunamamıştı.
Viyana - 11.10.2021
Almanya, Hırvatistan'ın sığınmacıları geri itmesine tepki gösterdi
Alman Spiegel dergisi, Almanya Birinci Televizyon Kanalı ARD'nin Monitor programı, Fransız gazetesi Liberation, Sırp gazetesi Novosti ve RTL Hırvatistan Lighthouse Report, SRF Rundscha ve ARD Viyana ofisi gibi basın kuruluşları, 8 aydan fazla süre Hırvatistan ve Yunanistan'da araştırmalar yapmış ve sığınmacılara uygulanan şiddeti belgelemişti.
Viyana - 11.10.2021
Son dakika haberi... İran'dan rejim muhalifi silahlı gruplarla ilgili Irak ve IKBY'ye uyarı
Hatibzade, Avusturya'nın başkenti Viyana'daki nükleer görüşmelerin devam edeceğini ve İran'ın müzakerelere dönüşünün ABD'nin yeni hükümetinin döndüğü süreden daha kısa olacağını söyledi.
Viyana - 10.10.2021
Haftanın tarihine bakış
1956- "Otuz Beş Yaş" şairi Cahit Sıtkı Tarancı, tedavi gördüğü Viyana'da 46 yaşında öldü.
Viyana - 09.10.2021
Anadolu Ajansı Çalıştayı, "Değişiyoruz Güçleniyoruz" temasıyla düzenlendi
"AA, dünyanın en iyi ilk üç haber ajansından biri olabilir" Karagöz, yurt dışında birçok ulusal ajansın AA ile iş birliği anlaşması yapmak istediğini anlatarak, Viyana'da düzenlenen Avrupa Haber Ajansları Birliği (EANA) Konferansı esnasında Avusturya, Slovakya ve Portekiz haber ajanslarıyla iş birliği anlaşması imzalandığını anımsattı.
Viyana - 08.10.2021
İran nükleer müzakerelere dönüş için muhataplarına ciddiyetlerini gösterme çağrısında bulundu
İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan, Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılan nükleer müzakerelere dönüş için karşı tarafın "ciddi olmaması" durumunda zaman kaybına izin vermeyeceklerini söyledi.
Viyana - 08.10.2021
Avrupa Haber Ajansları Birliğinin yeni başkanı Clemens Pig oldu
Avusturya Haber Ajansı APA'nın 75. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla ev sahipliği yaptığı EANA Genel Kurul toplantısı, başkent Viyana'da yapıldı.
title