Viyana Haberleri

Viyana haber, Viyana son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Viyana 11.7.2020
Avusturya'da Srebrenitsa Soykırımı kurbanları anıldı
Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen gösteride, 25 yıl önce Bosna Hersek'in doğusunda yer alan Srebrenitsa'da Sırp güçleri tarafından yapılan soykırımın kurbanları anıldı.
Viyana 11.7.2020
Koronavirüs gölgesinde Sıla Yolu
"Covid krizinin yol açtığı belirsizlikler devam ediyor" diyen Sekizkök, sözlerini şu sözlerle sürdürdü:  An itibariyle Bulgaristan'dan transit geçişlerde herhangi bir sıkıntı yok.  Sınırlara gelen vatandaşlarımıza sadece bir belge dolduruluyor. Bu belgede özetle Covid belirtileri taşımadığına, Bulgaristan'da yürürlükte olan önlemler hakkında bilgi sahibi olduğuna, Bulgaristan'ı en kısa sürede geçeceğine dair bir taahhüt belgesi bu. Türkçe olan bu belge dolduruluyor, bir de ateşleri ölçülüyor. Bundan sonra geçiş yapıyorlar ve Kapıkule'ye kadar da sıkıntısız geçebiliyorlar. Vatandaşlarımızı çok fazla mola vermemeleri telkininde bulunabiliriz" "ÇOK FAZLA YOĞUNLUK YOKTU" Viyana'da yaşayan Türk vatandaşı yolculuğunun iyi geçtiğini ifade ederek, "Viyana'dan geliyorum.
Viyana 11.7.2020
John Williams eserleriyle bu akşam TRT 2'ye konuk olacak
Usta sanatçının unutulmaz parçalarından oluşan ve 18-19 Ocak 2020'de kaydedilen "John Williams Viyana'da" konseri, bu akşam 20.
Viyana 8.7.2020
Son dakika haber | Avusturya'da kanyondan düşen kaya 2 kişinin ölümüne neden oldu
Bir son dakika haberine göre Avusturya'nın Steiermark bölgesinde yer alan Barenschützklamm kanyonunda kaya düşmesi sonucu 2 kişi öldü, en az 8 kişi de yaralandı.
Viyana 8.7.2020
A Milli Kadın Hentbol Takımı, Portekiz ve Finlandiya ile eşleşti
Türkiye Hentbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, 1-9 Aralık 2021 tarihleri arasında İspanya'da düzenlenecek 2021 Kadınlar Dünya Hentbol Şampiyonası Avrupa Elemeleri'nin kura çekimi Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Başkanı Michael Wiederer, EHF Milli takım faaliyet sorumlusu Peter Sichelschmidt ve EHF Müsabakalar Baş Sorumlusu Markus Glaser tarafından Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapıldı.
Viyana 8.7.2020
A Milli Kadın Hentbol Takımı'nın rakipleri belli oldu
Türkiye Hentbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, 1-9 Aralık 2021 tarihleri arasında İspanya'da düzenlenecek 2021 Kadınlar Dünya Hentbol Şampiyonası Avrupa Elemeleri'nin kura çekimi Avrupa Hentbol Federasyonu (EHF) Başkanı Michael Wiederer, EHF Milli takım faaliyet sorumlusu Peter Sichelschmidt ve EHF Müsabakalar Baş Sorumlusu Markus Glaser tarafından Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapıldı.
Viyana 8.7.2020
Çin, ABD'nin Rusya ile nükleer müzakerelere katılma teklifini geri çevirdi
Teklif, geçen hafta Rusya ile 2014 imzalanan "New START" anlaşmasının yenilenmesi için Viyana'da yürütülen müzakereler sırasında ABD müzakerecisi Marshall Billingslea tarafından dile getirilmişti.
Viyana 8.7.2020
Agoralı Ferhat'a Batur desteği
Dünyanın sayılı okullarından olan Viyana Sanat Akademisi'ne kabul edilen Agoralı genç ressam Ferhat İlhan'a Konak Belediye Başkanı Abdül Batur destek verecek.
Viyana 7.7.2020
Son Dakika: Avusturya'da polise ırkçılık suçlaması
Son dakika güncel haberi: Avusturya'nın başkenti Viyana'da bir metroda çıkan gerginliğe müdahale eden polislerin, olaya karışan 16 yaşındaki siyahiye "zenci" ifadesini kullandığı iddia edildi.
