Viyana Haberleri

Viyana haber, Viyana son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Viyana - Dün
Viyana - 18.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1975- Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Daniş Tunalıgil, Ermeni teröristler tarafından öldürüldü.
Viyana - 17.10.2020
Son dakika haber: Avusturya ve Belçika Dışişleri Bakanları Covid-19'a yakalandı
Son dakika haberlerine göre Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg ve Belçika Dışişleri Bakanı Sophie Wilmes'ın 12 Ekim tarihinde katıldıkları AB Dışişleri Konseyi toplantısının ardından yaptırdıkları Covid-19 testleri pozitif çıktı.
Viyana - 16.10.2020
Meksika Devlet Başkanı, Moctezuma'nın başlığı için eşini Avusturya'ya gönderdi
Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador'un eşi Beatriz Gutierrez Müller, Aztek İmparatoru Moctezuma'ya ait olduğuna inanılan bir başlığın geri verilmesini talep etmek için Avusturya'ya gittiMeksika Devlet Başkanı Obrador, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, eşi Gutierrez...
Viyana - 16.10.2020
Aleksandar Boricic yeniden CEV başkanlığına seçildi
CEV'den yapılan açıklamaya göre, Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen genel kurulda başkanlık seçimi gerçekleştirildi.
Viyana - 16.10.2020
Pegasus'tan 9 Euro+ vergilerle dış hat bilet kampanyası
Pegasus Hava Yolları, 2021 İlkbahar-Yaz sezonunda bazı dış hat uçuşları için bilet kampanyası başlattı.
Viyana - 13.10.2020
Noval Djokovic sezonu Viyana Açık'ta kapatacak
Tek erkekler dünya sıralamasının 1 numarası Sırp tenisçi Novak Djokovic, 2020 sezonunu Viyana Açık'a özel davetiyeyle (wildcard) katılarak tamamlayacak.
Viyana - 13.10.2020
Ermenistan'ın hedefi Türkiye-Azerbaycan enerji güvenliği
[Lisans ve yüksek lisans eğitimini Viyana Ekonomi Üniversitesi'nde, doktorasını Düzce Üniversitesi'nde tamamlayan Dr.
Viyana - 12.10.2020
Viyana'da yerel seçimlerde aşırı sağcılar hezimete uğradı
Avusturya'nın başkenti Viyana'da belediye başkanı ve eyalet meclisi seçimlerine iki partiyle giren aşırı sağcılar, önceki seçime oranla yüzde 20'ye yakın oy kaybederek tarihi bir yenilgi yaşadı.
Viyana - 12.10.2020
"Ömrünü şiirin hizmetine sunan şair: Cahit Sıtkı Tarancı"
Yaklaşık bir yıl kadar da Diyarbakır'daki baba evinde bakılan, tedavi için devlet tarafından 1956'da Avrupa'ya götürülen Cahit Sıtkı, zatülcenp olarak bilinen akciğer zarı iltihaplanması hastalığına yakalanarak 13 Ekim 1956'da Viyana'da vefat etti.
Viyana - 11.10.2020
Viyana Belediye Başkanlığı seçimlerini Sosyal Demokratlar kazandı
Avusturya'nın başkenti Viyana'yı yönetecek belediye başkanı ve eyalet meclisini belirlemek üzere gerçekleştirilen seçimlerin sandık çıkış anketine göre, Sosyal Demokrat Parti (SPÖ) yüzde 42'yle birinci parti oldu.
Viyana - 11.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1956- "Otuz Beş Yaş"ın şairi Cahit Sıtkı Tarancı, tedavi gördüğü Viyana'da 46 yaşında öldü.