Viyana 7.7.2020
Avusturya'da öldürülen Çeçen muhalif nedeniyle Rusya protesto edildi
Rusya'nın Viyana Büyükelçiliği önünde toplanan göstericiler, Çeçen bayraklarının yanı sıra "Katil Putin Den Haag'a", "Rusya Çeçenistan'dan defol", "Rus-Çeçen savaşı sona ermedi, Ruslar bizi Avrupa'da katlediyor", "Putin'in Çeçenleri öldürmesine yardım edilmesin" yazılı pankartlar açtı.
Viyana 7.7.2020
A Milli Kadın Hentbol Takımı'nın rakipleri yarın belli olacak
Milli takımın elemelerdeki rakiplerinin belli olacağı kura çekimi, yarın TSİ 16.00'da Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılacak.
Viyana 6.7.2020
Avusturya'da Çeçen muhalifin öldürülmesine tepki
Avusturya'nın başkenti Viyana yakınlarında Çeçen asıllı bir kişinin yakın mesafeden vurularak öldürülmesine tepki gösteren Çeçenler, cinayetin bir an evvel aydınlatılmasını talep ediyor.
Viyana 6.7.2020
BU LABORATUVAR BAŞKA "CAN"LARI YAŞATMAK İÇİN KURULDU
"TÜM DÜNYADA ŞİFA ARADIK AMA ZAMANINDA BULAMADIK" Prof. Dr. Sucak, sonrasını şöyle anlattı: "Biz Can'ı alıp gittik, Amerika'ya, Fransa'ya, sonunda onlarca testin ardından bir primer immün yetmezlik türü olduğu söylendi. O yıllarda Can'ın taşıdığı Zap70 eksikliği adlı genetik bozukluk tanımlanamamıştı bile. 2009 yılıydı Can lise son sınıftaydı. Üniversite sınavı stresiyle, bağışıklığı olumsuz etkilendi. Otoimmün hemolitik anemi dediğimiz ciddi bir hematolojik komplikasyon gelişti. Çok ağır geçirdi. Sınava yoğun bakım odasında, elinde kalemi zor tutarak girdi. 'Girme sınava üniversite okuma, ne olacak' diyorduk ama o, normal bir hayat istiyordu. Bilkent Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı bölümünü kazandı. Oradan da mezun oldu zaten" "AMERİKA'YA ÜÇ KİŞİ GİTTİK İKİ KİŞİ DÖNDÜK" Can'ı 25 yaşına geldiğinde yine genetik bir tanı için bu kez Viyana'ya kan gönderdiklerini vurgulayan Prof.
Viyana 6.7.2020
Opera sanatçısı Hakan Aysev: "Operayı kasabalara, köylere götürelim"
SORU: "Sanat hayatınızda birçok başarılara imza attınız. Bize sanat serüveninizi anlatabilir misiniz?" Hakan Aysev: "Bu uzun bir serüven. Ankara Devlet Konservatuvarı mezunuyum. Viyana Müzik Akademisinde master yaptım.
Viyana 6.7.2020
Agoralı Ferhat, Viyana Sanat Akademisi'nde resim eğitimi alacak
İzmir'de dar gelirli ailelerinin yaşadığı Agora'da büyüyen Ferhat İlhan (22), üstün yetenekli sanatçıların kabul edildiği Viyana Sanat Akademisi'nde eğitim alma hakkı kazandı.
Viyana 5.7.2020
Avusturya'da Mısır Cumhurbaşkanı Sisi karşıtı gösteri
Avusturya'nın başkenti Viyana'da, Mısır'da gerçekleştirilen askeri darbenin 7'nci yılında Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi protesto edildi.
Viyana 3.7.2020
Avusturya'da "Filistin ile dayanışma" gösterisi
Avusturya'nın başkenti Viyana'da düzenlenen gösteride, İsrail'in, işgal altında tuttuğu Filistin topraklarını "ilhak planı" protesto edildi.
Viyana 3.7.2020
Kültür sanat dünyasının önemli isimlerinden İrfan Çiftçi vefat etti
İÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Yalçın Yılmaz da Çiftçi'nin uçları buluşturan aklın merkezi olduğu değerlendirmesini yaparak şunları kaydetti: "1980 kuşağının buruk sessizliğini bozan bir genç adam. Sevecen, babacan tavrıyla neşeyi ve hüznü art arda yaşayabilen bir şair. Biraz Fethi Gemuhluoğlu, biraz Özal. Kimi zaman direkt kimi zaman ironik üslubuyla karşısındakini şaşırtan neşeli bir suret İrfan Çiftçi. Tanımayanlar için ne büyük bir noksanlıktır izah edemem. Benim uzun koşularımda yol arkadaşımdı. Kırım, Viyana, Tebriz, Batı Trakya derken devr-i alem içinde kayboluyorduk.
Viyana 3.7.2020
Son dakika haberleri: A Milli Kadın Hentbol Takımı'nın rakipleri belli oluyor
Türkiye, 8 Temmuz Çarşamba günü TSİ 16.00'da Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılacak kura çekimine ise 1.
Viyana 1.7.2020
"Dost ve Post: Bir Tarihçi ve Bir Romancının 14. Yüzyıl Anadolusu'na Seyahati" söyleşisi
"Romancı, serbest oyuncu gibidir" Prof. Dr. Şahin, insanların tarihe bakışının acımasız olduğunu belirterek, şunları söyledi: "Neden acımasız diyorum? Diyelim ki bir kitap veya makale yazdınız ya da bir televizyon programına katıldınız. Sizin tarihçi kimliğinizi bilen biriyle karşılaşıyorsunuz. Zihnindeki soruyu sorarken cevabını kendisi biliyor ve karşıdaki kişiyi bir tasdik ve onay makamı gibi görüyor. Eğer onun düşüncesini destekleyecek şekilde bir yorumda bulunursanız, siz çok iyi bir tarihçisiniz ve objektifsiniz. En ufak bir itirazınız varsa, onun kafasındaki kalıplaşmış cümlenin, düşüncenin ötesinde bir fikre sahipseniz sizden kötü tarihçi yoktur. Çünkü onun zihnindeki dünyayı onaylamamışsınızdır. Bu bizim tarihçilerimizin karşılaştığı en önemli problemlerden birisi." Tarihi yazıyla roman arasındaki farklara da değinen Şahin, "Futbol terimleriyle açıklayacak olursak, tarihçinin alanı sınırlıdır. Bir lokasyonu vardır. Orta saha oyuncusuysa orta sahada kalmak zorundadır. Romancı ise serbest oyuncu gibidir. Onun hayal dünyası çok geniştir. Benim en çok romanda şu hoşuma gider; bir tarihçinin mecburen belgeye ve kaynağa, bu kaynağın gösterdiği yorumlara mecburen itaat etmek gibi bir mecburiyeti var. Bu beni bir tarihçi olarak en fazla sıkıntıya sokan durum ama biraz da mesleğimiz gereği hüviyetimiz bu. Bu alanda sıkışıyor, ötesine gidemiyorsunuz. Tarihçinin kurmacası, ancak belgelerin kendisine verdiği bilgilerle sınırlı olabiliyor. Onun dışına çıkamıyor. Biz tarihçi olarak hayal dünyamızı kullanamıyoruz. Romanda en sevdiğim husus, hayal dünyanızın ötesine gitmeniz. Mesela Alparslan'ı alıp İspanya seferine çıkartabilirsiniz ya da Kanuni'yi Viyana'nın ötesine götürebilirsiniz.
Viyana 30.6.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik: Libya'da suç işleyen Macron
'AVUSTURYA POLİSİNİN SORUŞTURULMASINI BEKLİYORUZ' Terörle mücadelede Pençe Kartal ve Kaplan Operasyonu'nun pek çok operasyonun tamamlayıcısı olduğunu belirten Çelik, Europol'un hazırladığı 'Avrupa Birliği'nde (AB) terörizmin durumu ve trendi 2020' adlı rapordaki tespitlerin Türkiye'nin tezleriyle uyumlu olduğunu vurguladı. Dün Viyana'da PKK terör örgütü mensuplarının düzenlediği gösteride Türk bayrağının yakıldığını, bu çirkin eyleme izin veren Avusturya polisinin olaya tepki gösteren Türk vatandaşlarına ise sert müdahalede bulunduğunu kaydeden Çelik, "Avusturya makamlarını bu terörü himaye etme şeklindeki sistematik davranışlardan uzak durmaya davet ediyoruz.