Viyana - 9.10.2020
İSTİB Başkanı Ali Kopuz: "Ermenistan Dağlık Karabağ'dan ya çekilir, ya da kovulur"
Kopuz, şunları kaydetti: "Dağlık Karabağ, Azerbaycan toprağıdır ve Ermenistan orada işgalci konumdadır. İşgalin hemen ardından, 1992'de Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı AGİT tarafından oluşturulan Minsk Grubu soruna hala çözüm bulamadı, bulacak gibi de görünmüyor. Yurt dışına bakıyorsunuz. Sanki işgalci olan Ermenistan değilmiş gibi açıklamalar yapıyorlar. Türkiye'nin verdiği destekten de rahatsızlar. Ermenistan Başbakanı çıkmış diyor ki Türkleri durdurmazsanız Viyana kapılarına gelirler.
Viyana - 7.10.2020
23. Avrasya Ekonomi Zirvesi
Viyana Ekonomik Forumu Genel Sekreteri ve Büyükelçi Dr.
Viyana - 7.10.2020
"İkiyüzlü" Batı ülkeleri Mısır'daki idamlara sessiz kaldı
"Açıklama yapma yetkimiz yok" Merkezi Avusturya'nın başkenti Viyana'da bulunan AB Temel Haklar Ajansı'ndan (FRA) verilen cevapta ise "FRA, AB dışındaki ülkelerdeki, yani Mısır'daki durum hakkında yorum yapma yetkisine sahip değil.
Viyana - 6.10.2020
Son dakika haberi: Türk askerinin Mali ve Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki görev süresi uzatıldı (2)
Türkiye olarak başından bu yana Libya'daki soruna askeri bir çözümün mümkün olmadığını; mevcut sorunlarının Birleşmiş Milletler himayesinde, Libyalı tüm kesimlerin katılımıyla, bizzat Libyalılar tarafından yürütülecek bir siyasi süreçle kalıcı çözüme kavuşabileceğini savunduklarını belirten Yılmaz, şunları kaydetti: "Libya'da bugün çatışan kardeş kabilelerin kaderleri ortaktır, ortak bir geleceği de birlikte kuracaklardır. Türkiye'nin asli vazifesi de bu kardeş kabileleri bir araya getirerek barışın kaybedenin olmayacağını göstermektir. Bu tezkerenin asıl amacı ateşkes ve istikrar sağlanmasına katkıda bulunmaktır. Geçen zaman bizim o gün söylediğimizi haklı çıkardı. O zaman da söylemiştik. Bu tezkerenin adının geçmesi bile bölgede farklı bir hava estirmeye yetmiştir. Bugüne kadar Trablus'u ele geçirmeye çalışan gayrimeşru güçlere destek verenler şimdi Libya'da siyasi bir çözümün olmazsa olmaz olduğunu ifade etmektedirler. Geçen süreç içerisinde bu milletin hakkını, hukukunu, menfaatini korumaktan başka bir şey yapmadık. Bugün Ermenistan Başbakanı dahi 'Eğer Türkleri durdurmazsanız, bizden sonra Viyana'ya kadar gidecek' diyorsa, bu Türkiye'nin başarısını gösterir.
Viyana - 6.10.2020
Macaristan'dan Soros'un kurucusu olduğu üniversiteyle ilgili AB Mahkemesi kararına tepki
Macaristan'daki yasa değişikliğinin ardından üniversite 2019'da Viyana'ya taşınmıştı.
Viyana - 4.10.2020
Son dakika... Rusya ve ABD Silah kontrolü konusunda müzakerelere devam edecek
Rusya ve ABD arasında silah kontrolü anlaşmalarının sonuncusu olarak kalan Saldırı Silahlarının Azaltılması Anlaşması'nın (START) yenilenmesi konusunda 17-18 Ağustos tarihleri arasında Avusturya'nın başkenti Viyana'da başlayan müzakerelere Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de devam edecek.