Viyana 30.6.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik: Libya'da suç işleyen Macron
'AVUSTURYA POLİSİNİN SORUŞTURULMASINI BEKLİYORUZ' Terörle mücadelede Pençe Kartal ve Kaplan Operasyonu'nun pek çok operasyonun tamamlayıcısı olduğunu belirten Çelik, Europol'un hazırladığı 'Avrupa Birliği'nde (AB) terörizmin durumu ve trendi 2020' adlı rapordaki tespitlerin Türkiye'nin tezleriyle uyumlu olduğunu vurguladı. Dün Viyana'da PKK terör örgütü mensuplarının düzenlediği gösteride Türk bayrağının yakıldığını, bu çirkin eyleme izin veren Avusturya polisinin olaya tepki gösteren Türk vatandaşlarına ise sert müdahalede bulunduğunu kaydeden Çelik, "Avusturya makamlarını bu terörü himaye etme şeklindeki sistematik davranışlardan uzak durmaya davet ediyoruz.
Viyana 30.6.2020
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu (1) Açıklaması
Europol'un hazırladığı "Avrupa Birliği'nde terörizmin durumu ve trendi 2020" raporuna da değinen Çelik, şöyle konuştu: "Uzun zamandır Türkiye tarafından dile getirilen tezlerin bu rapor tarafından teyit edildiği görülmektedir. Özellikle Europol'un raporunda 'terör örgütleri PKK ve DHKP-C'nin Avrupa Birliği topraklarını lojistik üs olarak kullandığı ve buralarda serbestçe faaliyet yapabildiği, propaganda yapıp finansman toplayabildiği şeklinde tespitler' var. Biz, bunu Avrupa'daki muhataplarımıza iletmiştik." "Terörizmi beslemeye devam ediyorlar" Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gerek Başbakanlığı, gerekse Cumhurbaşkanlığı döneminde bu tespitleri raporlar halinde fotoğraflarıyla, delilleriyle ilgililere sunduğunu anlatan Çelik, şöyle devam etti: "Europol bir AB kuruluşudur ve 'AB içerisinde PKK başta olmak üzere terör örgütlerinin rahatlıkla finansman topladığını ve propaganda yaptığını' ifade etmektedir. Hatırlarsınız, PKK terör örgütünü, Belçika'daki bir mahkemenin 'çatışmanın tarafı olarak' tanımlamasından duyduğumuz rahatsızlığı ifade etmiş ve bunu kınamıştık. Bir terör örgütünü çatışmanın tarafı gibi göstermenin ne manaya geldiği son derece açıktır. 'Bu, terörü meşrulaştırmadır, teröre mazeret üretmedir' demiştik. Şimdi bu raporda aynı şekilde bu yaklaşımların ne kadar yanlış olduğunu gösteriyor. Fakat maalesef Türkiye ile hasmane bir ilişki sürdürmek isteyen bazı ülkeler bu raporlardaki tespitleri de dikkate almıyorlar ve terörizmi beslemeye devam ediyorlar." Çelik, dün Viyana'da Avusturya polisinin PKK terör örgütü mensuplarınca düzenlenen ve Türk bayrağının yakılması şeklinde çirkin eylemlere sahne olan gösteriye izin verdiğini anımsatarak, "Avusturya makamlarını bu terörü himaye etme şeklindeki sistematik davranışlardan uzak durmaya davet ediyoruz.
Viyana 30.6.2020
FLAŞ / 2
Ak Parti Sözcüsü Çelik: (Viyana'daki terör yanlısı eylem) Avusturya makamlarını terörü himaye etme şeklindeki sistematik davranışlardan uzak durmaya davet ediyoruz.
Viyana 30.6.2020
FLAŞ / 2
Ak Parti Sözcüsü Çelik: (Viyana'daki terör yanlısı eylem) Avusturya makamlarını terörü himaye etme şeklindeki sistematik davranışlardan uzak durmaya davet ediyoruz.
Viyana 30.6.2020
Avusturya?da Kuran'ı Kerim'e hakaret eden Irkçı lider istifaya çağrıldı
Avusturya'nın başkenti Viyana'daki Türk Sivil Toplum Kuruluşu (STK) temsilcileri aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisi(FPÖ) lideri Nobert Hofer'i istifaya çağırdı.
Şu an buradasınız: Viyana Haberleri | Viyana Haber - Haberler - Viyana haberleri, son dakika viyana haber ve gelişmeleri burada. Kiminle aynı masada, nereye oturduğunuzu ve ne yediğinizi söyleyin, size kim olduğunuzu söyleyeyim.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 14.7.2020 07:49:00. #1.14#
title