Viyana - 2.10.2020
Avusturya'da Türklere ait cami derneklerinden "seçim kampanyasına çekilmek istemiyoruz" açıklaması
Avusturya Türk İslam Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Birliği (ATİB) Başkanı Fatih Yılmaz, ATİB bünyesinde bulunan çok sayıda cami derneğine ilişkin Maliye Bakanlığının "kamu yararı için kurulmuş Türklere ait derneklerde ticari faaliyetler yapıldığı" yönündeki suçlamasına tepki göstererek, merkezlerinin hali hazırda devam eden Viyana belediye başkanlığı seçim kampanyalarına malzeme yapılmak istendiğini söyledi.
Viyana - 2.10.2020
Beşiktaş Aygaz'ın EHF Avrupa Ligi'ndeki rakipleri belli oldu
Avusturya'nın başkenti Viyana'da Avrupa Hentbol Federasyonu ofisindeki kura çekiminde Beşiktaş Aygaz, C Grubu'nda Almanya'nın Magdeburg, Fransa'nın Montpellier, İsveç'in Alingsas, Hırvatistan'ın RK Nexe ve Rusya'nın HC CSKA takımlarıyla eşleşti.
Viyana - 1.10.2020
Viyana - 1.10.2020
EHF Avrupa Ligi'nin grup aşaması kura çekimi yarına ertelendi
EHF'den yapılan açıklamada, Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleştirilecek kura çekiminin, teknik altyapıyı sağlayacak birimin çalışanıyla ilgili koronavirüs şüphesi ve test süreci nedeniyle yarına ertelendiği kaydedildi.
Viyana - 1.10.2020
Uluslararası Basın Enstitüsünden Kaşıkçı cinayetinin ikinci yılında Suudi Arabistan'a tepki
Merkezi Avusturya'nın başkenti Viyana'da bulunan IPI'den yapılan yazılı açıklamada, Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda katledilmesinin ikinci yıl dönümünde cinayeti planlayanların adalete teslim edilmemesi kınandı.
Viyana - 1.10.2020
Ekim 2020 Dünya Gündemi
- Brüksel'de aşırı sağ karşıtı gösteri yapılacak. 4 Ekim Avusturya'nın başkenti Viyana'da belediye seçimleri yapılacak.
Viyana - 30.9.2020
Viyana - 30.9.2020
Kaşıkçı cinayetine ilişkin 2. iddianamede çarpıcı detaylar
İddianamede, ilgili kanun maddeleri uyarınca "mu¨lkilik" ilkesi ve Viyana Konsolosluk I·lis¸kilerine Dair So¨zles¸me hu¨ku¨mleri dikkate alınarak Suudi Arabistan yetkililerinden arama ve inceleme izni talep edildiği belirtilerek, "Suudi yetkililer, yapılan go¨ru¨s¸melerde ciddi direnis¸ ve engellemeler c¸ıkarmasına ragˆmen cumhuriyet bas¸savcılıgˆımızın ısrarlı talepleri neticesinde gecikmeli olarak verilen izin sonrasında ilk arama ve el koyma is¸lemi 15 Ekim 2018 tarihinde yapılabilmis¸tir.
Viyana - 27.9.2020
UID Avusturya'dan "Viyana seçimlerinde sandığa gidin" çağrısı
Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Genel Başkanı Bülent Bilgi, Avusturya'nın başkenti Viyana'da 11 Ekim'de düzenlenecek belediye başkanlığı seçimleri öncesinde, Türk kökenli Avusturya vatandaşlarının sandığa her zamankinden daha fazla ilgi göstermesi gerektiğini söyledi.
Viyana - 24.9.2020
Son dakika... Almanya'da son 24 saatte 2 bin 143 Kovid-19 vakası tespit edildi
Daha önce de Avusturya'nın başkenti Viyana, Macaristan'ın başkenti Budapeşte, Hollanda ve Fransa'nın bazı bölgeleri, "riskli bölgeler" listesine dahil etmişti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Viyana Haberleri | Viyana Haber - Haberler - Viyana haberleri, son dakika viyana haber ve gelişmeleri burada. GÜNDEM ÖZETİ / 20 Ekim 2020.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 03:18:52. #1.15#
title